Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2008 o 19:39, 143872 napisał:

Ja w swoim CRT mam opcję 200hz, ale kiedy ją ustawiam to myszka szybciej chodzi, tak
jakbym zmienił DPI na większe. To coś nie tak czy tak powinno być?

Ja się tam nie znam na monitorach CRT, a jak już kiedyś wspomniałem: na LCD wiem tylko podstawowe informacje.
To, że masz 200hz to bardzo dobrze, ale co do szybszego chodzenia myszki (kursora ;P ) to nie umiem ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 20:01, edeusz napisał:

Te monitory CRT to które bo zapomniałem?W piątek to na informatyce mialiśmy,ale serio
zapomniałem.To chyba te grube nie?



Tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam się właśnie do zakupu nowego kompa i waham się nad
monitorem... Po przeczytaniu tego tematu przychylam się raczej ku CRT,
głównie ze względu na elastyczność dotyczącą rozdzielczości a poza tym
często wracam do starych gierek;-D Ponadto dobry LCD sporo kosztuje a ceny
używanych CRT są obecnie bardzo atrakcyjne. Proszę o opinię dotyczącą marek
na które warto zwracać uwagę... ponoć dobre monitorki robi DELL, ale i
NEC... Co o tym wszystkim myślicie? Z góry dzięki za wypowiedzi i pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór:-) zwróć uwagę na jedno, czy monitor jest na kineskopie SONY FD Trinitron. to najlepsze, co może byc w crt. naprawdę doskonały obraz, nieosiągalny dla lcd. ja mam hp p1130, ale delle są również ok. na tym samym kineskopie. poza tym w śmiesznych cenach, a to monitory, których nie powstydziłoby się żadne studio graficzne. np.
http://www.tanipc.pl/index.php?kat=42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Osobiście polecę Samsung 950P Plus. Bardzo dobry monitor, mam go obok Eizo 22" LCD (model przeznaczony dla grafików) i mimo tego, że jest tak z 6x tańszy, to nie widzę różnic w jakości obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 22:20, ziptofaf napisał:

Osobiście polecę Samsung 950P Plus. Bardzo dobry monitor, mam go obok Eizo 22" LCD (model
przeznaczony dla grafików) i mimo tego, że jest tak z 6x tańszy, to nie widzę różnic
w jakości obrazu.

monitor owszem dobry, jednak to nie ta klasa co dell, czy hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 22:20, ziptofaf napisał:

/.../
Osobiście polecę Samsung 950P Plus. Bardzo dobry monitor, mam go obok Eizo 22" LCD (model
przeznaczony dla grafików) i mimo tego, że jest tak z 6x tańszy, to nie widzę różnic
w jakości obrazu.

to moze popatrz pod kontem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 19:41, Goris napisał:

Witam! Przymierzam się właśnie do zakupu nowego kompa i waham się nad
monitorem... Po przeczytaniu tego tematu przychylam się raczej ku CRT,
głównie ze względu na elastyczność dotyczącą rozdzielczości a poza tym
często wracam do starych gierek;-D Ponadto dobry LCD sporo kosztuje a ceny
używanych CRT są obecnie bardzo atrakcyjne. Proszę o opinię dotyczącą marek
na które warto zwracać uwagę... ponoć dobre monitorki robi DELL, ale i
NEC... Co o tym wszystkim myślicie? Z góry dzięki za wypowiedzi i pomoc!


Pogrzało cię?! CTR to już historia, na LCD dostaniesz lepszą jakoś obrazu. Ja możesz się jeszcze zastanawiać?
LCD poza tym nie mają tego wkurzającego migania, wiec i dla tego warto go mieć. Chyba, że masz na zastaw 500zł, to wtedy zrozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:04, Don Zorro napisał:

Pogrzało cię?! CTR to już historia

Nie wszystko to co nowe oznacza lepsze.

Dnia 20.11.2008 o 13:04, Don Zorro napisał:

LCD dostaniesz lepszą jakość obrazu

No nie powiedziałbym tego. Szczerze wątpię. LCD nigdy nie doścignie CRT w jakości obrazu.

Dnia 20.11.2008 o 13:04, Don Zorro napisał:

Ja możesz się jeszcze zastanawiać?

Jak się nie znasz to lepiej się nie udzielaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 23:10, Chester001 napisał:

to moze popatrz pod kontem ?

Chyba raczej kątem :)

Mój LCD to matryca PVA, wiec patrzenie pod katami nie sprawia zbytniego problemu. Dopiero pod naprawde duzymi widać roznice na korzysc CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:32, 143872 napisał:

> LCD dostaniesz lepszą jakość obrazu
No nie powiedziałbym tego. Szczerze wątpię. LCD nigdy nie doścignie CRT w jakości obrazu.


Też o tym słyszałem i zawsze myślałem że to prawda, ale kilka dni temu padł mi monitor LCD (nie najnowszy, bo mający 3 lata) i na czas naprawy powróciłem więc do starego CRT (płaska 17-stka). Kolory na nim są jakieś... dziwne, wszystko jest takie jakieś poszarzałe, a na LCD barwy były żywe i nasycone. Regulowanie w opcjach oczywiście nic nie zmienia. Nawet gier mi sie nie chce teraz odpalać, bo wszystko wygląda wręcz żałośnie. Sam już teraz nie wiem co myśleć na temat wyższości CRT od LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna perełka na tysiąc innych przypadków zawsze się trafi. A powiedz ile kosztował ten monitor? Jestem pewny że patrząc przez pryzmat cena/jakość bardziej opłacałoby się kupić CRT. Jest jeszcze coś co w LCDkach mnie bardzo irytuje. Mianowicie efekt smużenia. Może uprzykrzyć życie podczas grania jak i oglądania filmów. Nie jestem żadnym pro gamerem ale ten szczegół jest dla mnie ważny dlatego jakbym miał wybierać monitor, bez wachania biorę CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 15:30, 143872 napisał:

A powiedz ile kosztował ten monitor?


Trzy lata temu kosztował 1200zł. Teraz już oczywiście go nie produkują. Jest to monitor LG Flatron L1730B, czas reakcji matrycy wynosi 12ms. Niedawno jak już pisałem mi siadł, ale miałem szczęście, bo stało sie to na 20 dni przed końcem gwarancji i teraz po cichu liczę że tego nie da sie już naprawić, a ja dostane całkiem nowy. Trochę jednak obawiam sie tego aby nie zaczęli mi go naprawiać "na siłę, czyli tylko po to żeby wytrzymał ten miesiąc, dwa, a później jako że gwarancji już nie będzie to niech sie dzieje co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crt, to nie historia - spadkobierca tej technologii są przecież ekrany plazmowe...zasada działania bardzo podobna, dzięki temu jakość obrazu równie doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaceloth, dzięki za radę;) Mam jeszcze pytanko... Na stronie którą poleciłeś znalazłem NECa 19" (jakoś 21" wydaje mi się za duży;P) z kineskopem Diamondtron. To jakaś wariacja Trinitrona, bo na Allegro jest bardzo mało albo nie ma 19" z kineskopem, który radzisz? Z drugiej strony jest dość sporo monitorków 17" z Trinitronem (swoją drogą miałem kiedyś taki HPka)... I znów dylemat:) Raz jeszcze dzięki za radę! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 22:24, Goris napisał:

jaceloth, dzięki za radę;) Mam jeszcze pytanko... Na stronie którą poleciłeś znalazłem
NECa 19" (jakoś 21" wydaje mi się za duży;P)

pamiętaj, z 21'', to przy crt tak naprawdę 20'', a 19'', to 18''. zależy do czego jest ci potrzebny. mój hapek przez kilka lat łączył funkcje monitora komputerowego i tv. jeśli chcesz go wykorzystać tylko do kompa. to ok. natomiast, jeśli zamierzasz na nim oglądać filmy, to każdy cal robi różnicę. chyba, że ogranicza cie miejsce w pokoju, bo 21'' to mała krówka.

>z kineskopem Diamondtron. To jakaś wariacja Trinitrona,
to zupełnie inny kineskop, jakościowo najwyższa półka, na pewno nie gorszy, niż SONY FD Trinitron. jednak lepiej 19'', niż 17''. pamiętaj, żeby kupować z pewnego źródła, bo jednak to sprzęt używany. ja kupowałem właśnie w tym sklepie, do którego dałem ci link. tak się składa, ze jest kawałek ode mnie. sprzęt, który wystawiają na sprzedaż jest wpierw przeglądany i regulowany w serwisie. dają nawet miesiąc gwarancji.
w takim razie powodzenia przy zakupie. ja swojego crt nie oddałbym za żadnego lcd:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 23:08, jaceloth napisał:

pamiętaj, z 21'', to przy crt tak naprawdę 20'', a 19'', to 18''. zależy do czego jest
ci potrzebny.

Wiem, wiem. Te zależności pamiętam jeszcze z któregoś z wydań CDA, z zamierzchłych czasów, kiedy to monitory CRT były bardzo popularne:) Komp będzie służył mi głównie do grania i szperania w necie. Oczywiście filmy też zdarza mi się oglądać, ale to rzadziej, więc pozostanę przy 19'', jak zakładałem.
Prawdopodobnie skorzystam z oferty tego sklepu i zakupie NECa... no chyba że na Allegro trafi się jakiś rodzynek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje monitor LCD ktory bedzie mial rownie dobre kolory, czas reakcji i brak rozmyc jak CRT ? Cena nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować