Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2007 o 18:17, Ceteris Paribus napisał:

(...)


Co do UFO to pisząc "spodek" miałem na myśli wszystkie statki kosmiczne niezależnie od ich formy.

Inteligencja? Wiesz chyba jak wyglądają linie pola magnetycznego, wystarczy jakiś feromagnetyk, aby je zakrzywić i już linie utwarzają fantastyczne wzroki jak te znajdowane na polach. Dowiedziono tego nawet naukowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:02, Azuredragon napisał:

> (...)

Co do UFO to pisząc "spodek" miałem na myśli wszystkie statki kosmiczne niezależnie od ich
formy.


Rozumiem. Czyli wierzysz w cywilizacje pozaziemską, ale ich środki transportu już nie?

Dnia 09.09.2007 o 20:02, Azuredragon napisał:

Inteligencja? Wiesz chyba jak wyglądają linie pola magnetycznego, wystarczy jakiś feromagnetyk,
aby je zakrzywić i już linie utwarzają fantastyczne wzroki jak te znajdowane na polach. Dowiedziono
tego nawet naukowo.


Musaiłbym to zobaczyć, poczytać wiecej. I jak niby te polamagnetyczne zaginaja kłosy zbóż bez ubytku na ich "zdrowiu"? A potem te kłosy nawet przewiezione i wyprostowane w innym miejscu sie zaginaja znów? Fakt, może to wszystko to faktycznie natura (jednak chciałbym to zobaczyć jak ten proces przebiega), ale to nie jest dowód na nieistnienie UFO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 16:16, Ceteris Paribus napisał:

Rozumiem. Czyli wierzysz w cywilizacje pozaziemską, ale ich środki transportu już nie?


Ale to sie przecież nie wyklucza. Osobiście wierzę, ze gdzies w kosmosie sa jeszcze inne rozumne istoty, ale to nie czyni ich od razu zdolnymi do podróży w kosmosie. Równie dobrze gdzies w kosmosie może istnieć cywilizacja na poziomie rozwoju naszego średniowiecza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 16:31, HumanGhost napisał:

> Rozumiem. Czyli wierzysz w cywilizacje pozaziemską, ale ich środki transportu już nie?


Ale to sie przecież nie wyklucza. Osobiście wierzę, ze gdzies w kosmosie sa jeszcze inne rozumne
istoty, ale to nie czyni ich od razu zdolnymi do podróży w kosmosie. Równie dobrze gdzies w
kosmosie może istnieć cywilizacja na poziomie rozwoju naszego średniowiecza. :-)


Dokładnie, ale moze istnieć także jakaś, która faktycznie nas wyprzedza. Biorę to wszystko pod uwagę. Dla niektórych my jesteśmy tymi co wyprzedzaja, dl;a niektórych tymi co są w tyle. Przeceiż nikt nam tez nie powiedział, że jak są juz jakieś inne cywilizacje to, że są tylko dwie. Ich mnogość mogłaby takze dobrze tłumaczyć mnogość widzianych UFO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 16:16, Ceteris Paribus napisał:

Rozumiem. Czyli wierzysz w cywilizacje pozaziemską, ale ich środki transportu już nie?


Czekałem na to pytanie. :) Otóż z punktu widzenia fizyki nie możliwa jest podróż z większą prędkością niż prędkość światła, czyli 300000000 m/s. A najbliższa nam gwiazda oddalona jest o 4,36 ly (lata świetlna), ergo z pojazd kosmiczny poruszający się z c (prędkość światła) dotarłby z tamtąd na Ziemię dopiero po prawie 4 i pół latach. A żeby było śmieszniej planety o warunkach podobnych do Ziemi (zdolnych do utrzymania życia) jest kilka, ale znajdują się jeszcze dalej niż Alfa Centauri (najbliższa gwiazda poza Słońcem), daje do myślenia? Owszem, teoretyczny jest most Einsteina-Rosena, który skróciłby dystans między dwoma odległymi punktami, ale ich istnienie w kontekście praw fizyki jest komleptnie hipotetyczne i raczej uważane za niemożliwe.

Dnia 10.09.2007 o 16:16, Ceteris Paribus napisał:

Musaiłbym to zobaczyć, poczytać wiecej. I jak niby te polamagnetyczne zaginaja kłosy zbóż bez ubytku na ich "zdrowiu"?


Eh... a czy człowiek, stojący w pobliżu magnesu, choćby i bardzo dużego odnosi uszczerbek na zdrowiu? Poza tym kłos zawsze mógł się namagnesować (da się, a co ;P ). Polecam eksperyment. Dwa magnesy i opiłki żelaza. Pozstawić dwa magnesy w różnych ustawieniach i wysypać opiłki, spójrz na ich ułożenie, czasm można uzyskać niespodziewane rezultaty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Czekałem na to pytanie. :) Otóż z punktu widzenia fizyki nie możliwa jest podróż z większą
prędkością niż prędkość światła, czyli 300000000 m/s. A najbliższa nam gwiazda oddalona jest

Policz sobie te zera dokładnie

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

o 4,36 ly (lata świetlna), ergo z pojazd kosmiczny poruszający się z c (prędkość światła) dotarłby
z tamtąd na Ziemię dopiero po prawie 4 i pół latach. A żeby było śmieszniej planety o warunkach
podobnych do Ziemi (zdolnych do utrzymania życia) jest kilka, ale znajdują się jeszcze dalej
niż Alfa Centauri (najbliższa gwiazda poza Słońcem), daje do myślenia? Owszem, teoretyczny
jest most Einsteina-Rosena, który skróciłby dystans między dwoma odległymi punktami, ale ich
istnienie w kontekście praw fizyki jest komleptnie hipotetyczne i raczej uważane za niemożliwe.

Absolutnie nie uznaje się tego za niemożliwe. Gdyby naukowcy z góry uznawali coś za niemożliwe bylibyśmy co najwyżej w średniowieczu.

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Eh... a czy człowiek, stojący w pobliżu magnesu, choćby i bardzo dużego odnosi uszczerbek na
zdrowiu?

A żebyś wiedział, że bardzo duże pole magnetyczne ma negatywny wpływ na pracę mózgu i na dłuższą metę powoduje raka. Wskazują na to proste statysktyki badajacewpływ trakcji wysokiego napięcia na mieszkańców pobliskich domów.

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Poza tym kłos zawsze mógł się namagnesować (da się, a co ;P ). Polecam eksperyment.
Dwa magnesy i opiłki żelaza. Pozstawić dwa magnesy w różnych ustawieniach i wysypać opiłki,
spójrz na ich ułożenie, czasm można uzyskać niespodziewane rezultaty. :)

Idź w pole rozsypywac opiłki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Czekałem na to pytanie. :) Otóż z punktu widzenia fizyki nie możliwa jest podróż z większą
prędkością niż prędkość światła, czyli 300000000 m/s.

oj sorry co do zer to się pospieszyłem, zapombniałem o jednostce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:21, hans olo napisał:

Absolutnie nie uznaje się tego za niemożliwe. Gdyby naukowcy z góry uznawali coś za niemożliwe
bylibyśmy co najwyżej w średniowieczu.


Oczywiście, że nie! Ale możemy stwierdzić, że jest to wielce nieprawdopodobne, aby dało się osiągnąć prędkość większą od prędkości światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufo a co to ma być statek?? Jak dla mnie to istnieje życie na inych planetach (i teraz pofantaziuje) i za 10 lat mają podbić ziemię, a jeżeli nie spodoba sięę im klimat to ją zniszczą.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:28, ElDudi napisał:

Oczywiście, że nie! Ale możemy stwierdzić, że jest to wielce nieprawdopodobne, aby dało się
osiągnąć prędkość większą od prędkości światła.

To nie polega na przekraczaniu żadnych barier prędkości tylko na zakrzywieniu czasoprzestrzeni. Nie mylmy pojęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:21, hans olo napisał:

(...)


Skombinuj mi dwie ciężarówki opiłków, to Ci to udwodnię. :P

A tak serio: owszem naprawdę silne pole magnetyczne może tak wpłynąć na organizm, ale jakiej wielkości byłby ten magnes? ;) Kłos jest znacznie mniejszy, więc magnes dla niego olbrzymi, dla nas jest słaby.

Owszem uważali, że to niemożliwe, przez co tak długo trwało średniowiecze. :P Może uda się otworzyć most Einsteina-Rosena, to takie podróże mogą być możliwe. Ale prędkość większa niż c? Ja nie wierzę. :P

Osobiście uważam, że obcy mogą gdzieś tam być, ale przypuszczam, że pewnie są równie zacofani jak my. ;)

BTW, wiecie co kiedyś powiedział Einstein? "Jedyny dowód na to, że istnieją inteligentne formy życia w kosmosie, to fakt, że nie próbują się z nami skomunikować." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:45, hans olo napisał:

> Oczywiście, że nie! Ale możemy stwierdzić, że jest to wielce nieprawdopodobne, aby dało
się
> osiągnąć prędkość większą od prędkości światła.
To nie polega na przekraczaniu żadnych barier prędkości tylko na zakrzywieniu czasoprzestrzeni.
Nie mylmy pojęć :)


Tak, nie mniej przy aktualnym stanie wiedzy wiemy, że sztuczne zakrzywianie czasoprzestrzeni nie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Czekałem na to pytanie. :) Otóż z punktu widzenia fizyki nie możliwa jest podróż z większą
prędkością niż prędkość światła, czyli 300000000 m/s.


Zapomniałeś dodać: "ziemskiej\ludzkiej fizyki", znaczy sie etapu, na ktorym sieznajdujemy. Iler to już obalono "niemozliwych" czy innych barier? :)

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

A najbliższa nam gwiazda oddalona jest
o 4,36 ly (lata świetlna), ergo z pojazd kosmiczny poruszający się z c (prędkość światła) dotarłby
z tamtąd na Ziemię dopiero po prawie 4 i pół latach.


Wcale nie jest to tak długo. Skontrastujmy sobie podróże statkiem do Nowego Świata z XVw. z obecną podróżą statkiem, czy może nawet samolotem(?)

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

A żeby było śmieszniej planety o warunkach
podobnych do Ziemi (zdolnych do utrzymania życia) jest kilka, ale znajdują się jeszcze dalej
niż Alfa Centauri (najbliższa gwiazda poza Słońcem), daje do myślenia?


Z tego to wiem tylko tyle, że potrafilibyśmy życ na tych planetach bez wspomagaczy, tzn. kombinezonów, czy tej całej aparatury podtrzymującej życie. To wcale nieznaczy, że życie i inteligencja nie mogłoby się nie rozwinąć w innych warunkach niż my się rozwineliśmy. A także warto zauważyć, że skoro my na obecnym etapie mamy "zabawki" do życia na księżycu to ktoś moze takze je posiadać.

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Owszem, teoretyczny
jest most Einsteina-Rosena, który skróciłby dystans między dwoma odległymi punktami, ale ich
istnienie w kontekście praw fizyki jest komleptnie hipotetyczne i raczej uważane za niemożliwe.


Nieiwem o czym zabardoz mowisz, bo fizyk ze mnie kiepskawy :-P Jednak przypomne: ile ti już obalono niemożliwych? A nawet jak nie uda sie tym sposobem to ktoś dojdize do innego, kwestia czasu.

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

> Musaiłbym to zobaczyć, poczytać wiecej. I jak niby te polamagnetyczne zaginaja kłosy zbóż
bez ubytku na ich "zdrowiu"?

Eh... a czy człowiek, stojący w pobliżu magnesu, choćby i bardzo dużego odnosi uszczerbek na
zdrowiu?


Mi chodziło o fakt, że te kłosy się nie łamia a wyginają. Żle sprecyzowałem zdanie.

Dnia 10.09.2007 o 17:16, Azuredragon napisał:

Poza tym kłos zawsze mógł się namagnesować (da się, a co ;P ). Polecam eksperyment.
Dwa magnesy i opiłki żelaza. Pozstawić dwa magnesy w różnych ustawieniach i wysypać opiłki,
spójrz na ich ułożenie, czasm można uzyskać niespodziewane rezultaty. :)


A powiedz czy pzoa eksperymentem takie rzeczy występujasamoistnie w przyrodzie? Jak tak to ja kczęsto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Zapomniałeś dodać: "ziemskiej\ludzkiej fizyki", znaczy sie etapu, na ktorym sieznajdujemy.
Iler to już obalono "niemozliwych" czy innych barier? :)


Chciałbym zauważyć, że szczególna i ogólna teoria względności jest w użyciu od prawie stu lat i wciąż na niej opieramy naszą wiedzę o świecie.

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Wcale nie jest to tak długo. Skontrastujmy sobie podróże statkiem do Nowego Świata z XVw.
z obecną podróżą statkiem, czy może nawet samolotem(?)


Porównujesz parę ( kilkanaście ) miesięcy do 4,5 roku w wypadku podróży z prędkością światła ( która jest niemożliwa do osiągnięcia ).

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

> Owszem, teoretyczny
> jest most Einsteina-Rosena, który skróciłby dystans między dwoma odległymi punktami, ale
ich
> istnienie w kontekście praw fizyki jest komleptnie hipotetyczne i raczej uważane za niemożliwe.

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Nieiwem o czym zabardoz mowisz, bo fizyk ze mnie kiepskawy :-P Jednak przypomne: ile ti już
obalono niemożliwych? A nawet jak nie uda sie tym sposobem to ktoś dojdize do innego, kwestia
czasu.


No nie mogę, tutaj padłem...
Słuchaj, czasy, kiedy można było "wejść" w fizykę bez jakiegokolwiek przygotowania i znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu w jakiś nowatorski sposób minęły mniej więcej 100 lat temu. Dzisiaj większym problemem nauki jest odkrywanie nowych zjawisk za pomocą dokładniejszych instrumentów.
Jak już wcześniej wspomniałem, OTW uważa się za jedno z największych osiągnięć ludzkość, bo opisuje świat bardzo spójnie... I jak dotąd sprawdza się w stu procentach.
A jak chcesz poczytać na temat FTL, tutaj masz linka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm..wg mnie to ciezka sprawa o rozwiklania czy UFO istnieje...jest duzo dowodów na tak i na nie...ale wedlug mnie watpie zeby byly jakies istoty w stylu Obcego czy E.T.:P ale wydaje mi sie ze istnieja jakies mniej zlozone organizmy, bo cos "tam" musi zyc:)

Ale watpie zeby doszlo do "Wojny światoów" czy czegos takiego":)
pozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:02, Azuredragon napisał:

> (...)

Co do UFO to pisząc "spodek" miałem na myśli wszystkie statki kosmiczne niezależnie od ich
formy.

Inteligencja? Wiesz chyba jak wyglądają linie pola magnetycznego, wystarczy jakiś feromagnetyk,
aby je zakrzywić i już linie utwarzają fantastyczne wzroki jak te znajdowane na polach. Dowiedziono
tego nawet naukowo.


OK tylko chyba ktos pominal wazna rzecz. SKAD by sioe tam wzial jakis ferromagnetyk??

Swoja droga to dales mi iscie rewolucyjny pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UFO rozległe pojecie trochę czytałem o różnych takich rzeczach i wywnioskowałem ze UFO istnieje dokładniej jest to jakaś cywilizacja która sie nami opiekuje...Stworzyli księżyc(wyczytałem ze apollo 11 bodajże zostawił na księżycu sondę sejsmiczna a gdy apollo 12 zrzucił silniki/turbiny które spadły na księżyc księżyc zadzwonił jak dzwon...Wniosek: księżyc został stworzony przez kogoś \coś i jest pusty w środku odległości księżyc/ziemia czy jakieś takie są równe 400[księżyc jest idealnie 400 razy mniejszy od ziemi] UFO sie nami opiekuje) dziękuje za uwagę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Zapomniałeś dodać: "ziemskiej\ludzkiej fizyki", znaczy sie etapu, na ktorym sieznajdujemy.
Iler to już obalono "niemozliwych" czy innych barier? :)


Ale fizyka jest wspólna, nieważne, gdzie się ją stosuje.

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Z tego to wiem tylko tyle, że potrafilibyśmy życ na tych planetach bez wspomagaczy, tzn. kombinezonów,
czy tej całej aparatury podtrzymującej życie. To wcale nieznaczy, że życie i inteligencja nie
mogłoby się nie rozwinąć w innych warunkach niż my się rozwineliśmy. A także warto zauważyć,
że skoro my na obecnym etapie mamy "zabawki" do życia na księżycu to ktoś moze takze je posiadać.


Znaczyłoby to, że cywilizowana rasa wewoulowała wraz ze skafandrem kosmicznym. ;)

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Nieiwem o czym zabardoz mowisz, bo fizyk ze mnie kiepskawy :-P Jednak przypomne: ile ti już
obalono niemożliwych? A nawet jak nie uda sie tym sposobem to ktoś dojdize do innego, kwestia
czasu.


To most czasoprzestrzenny, który sprawia, że dwa niezwykle oddalone obiekty zostają połączone czymś, co sprawia, że czas staje się, ni powiedzmy nieważny. To znaczy w ułamku sekundy znaleźć się na krańcu galaktyki.

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

Mi chodziło o fakt, że te kłosy się nie łamia a wyginają. Żle sprecyzowałem zdanie.


Ależ wiem o tym, pole magnetyczne mogło zakrzywić kłos, a nie łamać go, podbnie jak robi magnes z giętkim metalem, który jest jakość przyczepiony, aby nie mógł się poruszyć.

Dnia 10.09.2007 o 20:22, Ceteris Paribus napisał:

A powiedz czy pzoa eksperymentem takie rzeczy występujasamoistnie w przyrodzie? Jak tak to
ja kczęsto?


No, ja uważam, że to właśnie te koła w zbożu to przykłady, nie mogę powiedzieć dokładnie, gdzie, ale udokumentowane przykłady, gdzie to sparwdzono. Bodaj gdzieś w Polsce jest taka anomalia, która powoduje, żę położona na rampie moneta, zamiast staczać się, wtacza się na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:39, ElDudi napisał:

> Zapomniałeś dodać: "ziemskiej\ludzkiej fizyki", znaczy sie etapu, na ktorym sieznajdujemy.

> Iler to już obalono "niemozliwych" czy innych barier? :)

Chciałbym zauważyć, że szczególna i ogólna teoria względności jest w użyciu od prawie stu lat
i wciąż na niej opieramy naszą wiedzę o świecie.

A ja chailbym zauwazyc ze z punkty widzenia biologa nie ma zadnego sensu.

Dnia 10.09.2007 o 20:39, ElDudi napisał:

> Wcale nie jest to tak długo. Skontrastujmy sobie podróże statkiem do Nowego Świata z
XVw.
> z obecną podróżą statkiem, czy może nawet samolotem(?)

Porównujesz parę ( kilkanaście ) miesięcy do 4,5 roku w wypadku podróży z prędkością światła
( która jest niemożliwa do osiągnięcia ).

Jest mozliwa i to nawet nie wiesz nad czym teraz amerykanie pracyjac, nie wspominajac o zbudowaniu bomby mniejszej od spinacza biurowqego a wielokrotnie silniejszej niz dotychczasowe bomby. Mam tu na mysli bombe fuzyjna antymaterii i materii. Amerykance juz teraz pracuja nad statkiem zdolnym do podrozy z szybkoscia przewyzszajaca szybkosc swiatla.

Dnia 10.09.2007 o 20:39, ElDudi napisał:

> > Owszem, teoretyczny
> > jest most Einsteina-Rosena, który skróciłby dystans między dwoma odległymi punktami,
ale
> ich
> > istnienie w kontekście praw fizyki jest komleptnie hipotetyczne i raczej uważane
za niemożliwe.

Wiele rzeczy jakie my uznajemy za prawa sa jedna wielka bzdura.

Dnia 10.09.2007 o 20:39, ElDudi napisał:

> Nieiwem o czym zabardoz mowisz, bo fizyk ze mnie kiepskawy :-P Jednak przypomne: ile ti
już
> obalono niemożliwych? A nawet jak nie uda sie tym sposobem to ktoś dojdize do innego,
kwestia
> czasu.

No nie mogę, tutaj padłem...
Słuchaj, czasy, kiedy można było "wejść" w fizykę bez jakiegokolwiek przygotowania i znaleźć
rozwiązanie jakiegoś problemu w jakiś nowatorski sposób minęły mniej więcej 100 lat temu. Dzisiaj
większym problemem nauki jest odkrywanie nowych zjawisk za pomocą dokładniejszych instrumentów.

Uwierz mi ze nie minely tak szybko a wrecz nadal sa...

Dnia 10.09.2007 o 20:39, ElDudi napisał:

Jak już wcześniej wspomniałem, OTW uważa się za jedno z największych osiągnięć ludzkość, bo
opisuje świat bardzo spójnie... I jak dotąd sprawdza się w stu procentach.
A jak chcesz poczytać na temat FTL, tutaj masz linka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light



Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować