Zaloguj się, aby obserwować  
ArtuRPGpl

Warcraft III + Frozen Throne Temat Ogólny

242 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 19:02, Pile napisał:

Nie mogę przejść misji przebudzenie furiona. Jakieś porady?


Mam cd-action z solucją do podstawki warcrafta... czekaj, zaraz to dam, chyba się nie obrażą (numer stary jak cholera):
To chyba misja 3, jak undeady chcą się dorwać przez las do tego ziomka, tak? Czyli musisz zdobyć róg... no więc tak:

"No, trzeba się spieszyć. Cały czas produkujcie jednostki (driady lub łuczniczki). Baza orków stawia spory opór - poczekajcie z atakiem, aż będzie to niezbędne. Przyda się wam kilka balist ze względy na orcze zasieki. Róg jest broniony przez trzech potężnych strażników, ale odpowiednia ilość wojsk poradzi sobie z nimi. Jeżeli dobrze rozegraliście misję, powinniście zdążyć przed czasem. Pamięajcie, że tutaj właściwie w ogóle nie będziecie atakowani, zatem możecie swobodnie eksplorować planszę (m.in. fontanna)."

Jest to żywcem przepisane z cd-action numer 10/2002. Solucja do reszty misji też tam jest. Nie, nie przepiszę/zeskanuję wszystkiego.


PS. zapłacisz mi za to... ten numer był prawie na samym dole mej równo ustawionej kolekcji-kopczyka numerów cda i ciężko go było wyjąć...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale szczerze powiedziawszy to nic mi nie dało. To że mam być szybki i rozwalić bazę orków to ja wiem gorzej z samym wykonaniem. Ale dzięki za wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:19, Pile napisał:

Dzięki ale szczerze powiedziawszy to nic mi nie dało. To że mam być szybki i rozwalić
bazę orków to ja wiem gorzej z samym wykonaniem. Ale dzięki za wysiłek.


Spoko, możesz mi przelać 10 tys złotych na moje konto, dać mi PS one, 3, 2, GameCubea, PSP, DS-a i nowego uber-duper mocnego kompa. I jesteśmy kwita. No cóż... nie ja pisałem tę solucję ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:06, Pile napisał:

Już przeszedłem. I jeszcze mi zostało wojo i sporo czasu. Dżizys...


Ah nakręciłeś mnie, by znowu przejść kampanię warcrafta... dżizas...

Dobrze, że mam go zainstalowanego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:03, Master_Miller napisał:

Ah nakręciłeś mnie, by znowu przejść kampanię warcrafta... dżizas...


Heh...
Coś w tym jest, bo o tym samym pomyślałem. :D
Nawet wyjątkowo dam jeszcze jedną szansę wersji ENG; może jednak zmienię zdanie co do badziewności oryginalnych głosów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:11, meryphillia napisał:

> Ah nakręciłeś mnie, by znowu przejść kampanię warcrafta... dżizas...

Heh...
Coś w tym jest, bo o tym samym pomyślałem. :D
Nawet wyjątkowo dam jeszcze jedną szansę wersji ENG; może jednak zmienię zdanie co do
badziewności oryginalnych głosów w grze.


Badziewności? Masz dać przykład? Bo ja grałem tylko w wersję polską (takowoż posiadam) i głosy tam wypadają całkiem nieźle. Myślałem, że oryginalne są lepsze.

(taki offtop - graliście w spolszczonego na maksa drivera 1 ? :D myślałem, że padnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:13, Master_Miller napisał:

Badziewności? Masz dać przykład? Bo ja grałem tylko w wersję polską (takowoż posiadam)
i głosy tam wypadają całkiem nieźle. Myślałem, że oryginalne są lepsze.


No głosy w Polskiej wersji są na full wypasie.
W oryginale nie podobało mi się wszystko, od Arthasa po peonów, praktycznie każda postać miała niepasujący głos do swojej roli, kilka z tego co nawet pamiętam było dość żenujących.
Też za bardzo przyzwyczaiłem się do fajnie podobieranych głosów w wersji PL, no ale zobaczymy teraz, może mi sie odmieni. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:19, meryphillia napisał:

> Badziewności? Masz dać przykład? Bo ja grałem tylko w wersję polską (takowoż posiadam)

> i głosy tam wypadają całkiem nieźle. Myślałem, że oryginalne są lepsze.

No głosy w Polskiej wersji są na full wypasie.
W oryginale nie podobało mi się wszystko, od Arthasa po peonów, praktycznie każda postać
miała niepasujący głos do swojej roli, kilka z tego co nawet pamiętam było dość żenujących.
Też za bardzo przyzwyczaiłem się do fajnie podobieranych głosów w wersji PL, no ale zobaczymy
teraz, może mi sie odmieni. ;]


W polskiej wersji w paru momentach Arthas wypadał niezwykle blado i obojętnie, ale całokształ był zacny ^^ Szczególnie w pamięci zapadł mi Kel''Thuzad. Zarąbiście wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy u nocnych elfów ulepszenie siły co się nazywa siła natury działa na driady? Bo tak nie pisze a pod spodem ulepszenie obrony już jest dla driad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:28, Pile napisał:

Mam pytanie. Czy u nocnych elfów ulepszenie siły co się nazywa siła natury działa na
driady? Bo tak nie pisze a pod spodem ulepszenie obrony już jest dla driad.


Z tego co widzę, to nie.
Działa te ulepszenie tylko na Łuczniczkę, Łowczynię, Balistę oraz Jeźdźca Hippogryfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba was...
Polski dubbing nie jest zły, ale też nie jest wybitny :P. Wkurza maniera aktorów, sporo nietrafionych głosów, w tym wymoczkowaty Illidan, a także (Miller, przygotuj się)... Kel''Thuzad! Nie pamiętam, czy był taki sam w Reign of Chaos, ale w The Frozen Throne był beznadziejny, głos zupełnie inny i niepasujący do tej postaci. Albo taka Maiev. W angielskiej wersji podoba mi się to, że ma jakąś taką cieplejszą, a nie niepotrzebnie chimerowatą barwę głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:28, Pile napisał:

Mam pytanie. Czy u nocnych elfów ulepszenie siły co się nazywa siła natury działa na
driady? Bo tak nie pisze a pod spodem ulepszenie obrony już jest dla driad.


Z tego co pamiętam (nie wkładam dużo surowców i serca w rozwój spellcasterów :P), to ulepsza się magów poprzez szkolenia. Tak też chyba zwiększysz siłę ich ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się po części co do Illidana, który miał faktycznie pedalski nieco głos, jak na postać którą opisywał, ale z drugiej strony nie był tak tragiczny, jak głos Tichondriusa, który był najgorszym z wszystkich dublowanych w wersji PL. Zupełnie natomiast nie zgodzę się co do Maiev, która miała głos idealny, co do wrednej suki, nie mogącej sobie darować, że uciekł jej Illidan i przesiąkniętej tą ukrytą agresją widoczną doskonale w głosie, po setkach lat spędzonych razem z Illidanem pod ziemią.

To co mi się podoba w Polskim dubbingu, to fakt, że wszystkie (prawie) postaci brzmią jak prawdziwi herosi, a nie piczki o cieniutkich głosach.
Wczoraj miałem czas na przejście tylko wprowadzających misji z wyprowadzeniem orków i choć jednak nie jest tak, źle z tymi oryginalnymi głosami, to właśnie mało w nich tej charakterystycznej agresji i "maniery", jak sam zauważyłeś, które można usłyszeć w Polskiej wersji gry.
No, ale zobaczymy, jak będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 14:13, meryphillia napisał:

Zgodzę się po części co do Illidana, który miał faktycznie pedalski nieco głos, jak na
postać którą opisywał, ale z drugiej strony nie był tak tragiczny, jak głos Tichondriusa,
który był najgorszym z wszystkich dublowanych w wersji PL. Zupełnie natomiast nie zgodzę
się co do Maiev, która miała głos idealny, co do wrednej suki, nie mogącej sobie darować,
że uciekł jej Illidan i przesiąkniętej tą ukrytą agresją widoczną doskonale w głosie,
po setkach lat spędzonych razem z Illidanem pod ziemią.


Ale taki głos nie pasuje do nocnych elfek :P. I Arthas też był do bani (swoją drogą, któryś z tych aktorów podkładał głos Szymkowi Czarodziejowi - nie wiem, czy Arthasa czy Illidana PL, może obydwu tych postaci naraz? :P).

Dnia 09.11.2009 o 14:13, meryphillia napisał:

To co mi się podoba w Polskim dubbingu, to fakt, że wszystkie (prawie) postaci brzmią
jak prawdziwi herosi, a nie piczki o cieniutkich głosach.


Eee. WarCraft to nie heroic fantasy, to raz, dwa, nawet pospolici chłopi i peony? :P

Dnia 09.11.2009 o 14:13, meryphillia napisał:

Wczoraj miałem czas na przejście tylko wprowadzających misji z wyprowadzeniem orków i
choć jednak nie jest tak, źle z tymi oryginalnymi głosami, to właśnie mało w nich tej
charakterystycznej agresji i "maniery", jak sam zauważyłeś, które można usłyszeć w Polskiej
wersji gry.


Maniera jest paskudna i właściwie większość "dubbingowców" od niej odchodzi, ba, odchodzili już kilka lat wcześniej. Na takie coś nie ma już miejsca nawet w serialach i filmach animowanych :P. A agresji to nie ma. Agresję było czuć w głosie Dartha Arthasa.

Dnia 09.11.2009 o 14:13, meryphillia napisał:

No, ale zobaczymy, jak będzie dalej...


Zajefajnie! :D Szkoda, że trochę polska wersja zwichrowała mi sposób patrzenia na oryginalnego Frozen Throne''a, no ale cóż, odzwyczaję się wreszcie.

Chociaż tu muszę przyznać - dubbing nie jest ani w 1/4 tak tragiczny jak w Empire at War i Forces of Corruption. Tam to jest koszmar (zwłaszcza imperialni piloci myśliwców i bombowców oraz umieranie, LOL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz i tyle. ]:>

Dnia 09.11.2009 o 14:21, Revanchist napisał:

Ale taki głos nie pasuje do nocnych elfek :P. I Arthas też był do bani...


A czemu niby nie?
Przecież w świecie Warcrafta, Elfy, to nie gejusy z Tolkiena, tylko brutalne istoty ciągle walczące o swój byt.
A co do Maiev, to już pisałem przecież, że była naznaczona piętnem obcowania z Illidanem i właśnie fajnie było to ujęte w dubbingu.
Arthas też był całkiem spoczko, zarówno jako Paladyn-piczka i jako "ten zły".

Dnia 09.11.2009 o 14:21, Revanchist napisał:

Eee. WarCraft to nie heroic fantasy, to raz, dwa, nawet pospolici chłopi i peony? :P


:D
A co to niby, jak nie typowe, aż do bólu Heroic?
Radzę się zapoznać z podziałem gatunkowym Fantasy, skoro dla ciebie uniwersum Warcrafta, to nie Heroic. ;]

Dnia 09.11.2009 o 14:21, Revanchist napisał:

Maniera jest paskudna i właściwie większość "dubbingowców" od niej odchodzi, ba, odchodzili
już kilka lat wcześniej. Na takie coś nie ma już miejsca nawet w serialach i filmach
animowanych :P.


No właśnie...
Wszędzie płaskie głosiki Cichopków czy innych trzeciorzędnych wyrobników, którzy u mnie dostaliby rolę co najwyżej niemowy, a najlepiej stojaka na buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

A czemu niby nie?


Posłuchaj sobie innych elfek, nie tylko nocnych :P.

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

A co do Maiev, to już pisałem przecież, że była naznaczona piętnem obcowania z Illidanem
i właśnie fajnie było to ujęte w dubbingu.


Może to i pasuje, ale mi bardziej podobał się głos oryginalnej aktorki. Notabene ta sama aktorka z wersji PL podkładała głos w wersji PL Forces of Corruption Silri. I efekt był kiepski :P. Fakt, że to Mroczna Wiedźma, niczego nie tłumaczy :P.

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

Arthas też był całkiem spoczko, zarówno jako Paladyn-piczka i jako "ten zły".


Czy tam znowu piczka... Miał chłop jaja, by wytłuc całe miasto :P.

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

> Eee. WarCraft to nie heroic fantasy, to raz, dwa, nawet pospolici chłopi i peony?

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

A co to niby, jak nie typowe, aż do bólu Heroic?


HIGH fantasy :P. I ten świat wcale nie jest taki typowy.

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

Radzę się zapoznać z podziałem gatunkowym Fantasy, skoro dla ciebie uniwersum Warcrafta,
to nie Heroic. ;]


Najbardziej nietypowy i wyzbyty heroizmu świat high fantasy, jaki widziałem :P. I to jedyny, który nie dość, że mi się podoba, to jeszcze naprawdę go uwielbiam. To już tak poza space fantasy i Gwiezdnymi Wojnami :P.

Dnia 09.11.2009 o 14:38, meryphillia napisał:

Wszędzie płaskie głosiki Cichopków czy innych trzeciorzędnych wyrobników, którzy u mnie
dostaliby rolę co najwyżej niemowy, a najlepiej stojaka na buty...


Dlatego pełne polskie wersje SUXX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 14:49, Revanchist napisał:

HIGH fantasy :P. I ten świat wcale nie jest taki typowy.

Dnia 09.11.2009 o 14:49, Revanchist napisał:

Najbardziej nietypowy i wyzbyty heroizmu świat high fantasy, jaki widziałem :P. I to
jedyny, który nie dość, że mi się podoba, to jeszcze naprawdę go uwielbiam. To już tak
poza space fantasy i Gwiezdnymi Wojnami :P.


Na serio radzę zapoznać się z podziałem gatunkowym Fantasy, skoro dla Ciebie Warcraft, to High Fantasy.
W innym przypadku dalsza dyskusja nie ma sensu, tym bardziej, gdy będziesz jeszcze twierdził, że Warcraft wyzbyty jest z heroizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 14:55, meryphillia napisał:

Na serio radzę zapoznać się z podziałem gatunkowym Fantasy, skoro dla Ciebie Warcraft,
to High Fantasy.


No a co niby? Przecież cechą high fantasy jest to, że pokazuje wydarzenia rozgrywające się w wymyślonym świecie.

Dnia 09.11.2009 o 14:55, meryphillia napisał:

W innym przypadku dalsza dyskusja nie ma sensu, tym bardziej, gdy będziesz jeszcze twierdził,
że Warcraft wyzbyty jest z heroizmu...


Nie mówię, że jest całkowicie wyzbyty, ale nie ma go tak znowu wiele, nie ma tu takiej pompatyczności jak np. we Władcy Pierścieni, a zwłaszcza w filmach, bohaterowie nieraz są tu bardziej niejednoznaczni. Szczerze mówiąc, raczej ciężko o heroizm w pierwszej (która była mroczna :P) i drugiej części, gdzie po prostu jakichś bohaterów, interesujących figur było niewiele i kładło się na nie niewielki nacisk. Beyond the Dark Portal zmienił trochę podejście, ale to nadal nie było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 14:59, Revanchist napisał:

No a co niby? Przecież cechą high fantasy jest to, że pokazuje wydarzenia rozgrywające
się w wymyślonym świecie.


Ale przecież praktycznie cały gatunek Fantasy pokazuje wydarzenia rozgrywające się w wymyślonych światach. ;]

Dnia 09.11.2009 o 14:59, Revanchist napisał:

Nie mówię, że jest całkowicie wyzbyty, ale nie ma go tak znowu wiele, nie ma tu takiej
pompatyczności jak np. we Władcy Pierścieni...


Władca Pierścieni nie należy do gatunku Heroic, a do High Fantasy właśnie. ;]
To raz, dwa, heroizm świata Warcrafta nie przedstawia się tylko w W3, ale w całym uniwersum gry, a wystarczy tylko zapoznać się z jego historią, by dostrzec całą masę "heroizmu".
Tak czy inaczej W3 jest już mocno przesiąknięty klimatem Heroic Fantasy i każdy, kto tylko interesuje się tym gatunkiem od razu to zauważy, no chyba, że podobnie jak ty nie zna owego podziału gatunkowego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować