Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2007 o 15:50, Korsaż napisał:

> Idealnie mniejsze co?
> Średnica - nie
> Masa - nie
> Objętość - nie
>
> Co jest w księżycu dokładnie 400 razy mniejsze?

no średnica właśnie...400 razy mniejszy od ziemi www.ufoinfo.pl poczytaj

A gdzie dokładnie ten artykuł jest, bo jakoś nie wierze by taki serwis puszcza takie nieprawdziwe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:54, Luke Shadow napisał:


> A gdzie dokładnie ten artykuł jest, bo jakoś nie wierze by taki serwis puszcza takie nieprawdziwe

> informacje.
http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=420&PHPSESSID=f5d0e5675e873e050ba32566f60e71df

To prawda, że księżyc jest 400 razy mniejszy, ale od słońca, a ktoś (nie ty) mówił że od Ziemi (ale LOL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosunek wielkości Słońca do Księzyca - 400
Stosunek odleglości Słońce -Ziemia do odległości Księżyc - Ziemia - 1/400
Liczba kilometrów pokonywanych przez punkt na równiku Ziemi w ciągu doby - 40 000
Liczba kilometrów pokonywanych przez punkt na równiku księżyca w ciągu doby - 400


trochę sie mi pomieszało ale mimo wszystko to trochę dziwne takie idealne różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:12, Lucek napisał:

Uznawanie że Jezus był pół-kosmitą to jest też wiara, wiara w kosmitów z mocami psi. Jeśli
mam być szczery to wolę wierzyć że jednak był synem bożym.
A realianie chyba powinni zmienić nazwę ponieważ kojarzy się z realizmem, a moce psi i kosmici
raczej nie:)


Ponadto uważają Buddę i Mahometa za pół-komsitów i uważają, że udało im się sklonować człowieka.

Ceteris Paribus -> offtop dlatego, bo zamiast zajmować się UFO, czy kosmitami zaczeliśmy dyskutować o religii. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 21:03, Korsaż napisał:

Stosunek wielkości Słońca do Księzyca
- 400
Stosunek odleglości Słońce -Ziemia do odległości Księżyc - Ziemia - 1/400

Liczba kilometrów pokonywanych przez punkt na równiku Ziemi w ciągu doby - 40 000
Liczba kilometrów pokonywanych przez punkt na równiku księżyca w ciągu doby - 400


trochę sie mi pomieszało ale mimo wszystko to trochę dziwne takie idealne różnice


Dobra nie chciało mi się szukać wszystkiego ale
Stosunek odleglości Słońce -Ziemia do odległości Księżyc - Ziemia
zmienia się , a wartości graniczne to 363 i 420
więc chyba coś tu nie gra. Gdy przyjrzeć się bliżej te wartości nie są wcale takie jak podajesz (za niepewnym źródłem ;P)

Dla jasności skąd te liczby :
perihelium Ziemi/apogeum Ksieżyca=363 (w przybliżeniu)
aphelium Ziemi/perigeum Księżyca=420 (w przybliżeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:38, Luke Shadow napisał:

> Ale dlaczego do mnie, skoro to nie ja jestem jej autorem?!
Bo, jak sam zresztą przyznałeś, to ty rozwinąłeś w tak dziwny sposób tę teorię.


Bez sensu! Czepiasz sie na siłę, a to nie Daniken by chciało mi się o tym dyskutować. Co do dziwności to inaczej sie tego nie dało rozwiazać jeżeli się opierać na tej teorii.

Dnia 20.09.2007 o 20:38, Luke Shadow napisał:

> I wszyscy oni byli piosenkarzami?
Bez sensu pytanie. Napisałem, że "nie tylko Jezus powinien się narodzić na innych planetach.
Każdy inni reformator religijny, naukowiec, a nawet piosenkarz także"
, nie że Jezus był
piosenkarzem...


A ja powtarzam - pokaż wkład jakiegokolwiek piosenkarza równy wkładzie Jezusa!

Dnia 20.09.2007 o 20:38, Luke Shadow napisał:

> Nierozumiesz o co mi chodzi. Przecież to bzdura to co napisałeś. Nierchodzi o jego boskość,

> tylko o czyny, naukę i to do czego to doprowadziło na świecie.
Rozumiem. Nie rozumiem za to, czemu dyskredytujesz inne postacie, również mające jakieś przesłanie
dla świata i które na postrzeganie tego świata i/lub Boga wpłynęły...


Nie dyskredytuje, tylko niewidzę nikogo innego kto włorzył tyle co on. Nie mam zamiaru z Tobą na ten temat dyskutować, jak powiedizałem drążysz temat na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 21:30, Azuredragon napisał:

Ceteris Paribus -> offtop dlatego, bo zamiast zajmować się UFO, czy kosmitami zaczeliśmy
dyskutować o religii. :P


Hehe, to zobacz temat "Bóg istnieje..." Tam to dopiero byłby kosmiczny oftop :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2007 o 15:55, Ceteris Paribus napisał:

A ja powtarzam - pokaż wkład jakiegokolwiek piosenkarza równy wkładzie Jezusa!

Lol, to była ironia z tym piosenkarzem.

Dnia 21.09.2007 o 15:55, Ceteris Paribus napisał:

Nie dyskredytuje, tylko niewidzę nikogo innego kto włorzył tyle co on. Nie mam zamiaru z Tobą
na ten temat dyskutować, jak powiedizałem drążysz temat na siłę.

Ja widzę wiele takich osób... A jak drążę temat na siłę, to po prostu nie odpowiadaj już na tego posta. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:52, jcl99 napisał:

http://www.nautilus.org.pl/?i=1212

Konferencja odbyła się prawie 7 lat temu, dlaczego wcześniej jej nie ujawniono? Prawdopodobnie
dowody na istnienie UFO i to całkiem realne.


Przebrnełem przez wszystko. Ciekawe. Ja tam w ''ufo'' wierzę od paru lat. Polecam Tobie poczytać książki Danikena. Przekonasz się o tym, że oni już tu byli, a nawet mieli duży wkład w naszą cywilizacje. Być mozę nawet nas stworzyli. Sam sceptycznie podchodziłem do relacji naocznych świadków skupiajac się bardziej na przeszłości, jednak ta konferencja jest dobrym dowodem na istnienie ''ufo''. Autor tłumaczenia pisał coś na końcu o pokazaniu sie kosmitów przez wybuch atomowy. Ja myślę, że raczej dopiero od tamtych czasów staliśmy się zdolni rejestrowania ''ufo'', do tego globalizacja, internet, media też robia swoje. Cóż pozostaje czekac teraz na 2012. Ta baza po drugiej stronie księżyca podsuneła mi ciekawa teorię - jesteśmy tak samo obserwowani przez ''ufo'' jak my obserwujemy zwierzęta kręcąc o nich programy. Różnica polega na tym, że my kiedyś dojdziemy do tego momętu, ze będziemy zdolni się z nimi dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 19:03, Ceteris Paribus napisał:

Ja tam w ''ufo'' wierzę od paru lat. Polecam Tobie poczytać książki Danikena. Przekonasz się o tym, że oni już tu
byli, a nawet mieli duży wkład w naszą cywilizacje.

Książki Daenikena, to tylko hipotezy i naciągane (często) interpretacje faktów. Tobie proponuję przeczytać opinie i recenzje naukowców o książkach Daenikena :-)
To, że czasami nie potrafimy w tej chwili wyjaśnić jakiegoś zjawiska, nie musi od razu oznaczać ingerencji obcej cywilizacji. Kiedyś uderzenie pioruna, też przyjmowano za gniew Bogów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 19:41, A-cis napisał:

> Ja tam w ''ufo'' wierzę od paru lat. Polecam Tobie poczytać książki Danikena. Przekonasz
się o tym, że oni już tu
> byli, a nawet mieli duży wkład w naszą cywilizacje.
Książki Daenikena, to tylko hipotezy i naciągane (często) interpretacje faktów. Tobie
proponuję przeczytać opinie i recenzje naukowców o książkach Daenikena :-)
To, że czasami nie potrafimy w tej chwili wyjaśnić jakiegoś zjawiska, nie musi od razu
oznaczać ingerencji obcej cywilizacji. Kiedyś uderzenie pioruna, też przyjmowano za gniew
Bogów :-D


Tak, spotkalem się też z krytyką i to znaczną jego teorii. Także ze wszystkim nie mogę się zgodzić, jednak chodzi mi o główny trzon ''bogowie'' synonimem słowa kosmici.l Niewiem ile Ty przeczytałeś jego książek ale naprawde warto zagłębić sie w temat i wyjść poza jedną, dwie pozycje + krytyka. Do tego trzeba czasu i chęci. W moim przypadku było tak, że trafiłem na jego książkę. Raz przeczytałem, odstawiłem, pomyślałem ciekawe. Byla to "megaltyczne miasta w epoce kamienia". Rok, dwa lata później, gdy miałem inaczje poukładane w głowie (i to nie za sprawaą mediow, tylko własnych przemyśleń) przypomnialem sobie o tej książcce, przeczytałem jeszcze raz co bardziej utwierdziło mnie w moich przekonaniach i tak zabrałem sie za nastepne pozycje. Prawda, nie wszystkim zjawiską koniecznie trzeba przypisywać "bogów\kosmitów", jednakże w wielu przypadkach jest to bardzo prawdopodobne. Kiedyś ktoś mi rzucił jakimś pseudonaukowym tekstem krytykującym Danikena (byl tak kiepski, że i ja móglbym tą krytykę obalic w 5 minut), jednak najciekawszye co tam było to komentarz jednego z czytelników - "Daniken jest wyśmiewany jednakże porusza wiele spraw gdzie nadal brak jest racjonalnej odpowiedzi". Co do madrych naukowców to dzisiaj akurat miałem przyjenosć zobaczyć na National geo film o piramidach - lektor udowadniał, że piramida Cheopsa została zbudowana przez ludzi, a takze opowiadał co nieco o niej. O co mi chodzi - wskazał właśnie to o czym mówi Daniken. W jedna komora miała hieroglif z imieniem Cheops i tu cytat "co najdziwniejsze jest to jedyne miejscce gdzie widnieje imie Cheopsa". I to właśnie wystarcza (pseudo)naukowcowi by uznać to za piramide Cheopsa. Daniken zaś opierał się na jakiś dokumentach, przekazach bodajże arabskich - rabusie chcąc dostać sie do piramidy wysadzili dzióre i tak trafili na komnatę, gdzie widniało właśnie imie Cheops. I tak oto jest t już piramida Cheopsa, koniec i kropka. Problemów nastarcza takze pytanie jak zbudowano owe piramidy, czy budowle megalityczne. W przypadku piramid zbudowanei coś na ich kształt jest nam dane dopiero teraz - choćby dzięki satelitą, ktore pokazuja dokładne położenie piramidy wyznaczajace strony świata, albo bedącą na 4 pólkulach teraz już dokladnie nie pamiętam. Inne znwów piramidy w Ameryce płd fundują wspaniały pokaz światła w dniu przesileń. Jest jeszcze wiele dziwności i właśnie dzięki naszej obecnej technologi, globalizacji mozemy o nie oskarżyć przybyszow z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyab na Discovery widziałem program o UFO. Był kiepski gdyz autorzy skupili się tylko na stosunkach seksualnch ziemian z kosmitami (o zgrozo). Myślę, że to skutecznie odstrasza ludzi od tematu UFO i tego, ze istnieje. Pokazali jakiegoś starego hipisa, jakiegos dziadka i pewne małżeństwo. Najabrdziej zaciekawiło mnie to małżeństwo, a to dlatego, że Daniken też o tym pisał ;-) Jak dlamnie t byli oni najbardziej wiarygodni. Takze opowiadali o stosunkach (?) z UFO, jednak co bylo najciekawsze, a niestety przemilczane (gdyz autorzy woleli skupićsię tylko na seksie między gatunkowym) to owe małzeństwo pod wpływem hipnozy narysowało (o ile dobrze pamietam) trójwymiarową mapę, gdzie była nasza galaktyka. Zostało to potem potwierdzone zdjęciami satelitarnymi.

Media kłamia, albo nie powiedzą nam tego co jest najważniejsze, by "nie wzbudzać paniki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:19, Ceteris Paribus napisał:


Media kłamia, albo nie powiedzą nam tego co jest najważniejsze, by "nie wzbudzać paniki".


A czemu miały by nie wzbudzać paniki? Ale jednak poważne media nie będą dawać informacji kompletnie nie sprawdzonych, wręcz szalonych... za to w brukowcach... Czytaj regularnie "Fakt" a za pewne dowiesz się wielu informacji o przybyszach z kosmosu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:33, Homo sum napisał:

>
> Media kłamia, albo nie powiedzą nam tego co jest najważniejsze, by "nie wzbudzać
paniki".

A czemu miały by nie wzbudzać paniki? Ale jednak poważne media nie będą dawać informacji
kompletnie nie sprawdzonych, wręcz szalonych... za to w brukowcach... Czytaj regularnie
"Fakt" a za pewne dowiesz się wielu informacji o przybyszach z kosmosu...


Fajnie, ze ktoś odpowiedział :-)

Czemu by nie wzbudzać paniki? Podobno w 2012 ma nastąpić zmierzch religii, okaże si, że to "fotomontaż" i co wtedy? Tak smao powiedz co byś zrobił jk by sie okazało, że jestesmy prymitywna cywilizacją obserwowana przez jakieś "zeilone" ludki, które kręca o nas film przyrodniczy tak jak my o misiach koala? Zaboało by? Nie wzbudziło by paniki? Gdzie jest nasz Bóg\bóg? A tu boga nie ma.

Fakt?! Brukowiec opisujący tylko jakieś poronione historie i tragedei ludiz. na końcu zawsze rozebrana panienka. Żenada. Jak ktoś chce na podstawie tak "fachowej" literatury budowac sobie światopogląd to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2008 o 21:46, Ceteris Paribus napisał:

Czemu by nie wzbudzać paniki? Podobno w 2012 ma nastąpić zmierzch religii, okaże si,
że to "fotomontaż" i co wtedy? Tak smao powiedz co byś zrobił jk by sie okazało, że jestesmy
prymitywna cywilizacją obserwowana przez jakieś "zeilone" ludki, które kręca o nas film
przyrodniczy tak jak my o misiach koala? Zaboało by? Nie wzbudziło by paniki? Gdzie jest
nasz Bóg\bóg? A tu boga nie ma.


A co to obchodzi media?
Szokująca sprawa - większa sprzedaż/oglądalność ...
Tu chodzi tylko o autorytet, "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", oraz poważniejsze stacje TV - np TVN, nie mogą sobie pozwolić na informowanie o czymś zupełnie nie pewnym, od czego dodatkowo odcinają się inni naukowcy... Jak obecnie książkę i ja mogę napisać, napiszę tam totalne bzdury, najlepiej po pijaku, użyję jakiś argumentów, znajdę jakieś dziwne porównanie i dowody... i jeśli ostatecznie żadne media tego arcydzieła nie nagłośnią to mam to rozumieć jako działanie mające zapobiec panice?..
Co do Boga, popatrz co się dzieje w Ameryce, która jest niezwykle religijnym krajem, to tam obecnie powstaje nawał książek walczących z religią.. "Ofensywa ateistów"... I czy ktoś to cenzuruje?..

Dnia 24.02.2008 o 21:46, Ceteris Paribus napisał:

Fakt?! Brukowiec opisujący tylko jakieś poronione historie i tragedei ludiz. na końcu
zawsze rozebrana panienka. Żenada. Jak ktoś chce na podstawie tak "fachowej" literatury
budowac sobie światopogląd to powodzenia.


Dlatego Fakt nie ma żadnych barier w publikowaniu czegoś zupełnie absurdalnego, nie sprawdzonego, .. byle było sensacyjne... A czytelników mają kilka mln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 08:07, sajmonhh napisał:

Ja wierzę w ufo - wszechświat jest ogromny i to nie możliwe żebyśmy byli w nim sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować