Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2011 o 02:52, vegost napisał:

>

Spoiler

Finałowe walki są takie same, więc wielkiej różnicy nie ma.


Spoiler

Ale z drugiej strony, ciekawe jak to jest po stronie Templariuszy :P



Spoiler

Zawsze możesz wczytać sejwa przed wyborem stronictwa (tuż przed "wybuchem" emocji) i zobaczyć 2 stronę, bo są trochę inne dialogi


A o DA3 nic nie wiadomo, więc nie ma co się martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 15:38, Arcling napisał:

Dostałem Dragon Age 2. Takie miniaturowe pytanie: paczkę z teksturami od Bioware instaluję
w dowolnej kolejności czy musi być po jakimś określonym patchu (najnowszym czy starszym?).
Pytanie może i z pozoru głupie, ale po tym ile bugów w Dragon Age 1 znalazłem to nic
mnie już nie zdziwi.


Ja instalowałem dopiero po wszystkich oficjalnych patchach czyli do 1.03. Nie wiem czy zobaczysz różnicę na Directx 9. Mimo iż używam rendera DX11 to i tak chyba te tekstury nie za bardzo działają na karcie bez dx11. Ja mam tylko dx10 ;( Nie wiem jak wyglądają textury bez tej paczki. Zawszę gram na włączonej tej opcji.

@Sarinew spoko, gram już 4 raz w Dragon Age II :3 Jakoś naszła mnie ochota na przechodzenie każdą klasą i z każdym chcę mi się romansować ;d

Czy ktoś może mi powiedzieć czy da się poderwać Sebastiana ? Bo pakuje w każdą rozmowę opcję z romansowaniem, ale on ciągle się opera, że woli Andrastę ;( Dam you boy ;d A i jeszcze jedno pytanie, czy da się jakoś zdobyć te dwa mieczyki dla łotrzyka, które Hawke używa w prologu ? Czy są to tylko specjalnie zrobione na tą konkretną misję ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem, że zadajesz te pytania po pierwszym przejściu gry.;)
Sebastian jest wyjątkowy, bo romans wymaga wybrania płci kobiecej, z
http://dragonage.wikia.com/wiki/Sebastian_Vael
1You are playing as a female Hawke.
2:You''re not currently in a romance with anyone else. (In other words, don''t choose any flirty dialog option with any other character....ever.)
3: You 100% rivalry or 100% friendship and complete Sebastian''s quests.
4: You execute a certain mage.

Szyletów z prologów można dostać tylko jeden(chyba, że nowe 2 dlc coś zmieniają), sztylet "Finezja"

Spoiler

można otrzymać od Zevrana na końcu questa "Stado Kruków" w III akcie, ale tylko wtedy gdy puściło się go wolno.


Serce pająka w sklepie ze zbroją na Katowni(akt 3 ponoć) jest uważany za zbliżony w wyglądzie, ale to nie jest kopia szyletu z prologu.
Jak chcesz mieć dokładnie ten sam szylet to są mody dodające te szylety po przejściu prologu z włączonym "rozwojem broni" czy jak to się zwało.(poszukaj w temacie) lub konsolą pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 16:47, Sarinew napisał:

Mysłałem, że zadajesz te pytania po pierwszym przejściu gry.;)
Sebastian jest wyjątkowy, bo romans wymaga wybrania płci kobiecej, z
http://dragonage.wikia.com/wiki/Sebastian_Vael
1You are playing as a female Hawke.
2:You''re not currently in a romance with anyone else. (In other words, don''t choose
any flirty dialog option with any other character....ever.)
3: You 100% rivalry or 100% friendship and complete Sebastian''s quests.
4: You execute a certain mage.

Szyletów z prologów można dostać tylko jeden(chyba, że nowe 2 dlc coś zmieniają), sztylet
"Finezja"

Spoiler

można otrzymać od Zevrana na końcu questa "Stado Kruków" w III akcie, ale
tylko wtedy gdy puściło się go wolno.


Serce pająka w sklepie ze zbroją na Katowni(akt 3 ponoć) jest uważany za zbliżony w wyglądzie,
ale to nie jest kopia szyletu z prologu.
Jak chcesz mieć dokładnie ten sam szylet to są mody dodające te szylety po przejściu
prologu z włączonym "rozwojem broni" czy jak to się zwało.(poszukaj w temacie) lub konsolą
pewnie też.


Nom własnie, zawsze gram kobietą w Dragon Age :) Jakoś mi się lepiej gra niż facetem :P W takim wypadku spaprałem już romans z Sebastianem dam.. ;( Przez przypadek Izabela do mnie przylazła do chaty i chciała się sexić i też dziwnę bo z nią nie romansowałem ;P Też przez przypadek zagadałem do Andersa, ale szybko to ukróciłem. Ble. Głupi Sebastian. Wygląda na to, że będę bez związku na koniec :D No chyba, że w III akcie jeszcze można romansować. Bo mam fenrisa jeszcze na 100 % przyjaciela :3 No zobaczymy. Z tymi sztyletami to lipa.. Myślałem, że bronie z prologu też są dostępne. Ale np, kostur z prologu jest dostępny dla maga. Mam all DLC od kumpla i tam ta pała była :) Identyczna ;d No cóż.. Szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie romansować z dwoma osobami? Albo skonczyc jeden i zacząć drugi?
Posexiłem sie z Izabellą ale chce miec ukończony romans z Fenrisem. Czy da sie to jakoś odkrecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 00:45, Oswold napisał:

Czy da sie romansować z dwoma osobami? Albo skonczyc jeden i zacząć drugi?
Posexiłem sie z Izabellą ale chce miec ukończony romans z Fenrisem. Czy da sie to jakoś
odkrecic?


Nie da się tak, było coś takiego w Dragon Age - Początek, ale jak jedna dowiedziała się o drugiej to miałeś przerąbane. I w końcu musiałeś kogoś wybrać, albo zorientują się, że się z nimi bawiłeś. Fajne teksty leciały :) W DA2 jest to niestety uproszczone a szkoda :) Także, jeden związek do końca gry ;) Ja mogę się dzisiaj pochwalić romansem z Sebastianem :D Co prawda nie było sexienia, ale oświadczył mi się :D ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 02:47, vegost napisał:

Nie da się tak, było coś takiego w Dragon Age - Początek, ale jak jedna dowiedziała się
o drugiej to miałeś przerąbane. I w końcu musiałeś kogoś wybrać, albo zorientują się,
że się z nimi bawiłeś. Fajne teksty leciały :)

W Origins można było mieć dwa (albo chyba nawet trzy, tylko ja zabiłem Zevrana). W moim przypadku najpierw był wybór między Morrigan a Lelianą jeszcze przed zrobieniem ich osobistych questów. Odrzuciłem Lelianę, ale później po wykonaniu jej questa mogłem znowu mieć z nią romans. Już wtedy wyboru nie było i romans był jednocześnie z obiema (nawet w epilogu było o obu romansach). Tym sposobem mój krasnolud miał obie. Można chyba nawet mieć wszystkie 3 opcje dla danej płci, ale tego nie sprawdzałem. Trzeba chyba po prostu nie zrobić zbyt wcześnie ich questów osobistych. Co do romansów z dwójki to ogólnie opcje romansowe tam wyglądają mi na słabe w porównaniu do tych z jedynki (no i mogliby nie czynić wszystkich bi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 00:45, Oswold napisał:

Czy da sie romansować z dwoma osobami? Albo skonczyc jeden i zacząć drugi?
Posexiłem sie z Izabellą ale chce miec ukończony romans z Fenrisem. Czy da sie to jakoś
odkrecic?

Romansować można do woli, ale w pewnym momencie trzeba się zdecydować i zamieszkać z tylko jedną osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Teraz mam kolejna sprawę.

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre mody z przedmiotami dla maga?
Chodzi mi o jakieś lekkie pancerze czy tez fajnie zdobione szaty a nie szlafroki. Niestety tylko takie w grze sa.
I jeszcze jakiś niezły kostur. Mam ten który miał Hawk na trailerze ale po pewnym czasie bedzie za słaby i trzeba go bedzie wymienic, a te wszystkie co widziałęm do tej pory to jakies kawałki patyków lub patyk z jakąś kulką na szczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem fanatykiem pierwszego DA, to czy zepsuję sobie zdanie o tej serii grając w dwójkę? W necie opinie są baaardzo mieszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 13:49, Ifym napisał:

Jeśli jestem fanatykiem pierwszego DA, to czy zepsuję sobie zdanie o tej serii grając
w dwójkę? W necie opinie są baaardzo mieszane.


Raczej tak, DA 2 bardzo mechanicznie różni się od DA 1. Moim zdaniem to na plus ale ja akurat nie cierpiałem mechaniki DA: O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 13:58, Nagaroth napisał:

Raczej tak, DA 2 bardzo mechanicznie różni się od DA 1. Moim zdaniem to na plus ale ja
akurat nie cierpiałem mechaniki DA: O.

Czyli że co, więcej siekania, mniej RPG? Mi sie akurat w DA podobało to że momentami gra była ''przegadana''. DA 2 jest aż tak ''inne''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy by nie ciekawe postaci i fabuła , to ta gra była by dla mnie jednym z najgorszych . Zero lokacji , a walki to fruwanie po sufitach . Mam nadzieję że w trójce powrócą do korzeni i jeszcze uratują dobre imię "DA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 14:01, Ifym napisał:

Czyli że co, więcej siekania, mniej RPG? Mi sie akurat w DA podobało to że momentami
gra była ''przegadana''. DA 2 jest aż tak ''inne''?


Walki jest więcej ale jest ona dynamiczniejsza i imho przyjemniejsza niż w DA:O, denerwują tylko spawnujące się w powietrzu bandy wrogów. Lokacji jest mniej i są mniejsze - to że się denerwują jest bardzo denerwujące, z drugiej strony pomniejszone rozmiary to raczej dobry pomysł - w DA 1 szlag mnie trafiał podczas przeprawy przez Deep Roads.

Gra ma ciekawe postaci i fajną fabułę - wreszcie nie ratujemy świata a zajmujemy się swoimi interesami, ale mimo to dało by się to zrobić o wiele lepiej.

Nie jest to gra zła, ale najwięcej na nią najeżdżają właśnie wielcy fani DA 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś tak jest że w jedynkę zagrałem parę razy , a w dwójkę jakoś nie mam ochoty. Na początku myślałem że przejdę ją każdą postacią , no , ale skoro w czasie walki mogłem dowolnie zmienić bohatera . Tak więc od razu mogłem grać wszystkimi , przez co stało się już to mało wciągające . Nie wiem czy jeszcze raz w nią zagram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 03:18, Arcling napisał:

W Origins można było mieć dwa (albo chyba nawet trzy, tylko ja zabiłem Zevrana). W moim
przypadku najpierw był wybór między Morrigan a Lelianą jeszcze przed zrobieniem ich osobistych
questów. Odrzuciłem Lelianę, ale później po wykonaniu jej questa mogłem znowu mieć z
nią romans. Już wtedy wyboru nie było i romans był jednocześnie z obiema (nawet w epilogu
było o obu romansach). Tym sposobem mój krasnolud miał obie. Można chyba nawet mieć wszystkie
3 opcje dla danej płci, ale tego nie sprawdzałem. Trzeba chyba po prostu nie zrobić zbyt
wcześnie ich questów osobistych. Co do romansów z dwójki to ogólnie opcje romansowe tam
wyglądają mi na słabe w porównaniu do tych z jedynki (no i mogliby nie czynić wszystkich
bi).


Wiem, że można mieć je obie, ale i tak w końcu trzeba wybrać. No chyba, że każdej wciskałeś kit i już do nich nie podchodziłeś rozmawiać. To nie możliwe, żeby Morrigan nie dowiedziała się o Lelianie i na odwrót. Ja tego nie miałem a grałem z tuzin razy.

@Ifym DA2 jest slasherem, nie ma tutaj powolnego ataku, tylko siekanka aż miło. Sądzę, że to był dobry pomysł, ale mały świat i cały czas powtarzające się lokację po prostu mnie denerwują. Nie ma nic nowego i tak jak wspomniał kolega wyżej, wrogowie spadający nam z nieba przy każdym ataku. Niby nic szczególnego, ale jeśli grasz taktycznie i walisz magów na tyły to i tak ci spadają chmarami. To denerwuje. Ogólnie DA a DA:Orgins ma niewiele ze sobą wspólnego. Tylko pojawią się postaci główne lub poboczne z pierwszej części i grają rolę epizodyczną. Między pierwszą a drugą częścią jest przepaść i ciężko te gry ze sobą łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 17:59, vegost napisał:

Wiem, że można mieć je obie, ale i tak w końcu trzeba wybrać. No chyba, że każdej wciskałeś
kit i już do nich nie podchodziłeś rozmawiać. To nie możliwe, żeby Morrigan nie dowiedziała
się o Lelianie i na odwrót. Ja tego nie miałem a grałem z tuzin razy.

Można. Dobrze to rozegrasz i nie będziesz miał już żadnych dodatkowych dialogów do końca gry. Ja w każdym razie nie miałem (a obie były "love"). Trzeba tylko nie robić ich questów do momentu aż miało się romans z obiema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 18:11, Arcling napisał:

> Wiem, że można mieć je obie, ale i tak w końcu trzeba wybrać. No chyba, że każdej
wciskałeś
> kit i już do nich nie podchodziłeś rozmawiać. To nie możliwe, żeby Morrigan nie
dowiedziała
> się o Lelianie i na odwrót. Ja tego nie miałem a grałem z tuzin razy.
Można. Dobrze to rozegrasz i nie będziesz miał już żadnych dodatkowych dialogów do końca
gry. Ja w każdym razie nie miałem (a obie były "love"). Trzeba tylko nie robić ich questów
do momentu aż miało się romans z obiema.


Ojej no, ja miałem z każdą love i co z tego ? Jak pójdziesz zagadać to już nie będziesz miał Love bo się o sobie dowiedzą, więc to nie jest tak jak być chciał. Dobrze by było mieć dwie na raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 19:37, vegost napisał:

Ojej no, ja miałem z każdą love i co z tego ? Jak pójdziesz zagadać to już nie będziesz
miał Love bo się o sobie dowiedzą, więc to nie jest tak jak być chciał. Dobrze by było
mieć dwie na raz :)

Akurat gadałem i nie miałem takich dialogów z wyborem po raz drugi. Miałem tylko standardowe opcje dialogowe. Na wiki jest zresztą poradnik poświęcony temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 14:12, Nagaroth napisał:

Walki jest więcej ale jest ona dynamiczniejsza i imho przyjemniejsza niż w DA:O, denerwują
tylko spawnujące się w powietrzu bandy wrogów. Lokacji jest mniej i są mniejsze - to
że się denerwują jest bardzo denerwujące, z drugiej strony pomniejszone rozmiary to raczej
dobry pomysł - w DA 1 szlag mnie trafiał podczas przeprawy przez Deep Roads.

Fakt, Głębokie Ścieżki robiły się nudne po jakimś czasie, tym bardziej że wrogowie wylewali sie z każdej strony. Ale swój klimat miały, taki jaki lubię w RPG, żeby dojść do celu trzeba się namęczyć. W DA 2 z tego co wiem głównie poruszamy się po Kirkwall, tak? Opuszczamy w ogóle to miasto? Grałem tylko w demo, trochę mnie denerwowało to że z danej ścieżki nie da się nawet minimalnie zboczyć.

Dnia 09.10.2011 o 14:12, Nagaroth napisał:

Gra ma ciekawe postaci i fajną fabułę - wreszcie nie ratujemy świata a zajmujemy się
swoimi interesami, ale mimo to dało by się to zrobić o wiele lepiej.

No właśnie fabuły zbytnio nie kumam w DA 2, wiem że wszystko toczy się wokół jakiegoś czempiona. ;)

Dnia 09.10.2011 o 14:12, Nagaroth napisał:

Nie jest to gra zła, ale najwięcej na nią najeżdżają właśnie wielcy fani DA 1.

Nie będę narzekał póki nie zagram. Demo, poza tymi ''tunelowymi'' mapami, całkiem mi się podobało, walka przede wszystkim, mniej monotonna niż w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować