Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2008 o 19:57, KOREKTBG napisał:

Według mnie UFO nie istnieje ale może być tak że cus takiego jest w kosmosie. Ale ja
nie widziałem na żywca więc się nie odzywam



korek ale całkiem niedawno kosmonałci odkryli układ słoneczny taki jak nasz a więc kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 14:48, StachuTBG SP3 napisał:

> Według mnie UFO nie istnieje ale może być tak że cus takiego jest w kosmosie. Ale
ja
> nie widziałem na żywca więc się nie odzywam


korek ale całkiem niedawno kosmonałci odkryli układ słoneczny taki jak nasz a więc kto
wie



Raczej astronomowie niż kosmonauci. Zresztą o istnieniu takich układów było wiadomo od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 14:52, audioslave2000 napisał:

Raczej astronomowie niż kosmonauci. Zresztą o istnieniu takich układów było wiadomo od
dawna.

Takich układów jest mnóstwo, miliardy, a nawet biliony, my jednak odkryliśmy tylko kilka. Życie mogło powstać na planetach wśród wielu innych gwiazd. Wątpię jednak żeby którakolwiek inteligentna cywilizacja (bo istoty pozaziemskie nie muszą być inteligentne - mogą to być organizmy dinozauropodobne itd.) pośród sekstylionów gwiazd zdołała wypatrzeć nas, ludzi. Wszechświat jest zbyt wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 15:45, HELMOOT1 napisał:

> Raczej astronomowie niż kosmonauci. Zresztą o istnieniu takich układów było wiadomo
od
> dawna.
Takich układów jest mnóstwo, miliardy, a nawet biliony, my jednak odkryliśmy tylko kilka.
Życie mogło powstać na planetach wśród wielu innych gwiazd. Wątpię jednak żeby którakolwiek
inteligentna cywilizacja (bo istoty pozaziemskie nie muszą być inteligentne - mogą to
być organizmy dinozauropodobne itd.) pośród sekstylionów gwiazd zdołała wypatrzeć nas,
ludzi. Wszechświat jest zbyt wielki.



Chyba, że weźmiemy pod uwagę teorię Danikena, która mówi, iż to właśnie "kosmici" byli twórcami ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 20:52, Homo sum napisał:

Tylko nie wiem czy na pomysł aby buudowac takie ogromne budowle w podobnym czasie wpadli
by w sumei na wszystkich kontynentach.. Po co? Sam sens potrzeby budowania czegoś takiego
raczej sam z siebiue nie przyszedł,..


Generalnie tak indiańskie jak egipskie piramidy były grobowcami władców, z tym że te amerykańskie służyły także za świątynie, np. Aztekowie na szczytach swoich piramid składali ofiary z ludzi. Dodatkowo indianie o ile mnie pamięć nie myli budowali swoje świątynie warstwami- najpierw byłą jedna, niewielka piramidka potem dokładano kolejne warstwy zewnętrzne i cała konstrukcja się rozrastała. Co do podobieństwa- fakt, jest to nieco zastanawiające, ale wiadomo że władcy lubią budować sobie efektowne siedziby (nawet jeśli mają to być jedynie siedziby ich zwłok) żeby zaznaczyć swoją potęgę. A według mojej wcześniejszej teorii najłatwiej zbudować piramidę, stąd podobieństwo konstrukcji. Co do indiańskich piramid zdaje mi się, że w jakimś filmie dokumentalnym wykazano, że ich cienie mają jakieś specjalne właściwości, nie pamiętam niestety o co chodziło (zdaje się że miało to jakiś związek z rolnictwem ale równie dobrze mogło mi się coś pochrzanić). W takim wypadku budowle miały praktyczne zastosowanie, nie wymyślono ich dla poklasku. Oczywiście do tego znowu można mieszać kosmitów, zwłaszcza jeżeli piramidy faktycznie były dużo bardziej złożonymi konstrukcjami niż się wydaje, ale to rodzi kolejne pytania, chociażby "po kiego diabła kosmici uczyli majów tego wszystkiego?"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 14:48, StachuTBG SP3 napisał:

> Według mnie UFO nie istnieje ale może być tak że cus takiego jest w kosmosie. Ale
ja
> nie widziałem na żywca więc się nie odzywam


korek ale całkiem niedawno kosmonałci odkryli układ słoneczny taki jak nasz a więc kto
wie


Wiesz co daj sobie spokój z głupimi postami proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 17:35, kolombo13 napisał:

dla mnie ufo jest wymysłem ludzi i nie istnieje jakby one było to już ludzie by dawno
o tym wiedzieli


Zgadzam się z tym jak by było to byśmy już o nim wiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 18:03, lochu15 napisał:

> dla mnie ufo jest wymysłem ludzi i nie istnieje jakby one było to już ludzie by
dawno
> o tym wiedzieli

Zgadzam się z tym jak by było to byśmy już o nim wiedzieli


A nie wiemy? Ile jest zdjęc, nagrań video na którym widac latające "coś" co nie przypomina nic nam znanego? Są też niby zdjęcia obcych ale... w te akurat nawet ja nie do końca wierze, bo mało prawdopodobne żeby ktoś pozwolił na puszczenie ich w obieg... Poza tym może już dawno byłoby wiadomo więcej gdyby nie "źli" ludzie którzy nas do tej wiedzy dopuścic nie chcą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 22:43, M3rc3n0r napisał:

Jeżeli mam być szczery to sceptycznie jestem do tego nastawiony. Legendy krążące o III
Rzeszy inspirują, podobnie jak inne niezwykłe opowieści. Niektórzy nawet w Piśmie Świętym
doszukują się kosmitów O.o.


Co do III Rzeszy to też bardoz sceptycznie podszedłem do tematu, jednak wydaje mi się, że coś moze w tym być. Przeczytałeś artykuł? Co do PS, to nie słyszałeś nigdy o Eziehielu? Opisał on pewien pojazd. Sceptycznie nastawiony praacownik NASA zbudował "cos" wg tego opisu i sie bardzo zdziwił. Powiedział, że gdyby tylko wiedział jak to napędzać to by latało. Zresztą w PS jest dużo zagadkowych kwestji.

Dnia 01.04.2008 o 22:43, M3rc3n0r napisał:

Swego czasu czytałem teorie o tym, że niby USA współpracuje z kosmitami, że istnieje
grupa ludzi, którzy kontrolują świat itd. Ludzie chcą by ich nudny świat nabrał tajemniczych
barw. Wolą wierzyć, że widzą twarz Jezusa Chrystusa, niż w to, że to złudzenie optyczne.


Nie sądze by mój "nudny" świat popychał mnie do odkrywania "tajemnic". Co wiecej on wcale nie jest nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 16:01, SlimPole napisał:

Co do podobieństwa- fakt, jest to nieco zastanawiające,
ale wiadomo że władcy lubią budować sobie efektowne siedziby (nawet jeśli mają to być
jedynie siedziby ich zwłok) żeby zaznaczyć swoją potęgę.


A słyszałeś może o nie tak dawno temu (2 lata?) odkrytej piramidzie na terytorium Ukrainy? Mówili o tym w wiadomosciach, była ona przysypana ziemia takze była zamaskowana w pagórku.

Dnia 02.04.2008 o 16:01, SlimPole napisał:

A według mojej wcześniejszej
teorii najłatwiej zbudować piramidę, stąd podobieństwo konstrukcji.


Żartujesz, chyba? Łatwiej jest usypać stozek z kamieni, zbudować mauzoleum, światynie a ie piramidę. Dziwne, że królowie średniowieczni, władccy Chin, Rzymianie nie budowali piramid czy potężniejszych budowli. Skoro rosła ich potęga względem egipskiej to "grobowce" też powinny być większe.

Dnia 02.04.2008 o 16:01, SlimPole napisał:

Co do indiańskich
piramid zdaje mi się, że w jakimś filmie dokumentalnym wykazano, że ich cienie mają jakieś
specjalne właściwości, nie pamiętam niestety o co chodziło (zdaje się że miało to jakiś
związek z rolnictwem ale równie dobrze mogło mi się coś pochrzanić).


Piramidy te w dniu przesileń zimowego i wiosennego bodajze serwują swoim widzą spektakularny "teatr światła". W jedno przesilenie słońce tak pada na drugą piramidę, ze światełko po niej idzie w dół, w przypadku drugiego przesilenia jest na odwrót. Po co zresztą starozytnym ludzią kalendaze rolnicze jak np. widać, że pada śnieg, leje jak cholera i ze siewu nic nie będzie?

Dnia 02.04.2008 o 16:01, SlimPole napisał:

"po kiego diabła kosmici uczyli majów tego wszystkiego?"...


A czemu nie ;) Jezus też nauczał ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 15:49, audioslave2000 napisał:

Chyba, że weźmiemy pod uwagę teorię Danikena, która mówi, iż to właśnie "kosmici" byli
twórcami ludzi.


Dokładnie :) Czytujesz czy tylko znasz pobieżnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu, ale pragnę zauważyć, że bardzo często popełniany jest błąd: utożsamiacie UFO z kosmitami (UFO=obcy). A przecież UFO (po polsku NOL) to niezidentyfikowany obiekt latający. Zgodnie z tą definicją - wierzę w UFO! Ale nie w kosmitów. Jeśli popatrze w niebo i będę miał szczęście zobaczyć nowy, prototypowy samolot wojskowy, który oficjanie nie istnieje to powiem, że widziałem UFO (ponieważ nie jestem w stanie zidentyfikować go!). Nie oznacza to jednak, że wierzę w to, że za sterami tego pojazdu siedzieli przedstawiciele innej cywilizacji.
A co do kosmitów... nie wydaje mi się, żeby byli zieloni/niebiescy, mieli duże oczy i głowy itp. Bo niby dlaczego mieliby by być podobni do człowieka? Przecież świat jest tak różnorodny. Czy tylko chodzenie na dwóch nogach, w pozycji wyprostowanej świadczyć może o inteligencji? Mimo wszystko nie zaprzeczam, że gdzieś w kosmocie jest życie - bo czemu miałoby go nie być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mowisz, ale jakoś tak się już utarło, ze UFO, NOL każdy kojaży z kosmitami. Ja np. uważam, że "kosmici" = "bogowie", jednak nie dla wszystkich jest to oczywiste i to rozumiem.

Prawda, że nie możemy jasno stwierdzic, że kosmici są do nas podobni\niepodobni, jednak zauwarz, że praktycznie wszystkie stworzenia są zbudowane wg schematu: otówr gębowy, jelita itp, odbyt. Cos w tym jest, a jeszcze biorąć pod uwagę to, ze zostalismy stworzeni na podobieństwo swych bogów jest bardzo prawdopodobnym, ze jesteśmy podobni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 21:14, Ceteris Paribus napisał:

Prawda, że nie możemy jasno stwierdzic, że kosmici są do nas podobni\niepodobni, jednak
zauwarz, że praktycznie wszystkie stworzenia są zbudowane wg schematu: otówr gębowy,
jelita itp, odbyt. Cos w tym jest, a jeszcze biorąć pod uwagę to, ze zostalismy stworzeni
na podobieństwo swych bogów jest bardzo prawdopodobnym, ze jesteśmy podobni. :)

Czytałem, że różnica w wyglądzie może być całkowicie inna. Popatrz na skalę różnicy na ziemi, porówna człowieka do ślimaka czy węża-a to są nasi bliscy kuzyni! Jak zatem mogą wyglądać istoty z innej galaktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 21:17, squeglee napisał:

Czytałem, że różnica w wyglądzie może być całkowicie inna. Popatrz na skalę różnicy na
ziemi, porówna człowieka do ślimaka czy węża-a to są nasi bliscy kuzyni! Jak zatem mogą
wyglądać istoty z innej galaktyki?


Prawda. Póki co to możemy gdybać. Jednak inteligentniejsze istoty i bardziej złozone są bardziej do siebie zbliżone. No chyba, że ktoś zrobił psikusa i człeko-podobne stwory na jakiejś planecie robią za nesze śliamki i wężę, a prawdziwa inteligencje posiadły tylko stwory ślimakopodobne ;)

Któż to wie? Widziałem jakiś program o stosunkach z UFO (trochę żenada), ktoś tam właśnie opisywał kontakty jaszczurowatymi...

Lece na Family guy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 20:59, Ceteris Paribus napisał:

A słyszałeś może o nie tak dawno temu (2 lata?) odkrytej piramidzie na terytorium Ukrainy?
Mówili o tym w wiadomosciach, była ona przysypana ziemia takze była zamaskowana w pagórku.

Nie wiem, nie słyszałem, ale pewnie różniła się od tych amerykańskich czy egipskich, czyż nie? Tak czy siak tylko kształt pozostaje taki sam, piramidy różnią się dość mocno wyglądem (przynajmniej te indiańskie i egipskie). Zresztą konstrukcja domostw też była podobna na całym świecie (cztery ściany i dach, ewentualnie walec i dach). Możliwości (te podstawowe) są trzy- prostopadłościan, pionowa wieża i piramida (dochodzą oczywiście jeszcze różne ich połączenia itp) więc nic dziwnego że się powtarzają na całym świecie. Po co dorabiać do tego jakieś kosmiczne teorie?

Dnia 02.04.2008 o 20:59, Ceteris Paribus napisał:

Żartujesz, chyba? Łatwiej jest usypać stozek z kamieni, zbudować mauzoleum, światynie
a ie piramidę. Dziwne, że królowie średniowieczni, władccy Chin, Rzymianie nie budowali
piramid czy potężniejszych budowli. Skoro rosła ich potęga względem egipskiej to "grobowce"
też powinny być większe.

Akurat przyznaję, że tą moją teorię to o kant (_!_) można potłuc. Żaden ze mnie architekt ;p

Dnia 02.04.2008 o 20:59, Ceteris Paribus napisał:

Piramidy te w dniu przesileń zimowego i wiosennego bodajze serwują swoim widzą spektakularny
"teatr światła". W jedno przesilenie słońce tak pada na drugą piramidę, ze światełko
po niej idzie w dół, w przypadku drugiego przesilenia jest na odwrót. Po co zresztą starozytnym
ludzią kalendaze rolnicze jak np. widać, że pada śnieg, leje jak cholera i ze siewu nic
nie będzie?

Tutaj chyba ty żartujesz ;p Oczywiście że wyznaczenie najlepszego terminu na zbiory ma wielkie znaczenie, zwłaszcza dla społeczności żyjących w wielkich miastach (jak Indianie południowoamerykańscy właśnie), przecież od tego zależało przeżycie całej populacji. Nieurodzaj= głód. Samymi zdobyczami z polowań nie wyżywi się miasta.

Dnia 02.04.2008 o 20:59, Ceteris Paribus napisał:

A czemu nie ;) Jezus też nauczał ludzi....

To nie mogli im chociaż koła pokazać? ;p Byłoby miło z ich strony ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Zgodnie z tą definicją - wierzę w UFO! Ale nie w kosmitów.

> A co do kosmitów... nie wydaje mi się, żeby byli zieloni/niebiescy, mieli duże oczy i
> głowy itp.

Właściwie to sobie zaprzeczasz,a na pewno zapisałeś to dość pokrętnie.. bo najpierw stwierdziłeś, że w kosmitów nie wierzysz, a potem wchodzisz w teorie o ich wyglądzie wskazując swoją wiarę w ich istnienie..

No, sam skrót UFO już się przyjął w znaczeniu określania kosmitów.. i to nawet nie tylko pojazdów, ale i załogi.. Walka z tym to według mnie tak jakby walczyć z wieloma obecnymi formami w języku Polskim i żądanie powrotu do staropolszczyzny..
No, a sam wygląd UFO to przypuszczam, że jednak są dość podobni do nas.. na pewno powinni mieć kończyny górne nie używane do poruszania się o sporych możliwościach ruchowych, głowa u góry, jako istoty inteligentne z dość sporą głową w kontekście całego ciała... Kosmici u siebie też musieli na początku przetrwać i stworzyć cywilizacje, też zaczynali od "zera" .. Można wymyślać wszelkie abstrakcyjne kształty ale należy się zastanowić, czy coś takiego miało by szanse przetrwać do rozwinięcia technicznego.. Nie wiem czy można było by wymyślić organizm o kształcie którego w przybliżeniu nie było na Ziemi i miało by szanse przetrwać.. i to, że MY doszliśmy do takiego poziomu cywilizacyjnego coś znaczy...
Dodatkowo jestem bliski teorii, że część "bogów" w tym z chrześcijańskim to tak naprawdę kosmici... Dzisiaj nawet człowiek potrafiłby chyba większość "cudów" wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie życie gdzieś w kosmosie musi istnieć bo przecież te biliony galaktyk coś znaczą,. Nie byłoby ich tak - po prostu. Uważam nawet, że każda z nich ma swoją Ziemię i inne planety krążące wokół ich słońca. I wcale nie muszą być to ''''kosmici'''' tylko normalni ''''ludzie''''. Nie wierzę w zielone, człekopodobne stworki z wielką głową, ponieważ jest do niuedorzeczne, wręcz absurdalne(wie ktoś chociaż kto wymyślił taką teorię?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:23, Homo sum napisał:

jako istoty inteligentne z dość sporą głową w kontekście całego ciała...

Eeee, niby po co? Inteligencja nie zależy od tego, jak wielki masz mózg (=siłą rzeczy głowę), ale od fałdów na mózgu. Można mieć mały mózg i dużo fałdów, a być inteligentniejszym od kogoś z ogromną głową.

Dnia 03.04.2008 o 20:23, Homo sum napisał:

Dodatkowo jestem bliski teorii, że część "bogów" w tym z chrześcijańskim to tak naprawdę
kosmici... Dzisiaj nawet człowiek potrafiłby chyba większość "cudów" wykonać

To jest teoria paleoastronautyki Danikena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować