Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Microsoft nie pozwoli na wspólną grę online na PC i Xboxie 360

171 postów w tym temacie

Ehh, skonczylem z takimi zachowaniami jakies...10 lat temu, wiec na 100% bym nikogo nie zwymyslal ani sie nie obrazal :) A przyklad ktory podales jest zbyt stronniczy jak na cos "turniejowego", wiec to bez sensu- pod kazdym wzgledem. A co do flegmatykow to musze zaznaczyc, ze o ile tacy jak ja sa "flegmatykami" w grach, o tyle ludzie, ktorych wielbisz to "flegmatycy" w zyciu, wiec rob sobie dalej dobrze piszac "hahaha" wielkimi literami, a ja musze juz konczyc, bo ktos inny czeka, zeby zrobic jej dobrze (i napewno nie chce zebym to robil zbyt szybko ;DD). Zatem do widzenia i milej sesji w pro-atmosferze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 18:14, PrawdziwyFPS11 napisał:

Dyskusja jest o CELOWANIU I MYSZCE


"I nie trzeba robić turnieju BC PAD vs Myszka bo to byłby śmiech na sal hahahha ale pragnę naprawdę pragnę żeby kiedyś ktoś zorganizował coś takiego w PRAWDZIWEGO FPS''a KTÓRY WYKORZYSTUJE MOŻLIWOŚCI MYSZKI A NIE W JAKĄŚ UPOŚLEDZONĄ GĘ DLA PADA DLA FLEGMATYKÓW Z KONSOLO HAHAHHA"

Zdecyduj się. Pad, w odróżnieniu od myszki, nie służy tylko do poruszania kamerą. Zamierzasz krytykować koparki dlatego, że są wolniejsze od samochodów osobowych? W przypadku koparek za ich wyborem decydują inne cechy, niż banalna prędkość, jaką można nimi rozwinąć.

Ale wiem, że i tak nie zrozumiesz tego porównania. W końcu rozmawiamy o myszkach i celowaniu, a nie o motoryzacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować z graczami konsolowymi. Bo oni nigdy tego nie pojmą że pad nigdy nie będzie tak precyzyjny jak myszka w celowaniu. Wielokrotnie próbowałem im to uświadomić, ale oni dalej swoje. Nie wiedzą że w swoich grach mają autoaim i zwiększone hitboxy żeby łatwiej było kogoś ubić w FPS przy ich anemicznym sterowaniu. Jak wymagasz od nich argumentów to powiedzą że gry na konsolach mają większą sprzedaż. No tak tylko co to ma wspólnego z precyzyjnym celowaniem ?Wszyscy pro gracze, którzy scenę e-game-ingową traktują poważnie i chcą coś w niej osiągnąć grają na myszce. Konsolowcy to zazwyczaj niedzieli gracze i casuale. Dlatego dzisiejsze gry wyglądają tak jak wyglądają. Stosuje się w nich wiele uproszczeń, aby typowy casualowy hamburger grający na konsoli ogarniał o co chodzi. Na padzie to możecie sobie grać w gry sportowe, zręcznościowe, ścigałki, ale do FPS-ów to ten kontroler się nie nadaje. Już nie będę wspominał o tym że pad ma ograniczenie przycisków i często upraszczają grę aby pomieścić wszystkie czynności jakie się wykonuje w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prezydenta! Jeszcze mogą nawet powiedzieć, że w takie UT3 mają jakieś szanse, ale cóż konsolowcy, to konsolowcy. Również nim jestem, ale nie mam szybkich kciuków i klapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Nie ma co dyskutować z graczami konsolowymi. Bo oni nigdy tego nie pojmą że pad nigdy
nie będzie tak precyzyjny jak myszka w celowaniu.


A kto mówi o tej samej precyzyjności? Myszka jest precyzyjna bardziej, ale tutaj pr0 gracze uważają, że rozwaliliby każdego kto ma pada, bo tak. Argumentacja niesamowicie rozwinięta. A pada da się zrobić precyzyjniejszego tylko po co? Jeśli ktoś nie wierzy niech zobaczy na radia do modelarstwa RC, sam takie posiadam, ruch jest odwzorowany w dokładnym 1:1, myszka przy tym wymięka z precyzyjnością. Tylko takie radio kosztuje 600 zł w najtańszych wersjach do nawet 15 tysięcy złotych w najdroższych, a pewnie da się i droższe znaleźć. Więc danie takiej precyzyjności prócz tego, że byłoby strasznie precyzyjne i kosztowało majątek nie dałoby nic.

>Wielokrotnie próbowałem im to uświadomić,

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

ale oni dalej swoje. Nie wiedzą że w swoich grach mają autoaim i zwiększone hitboxy
żeby łatwiej było kogoś ubić w FPS przy ich anemicznym sterowaniu.


Nie masz kompletnego pojęcia na temat gier konsolowych. Ile razy mam pisać, że w większości FPS''ów na multi AIM MUSI BYĆ WYŁĄCZONY, a włączony jest przy prywatnym meczu, ewentualnie można sobie włączyć czasami w niektórych. Jeśli chodzi o hitboxy to znowu pleciesz bzdury. Grałem w bete BF Bad Company 2 na PC i demo na Xboxie 360, dodatkowo betę na PS3. Różnica była tylko w sterowaniu i optymalizacji. Na konsolach chodziło płynniej, ale komp, na którym grałem jest trochę słaby.

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Jak wymagasz od nich
argumentów to powiedzą że gry na konsolach mają większą sprzedaż. No tak tylko co to
ma wspólnego z precyzyjnym celowaniem ?


Spytaj swojego "kolegi", którego jedynym argumentem jest to, że mnie zjedzie i to, że mam szybki kciuk. Nic więcej. A no i jak zawsze PC''towiec dowartościowujący się swoją intelygencją, a konsolowiec to ma być z góry debilem. Zresztą pokaż 1 post, w którym tu ktoś dał jako argument sprzedaż?

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Wszyscy pro gracze, którzy scenę e-game-ingową
traktują poważnie i chcą coś w niej osiągnąć grają na myszce.


Cóż Ci gracze najczęściej poświęcili swoje życie grając na myszce, co po nich wymagać?

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Konsolowcy to zazwyczaj
niedzieli gracze i casuale. Dlatego dzisiejsze gry wyglądają tak jak wyglądają.


Stereotyp nieziemski. A na PC to trzeba robić upgrade co pół roku!

>Stosuje

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

się w nich wiele uproszczeń, aby typowy casualowy hamburger grający na konsoli ogarniał
o co chodzi.


No i znowu, jedynym argumentem PC''towców to to, że konsolowiec to idiota, a w e-sporcie grają myszą. Nic poza tym. Zresztą jakbym kazał wymienić te wiele uproszczeń to znowu wymieniłbyś aim i hitboxy, co już kilka razy w tym temacie wyśmiewałem.

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Na padzie to możecie sobie grać w gry sportowe, zręcznościowe, ścigałki,
ale do FPS-ów to ten kontroler się nie nadaje.


Nie będziesz mówił nikomu co do czego się nadaje lub nie nadaje. Ile miałeś pada, że mówisz, że się nie nadaje? Ludzie jakoś grają i to chętnie. Ale pewnie wszyscy to idioci.

Dnia 24.07.2010 o 18:38, sylwasss napisał:

Już nie będę wspominał o tym że pad ma
ograniczenie przycisków i często upraszczają grę aby pomieścić wszystkie czynności jakie
się wykonuje w grze.


Tak. Gdyby nie to, że konsole mają takie ograniczenia przycisków to na PC można by podczas walki (w FPS''ach oczywiście) robić heal''ujące hamburgery, a tak się nie da. Jakbyś chciał wiedzieć jest coś takiego jak różne koła wyboru, czy menu wyboru, w których spokojnie można całą klawiaturę wsadzić, dodatkowo kombinacje przycisków, które wykorzystywane są w bijatykach na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

DYSKUSJA JEST O CELOWANIU PADEM vs CELOWANIE MYSZKĄ !

Nie człowieku z niskim poczuciem zrozumienia. Ja od początku piszę o tym co jest najwygodniejszym do grania kontrolerem. I jakbyś przeczytał i tym bardziej zrozumiał sobie pierwszego mojego posta, to może przestałbyś pisać od rzeczy.
Nigdzie nie napisałem, że padem lepiej się celuje bo to nie o to chodzi. Jak gra będzie napisana wyłącznie pod cechy pada, to mając klawiaturę i myszkę będziesz się motał bez sensu kiedy używając pada te same akcje wykona o wiele sprawniej nieco wyćwiczone dziecko.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

ZMIENIASZ KOMPLETNIE TEMAT DYSKUSJI !

To niestety ty ubzdurałeś sobie temat dyskusji. Ja odniosłem się tylko do konkretnej sprawy, której nie raczyłeś zrozumieć. I tyle.
Nawet w tekście nie ma nic o grach FPS, chociaż można podejrzewać, że to one chodzi. Ale jak już pisałem gry FPS są zaprojektowane wyłącznie pod sterowniki z PC, czyli przede wszystkim myszę i klawiaturę. Kiedy gra jest napisana wyłącznie pod kontroler taki jak pad, to bez poważnych przeróbek granie klawiaturą i myszą to raczej słaba zabawa - zakładając oczywiście, że uda Ci się przepiąć klawisze i poszczególne osie analogowe na ruch myszy.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

Błądzisz, wymyślasz jakieś "nowe typy gier dostosowane pod pada" nie rozumiesz nawet mojej odpowiedzi na
twoje zdania i dyskutować z tobą nie jest możliwe

I na tym możemy dyskusję zakończyć.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

Temat dyskusji jest prosty i niezmienny: czy PAD nadaje się w TAKIM SAMYM STOPNIU DO
GIER FPS JAK MYSZKA

Na ten temat w ogóle nie dyskutowałem, bo to oczywiste, że nie. Gry FPS są zaprojektowane pod mysz i klawiaturę. Z właściwości myszy gra korzysta maksymalnie, natomiast w pełni stosuje się do ograniczeń tak prymitywnego kontrolera jak klawiatura. Gry zaprojektowane pod inne kontrolery (co oznacza nie FPS) nie mają takich ograniczeń jak klawiatura w poruszaniu się ale i nie mają takich możliwości jak mysz w celowaniu.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

w bardziej wymagających FPS''ach gdzie trzeba napierdalać myszką jak szalony PO CAŁEJ OSI 3 RAZY na 2
sekundy PAD NIE NADA JE SIĘ KOMPLETNIE I NIGDY NIE DORÓWNA MYSZCE.

OK, tylko po co krzyczysz oczywistości?
Myślisz, że wszyscy poza tobą to durnie?

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

NIE MA TU ŻADNEGO ZNACZENIA CO CI SIĘ PODOBA CZY NIE, CZY NIE LUBISZ MACHANIA MYSZKĄ
PO STOLE I CZY WOLISZ SIEDZIEĆ NA KANAPIE !

Dla mnie ma. Mimo, że pracuję i gram na PC, to nie cierpię tego prymitywnego sterowania w FPS. Dlatego też wolę pograć sobie ostatnio w inne gry. Świat nie kończy się na FPS.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

2.Kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodz: pisałeś ze najlepszym kontrolerem dla FPS
jest nunczaki z wii

Jak już cytujesz to rób to rzetelnie. Napisałem, że obecnie najlepszym kontrolerem W OGÓLE jest system sterowania z Wii. Nie przeinaczaj moich słów.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

ja pisze ze to są brednie bo słowo najlepszy ot nie odznacza najlepszy
dla "normalnych graczy" tylko najlepszy oznacza najlepszy !

Dla Ciebie "najlepszy" oznacza "najlepszy dla FPS". Sorry, że masz taką skrzywioną percepcję, ale właściwie niewiele mnie to obchodzi. To Twój problem.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

Najlepszy DO TEGO ZEBY NAJBARDZIEJ
WYKORZYSTAĆ MOŻLIWOŚCI GIER FPS B O NICH GADAMY !

Ty gadasz o FPS. Ja piszę o grach i powodach dla których MS nie pozwoli na granie w te same gry wspólnie różnymi kontrolerami. I wcale z tego nie wynika, że chodzi wyłącznie o FPS i wyższość sterowania z PC nad sterowaniem konsoli bo równie dobrze może chodzić też o takie gry w których sterowanie padem nie pozostawia w rywalizacji żadnych szans pecetowcom.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

I gdyby te munczako było chodź trochę użyteczne/lepsze dla gier FPS to ci co zarabiaj
na wygrywaniu używali by tego żeby polepszyć swoje szanse na wygrana !

Pewnie tak, tylko po co ten krzyk? Ci, którzy gier używają do zarabiania NIE GRAJĄ. Oni pracują na życie. W taki właśnie sposób. Jedni czyszczą szamba, inni pilotują samoloty, a jeszcze inni naparzają w klawisze i wyjeżdżają myszką setki kilometrów na tydzień.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

NIE DYSKUTUJEMY CZY NADAJE SIĘ DLA INNYCH GRACZY !

Nie dyskutujemy, to fakt.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

I poraz kolejny próbujesz umniejszyć graczy, którzy są bardziej utalentowani w te klocki od ciebie.

Jestem realistą i wiem, że jeżeli 99% graczy gra inaczej niż wąska grupa, to wąska grupa po jakimś czasie gra wyłącznie w stare gry bo nowsze nie spełniają ich potrzeb. Za to spełniają potrzeby tej większości, która płaci za zabawę.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

ALE NIE MA TAKICH GIER !

Co właśnie się zmienia.
Gry ewoluują i po okresie zachłystywania się grafiką właśnie zaczyna się projektować gry trochę bardziej urozmaicone.

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

Mam konsole i na nich gram, wielokrotnie rozmawiałem z programistami gier na konsole
i jestem najbardziej świadom ich programowych, technicznych i fizycznych ograniczeń w
grach FPS niż ty kiedykolwiek będziesz.

Nie sądzę. :)

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

Poraz kolejny wymyślanie i 0 patrzenia na rzeczywistość: w Korei najlepsi gracze w StarCrafta
mają ŚREDNIE APM rzędu 400 !

Co daje zaledwie niecałe 7 znaków na sekundę. Jak już napisałem najlepsze maszynistki robią 20 znaków na sekundę. Czy to świadczy o tym, że są w te klocki lepsze? :)

Dnia 24.07.2010 o 15:57, PrawdziwyFPS11 napisał:

A największe maksymalne APM w meczu ligowym to 800 ! Wiesz co to jest OSIEMSET AKCJI
NA MINUTĘ ?

Taa, 13 akcji na sekundę. Ponieważ w większości akcje sprowadzają się do wciskania klawiszy, to jest to niezły wynik, ale w zabawie na sensowne wciskanie klawiszy i tak nadal przegrywają z najszybszymi maszynistkami. :)
I owszem jedni i drugie używają obu rąk.
Tylko czy szybkość naciskania ma byś argumentem co jest lepsze? W obu wypadkach taka zręczność jest niepotrzebna, nieprzyjemna lub nie do uzyskania przez większość graczy. A to dla nich robi się gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 20:18, PrawdziwyFPS11 napisał:

Xjumpaytech: nie podałeś absolutnie żadnych realnych argumentów na pokazanie że padem
możesz zrobić to co pokazałem na filmikach. Jedyne co napisałeś to to że jakiś tam radio
ma precyzję - śmiech na sali. To nie transmisja radiowa czyni pada dokładniejszym głupku
do kwadratu tylko czułości dokładność analogowego mechanizmu gałki !


Bo nie z Tobą gadam, olewam Ciebie od samego początku, bo jak to mówią "głupszy najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem". Odpowiadałem człowiekowi, który kulturalnie odnosi się do innych forumowiczów i widać, że jakiś poziom ma. A tego z radiem nie będę komentował, bo osoba, która czytać potrafi to to zrozumie bez problemów i do takich swoje wypowiedzi kieruje.

Dnia 24.07.2010 o 20:18, PrawdziwyFPS11 napisał:

Cała reszta twojego tekstu to nic nieznaczący offtop.


Ja nawet nie poświęcam się i nie odpowiadam, na Twoje nie offtopowe brednie, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mowilem, ze pad jest bardziej precyzyjny- nie. Powiedzialem tylko ze polaczenie serwerow byloby ciekawa OPCJA, ale przeciez trzeba sobie wydluzyc e-czlonka poprzez histeryczne uswiadamiactwo i struganie wielkiego guru tematu. A skoro uswiadamianie nie wychodzi to trzeba zajac sie czyms innym miast puszyc sie z wysokosci taboretu na "casualowych hamburgerow". Ten temat mozna bylo rozwinac inaczej, w koncu granie w FPSy na padzie to tez sztuka, ktora wymaga pewnych umiejetnosci i fakt godny jest docenienia. Ale co tam- lepiej zwymyslac od uposledzonych flegmatykow i zasiac troche jadu, od tego rosnie ego a to nerdom z reguly bardzo potrzebne. A zatem zachowujcie sie dalej jak dzieci i kloccie o pietruszke. @Xjumpaytech daj sobie siana i nie dolewaj oliwy do ognia- wszyscy wiemy jakie sa fakty: mysz=wieksza precyzja a Q3 pierze niektorym mozgi. Zgadzamy sie szanowny kolego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> P.S. Na koniec cytay "Autoaim nie dziłą tak jak w SP, jedynie kolesie w ruchy kleją się

Dnia 23.07.2010 o 14:21, PrawdziwyFPS napisał:

do celownika"



To co teraz napisze może cię (pisownia z malej litery - zachowujesz się jak cham, to nie zasługujesz na szacunek) podłamać - wiesz czym się różni auto -aim na konsolach od tego na PC (tak, tak - w niektórych grach tez jest, polecam sprawdzić listę na giantbomb) ? Otóż na konsolach można go wyłączyć (zawsze), na blaszaku - nie można i trzeba grac z włączonym.

Autoaim jest włączony np. w Quake i w Painkiller :) Rzeczywiście - to muszą być "profesjonalne" FPSy ;-)

Radzę się zapoznać choćby z tym felietonem (tam też odnośniki):

http://aope.wordpress.com/2010/06/13/sol-w-oku-pad-vs-mysz-w-grach-fps/

ps. Żaden konsolowiec się nigdy nie wykłócał, że pad jest bardziej precyzyjny od myszy, bo nie jest. Oczywiście nie dziwi mnie że ktoś tak ograniczony jak ty nie potrafi tego pojąć i klepie trzy po trzy. Na tym kończę rozmowę z tobą - prędzej czy później zadziała moderator, o ile wcześniej nie zrobisz przysługi forumowiczom i nie spłyniesz z tego forum, najlepiej do twoich kolegów "profesjonalistów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2010 o 23:06, kodi24 napisał:

@Xjumpaytech daj sobie siana i nie dolewaj oliwy do ognia- wszyscy
wiemy jakie sa fakty: mysz=wieksza precyzja a Q3 pierze niektorym mozgi. Zgadzamy sie
szanowny kolego? ;)


No tak, z tym się zgodzę. Każdy z konsolowców po przesiadce z myszki (jeśli taką miał) pewnie powiedział "O k... przecież tym się grać nie da ^^". Ale to tylko kwestia wprawy. Od samego początku nie umniejszam myszy, że jest mniej precyzyjna, bo jest bardziej, po prostu nie lubię założeń, że z samego faktu, że gram na padzie to już mam być gorszy. Ale dobra, zgadzam się, jeśli są tutaj takie spece od gry, to na pewno by mnie pojechały i nie miałbym z nimi szans, ale za to ja bym się świetnie bawił, bo mógłbym próbować sił z najlepszymi ;).

Spoiler

Dobra ugasiłem pożar... chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zawsze uwazalem i wciaz uwazam ze w grach typu Battlefield opcja gry z graczami PC bylaby fajnym dodatkiem, nakreslajacym nowe wyzwania dla graczy konsolowych i bedaca jednoczesnie zwalowa odskocznia w ramach relaksu i nabicia expa dla graczy PC :) Mieszane sklady lub versus, z rankingiem on-off i mogloby byc smiechowo ogolem. Jako piechur mialbym pewnie po rajtach, ale obslugiwany padem czolg lub smiglowiec? Kto wie.. ;) Oczywiscie to czysta utopia, ale w moich oczach bylby to ogromny plus; Jestem pozytywnie nastawiony w tej kwestii, nie szukam powodow zeby sobie dodac, poprostu uwazam temat za warty przemyslenia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze dorzuce swoje 2 grosze ;)?

Dnia 24.07.2010 o 23:32, Lordpilot napisał:

? Otóż na konsolach można go wyłączyć (zawsze)

W inFAMOUS nie da sie wylaczyc auto aima... Nie wierz slepo we wszystko co przeczytasz na necie...

Dnia 24.07.2010 o 23:32, Lordpilot napisał:

Skoro juz podales ten oto felieton i zamierzasz dawac go do kazdej dyskusji, oraz zgadzasz sie z nim w 100% to pozwolisz, ze odniesiesz sie do ponizszego?
Felieton: specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski [...] wyrażający [...] osobisty punkt widzenia autora.

Z jednego z pierwszych zdan juz wynika JAKI ten punkt jest: zwolennicy grania na myszkach nie maja racji.

Dzisiejsze pokolenie nie ma tego problemu – sam system operacyjny wymusza korzystanie z myszki.
Myslisz, ze za takim rozwiazaniem lobbowali producenci myszek komputerowych? Czy tez moze z dostepnych kontrolerow, myszka najlepiej sprawdza sie tak w precyzyjnych operacjach jak i przesuwaniem kursora praktycznie od razu na wieksze odleglosci...

Jak myślicie, co by się stało, gdyby myszkę nagle zastąpiono padami, gdy nowe pokolenie grających musiałoby ich używać cały czas?
Naprawde potrafisz sobie obsluge Windy padem? Kursor nie ruszalby sie swobodnie, tylko ''od opcji do opcji'', wszystko byloby bardziej stosunkowo uproszczone, a korzystanie z wbudowlanej przegladarki internetu, bylby katorga bo musialbym trzymac galke przez 10 sekund by przejsc z jednego konca strony na druga (jak to jest w PS3)...

Potwierdzają to wyniki sprzedaży – konsolowe strzelanki sprzedają się znacznie lepiej, niż pecetowe
Czyli, ze Skoda Fabia jest lepszym samochodem od takiego BMW, bo przeciez w naszym kraju tez sprzedaje sie lepiej?

Opcję tę mamy natomiast w każdej konsolowej grze.
O tym ''argumencie'' juz rozmawialismy...

Fakt drugi – padem bez problemu można grac w fpsy,
oczywiscie, ze mozna... Gorzej dla konsolowcow, ze granie myszka jest zdecydowanie precyzyjniej i

Fakt trzeci – myszka jest bardziej precyzyjna. Nie ma co tutaj dyskutować – tak po prostu jest. Gryzonia opanowaliśmy w stopniu perfekcyjnym,
... bo i nie musze spedzac miesiecy (jak w przypadku pada) na jego opanowanie...

Filmik tez niezly - koles przez wiekszosc czasu operuje w jednej plaszczyznie, do tylu sie nie odwraca, a ruch w gore/dol jest praktycznie minimalny... I, ze granie wlasnie tak ma byc rownie fajne jak w tandemie mysz/klawirka?

Obecnie nie gram juz na kompie prawie w ogole. Na konsoli przeszedlem inFamous, Uncharted 1/2, GTA4, dwukrotnie Call of Duty czy Fallout3 i... nadal nie mam takiej precyzji jak z myszka. Ale jasne, musze jeszcze kilkanascie miesiecy pocwiczyc... Ale ja lubie ULATWIAC sobie zycie, a nie je UTRUDNIAC...

Choc pad ma jedna, zajebiscie wazna zalete... moge grac na nim z kanapy, praktycznie niezaleznie od pozycji ;). I wlasnie dlatego bede nadal korzystal z tego ''wynalazku'', zmniejszal poziom trudnosci i przeklinal to, ze nie idzie mi tak jak na myszce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na padzie gralem w CS(bylem podpity xD) i niezle mi szlo-.- wiec niech mi tu nie pitola o szansach:D


Kiedys byl oficjalny i glosny pojedynek w HALO bodajze,pad vs myszka+klawka,pad wygral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W inFAMOUS nie da sie wylaczyc auto aima... Nie wierz slepo we wszystko co przeczytasz

Dnia 25.07.2010 o 10:21, Piotrek_K napisał:

na necie...


Mówlem o FPSach. Na obecnej generacji konsol. inFamous zdaje się FPSem nie jest :)Nie musze wierzyć we wszystko co przeczytam w necie - wystarczy że wejdę do opcji w konsolowym FPSie i tam przeważnie mam: autoaim - on/off :)

Precyzji myszy nie zanegowałem natomiast nigdy - jak większość piszących tu konsolowców. Mój post był jedynie kontrą dla trolla, ktory sie ponabijał z konsolowego auto-aima, sam jako przykład podając gry blaszakowe (uważane przez niego za mega "skillowe"), które mają autoaima wbudowanego (w dodatku nie da się go wyłączyć !). Nic więcej

ps. Odnośnik do felietonu jest głównie dlatego, że znajduje się tam link do giantbomb - gdzie podane są gry, ktore mają autoaima. Także tytuły pecetowe, o czym większość graczy nie wie i nie wnika - np. Far Cry, Painkiller, Quake, Borderlands (w wersji pecetowej ma wbudowanego auto-aima, którego nie da się właczyć). Co zresztą dla mnie akurat problemem nie jest, jako że wspomagaczy celowania nie traktuje i nigdy nie traktowałem jako najgorsze zło tego świata. Chodziło mi jedynie o to żeby "utrzec nosa" trollowi- tym bardziej że nabijając się z konsolowych wspomagaczy podał pecetowe tytuły, ktore również takie wspomagacze mają i to nie jako OPCJĘ, tylko jako PRZYMUS :) No, to chyba na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować