Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

można wytrzeć ekran LCD zwykłą, zwilżoną wodą szmatką bez żadnych speecjalnych płynów???? Użyłem właśnie jakiegoś magicznego środka do LCD i mam strasznie zapaćkany monitor. Pełno smug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupic jakis monitor "dla gracza" o takich mniej wiecej specyfikacjach: czas reakcji 2 ms, kontrast 2000:1 dużym katem widzenia i wejsciem cyfrowym. Chciałbym jeszcze aby miał 20cali. Byłbym wdzieczny jakby ktos mi polecił jakis dobry monitor o podobnych specyfikacjach:D z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:48, Furion III napisał:

Witam, chciałbym kupic jakis monitor "dla gracza" o takich mniej wiecej specyfikacjach: czas
reakcji 2 ms, kontrast 2000:1 dużym katem widzenia i wejsciem cyfrowym. Chciałbym jeszcze aby
miał 20cali. Byłbym wdzieczny jakby ktos mi polecił jakis dobry monitor o podobnych specyfikacjach:D
z góry dziekuje


Nie sadze, zeby istnialo cos z duzym katem widzenia, 2ms i normalnym kontrascie 2000:1 ;-)

Poczytaj se http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=57 np + forum i zrewiduj wymagania... ja tak zrobilem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to juz rzecz Gustu. Oba rodzaje monitorow maja swoje zalety i wady. Monitory CRT wydzielaja promieniowanie alfa, monitory LCD nie maja takiej glebi barw(czesto czarny jest szarym kolorem). Naprawde ciezko juz w tej chwili znalezc odpowiednie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:48, Furion III napisał:

Witam, chciałbym kupic jakis monitor "dla gracza" o takich mniej wiecej specyfikacjach: czas
reakcji 2 ms, kontrast 2000:1 dużym katem widzenia i wejsciem cyfrowym. Chciałbym jeszcze aby
miał 20cali. Byłbym wdzieczny jakby ktos mi polecił jakis dobry monitor o podobnych specyfikacjach:D
z góry dziekuje



polecam SAMSUNG 19" 931BW w miare tani i dobry monitor jak na tą specyfikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 12:48, Furion III napisał:

Witam, chciałbym kupic jakis monitor "dla gracza" o takich mniej wiecej specyfikacjach: czas
reakcji 2 ms, kontrast 2000:1 dużym katem widzenia i wejsciem cyfrowym. Chciałbym jeszcze aby
miał 20cali. Byłbym wdzieczny jakby ktos mi polecił jakis dobry monitor o podobnych specyfikacjach:D
z góry dziekuje

Znam taki monitor, co ma czas reakcji 0 ms, idelany kontrast i 180 stopniowy kąt widzenia. Niestety bez wejścia cyfrowego. Taki monitor to 20" CRT. Świetne, choć "przestarzałe" (a tylko dlatego przestarzałe, że tak wmawiają sprzedawcy). Tak swoją drogą ja sam mam PC-ta za 4k i siedzę właśnie na 20" CRT''ku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 16.09.2007 o 00:34, ziptofaf napisał:

czas reakcji 0 ms

Nie.

Dnia 16.09.2007 o 00:34, ziptofaf napisał:

idelany kontrast

Nie.

Dnia 16.09.2007 o 00:34, ziptofaf napisał:

180 stopniowy kąt widzenia.

Nie.

Ladnie to tak klamac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 11:27, Pan Prezes napisał:

[..]
> czas reakcji 0 ms
Nie.

No dobra, max. 1 ms

Dnia 16.09.2007 o 11:27, Pan Prezes napisał:

> idelany kontrast
Nie.

Przy dobrym CRT''ku tak.

Dnia 16.09.2007 o 11:27, Pan Prezes napisał:

> 180 stopniowy kąt widzenia.
Nie.

No dobra, tu przesadziłem.

Dnia 16.09.2007 o 11:27, Pan Prezes napisał:

Ladnie to tak klamac?

Nie kłamię. Co najwyżej lekko ubarwiam. Ale jednego faktu nie zmienisz: akurat czas reakcji i kąt widzenia dowolnego CRT wyprzedza nawet najdroższe LCD. No i masz jeszcze możliwość zmiany rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor CRT 19 LG Flatron 915FT Plus. Czy sądzicie, że Xbox 360 dobrze będzie z CRT współpracował, czy lepiej wymienić go na LCD 22 w panoramie (chociaż w panoramie ponoć nie wszystkie gry dobrze działają...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:36, Zaix... napisał:

Mam monitor CRT 19 LG Flatron 915FT Plus. Czy sądzicie, że Xbox 360 dobrze będzie z CRT współpracował,
czy lepiej wymienić go na LCD 22 w panoramie (chociaż w panoramie ponoć nie wszystkie gry dobrze
działają...)?

Łączyć Xbox''a z monitorem??? Wręcz podłe. Jeżeli już to telewizor. Ale tak ogólnie, to powinien współpracować z monitorem CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 11:19, Bosper napisał:

LCD od dawna wiadomo, że mają o wiele mniejszy wpływ na wzrok niż CRT

Bzdura. Promieniowanie obydwu typow monitorow jest praktycznie znikome (glupia lampka czy inne urzadzenie biurowe ma silniejsze pole niz taki monitor) i samo w sobie nie wplywa na utrate wzroku. Chodzi tutaj o cos innego. Oto, ze patrzysz sie caly czas na plaska powierzchnie w tej samej odleglosci i miesnie wokol oka nie sa cwiczone (bo ciagle utrzymuja ta sama ogniskowa w oku), wiec tym samym z biegiem czasu traca swoje wlasciwosci (sytuacja podobna jak zlamiesz noge i pozniej musisz pojsc na rehabilitacje, bo Ci miesnie nie wyrabiaja. To nie Matrix, gdzie koles cale zycie ich nie uzywal, ale udalo mu sie rurki z gardla wyjmowac ;)) - zwlaszcza jak siedzisz dlugo, bez krotkich przerw i bez wykonywania prostych cwiczen.
Mowisz, ze sprzedawcy powiedza wszystko, by wcisnac komus swoj towar. Fakt, napisza nawet, ze taki typ monitora jest zdrowszy od innego. Marketing panie, marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:40, ziptofaf napisał:

Łączyć Xbox''a z monitorem??? Wręcz podłe. Jeżeli już to telewizor. Ale tak ogólnie, to powinien
współpracować z monitorem CRT.


Bez przesady, wiele osób ma Xboxa podłączonego do monitora i normalnie sobie grają. Do tego do plazmy będzie on podłączony osobno, a po prostu zastanawiam się czy w swoim pokoju - bo plazma w salonie jest - jechać na CRT czy LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 14:45, Piotrek K. napisał:

> LCD od dawna wiadomo, że mają o wiele mniejszy wpływ na wzrok niż CRT
Bzdura. Promieniowanie obydwu typow monitorow jest praktycznie znikome (glupia lampka czy inne
urzadzenie biurowe ma silniejsze pole niz taki monitor) i samo w sobie nie wplywa na utrate
wzroku. Chodzi tutaj o cos innego. Oto, ze patrzysz sie caly czas na plaska powierzchnie w
tej samej odleglosci i miesnie wokol oka nie sa cwiczone (bo ciagle utrzymuja ta sama ogniskowa
w oku), wiec tym samym z biegiem czasu traca swoje wlasciwosci (sytuacja podobna jak zlamiesz
noge i pozniej musisz pojsc na rehabilitacje, bo Ci miesnie nie wyrabiaja. To nie Matrix, gdzie
koles cale zycie ich nie uzywal, ale udalo mu sie rurki z gardla wyjmowac ;)) - zwlaszcza jak
siedzisz dlugo, bez krotkich przerw i bez wykonywania prostych cwiczen.
Mowisz, ze sprzedawcy powiedza wszystko, by wcisnac komus swoj towar. Fakt, napisza nawet,
ze taki typ monitora jest zdrowszy od innego. Marketing panie, marketing.


No cóż, promieniowanie w LCD''kach nawet nie jest mniejsze niż te w CRT. Przynajmniej, jeżeli mówimy o dobrym CRT. W ogóle same LCD to jeden wielki chwyt marketingowy. Ciekawe, jak będzie z SED i OLED?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 15:19, Zaix... napisał:

Bez przesady, wiele osób ma Xboxa podłączonego do monitora i normalnie sobie grają. Do tego
do plazmy będzie on podłączony osobno, a po prostu zastanawiam się czy w swoim pokoju - bo
plazma w salonie jest - jechać na CRT czy LCD.

Na obu będzie tak samo wygodnie. Choć chyba wybrałbym LCD. Większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 16.09.2007 o 14:01, ziptofaf napisał:

> > idelany kontrast
> Nie.
Przy dobrym CRT''ku tak.

Widac masz niskie wymagania co do idealu, moze okreslisz je liczbowo?
[..]
Co do czasow reakcji to sie zgadzam, co do katow... niedlugo porownam s-pva z 10letnim crtkiem, ale pewnie tez masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 15:26, Pan Prezes napisał:

[..]
> > > idelany kontrast
> > Nie.
> Przy dobrym CRT''ku tak.
Widac masz niskie wymagania co do idealu, moze okreslisz je liczbowo?

Nie określę liczbowo, ale ten kontrast 2000:1 to też chwyt marketingowy. Ale np. taki Samsung 950P Plus (19") jest dla mnie pod tym względem idealny.

Dnia 16.09.2007 o 15:26, Pan Prezes napisał:

Co do czasow reakcji to sie zgadzam, co do katow... niedlugo porownam s-pva z 10letnim crtkiem,
ale pewnie tez masz racje.

Jak patrzę na mojego CRT''ka, to obraz zawsze jest dobrze widoczny. No, chyba, że kineskop jest zasłaniany przez obudowę, więc kąty widzenia u mnie to jakieś 170 stopni. Nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Prawda, jednak CRT(tak jak telewizory mają, nie wiem jak to nazwać, chodzi o te paski które widać jak sie robi zdjecie aparatem cyfrowym, bądź w TV), wpływają
na wzrok, bo jak patrze na ekran LCD to mnie oczy nie bola a jak patrze ba CRT to oczy mnie bolą(nie wiem jak dzisiejsze monitory, ale te sprzed 5 lat tak działały).

Po za tym LCD maja większe wymiary (szczególnie jeśli chodzi o TV), jak chociazby 42'' 46'' a zwykły telewizor nie może takowych wielkich ekranów obsługiwać, po za tym jego waga była by tak przytłaczajaca, że trzebaby go dźwigiem stawiać na szawce, która by się zawaliła hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam jeszcze raz. nie chce spamowaźć. Można przetrzeć monitor LCD zwykłą, wilgotną ścierką?? ostatnio używałem jakiegoś płynu do LCD i zapackał mi cały monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować