Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2007 o 23:29, Tal441 napisał:

W cd-action napisali, że zalecany przez crytek do grania na full jest procek intel core 2 quad
extreme QX6850 za ponad 3 tys. (drogo szczególnie, że w Polsce ceny komputerów są zbyt wysokie.)

Sugeruj się CDA a daleko zajdziesz, wystarczy ci 2 rdzeniowy C2D E6300 po odpowiednim wykręceniu za notabene 1/5 tej kwoty
Jeśli chodzi o tego procka co tam durnie z "Si Di ekszyn" podali to ekhm.. jeszcze Extreme no nie, z odblokowanym mnożnikiem i taki procek bez kręcenia.. co za patałachy.. takiego proca kupujesz jak chcesz bić rekordy w 3 marku albo masz zbędne chłodzenie azotowe w domu i chcesz wykręcić CPU do 7 GHZ :P
a jeśli Crytek serio podał taki procek to chyba tylko żeby reklamę Intelowi zrobić większą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 18:14, MLODY2K6 napisał:

no widzisz ale widze ze az prockiem i pamieciami idziesz w ta sama strone co ja


Z prockiem owszem, ale pamięci miałem :-)

I teraz mała niespodzianka. Gra waliła się non stop. Co zrobiłem? Zainstalowałem referencyjne sterowniki EVGA (z płytki załączonej do grafiki). Trzy godziny grania i nic. Fakt, że nie ma szału z jakością, ale 1024x768, wszystko na wysokie, 4xAA, to już przyzwoita jakość jak myślę. I w dodatku płynna. Bajka...

Przy okazji. Zagrałem sobie też w FarCry'a. To jest dopiero bajka. Przy tej grafice człowiek na nowo odkrywa grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj kupiłem Crysisa (w empiku ;])...zdziwił mnie fakt, że nigdzie nie było wzmianki o wydawcy... W każdym bądź razie, nie dostałem karty od wPLN, co mnie przekonało, że CDP nie wydaje gry... szkoda. I dlaczego? Te wszystkie zapowiedzi, "tydzień z ...".

Co by nie mówić, wiedziałem, że mogą być kłopoty. I są...

Na początek jednak mój config:

AMD 64 X2 6000+
2 GB RAM
EVGA 8800GTS 320
200 HDD
MSI K9N SLI
X-Fi Extreme
XP
Stery nVidii 163.75, z 4.10.2007


Chodzi płynnie na wysokich detalach, problemów z wyświetlaniem grafiki nie ma. Doszedłem do drugiej misji, momentu, kiedy czołgi robią wjazd do wioski. Ochoczo łapię więc pancerzownicę, wybiegam na daszek, raz, drugi strzelam, czołg płonie. Nie namyślając się długo strzelam do drugiego, ten również zostaje zniszczony. "Zadanie wykonane"- pojawia się komunikat. No fajnie, cieszę się i... co teraz do cholery? Nie dało mi kolejnego zadania :/ ani be, ani me...mogę sobie biegać w kółko bez celu, naukowiec i Psychol stoją w pokoju tak, jak stali... wiem z poradnika, że powinienem dostać teraz misję udania się gdzieś. Nic takiego nie dostałem, jestem zirytowany, sfrustrowany i mi źle, bo wydałem 139 złotych na grę.

1. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
2. Czy ktoś może dać mi radę, jak przejść ten etap, może coś zrobiłem źle, bądź czegoś nie zrobiłem?
3. Ewentualnie, czy zna ktoś jakieś kody, by przejść do następnej misji? :/ To już ostateczność, ale... no właśnie, może nie będę miał wyboru?:/


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodów do gry jeszcze nie opublikowano , ale opcja google nie boli .
Weź przejdź ten poziom jeszcze raz a jak to samo będzie to zrób defragmentację dysków wszystkich Scandisc ...
Jak po tym to samo będzie to weź przeinstaluj grę , możliwe że coś się źle zainstalowało , a jak to nie pomoże to weź zmniejsz grafikę na najmniejszą na ten czas , możliwe że coś przeciążone jest i nie dostajesz następnego zadania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w recenzji Crysisa w cdaction że po pewnym czasie pojawiają się Koreańczycy, więc mam pytanie mógł by ktoś dać screena jak oni wyglądają ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 02:29, Lampek napisał:

1. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
2. Czy ktoś może dać mi radę, jak przejść ten etap, może coś zrobiłem źle, bądź czegoś
nie zrobiłem?
3. Ewentualnie, czy zna ktoś jakieś kody, by przejść do następnej misji? :/ To już ostateczność,
ale... no właśnie, może nie będę miał wyboru?:/


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.


Crysisa skończyłem już kawałek czasu temu, ale wydaje mi się, że zniszczenie czołgów było zadaniem pobocznym, a nie głównym. Masz oczyścić Psycholowi i pani doktor drogę do punktu ewakuacyjnego.

W razie czego polecam poradnik znajdujący się tu: http://www.gamespot.com/features/6182906/p-9.html - interesujący Cię fragment jest mniej więcej w połowie strony (Destroy the KPA Tanks).

@Bratek196

Eee... Koreańczycy pojawiają się praktycznie od razu, już po 2-3 minutach gry, więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 09:52, Bratek196 napisał:

Czytałem w recenzji Crysisa w cdaction że po pewnym czasie pojawiają się Koreańczycy, więc
mam pytanie mógł by ktoś dać screena jak oni wyglądają ??


Wśród szeregów koreańskiej armii jest pełno bliźniaków :P


P.S. Screena mogę dać, ale dopiero jak wrócę z pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 02:29, Lampek napisał:

Hej. Dzisiaj kupiłem Crysisa (w empiku ;])...zdziwił mnie fakt, że nigdzie nie było wzmianki
o wydawcy...

Wydaje EA Polska - Na pudełku jest widoczne logo - jedno z przodu, drugie z tyłu

Dnia 08.12.2007 o 02:29, Lampek napisał:

Chodzi płynnie na wysokich detalach, problemów z wyświetlaniem grafiki nie ma. Doszedłem do
drugiej misji, momentu, kiedy czołgi robią wjazd do wioski...

No raczej z konfiguracją problem nie związany. Nie zaskoczył jakiś skrypt. Miałem podobny problem w etapie "Twierdza". Radzę wgrać wcześniejszego sejwa i nie rozwalać drugiego czołgu tak szybko. Jeśli dobrze pamietam, to w trakcie tej misyjki był speech o tym, że ciągle jakieś siły pancerne są obecne. Może rozbiłeś drugi czołg przed tym komunikatem?

Ciekawy bug, nie mam screena, a było to tak. W ferworze niszczenia palm udało mi się odstrzelić koronę i pniaczek. Środek pnia się ładnie przewrócił, a korona została w powietrzu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Virus500 -> Jasne, że google nie boli. Ale pytanie też nie boli, prawda? ;) Są kody, ale nie na przejście danego zadania.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, problem rozwiązany a było to tak:

Czołgi rozwaliłem dość szybko, komunikatu nie było... Może dlatego, nie wiem. Wczytanie wcześniejszego sejwa nie pomogło (o dziwo...), a misji od początku wolałem nie przechodzić tymczasowo (późno było:P). Wpadłęm więc na pomysł, by przeczytać w poradniku, co trzeba następnie zrobić i...tym razem się to sprawdziło: poszedłem do jaskiń (niejako po omacku) i gra zaliczyła mi misję. Niestety, bez żadnych tekstów Psychola i Proroka, które powinny się pojawiać w trakcie wędrówki do jaskiń. Niemniej jednak działa.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Zamówiłem Crysisa. Co z tego że na Low będę grać. Gra i tak jest warta świeczki :D A powiedzcie mi czy jest jakaś wPLN w pudełku czy raczej nie ?? Podejrzewam że nie no ale może się mylę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:50, Kerigun napisał:

No i stało się. Zamówiłem Crysisa. Co z tego że na Low będę grać. Gra i tak jest warta świeczki
:D A powiedzcie mi czy jest jakaś wPLN w pudełku czy raczej nie ?? Podejrzewam że nie no ale
może się mylę :P


Pare postów wyżej było pisane, że nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:52, Ecko09 napisał:

Pare postów wyżej było pisane, że nie ma...


Nie zauważyłem. No ale nic się nie stanie w końcu gry dla wPLN nie kupuję :D Teraz pogram na Low a jak kupie nowego kompa po wakacjach to się będę napawać grafiką :D Na Low gra i tak się dobrze prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą widziałem demo Crysisa na full detalach w akcji (u mojego kolegi). Jest po prostu zarąbisty. Ach ta fizyka, efekty, miodzio! Jestem pewien, że gdy kupię nowego kompa na wiosnę, to wraz z nowym kompem kupię Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:37, tomek ostry napisał:

Przed chwilą widziałem demo Crysisa na full detalach w akcji (u mojego kolegi). Jest po prostu
zarąbisty. Ach ta fizyka, efekty, miodzio! Jestem pewien, że gdy kupię nowego kompa na wiosnę,
to wraz z nowym kompem kupię Crysisa.


Dzięki Crysisowi można sprawdzić moc swojego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim złomie grałem w demo na takich detalach (niżej) w 1024x768. Trochę zwalniało ale po obniżeniu którejśtam opcji było działało już lepiej. Myślałem, że ledwo na low pociągnę.

20071208145150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:52, KrzychoCJ napisał:

Na moim złomie grałem w demo na takich detalach (niżej) w 1024x768. Trochę zwalniało ale po
obniżeniu którejśtam opcji było działało już lepiej. Myślałem, że ledwo na low pociągnę.


To bardzo ciekawe. Co konkretnie znaczy "działało już lepiej"? Pytam, bo u mnie na sprzęcie:

Athlon 64 3000+
2 GB Ram
GF8800 GTS 640 MB

gra chodziła naprawdę płynnie dopiero, gdy ustawiłem wszystko na medium, w rozdzielczości 1280 x 720. Więc ciekawe, że tobie ta gra chodzi dobrze na 1 GB Ram i GF6600 GT z połową opcji na high a resztą na medium. Tym bardziej, że nie jestem tutaj odosobniony - do płynnej gry z takimi detalami trzeba chyba czegoś więcej, niż 6600 GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować