Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Diablo II Lord of Destruction

12427 postów w tym temacie

znacz ogrinal ale cd-key ma moj kolega czyli on tez na tym jedze ale ja mam sowjego lord orginal i do tego nikt nie a cd keyja bedzeis chodzc na batel?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 17:08, rogal123 napisał:

znacz ogrinal ale cd-key ma moj kolega czyli on tez na tym jedze ale ja mam sowjego lord orginal
i do tego nikt nie a cd keyja bedzeis chodzc na batel?!


Może to tylko moje zdanie ale Ty chyba sam nie wiesz co piszesz :| to co napisałeś nie ma żadnego sensu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 17:08, rogal123 napisał:

znacz ogrinal ale cd-key ma moj kolega czyli on tez na tym jedze ale ja mam sowjego lord orginal
i do tego nikt nie a cd keyja bedzeis chodzc na batel?!


Z tego co mi wiadomo, to żeby być spokojnym o granie na Battle.Net to potrzeba mieć działające oryginalne cd-keye, od postawy i od rozszerzenia. No chyba że chce się grać tylko na samej podstawie Diablo 2 bo jest to możliwe. Co do keyi, to jedna osoba może korzystać z cd-keya aktualnie na BN. Jeśli ten sam key mają dwie lub więcej osób ale nie próbują grać jednocześnie to wszystko jest ok i można grać. Poza tym staraj się pisać po polsku i spiesz się z dodaniem posta jeśli jest on nieczytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 06:42, Abi Dalzim napisał:

To by było na tyle. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to wal tu albo na gg.


Heh, to znowu ja i znowu mam parę pytań. :P Dodam, że palem gra mi się super (jak zwykle :P)

1. Czy opłaca się kupować przedmioty na początku? Bo widzisz, gram już trochę, rozwalilłem orlicę i kurczę nie znalazłem jeszcze żadnej broni dla pala i biegam z tym szajsowatym mieczykiem co się go ma od początku. Myslałem nad kupnem berła. Opłaca się, czy lepiej twardo czekać aż coś wypadnie?
2. Po rozwaleniu tego kowala (jak mu tam szło?) będę mógł sobie u Charsi coś nasycić. Jaki przedmiot wybrać i czy w ogóle z tego korzystać?
3. Czy należy zbierać każde klejnoty i czaszki, aby potem scalać je w kostce Horadrimów. Powtarzam - KAŻDE?
4. Czy można sobie do broni włożyć mniejszy klejnocić czy wkładać tylko te perfekcyjne? Kiedyś mi radzono, aby czekać zawsze na ten perfekcyjny czy tam doskonały nie pamiętam jak to się zwie.
5. Przy którymś tam zadaniu będzie opcja zrobienia sobie w broni miejsca na klejnot. Zrobić sobie w byle czym (znaczy może nie w byle czym, ale wiesz o co chodzi) czy czekać aż wypadnie super hiper unikat, który będę nosił do końca i dopiero sobie tam zrobić miejsce aby uczynić go jeszcze bardziej super hiper. Mój kumpl mi radził, abym zrobił jak on (to był jeszcze za czasów 1.09). Jak już miał super ekw, to zrobił sobie w trzech przedmiotach miejsca na klejnoty (w trzech, bo z normala, koszmaru i piekła) i wtedy było jeszcze lepiej. Jak radzisz?
6. I chyba najważniejsze pytanie. Jak traktować ogólnie przechodzenie gry? Ja zawsze tak grałem w Diablo II, że strasznie dużo expiłem i np przed Andariel to zawsze sobie 3 lvl wyexpiłem, nim ją zabiłem. Łaziłem po prostu po tych już dawno odkrytych korytarzach, aby sobie poexpić, mieć wyższy lvl i być na nią lepiej przygotowanym. Czy może lepiej jest przechodzić po kolei wszystkie zadania i robić sobie takich "przerw" między nimi na czyste epxienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 06:42, Abi Dalzim napisał:

- zręczność - tylko tyle, żeby zawsze ze Świętą Tarczą był blok 75%,


Eh, zapomniałem jeszcze o to spytać. Gdzie sprawdzić te procenty bloku, bo tego nie widziałem, to raz.
A dwa to czy od dexa nie zależy też skuteczność ataku? Pamiętam, że miałem jak grałem zupełnie pierwszy raz małą skuteczność ataku i za cholere Diabla nie mogłem trafić. Zapałem raz na dwadzieścia razy mniej więcej trafiałem. Chociaż fakt, ta postać to była pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 23:42, Vaxinar napisał:

Heh, to znowu ja i znowu mam parę pytań. :P Dodam, że palem gra mi się super (jak zwykle :P)


1. Czy opłaca się kupować przedmioty na początku?

Odp. Na singlu, na początku nawet czasem nie ma co się zastanawiać, w końcu potworki nie dropują nieźle więc trzeba się jakoś zaopatrzyć.

2. Po rozwaleniu tego kowala (jak mu tam szło?) będę mógł sobie u Charsi coś nasycić. Jaki
przedmiot wybrać i czy w ogóle z tego korzystać?

Odp. Owszem można i na single player jest wskazane by korzystać z tego, to nie ulega wątpliwości. Najlepiej nie robić tego odrazu, po przejściu do 2 aktu tam można poszukać coś ciekawego wrócić i kazać Charsi nasycić. Tylko przedmioty białe i szare ( a więc normalne i z miejscami na klejnot ) o różnych klasach jakości, najlepiej oczywiście te najlepsze ;)

3. Czy należy zbierać każde klejnoty i czaszki, aby potem scalać je w kostce Horadrimów. Powtarzam - KAŻDE?

Odp. To już zależy na single''u można zbierać wszystko, a szczególnie Topazy, Brylanty ( diamenty ) i czaszki. Doskonałe wersje tych kamieni są bardzo ciekawe do poszczególnych rodzajów przedmiotów. Doskonała czaszka w broniach, doskonały topaz w hełmach i zbrojach, brylanty w tarczach.

4. Czy można sobie do broni włożyć mniejszy klejnocić czy wkładać tylko te perfekcyjne? Kiedyś
mi radzono, aby czekać zawsze na ten perfekcyjny czy tam doskonały nie pamiętam jak to się zwie.

Odp. Wiesz to zależy do jakiego przedmiotu. Jeśli z jakimś przedmiotem wiążesz dłuższą przyjaźń to lepiej wkładać doskonałe, a jeśli taki przyjściowy lub chwilowo przydatny to wkładaj co chcesz w zależności od właściwości kamyka w danym przedmiocie.

5. Przy którymś tam zadaniu będzie opcja zrobienia sobie w broni miejsca na klejnot. Zrobić
sobie w byle czym (znaczy może nie w byle czym, ale wiesz o co chodzi) czy czekać aż wypadnie
super hiper unikat, który będę nosił do końca i dopiero sobie tam zrobić miejsce aby uczynić
go jeszcze bardziej super hiper.

Odp. Mowa o singlu to lepiej poczekać na super unikat bo szansa nie może się zmarnować, a trzeba wykorzystać na maxa, cierpliwości co do czekania ;)

6. I chyba najważniejsze pytanie. Jak traktować ogólnie przechodzenie gry? Ja zawsze tak grałem
w Diablo II, że strasznie dużo expiłem i np przed Andariel to zawsze sobie 3 lvl wyexpiłem,
nim ją zabiłem. Łaziłem po prostu po tych już dawno odkrytych korytarzach, aby sobie poexpić,
mieć wyższy lvl i być na nią lepiej przygotowanym. Czy może lepiej jest przechodzić po kolei
wszystkie zadania i robić sobie takich "przerw" między nimi na czyste epxienie?

Odp. Do Andariel jak i innych super bossów zawsze można wracać. Najważniejsze żebyś czerpał przyjemność z grania, a więc pewnie zaglądając w każdą skrzyneczkę, wchodząc w każdy zakamarek i expić ile wlezie. Bo starzy wyjadacze BNu tacy jak ja to już próchno, jak komputery robimy tylko co to trzeba i idziemy tak gdzie się tylko opłaca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 23:44, Vaxinar napisał:

Eh, zapomniałem jeszcze o to spytać. Gdzie sprawdzić te procenty bloku

Najeżdżasz myszką na któryś z parametrów obok zręczności (nie pamiętam dokładnie, bo nie mam Diablo na dysku) i ci wyskakuje po odczekaniu sekundy jaki masz procent bloku.

Co do innych pytań, to Modest Ci już odpowiedział. Ja tylko dodam, że przedmioty do nasycenia u Charsi muszą być naprawdę dobrej jakości, bo szkoda marnować takiego czegoś na śmieci. Dlatego radzę poczekać na dobre itemy z piekła i dopiero wtedy je nasycić (możesz z Piekła spokojnie wrócić na normal i nasycić). A jak wyjdą dobre przedmioty, to możesz wywiercić w nich dziury u Larzuka ;) To też radzę zostawić na piekło (wszystkie 3 wiercenia).

A teraz chaotycznie poodpowiadam na Twoje wcześniejsze pytania:
- opłaca się kupować itemy na początku gry, bo czasami można spotkać niezły sprzę w sklepach, jednak nic nie przebije hazardu! Całą zbędną kasę inwestujw hazard!
- ja mam takie zboczenie, że zbieram wszystko (chodzi o klejnoty i czaszki). Co prawda większość potem sprzedaję, ale lubię mieć w skrzynce kamyki ;) Można z nich porobić fajne crafty albo użyć do innych receptur z kostki.
- jak już masz zamiar wkładać w broń jakieś kamyki, to tylko perfy - innych się po prostu nie opłaca.
- jak traktować przechodzenie gry? Jak lubisz :) Ja np. jak gram na singlu, to zawsze z komendą /players8 - nie jest to oszustwo, bo mimo, że exp leci o wiele szybciej, to i potwory są trudniejsze do zabicia. Normal i kosza do się z tym przejść spokojnie, ale radzę wyłączyć na piekle ;)

To by było na tyle chyba. Życzę dobrej niedzieli i przyjemnej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 11:12, Abi Dalzim napisał:

Co do innych pytań, to Modest Ci już odpowiedział. Ja tylko dodam, że przedmioty do nasycenia
u Charsi muszą być naprawdę dobrej jakości, bo szkoda marnować takiego czegoś na śmieci. Dlatego
radzę poczekać na dobre itemy z piekła i dopiero wtedy je nasycić (możesz z Piekła spokojnie
wrócić na normal i nasycić). A jak wyjdą dobre przedmioty, to możesz wywiercić w nich dziury
u Larzuka ;) To też radzę zostawić na piekło (wszystkie 3 wiercenia).

To, żeby zostawić na piekło wszystkie trzy wiercenia to ja wiem, ale przecież to nasycenie, to na cóż czekać, skoro i tak mogę nasycić tylko zwykły iteam, moim zdaniem najlepiej wybrać coś z drugiego aktu. :)

Dnia 07.01.2007 o 11:12, Abi Dalzim napisał:

jednak nic nie przebije hazardu! Całą zbędną kasę inwestujw hazard!

Zbędną, czyli jak to rozumiesz? Jak się już do skrzynki nie mieści?

Dnia 07.01.2007 o 11:12, Abi Dalzim napisał:

/players8 - nie jest to oszustwo

Ooo, to sobie włączę. :)

Dnia 07.01.2007 o 11:12, Abi Dalzim napisał:

To by było na tyle chyba. Życzę dobrej niedzieli i przyjemnej gry :)

Wzajemnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 11:41, Vaxinar napisał:

ale przecież to nasycenie, to na cóż czekać, skoro i tak mogę nasycić tylko zwykły iteam, moim zdaniem
najlepiej wybrać coś z drugiego aktu. :)

A nie lepiej nasycić Arachońską Zbroję Płytową niż jakiś tam nędzny pałasz?

Dnia 07.01.2007 o 11:41, Vaxinar napisał:

Zbędną, czyli jak to rozumiesz? Jak się już do skrzynki nie mieści?

Źle się wyraziłem. Inwestuj każdą kasę poza tą, która jest potrzebna na zakup butelek, scrolli i naprawę sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 12:22, Abi Dalzim napisał:

A nie lepiej nasycić Arachońską Zbroję Płytową niż jakiś tam nędzny pałasz?

W sumie lepiej, rozumem, że Arachońska Zbroja Płytowa, to ta z V aktu? :) Jakoś to będzie, niby lepiej jest zrobić jak mówisz, ale widzisz... jak ja dojde do tego V aktu, to ja napewno coś znajde i ch** strzeli nasycenie. :D

Dnia 07.01.2007 o 12:22, Abi Dalzim napisał:

Źle się wyraziłem. Inwestuj każdą kasę poza tą, która jest potrzebna na zakup butelek, scrolli i naprawę > sprzętu :)

Aha, dziękuję.

Jeszcze jedno pytanie, też bardzo ważne. Który najemnik jest teraz najlepszy? Jak grałem na 1.09 to mi radzili zawsze trzymać tego z II aktu, z jakąś odpowiednią aurą (palem grałem, taka sama strategia jak teraz). Oni mają na różnych poziomach inne aury i kurczę nie pamiętam, ale chyba tego z koszmaru mi radzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 12:47, Vaxinar napisał:

jak ja dojde do tego V aktu, to ja napewno coś znajde i ch** strzeli nasycenie. :D

Widzę, że nie możesz mnie zrozumieć... Nasycenie możesz zrobić w każdej chwili gry. Jak nawet jesteś na piekle, to możesz nasycić sobie przedmiot z piekła na normalu. To Ci nie przepada!

Dnia 07.01.2007 o 12:47, Vaxinar napisał:

Jeszcze jedno pytanie, też bardzo ważne. Który najemnik jest teraz najlepszy?

W tej kwestii nic się nie zmieniło. Wg mnie najlepszy jest merc z koszmaru II aktu z aurą moc. Zresztą tu masz spis merców i ich umiejętności zależnych od poziomu trudności: http://www.diabloii.pl/?akcja=dzial&name=najemnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 12:47, Vaxinar napisał:

> A nie lepiej nasycić Arachońską Zbroję Płytową niż jakiś tam nędzny pałasz?
W sumie lepiej, rozumem, że Arachońska Zbroja Płytowa, to ta z V aktu? :) Jakoś to będzie,
niby lepiej jest zrobić jak mówisz, ale widzisz... jak ja dojde do tego V aktu, to ja napewno
coś znajde i ch** strzeli nasycenie. :D


Chyba zachodzi tutaj jakieś nieporozumienie.
Podobnie jak są poziomy trudności gry: normal, koszmar, piekło ;
na każdym poziomie trudności gry tak samo wyglądające potworki mają coraz większe staty (obrona, atak itp)
tak samo wyglądające przedmioty z ekwipunku mogą być zwykłe, wyjątkowe, elitarne.
Nie mylić z rzadkimi (żółty kolor) lub unikatami (złote).

Im później (lepszy) przedmiot nasycisz tym lepszy będziesz miał sprzęt.
Dobrym zwyczajem jest czekanie na lepsze wersje tego samego rodzaju przedmiotu (najczęściej znajdowanego na piekle) i nasycanie go dopiero jak uznasz, że lepszego nie znajdziesz lub będzie to trudne do osiągnięcia.
Ja postacią na 80 poziomie mam komplet nasyceń (3) i wierceń (3) nie wykorzystany.

20070107142330

20070107142343

20070107142356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:46, Abi Dalzim napisał:

Widzę, że nie możesz mnie zrozumieć... Nasycenie możesz zrobić w każdej chwili gry. Jak nawet
jesteś na piekle, to możesz nasycić sobie przedmiot z piekła na normalu. To Ci nie przepada!


Nie... to Ty nie możesz mnie ciągle zrozumieć. "Ch... strzeli nasycenie to byla przenośnia" w sensie, że się nie przyda. Napisałem wyraźnie, że "napewno coś znajdę", czyli spodziewam się, żenim dojdę do V aktu to znajdę coś i nasycenie po portsu mi się nie przyda, rozumiesz?
A teraz... jak nie mam nic to mogę nasycić, bo cóż będę nasycał jak będę obładowany super sprzętem na piekle? :/
To, że będę mógł się cofnąć to ja dobrze wiem, sam napisałem to w pierwszym poście, kiedy wpsominałem o wierceniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na singlu nie jest tak łatwo o super sprzęt jak na BN. Więc nie ma 100% pewności, że na piekle będziesz biegał w gosu itemach :) Dlatego warto sobie zostawić te nasycenia na potem.
No, ale zrobisz jak chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 15:36, Abi Dalzim napisał:

Na singlu nie jest tak łatwo o super sprzęt jak na BN. Więc nie ma 100% pewności, że na piekle
będziesz biegał w gosu itemach :) Dlatego warto sobie zostawić te nasycenia na potem.
No, ale zrobisz jak chcesz :)


No w sumie się jednak poradzę Ciebie, bo Diablo LoD jako całe przeszedłem jeden raz (na singlu). Wtedy na piekle nie miałem czego nasycać, dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 15:40, Vaxinar napisał:

No w sumie się jednak poradzę Ciebie, bo /.../

Jakieś neologizmy tworzysz ;)

Dnia 07.01.2007 o 15:40, Vaxinar napisał:

dzięki. :)

Nie ma sprawy :)

Jak będziesz miał też jakieś zbędne runki, to pobaw się w tworzenie craftów, czasami super rzeczy wychodzą (dla tego trzeba trzymać kamyki w skrzynce - na zapas ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 12:51, arutaN napisał:

czy ktoś zna inne sposoby przemian w kiostce ??????
- pytam bo wim że można robić tam różne triki.


1.) Co masz na myśli pisząc "inne" ?
2.) Nie rozumiem też po co wkleiłeś tu ten obrazek - nie ma on nic wspólnego z tematem tego forum :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 21:14, Ajantis napisał:

> Grając na zasadach PCL można używac przedmiotów z atrybutem zaznaczonym na screenie?
http://www.pcl-pvp.org/zasady-pcl/index.php poczytaj tam sobie. Nawet jeśli life leech jest
zbanowany, to 1% na jakichś takich treningowych grach na pewno nie stanowi problemu :) .


Czytałem te zasady juz kilka razy ale lepiej się upewnic u znawcy tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować