Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Panowie mam problem. Instaluje z płytki tak jak pisaliście wyżej końcówka ściąga mi się z neta, natomiast jak włączam gre, to widzę tylko to logo shoguna przy włączaniu i nagle pyk, komp mi się restartuje. Kupiłem wczoraj tą gierke licząc ze ją od razu odpale.. męczę się z tym już pare ładnych godzin i mam dość, poradzcie coś zeby normalnie działało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 14:54, Cierpik182 napisał:

/.../

Wygładzanie krawędzi zostanie wprowadzone w którymś z patchy jako funkcja DX10 czy DX11.
Tak mi się obiło o uszy gdzieś.

Heh, faktycznie, teraz mi się przypomniało że też gdzieś o tym czytałem, a i braku DX10 i 11 nie zauważyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem, grałem już chyba z 5-10 bitew przez neta. Używałem opcji dobieranej bitwy i nie wiem dlaczego po zakończeniu bitwy nie zapisuje mi się ona w statystykach ale pd dla awatara zdobycze i tak dalej wszystko ok. Ma ktoś taki problem, ni by nic znaczącego ale zależy mi na statystykach . xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 11:45, Donaj88 napisał:

Czy jest taka możliwość, by bez wypowiadania wojny przejąć nieprzyjacielską prowincje?


Jest możliwość wysłania mnicha bodajże w celu wywołania buntu ;) Niestety żal mi było tego 1000 monet żeby przekonać się czy to działa ;P Komuś się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 12:19, Donaj88 napisał:

Ale po udanym buncie my przejmujemy prowincje, czy buntownicy ją zajmują?


A jak myslisz? o.0
Oczywiscie ze buntownicy jesli im sie uda.. a potem mozesz ich zaatakowac bo z buntownikami wszyscy sa na bakier i mozna ich bezkarnie lac. Ew mozesz uzyc Metsuke by kupic osade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patent z mnichem / kapłanem sprawdza się całkiem dobrze.
Tylko jest kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę:
- w prowincji powinno być mało wojska dotychczasowego właściciela - buntownicy mają większą szanse zdobyć fort
- należy rozejrzeć się szpiegiem czy nie ma gdzieś armii wroga co by nie rozbiła ona za szybko buntowników i w razie czego ją sabotować w tym samym czasie zajmując fort własnymi silami.
- na szansę wywołanie buntu ma zadowolenie w wrogiej prowincji, przy czy im większe tym szansa mniejsza a i koszty operacji rosną, jednak sztuczka save / load powinna okazać się pomocna. Oczywiście z wyjątkiem legendarnego poziomu trudności
- mnisi mają większą szansę wywołać bunt w prowincji chrześcijańskiej a kapłani w buddyjskiej (chyba póki co nie pokusiłem się grą nacją chrześcijańską)

Tak na marginesie muszę przyznać z bólem, że w porównaniu do Empire zrobiono niestety pół kroku w tył okrajając opcje dyplomatyczne, mianowicie nie ma opcji wymiany technologi, wcześniej wspomnianego wykupu / wymiany prowincji oraz tego co mnie smuci chyba najbardziej możliwości wykradnięcia technologi od wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 16:00, Woo-Cash napisał:

Czy wiadomo coś o konwersji na konsole?


Seria Total War to exclusive na PC tak, jak Gran Turismo na PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 16:00, Woo-Cash napisał:

Czy wiadomo coś o konwersji na konsole?


Jak wyobraąsz sobie sterowanie padem? Niemożliwe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam takie pytanie. Czy my mamy wpływ na budowanie zamku? Tzn. Jakiejś prowincji,czy budynków?
Czy są jakieś wydane patche,co dają możliwość wykorzystania DX 10? I są jakieś różnice widoczne w przypadku DX 9,a 10? Jeśli w ogóle DX 9 jest używane w tym sprzęcie?

Edit: Mogę gdzieś znalezc filmik gdzie robi ktoś avatara? Tzn. generała jak wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na luzie podbijam Europę Polską w Medku 2 na trudny/trudny to tak samo będzie w nowym Shogunie czy też AI jest znacząco lepsze niż kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 22:38, Fatal-X napisał:

Czy jeśli na luzie podbijam Europę Polską w Medku 2 na trudny/trudny to tak samo będzie
w nowym Shogunie czy też AI jest znacząco lepsze niż kiedyś?


Jest o wiele lepsze. Nie jest to ideał ale zarówno na mapie kampani i mapie bitwnej komputer zachowuje się mądrzej. Mniej chaotycznie i momentami bardzo agresywnie. Dokonuje desantów, zasadzek, wysyła szpiegów i generalnie daje rade ;)

Nawet na mapie bitewnej jak jest obrońcą to ustawia swoje armie na wzgórzach i reaguje na nasze ruchy w przemyślany sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że Steam niestety nie liczy niektórych osiągnięć, albo liczy z bardzo dużym opóźnieniem.
Mianowicie wykombinowałem tak że udało mi się rekrutować mnichów z naginatami na max 9 poziomie i co i nic gra tego nie wykrywa, nic to gram sobie dalej, po jakiejś godzinie nagle wyskakuje mi ze zdobyto osiągnięcie "Urodzeni żołnierze"- uzyskaj jednostkę maksymalnej rangi w kampanii.
Podobnie ma się sprawa z wygraną bitwą wyłącznie za pomocą jednostek legendarnych, wróg rozgromiony a osiągnięcia ani widu ani słychu, a tak się bawiłem i kombinowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 00:40, Szalony_Max napisał:

Zauważyłem że Steam niestety nie liczy niektórych osiągnięć, albo liczy z bardzo dużym
opóźnieniem.
Mianowicie wykombinowałem tak że udało mi się rekrutować mnichów z naginatami na max
9 poziomie i co i nic gra tego nie wykrywa, nic to gram sobie dalej, po jakiejś godzinie
nagle wyskakuje mi ze zdobyto osiągnięcie "Urodzeni żołnierze"- uzyskaj jednostkę maksymalnej
rangi w kampanii.
Podobnie ma się sprawa z wygraną bitwą wyłącznie za pomocą jednostek legendarnych, wróg
rozgromiony a osiągnięcia ani widu ani słychu, a tak się bawiłem i kombinowałem.

Ja w Empire: Total War uzbierałem masę osiągnięć, a na Steamie widnieją jedynie 4/30 :D ale to może być też wina samej gry, bo od początku działała beznadziejnie ;) a z Shogunem 2 jakieś większe problemy? Czy wszystko działa raczej bezproblemowo? Chodzi mi raczej o techniczne sprawy, niezwiązane z rozgrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../a z Shogunem 2 jakieś większe problemy? Czy wszystko działa raczej bezproblemowo? Chodzi mi raczej o techniczne sprawy, niezwiązane z rozgrywką.
Gra mi się wysypała z 3 razy na te 40 parę godzin gry,po prostu o tak o podczas zakończenia / początku mojej tury. Do tego raz zrobiło mi się coś takiego że miałem flotę kupiecka w miejscu faktorii handlowej, po iluś tam turach (kilkudziesięciu ?) flota owszem dalej stała ale ja nie miałem możliwości jej poruszania do tego zniknął szlak handlowy, jedyne co moglem zrobić to zatopienie floty i wysłanie nowych statków w to samo miejsce w celu pozyskiwania surowców.
Więcej spraw technicznych poza tymi nie zauważyłem.
A i niestety brak przeniesienia stolicy potrafi nieco zirytować, gdy teatr działań wojennych toczy się np max na zachodzie kraj a nowy generał / członek rodziny pojawia się w prowincji wysuniętej max na wschód. Moment musi poczłapać do linii frontu, nawet przy maksymalnie rozwiniętych drogach lub też używając do tego celu statku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować