Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Sory że tak post pod postem ale przypomniało mi sie teraz coś :P.
Oczywiście ja nie mówię że życie na innych planetach nie istnieje bo po co były by te galaktyki itp. Na pewno zycie gdzieś jest ale zanim my je odkryjemy to pewnie za paredziesiąt lat jak nie wiecej. Ale przecież nic nie wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podzielona zdanie na temat ufo. ! nie wierze bo obcy nie latali by se po ziemi tak dla jaj tylko w kompletnych celach a ponadto to (najprawdopodobniej)maja na tyle zaawansowana technologie że ziemie mogli by zobaczyć ze swojej planety. 2 sa zdjęcia na których są pokazane statki itd ale może być fotomontaż i dalej nic nie wiadomo. A i może istnieć życie na innej planecie. Jak odkryli galaktyki, podobny układ do naszego, to dlaczego nie może być tam istot inteligentnych?? :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:23, Homo sum napisał:

8<


Bo ja wiem, np. liczba kończyn to zupełny przypadek, mogliby mieć cztery nogi i do tego jeszcze dwie ręce, każda z nich z trzema palcami. Głowa w sumie też nie byłaby potrzebna, mózg może mieścić się w korpusie, a oczy na słupkach ;p. Generalnie muszą się jakoś poruszać i mieć kończyny chwytne żeby coś skonstruować. Ale już ich liczba i wygląd raczej nie ma znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dekerinho6 i Maciek2194

Szczerze, to obcy mieliby na celu obserwację innych istot inteligentnych, nas poznać. Jakby się od razu ujawnili(np. dziś czy jutro) zwykli ludzie by tego nie zaakceptowali, czuliby strach, po prostu - ziemianie nie są gotowi na "kontakt", takie motywy zostały przedstawione w wielu historiach. ;P

SlimPole
Można tak naprawdę spodziewać się wszystkiego, bo mogą być to takie wielkie opasłe, niezbyt zdolne do ruchu, uzależnione od technologii maszkary, które na wskutek braku ruchu utraciły tę zdolność, chociaż wcześniej były szybkie i silne. Podobny proces może zajść także u ludzi! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:55, Gol Galad napisał:

Szczerze, to obcy mieliby na celu obserwację innych istot inteligentnych, nas poznać.
Jakby się od razu ujawnili(np. dziś czy jutro) zwykli ludzie by tego nie zaakceptowali,
czuliby strach, po prostu - ziemianie nie są gotowi na "kontakt", takie motywy zostały
przedstawione w wielu historiach. ;P


Można jeszcze założyć, że oni boją się nas tak samo jak my ich, dlatego nie wparują na naszą planetę z całą armadą okrętów kosmicznych tylko po to aby zawołać "cześć" i oberwać rakietą z głowicą nuklearną...
Kiedy dziki stanie twarzą w twarz z cywilizowanym człowiekiem też będzie ostrożnie badał sytuację (chociaż tutaj należałoby się zastanowić kto występuje w roli dzikusa), bo nie wie co go czeka (oczywiście istnieje też opcja, że rzuci się z dzidą na wroga, ale właśnie w ten sposób mogliby zachować się ludzie).
Swoją drogą jeszcze niedawno w UFO nie wierzyłem, obecnie jednak przyjmuję do wiadomości (nie bezkrytycznie, np. teorię z piramidami ciągle wyśmiewam), że obcy mogą nie tylko istnieć, ale nawet przebywać na naszej planecie...

BTW: Kosmici są wśród nas, kto oglądał Facetów w czerni ten wie ;p (świetny film, to tak przy okazji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 19:50, SlimPole napisał:

Nie wiem, nie słyszałem, ale pewnie różniła się od tych amerykańskich czy egipskich,
czyż nie? Tak czy siak tylko kształt pozostaje taki sam, piramidy różnią się dość mocno
wyglądem (przynajmniej te indiańskie i egipskie). Zresztą konstrukcja domostw też była
podobna na całym świecie (cztery ściany i dach, ewentualnie walec i dach). Możliwości
(te podstawowe) są trzy- prostopadłościan, pionowa wieża i piramida (dochodzą oczywiście
jeszcze różne ich połączenia itp) więc nic dziwnego że się powtarzają na całym świecie.
Po co dorabiać do tego jakieś kosmiczne teorie?


Ta piramida na Ukrainie była podobna bardziej do tych w Ameryce. Zresztą jest wiele budowli, monolitów i dolmenów, które powtarzają się w rożnych miejscach globu i są o dziwo do siebie podobne. Powstały one w tym samym okresie u ludów, które nie miały ze sobą nic wspólnego. Tak jakby na jakieś hasło "budujemy dolmeny" wszyscy ludzie z całego świata zaczeli wznosić te budowle. W Danii znaleziono bardzo dziwna "osadę wikingów", potem następnana tej samej lini i następna, aż w końcu po przeciagnięciu lini i przejsciu przez kilkanaście takich "osad" dochodzimy do Grecji i ich świętych miejsc! Jak chcesz wiedzeic wiecej i wiedzieć czemu "dorabiam do tego kosmiczne teorie" to poczytaj Danikena "Kosmiczne miasta w epoce kamienia". Można jeszcz gdzieś pewnie dostać na allegro etc. Jest jeszcze opcja pól legalna ;) znam stronę, z której można ściagnać pare jego książek, jednak będziesz musiał szybko czytać, bo po 24h utwory trzeba skasować ;)

Dnia 03.04.2008 o 19:50, SlimPole napisał:

Tutaj chyba ty żartujesz ;p Oczywiście że wyznaczenie najlepszego terminu na zbiory ma
wielkie znaczenie, zwłaszcza dla społeczności żyjących w wielkich miastach (jak Indianie
południowoamerykańscy właśnie), przecież od tego zależało przeżycie całej populacji.
Nieurodzaj= głód. Samymi zdobyczami z polowań nie wyżywi się miasta.


Zgadza się, że wyznaczeni terminu jest ważne, ale kto będize siał cokolwiek jak nawaliło śniegu pół metra, czy zaistniały jakieś inne nieprzyjemne warunki? No i powiedzmy sobie szczerze, czy do konstrukcji kalendaża jest potrzebna piramida? Nie wystarczy jakaś rozpiska?

Dnia 03.04.2008 o 19:50, SlimPole napisał:

> A czemu nie ;) Jezus też nauczał ludzi....
To nie mogli im chociaż koła pokazać? ;p Byłoby miło z ich strony ;p


Oni zlali koło! Tylko go nie używali. Czemu to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Jak chcesz wiedzeic

Dnia 04.04.2008 o 17:34, Ceteris Paribus napisał:

wiecej i wiedzieć czemu "dorabiam do tego kosmiczne teorie" to poczytaj Danikena "Kosmiczne
miasta w epoce kamienia".

O teoriach Danikena słyszałem, wprawdzie dość ogólnikowo i szczegółów nie znam, ale jakoś nie potrafię się przekonać do tego co propaguje. Nawet jeżeli kosmici rzeczywiście przebywali na Ziemi to jakoś trudno mi uwierzyć, że ingerowali w rozwój naszej cywilizacji. W końcu jeżeli kosmici dysponują technologią znacznie wyprzedzającą pod względem technicznym tę naszą i doszli do tego wszystkiego bez niczyjej pomocy, to dlaczego my, ludzie takiej pomocy potrzebowaliśmy? A może kosmitom też ktoś pomagał? Tylko kto, inni kosmici? A im? I takie rozważania można snuć w nieskończoność...
A co do samych książek Danikena- może kiedyś jak będę miał sporo wolnego czasu przeczytam którąś, tak z ciekawości, ale niespecjalnie mnie to pociąga.

Dnia 04.04.2008 o 17:34, Ceteris Paribus napisał:

szczerze, czy do konstrukcji kalendarza jest potrzebna piramida? Nie wystarczy jakaś rozpiska?

Kto wie, może rozpiski robili na ścianach piramid ;p A tak na serio to podstawową funkcją piramid była funkcja świątyni/grobowca, cała reszta raczej przy okazji.

Dnia 04.04.2008 o 17:34, Ceteris Paribus napisał:

Oni zlali koło! Tylko go nie używali. Czemu to nie wiem.

No to kosmici mogli im chociaż pokazać, że to koło można turlać po ziemi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:04, SlimPole napisał:

O teoriach Danikena słyszałem, wprawdzie dość ogólnikowo i szczegółów nie znam, ale jakoś
nie potrafię się przekonać do tego co propaguje. Nawet jeżeli kosmici rzeczywiście przebywali
na Ziemi to jakoś trudno mi uwierzyć, że ingerowali w rozwój naszej cywilizacji. W końcu
jeżeli kosmici dysponują technologią znacznie wyprzedzającą pod względem technicznym
tę naszą i doszli do tego wszystkiego bez niczyjej pomocy, to dlaczego my, ludzie takiej
pomocy potrzebowaliśmy? A może kosmitom też ktoś pomagał? Tylko kto, inni kosmici? A
im? I takie rozważania można snuć w nieskończoność...


Popatrz, że na naszej planecie ludy takze rozwijały się nierównomiernie. Dlaczego nie miało by tak być w kosmosie? Ja poczatkowo do teori a''la Daniken też się przekonać nie mogłem. U mnie zaczeło się w liceum jak przerabialiśmy mitologie a pani mówiła, że to tylko bajki. Pomyślałem - dlaczego?! Wątpliwym dla mnie była religia zbudowana na podstawie czyjiś wymysłow. Ludzie aż tak nie są głupi by stworzyc sobie religie an podstawie bajki. Czy my potrzebowaliśmy pomocy, to niewiem. Być moze dzieki temu skoczyliśmy parę setek lat do przodu. Być moze byliśmy tylko małpoludami, którym zmienion troche kod dna i stali się homo sapins sapiens.

Dnia 04.04.2008 o 18:04, SlimPole napisał:

A co do samych książek Danikena- może kiedyś jak będę miał sporo wolnego czasu przeczytam
którąś, tak z ciekawości, ale niespecjalnie mnie to pociąga.


Polecam, bo warto.

Dnia 04.04.2008 o 18:04, SlimPole napisał:

> szczerze, czy do konstrukcji kalendarza jest potrzebna piramida? Nie wystarczy jakaś
rozpiska?
Kto wie, może rozpiski robili na ścianach piramid ;p A tak na serio to podstawową funkcją
piramid była funkcja świątyni/grobowca, cała reszta raczej przy okazji.


Tak powiedzieli sz. p. naukowcy. Prawdy nie dojdziesz nigdy gdy będziesz myślał takimi, ziemskimi kategoriami. Pisałem o tym wcześniej, ale powtórze. Znasz piramidę cheopsa? Nikt nie wiedział czyja to piramida tak naprawde była (i tak naprawde to dalej nie wiedzą). Kiedys rabusie zrobili wyłom w piramidzie i dostali się do pewnej komory odciązajacej, gdzie widniał napis cheops. W ten sposób panowie naukowcy stwierdzili, ze to piramida cheopsa, dodajac przy tym "co najzabawniejsze to nazwa cheops juz nigdzie indziej w tej piramidzie nie występuje". Pisał o tym Daniken. Cheops był tak naprawde jakimkś pracownikiem, ewentualnie byl to gr pracowników - każda brygada miał swoja nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2008 o 19:06, Ceteris Paribus napisał:

Kiedys rabusie zrobili wyłom w piramidzie i dostali się do pewnej komory odciązajacej,
gdzie widniał napis cheops. W ten sposób panowie naukowcy stwierdzili, ze to piramida
cheopsa, dodajac przy tym "co najzabawniejsze to nazwa cheops juz nigdzie indziej w tej
piramidzie nie występuje". Pisał o tym Daniken. Cheops był tak naprawde jakimkś pracownikiem,
ewentualnie byl to gr pracowników - każda brygada miał swoja nazwę.

Wszystko pomyliłeś. Cheops był faraonem, a nie "jakimś pracownikiem". W piramidzie nie ma żadnej inskrypcji mówiącej, kto jest jej budowniczym. Przyjęło się, że jest to Cheops z dwóch powodów:
1) "Herodot napisał, że piramidę zbudował Cheops. "Cheops" to zapis grecki, po egipsku faraon ten nazywa si Chufu. U Diodora Sycylijskiego budowniczy piramidy nosi imię Chemmis, zaś Pliniusz Stary, który wymienia listę historyków, którzy już przed nim pisali na temat piramid, stwierdza sucho: ''Żaden z nich nie potrafi jednak powiedzieć, kto jest budowniczym''". (Oczy Sfinksa * Tajemnice Piramid)
2) Howard Vyse odnalazł w komorze gazowej w jednym miejscu napis Hwfw (Chufu). Później udowodniono, że Vyse dokonał fałszerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem UFO to ludzie którzy mieszkają w innym Świecie, mam na myśli innej galaktyce... Są bardziej rozwinięci we wszystkich kierunkach, tj. Technologicznie itp. Mają środki, które przyspieszają ich rozwój, przez to ich statki UFO są szybkie jak światło, dzięki tym surowcom jakie posiadają są w stanie stworzyć kilkadziesiąt statków kosmicznych, lub czegoś innego, co my stworzymy w jeden rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wypowiedzią mojego przedmówcy Ufo musi istnieć gdyż w całym wszechświecie jest tyle miejsca, że szok a my sami nie możemy być było by troche pusto jak ta taką przestrzenń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:55, Gol Galad napisał:

@Dekerinho6

Dnia 03.04.2008 o 20:55, Gol Galad napisał:

Szczerze, to obcy mieliby na celu obserwację innych istot inteligentnych, nas poznać.
Jakby się od razu ujawnili(np. dziś czy jutro) zwykli ludzie by tego nie zaakceptowali,
czuliby strach, po prostu - ziemianie nie są gotowi na "kontakt", takie motywy zostały
przedstawione w wielu historiach. ;P


Wiesz w pewnym sensie masz racje ale tu w naszym układzie słonecznym nie ma żadnego UFO kosmitów czy coś w tym stylu :P. Ja nie mówię że w innych galaktykach nie ma życie bo na pewno jest bo przecież po co było by tych galaktyk i planet i na chwilę obecną założe sie że życie na innej planecie poszukuje jeszcze innego życia. I tak pewnie siebie szukamy na wzajem. Może kiedyś my albo ktos nas odkryje albo my kogoś ale to na pewno nie jest kwestia gdzies 100 lat może więcej...
( Takie zdanie mam o tym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 19:22, Radykał napisał:

Wszystko pomyliłeś. Cheops był faraonem, a nie "jakimś pracownikiem". W piramidzie nie
ma żadnej inskrypcji mówiącej, kto jest jej budowniczym. Przyjęło się, że jest to Cheops
z dwóch powodów:


Tak, był faraonem. Jednak nie był ani budowniczym tej piramidy, ani jej "właścicielem". Jak napisałes nikt dokladnie nie wie czyja to piramida. Ale własnie naukowcy nazwali ją piramidą Cheopsa, bo tak było napisane w jednej z komór. Też czytałem Oczy Sfinksa. Ostatnio widziałem program o piramidach na NG, gdzie właśnie potwierdzili to o czym pisałem ja i Daniken. Z tym, że oni twardo stoją przy tym, że to piramida Cheopsa i "co najzabawniejsze to nazwa cheops juz nigdzie indziej w tej piramidzie nie występuje". Chodzi o to, że jakis pracownik po prostu podpisał się tak, bo przeceiz tez mogl sie tak nazywac, a wszyscy wiedzac ze kiedys byl taki faraon dopasowali jedno z drugim. Oficjalna nauka tak wlasnie twierdzi i to jest nauczane.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 09:56, Ceteris Paribus napisał:

Chodzi o to, że
jakis pracownik po prostu podpisał się tak, bo przeceiz tez mogl sie tak nazywac, a wszyscy
wiedzac ze kiedys byl taki faraon dopasowali jedno z drugim.

Nie jakiś pracownik tylko Howard Vyse, który chciał zdobyć sławę odkrywając coś w tej piramidzie. Właśnie dlatego dokonał fałszerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:47, Radykał napisał:

> Chodzi o to, że
> jakis pracownik po prostu podpisał się tak, bo przeceiz tez mogl sie tak nazywac,
a wszyscy
> wiedzac ze kiedys byl taki faraon dopasowali jedno z drugim.
Nie jakiś pracownik tylko Howard Vyse, który chciał zdobyć sławę odkrywając coś w tej
piramidzie. Właśnie dlatego dokonał fałszerstwa.


Znaczy sieon to tam napisałe, tak? Czy on stwierdził, że to Cheops? Już dokładnie tego nie pamiętam :)
Równie dobrze mógł to być kto kolwiek inny - robotnik, sprzątaczka, jakiś kapłan etc - chodzi o to, ze naukowcy oficjalnie dalej twierdzą, że to piramida Cheopsa. Ksiażka Danikena jest bodajze z lat 80-90, a ten program co widziałem jest z lat 200x r.

Co przerobiles z Danikena? Wiem, gdzie sa w necei jego ksiazki do sciagniecia pol legalnie jak bys chcial ;) Sam mam gdzies tam daleko w otchlani dysku, ale jakos wole papierowe wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować