Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 2010: Nagrania z prezentacji Wiedźmina 2 na gram.pl

83 postów w tym temacie

Poprawili grafikę - wygląda świetnie (choć sam wygląd Wiedźmina nie odpowiada mi), ale walka...na drugim filmiku podczas walki Wiedźmin wykonuje uskok w bok a przeciwnik stoi dalej jakby ten był na przeciw niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Geralt wygląda jak leptyk,


Yy, a kim jest leptyk? Wiem, kim jest neptyk, ale leptyk?

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

jak by go walec przejechał.


Przecież widać jest wypukły, a nie płaski.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Kitka zawsze będzie mnie wkurzać, nie pasuje do niego.


OK, ale skąd ta niechęć do kitki?

Przed chwilą sprawdziłem - pierwszy raz kitkę zobaczyłem na ilustracji Bogusława Polcha w "Mieczu przeznaczenia". Przedstawia ona Geralta wyciągającego ścierwo bazyliszka z jamy, a więc, jak już się czytelnicy zorientowali, chodzi o opowiadanie "Granica możliwości". Strona 7, wydanie pierwsze, Warszawa 1992.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Tak, twarze też mi się nie podobają, zero praktycznie podobizny z pierwszej części.


I to dlatego Ci się nie podobają, że nie są identyczne? Podobne są, nie mów, że nie.

>Chyba nie mineło 50 lat i Geralt zrobił sobie przeszczep twarzy?

LOL. Posłuchaj, co mówią twórcy w wywiadach - po prostu chcą nam dostarczyć produkt najwyższej jakości. Pod względem wizualnym starają się osiągnąć jedność technologii i kreacji artystycznej. Chodzi więc nie o identyczność (taką piksel w piksel), a o zachowanie charakteru, ducha postaci.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Engine nie ma tutaj nic do rzeczy, na nowym silniku można zrobić nową twarz taką samą
jaka była na starym.


No niezupełnie. Choćby dlatego, że zmienia się liczba szczegółów, sposób oświetlenia, dodana mimika i wiele innych aspektów. Deweloperzy dokładnie omówili tę kwestię, w którymś z dotychczasowych filmów.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Redą przedewszystkim zależało na świeżości no i pewnie to ich zgubi.


A skąd wniosek, że to ich zgubi? Dlaczego jesteś na "nie"?

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Czasami nie zmienia się czegoś co już jest dobre.


Lepsze wrogiem dobrego. Jw.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Pół roku czy nawet rok nie uratuje tej gry
jeżeli nie zmienią wygląda postaci na takich samych jak wyglądali.


Nie zmienią kształtu i proporcji, na pewno jednak dodadzą mnóstwo detali - jak wiadomo, diabeł tkwi w szczególe.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Nie chce grać bratem Geralta tylko nim samym.


Geralt nie miał brata, więc możesz być pewien, że to on.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Jak mam to zrobić skoror wygląda jak nie Geralt.


Nie wygląda dokładnie tak jak Geralt z pierwszej części - weź jednak pod uwagę, że każdy artysta ma własną wizję, własną interpretację danej postaci - wraz z technologią rozwija się więc postać, która, choć nie wygląda identycznie, musi zachować charakter. Zobacz jak ewoluowała postać Lary Croft.
http://animepodcast.org/d/Lara_Croft.jpg

Wygląda podobnie, ale nie identycznie - nie słyszałem jednak, by fani narzekali, że któraś z nich to nie-Lara.

Dnia 19.08.2010 o 19:17, vegost napisał:

Dajcie spokój. Lepiej wydać na gre która rzeczywiście trzyma realizm.


Zależy co rozumiesz przez realizm. Jeśli masz na myśli postacie, to porównaj proporcje żywych ludzi i modeli z pierwszej części. Różnice są znaczne, spójrz chociażby na Triss i jej hmm... atuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jakoś mieszane uczucia odnośnie drugiej cześć, jedynka bardzo mi sie podobbała jedna z lepszych gier w jakie grałem. Natomiast najnowszy wiedźmak to już zupełnie nowy produkt, skierowany do innego odbiorcy, mniej klimatyczny, mniej mroczny, bardziej kolorowy, i przeciwnicy wyciagnięci z chińskich czy japońskich mmo. Młodszym pewnie sie spodoba ale ja najprawdopodobniej sobie zakup odpuszcze i przejdę jeszcze raz jedynkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filmiki 1 klasa, gierka wyglada bardzo dobrze, jesli walka bedzie tak dynamiczna a nie bedzie sie sprowadzala do mashowania klawiszy to wszystko powinno byc oki.

Kitka, jak najbardziej pasuje i jest sensowna, a ze w sadze nosil opaske.. co za roznica moze mu sie na stare lata odmienilo, a moze to nie jest ten sam geralt co w sadze skoro przeciez nie zyje/jest w innym swiecie ( interpretacja zakonczenia sagi wg uznania). Zreszta kiedys gdzies red wypowiadal sie ze latwiej jest animowac takie wlosy..

podejrzewam ze AI przeciwnikow i gdzieniegdzie dziwna animacja to wina wczesnej wersji... wiec nie bede sie czepial...

natomiast do jednego sie przyczepie i to starsznie.. jakie do jasnej K***Y demony??? skad, kto, jak i po co? przeciez to nie pasuje do tego swiata zupelnie, przeciez taki wiedzmin nie ma szans z demonem... nie ma szans nawet ze zwyklym magiem, ale to inna bajka... ale wracajac czy ktos gdzies przez cala sage doczyal sie demonow.. bo ja obie nie przypominam, natomiast na podstawie nerrenturm umiem sobie wyobrazic jakie podejscie ma do tego(demonow) Sapkowski, i wyobrazam sobie jak taki jednen moglby obrucic w puch pol miasta.

Wiec prosze was dobrzy ludzi z CPR trzymajcie sie konwencji swiata.. naprawde fajniej by bylo gdyby geralt musial walczyc z dobrym wojownikiem (elfem,ludziem etc) by geralt walczyl z kikimora, utopcem czy innym kuroliszkiem... ba nawet kims pokroju Renfri, ale nie demony... bo to jest przegiecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry o których myślałem do tej pory odeszły w cień.Od początku wierzyłem w redów,ale to!?
Rany,postacie poruszają się bardzo naturalnie,fizyka na bardzo wysokim poziomie i trochę martwi mnie ta ilość detali.Jaka karta to ogarnie?Mam nadzieje że na 9600Gt pośmiga w miarę.P;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 19:11, Woo-Cash napisał:

Jestem w połowie drugiego filmiku i szlag mnie trafia! Przeciwnicy błyszczą się niczym
w Assasinie....


Ale wiesz, że jeszcze pół roku pracy mają? Publikacja tych filmów, oprócz oczywistego wymiaru promocyjnego, pozwala Redom zebrać opińje fanów. :)

Dnia 19.08.2010 o 19:11, Woo-Cash napisał:

kurwa mać za przeproszeniem, jedynkę ubóstwiałem ponad wszytko możliwe,
ale to jest po prostu żenada. Błyski, demony, gdzie polskie "KURWA"?


Jak skończą polskie udźwiękowienie? :)

Dnia 19.08.2010 o 19:11, Woo-Cash napisał:

Gdzie nasz polski Geralt?!


Na ekranie. :)

Dnia 19.08.2010 o 19:11, Woo-Cash napisał:

Bawcie się dzieci, jak dziękuje.


Nie dziękuj, jeszcze nie ma za co. Natomiast bardzo przydałoby się wsparcie dla CDPR. :)

Dnia 19.08.2010 o 19:11, Woo-Cash napisał:

Zapraszam wkrótce na blog, bo mnie szlag trafi!


Wdech - wydech, wdech - wydech. Uspokój się, Waćpan, bo to niezdrowo się tak denerwować. Zwłaszcza że chodzi TYLKO o grę komputerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vegost jesteś malkontentem. Geralt wiązał włosy opaską, co jest praktyczne. Grafika ładna, ale szczerze powiedziawszy bardziej to wygląda na coś w stylu Assassins Creed niż RPG. Ostatni filmik - w pierwszej chwili pomyślałem, że to czyjeś wspomnienia z Soden skoro mówił o jakichś duchach, ale to raczej odpada i ciekawe, czy to finałowa walka czy cuś :P Głupio by było gdyby pokazali finał na prezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:28, Zagiel83 napisał:

Ja też mam jakoś mieszane uczucia odnośnie drugiej cześć, jedynka bardzo mi sie podobbała
jedna z lepszych gier w jakie grałem. Natomiast najnowszy wiedźmak to już zupełnie nowy
produkt, skierowany do innego odbiorcy, mniej klimatyczny, mniej mroczny, bardziej kolorowy,
i przeciwnicy wyciagnięci z chińskich czy japońskich mmo. Młodszym pewnie sie spodoba
ale ja najprawdopodobniej sobie zakup odpuszcze i przejdę jeszcze raz jedynkę :P


Widzę, że też masz Syndrom Diablo 3. Za mało mhroku.. Dobrze będzie dopiero wtedy, kiedy będzie można grać tylko w nocy i to na full rozjaśnionym monitorze, prawda? Słuchaj, nie wiemy praktycznie NIC o nowym Wieśku, a Ty mówisz, że jest bardziej kolorowy?? Litości. Przejrzyj sobie paletę kolorystyczną lokacji z jedynki. Jeśli uważasz, że tam non stop było mhroczno, to ja proponuję przesunąć te butelki po winie, bo najwyraźniej zasłaniają Ci ekran. Reszty nt. chińskiego MMO nawet nie skomentuję, bo mi ręce opadły.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie.. drewniana animacja o.0
Przynajmniej takie odnoszę wrażenie... Mimika twarzy fatalna, ujęcia kamery podczas scenek i rozmów też bez polotu [redzi powinni pograć w ME2 imho i zobaczyć jak sie projektuje dobre i dynamiczne sceny rozmowy, od strony czysto technicznej tj ustawienie i zachowanie kamery]
Walka - bez rewelacji, animacje poprawne, momentami jednak nieco sztywno i nierealistycznie to wychodzi [wspominany moment z unikiem np]
Wygląd geralta - mi tam kitka zwisa, nie mam jakiejś manii prześladowczej, żeby to był ten sam geralt co w 1, w ogóle tak płaczecie o ten design jak by był jakiś odgórny model nakazujący tworzyć geralta wedle jakiś norm, więcej dystansu, a do tych co tak wielce chcą zgodności z książkowym pierwowzorem - to nie kontynuacja sagi a gra bazująca na prozie Sapkowskiego, trochę zrozumienia.
Nie mniej ogólnie - jestem zawiedziony, liczę, że do premiery coś tu jednak zostanie usprawnione, bo na dziś dzień efekt jest mierny [toż pierwszy dragon age ma lepszą animację twarzy postaci]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee mysle ze jakby dwójke wydali wczesniej niż jedynkę to wszyscy by narzekali że kitka lepsza i że jak to tak z rozpuszczonymi wlosami. Twarz Geralta z 1 czesci faktycznie bardziej mi sie podoba, kitka moze być. Mam tylko nadzieję ze czesciej bedę ogladał jego plecy i miecz niż morde ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vojtas nie dojdziemy do porozumienia, mamy rózne poglądy i swoje wyobrażenia na temat Wiedżmina 2. Mi się osobiście nie podoba, więc to nie dla mnie gra. W każdej innej grze był stosowany wątek fabularny który został zmieniony ,ale postacie mimo wieku się nie zmieniały. No może troszkę bo czas swoje robi. Lecz twarze nie zmianiały się tak żeby nie było można rozpoznać głównego bohater no sorry. Dla mnie cały ten pomysł jest beznadziejny. Głupio porównywać rózne gatunku gier, ale czas pojmujemy zawsze tak samo nie zależnie od produkcji. Przytocze tutaj argument z MW2 gdzie Price czy Soap nie zmienili się tak bardzo po 5 latach. Są oczywiście starsi itp ,ale są ciągle tacy sami. W grach typu fantasy rpg to coś powinno się tego trzymać, żeby któregoś dnia nikt nam nie powiedział że gramy jakimś klonem. Przykład też bezimiennego z Gothica, został zmieniony ,ale został ten sam stary dobry bezimienny. Jednak można, pomimo nowego engine. Redzi postawili po prostu na coś czego nie zniose "zmiany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 02:03, vegost napisał:

@Vojtas nie dojdziemy do porozumienia, mamy rózne poglądy i swoje wyobrażenia na temat
Wiedżmina 2.


Ano nie dojdziemy. A wiesz dlaczego? Bo jesteś uprzedzony. Co gorsze, jesteś uprzedzony irracjonalnie, nie masz żadnych rozsądnych argumentów. Geralt jest podobny do tego z jedynki - i to nie ulega wątpliwości. Ale Ty nigdy tego nie przyznasz. Dlaczego? Bo nie! Jesteś zamknięty na jakąkolwiek argumentację. Mało tego: obstawiam, że gdyby CDPR stwierdziło "Szlag, vegostowi się nie podoba, zmieniamy wszystko tak jak chce!", to i tak miałbyś wąty i gry byś nie kupił. Prawda? :)

Dnia 20.08.2010 o 02:03, vegost napisał:

Redzi postawili po prostu na coś czego nie zniose "zmiany".


No jak oni śmieli! Powinni robić gry jak Blizzard - to samo, tylko z kilkoma nowymi bajerami. Po co ulepszać gameplay? Wystarczy wymyślić tylko nową historyjkę i podać ją na Aurorze, może być nawet w tych samych miejscówkach, co nie? Taki większy mod, tylko za 150 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurwa co to jest? Bo to nie jest ten wspaniały wiedźmin w którego grałem;/ system walki jest tak zjebany że aż mi słów brak. Czy poprzedni był zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak widzę to słów Ci raczej nie brak. Zwłaszcza od strony wulgaryzmów.
Poprzedni był trochę sztywny i nudny. Ot, klikanie myszki w rytm tan...tfu, do tej ikonki. No chyba, że grałeś na flash modzie.
Poza tym jeszcze pół roku pracy przed nimi, więc uspokój się, odstaw słowniczek z wulgaryzmami na półkę, najlepiej usiądź i już nie strzelaj do dzieci sąsiadów.
Poza tym wolę też niż poprzedni. Tutaj przynajmniej trzeba będzie się trochę pomęczyć z przeciwnikami, niż po prostu klikać mychę. Bo w 1 to wszystkie Bossy na poziomie hard ubijałem po prostu klikając sobie myszkę do znudzenia. Nawet Jaskółki nie musiałem używać. Dobrze, że flash mod uratował Mnie;)

Vegost --> Trudno, jednego mniej. Dla Mnie Geralt jest podobny. Bardzo. Ale jak już Vojtas wspomniał - jesteś uprzedzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:07, Wiedzmin2012 napisał:

Kupilem se 2 zeszyty z Witcher 2 w Biedronce za 1,5zl :D

Jesteś moim idolem. Ale 1,5 za oba razem czy za każdy?

Nie działają mi filmiki z gramu :/

Co do twarzy Geralta- dobrze by było, żeby wyglądał jak wiedźmiński sukinsyn z pierwszej części, a nie latynoski macho w białych włosach. A kitka może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować