Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2010 o 09:44, wikibel napisał:

Wiecie co morze się dziać jak się gra zacina ,chyba wiecie ,że chodzi o grę Crisis.


Zapewne przeceniłeś możliwości swojej maszyny i za bardzo wymaksowałeś ustawienia graficzne.

Podaj konfig swojego kompa, bo z fusów nie da rady wywróżyć tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem. Mam Win 7, a na XP tego nie miałem. No więc mam coś z dźwiękiem. Taki jakby dziwny szum, jak pojawia się na tandetnych radiach/głośnikach przy zbyt wysokich tonach. Nie to, że przycina, ale tak dziwnie szumi. Czasem zacina dźwięk, a często również grę w takich momentach... Oczywiście nie wywala, tylko się po chwili odcina, ale wkurza. Jeszcze miałem coś, że grafika jakby ciągle się doczytywała i ścinało, ale reinstall trochę na to pomógł. Ale problem z dźwiękiem nadal jest. Wie ktoś jak to naprawić? Szukałem w google, i jakoś nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są do Crysisa jakieś mody czy coś takiego, dzięki którym gra na tym kompie (C2Q6600, GF8800GS, 2GB RAM) będzie dobrze wyglądała, ale i chodziła płynnie? Wiem że są jakieś tweaki czy cuś, ale znaleźć ni cholery nie moge. Widziałem coś takiego na YT, że mod polepsza jakość grafiki i jednocześnie podnosi się liczba fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 10:58, AleeeUrwal napisał:

Czy są do Crysisa jakieś mody czy coś takiego, dzięki którym gra na tym kompie (C2Q6600,
GF8800GS, 2GB RAM) będzie dobrze wyglądała, ale i chodziła płynnie? Wiem że są jakieś
tweaki czy cuś, ale znaleźć ni cholery nie moge. Widziałem coś takiego na YT, że mod
polepsza jakość grafiki i jednocześnie podnosi się liczba fps.

Najlepszym wyborem będzie chyba C.U.D.A.A.T.S 2.21. Świetnie wykonany config z prostą instalacją/deinstalacją. Spróbuj Lvl3/4 i zobacz jak Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat i powoli zaczynam załamywać ręce nad EA :-/
Pomimo tego, że 1 i 2 część gry jest robiona przez tych samych ludzi mam wrażenie, że sami nie wiedzą jaką historię opowiadał Crysis.
Crysis opowiadał historie na wyspie w "tropikalnej dżungli" gdzie odkryto statek obcych, która w wyniku przebudzenia "lokatorów" zamieniła się w jeden wielki sopel lodu. Wszyscy kosmici byli kałamarnico podobnymi stworzeniami w dodatku półprzezroczystymi o czym można się przekonać przy wędrówce na ich statku, a ich maszyny były wielkimi robotami z licznymi mackami. Dodatkowym faktem jest, że środowisko ich życia to temperatura koło -100 stopni Celsjusza.
Fabuła Crysis kończy się po zniszczeniu statku bojowego obcych. Przed walką ze statkiem Prorok ucieka ze statku z kosmiczną zabawką i udaje się na wyspę by walczyć z obcymi. Statek niszczymy przy użyciu nowej zabawki prosto z laboratorium, a tą bierzemy na nasz statek powietrzny i lecimy na wyspę.

Fabuła Crysis 2 będzie toczyć się w "miejskiej dżungli" gdzie skupił się atak kosmitów. Miasto jest doszczętnie zniszczone, a wewnątrz ruin spotykamy licznych kosmitów, którzy noszą kombinezony ludzko podobne. Czasami spotkamy kosmitów w kombinezonach ludzko podobnych, ale z tyłu głowy wyrastają dwie długie NIE macki. W dodatku nie wygląda na to by wysoka temperatura przeszkadzała im w eksterminacji planety. Na filmach nie widać nigdzie żadnych zlodowaceń tylko mnóstwo dymu co świadczy o ogniu, a wśród dymu siedzi mnóstwo kosmitów.

Czy to ze mną jest coś nie tak czy EA wycięło dość spory kawałek fabuły?
No i co z kosmitami? Z żywych mrożonek zamienili się w ciepłolubnych najeźdźców?
Co się stało z wyspą i ich statkiem? Przecież kosmici potrafili zabsorbować energię z eksplozji atomowej i podładować sobie chłodnicę zamieniając dość spory kawałek oceanu w wielki lodowiec. Przy takich możliwościach Nowy York powinien przypominać Arktykę ;-)
No i to co najważniejsze - co z Prorokiem? Losy Psychola zostały wyjaśnione w dodatku Crysis:Warhead natomiast Prorok, Nomad i Psychol polecieli na wyspę i...
...znaleźli się w mieście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Crysis 2 jest przeskok w czasie o kilka lat w stosunku do poprzednika. Z ekwipunkiem obcych to powiem, że być może w pierwszej części używali swoistej formy "zwiadowców" oraz ich własnego "terraformingu", który wymagał olbrzymich pokładów energii. Przez czas od kiedy doszło do walki z nimi mogli dostosować się do walki z ludźmi bądź wezwali wsparcie, np. na Ziemi mogły być także inne statki.
Dopóki nie wyjdzie druga część wszystko co jest mówione o fabule dotyczącej Crysisa 2 to właściwie spekulacje. Fabuła ma jeszcze wiele furtek, którymi by mogła wytłumaczyć to wszystko oraz lost bohaterów. Po prostu nie dziel skóry nie nieuchwyconym niedźwiedziu. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2010 o 16:04, Fun_g_1_2_3 napisał:

Czy to ze mną jest coś nie tak czy EA wycięło dość spory kawałek fabuły?


Fabuła nigdy nie była mocną stroną Crysisa - jak widać scenarzyści sami nie wiedzą co tworzą i wynikają z tego takie głupoty. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 19:55, Outlander-pro napisał:

Fabuła nigdy nie była mocną stroną Crysisa - jak widać scenarzyści sami nie wiedzą co
tworzą i wynikają z tego takie głupoty. Szkoda.


Nie wiem, czy Crysis zasługuje w ogóle na to, by nazwać go pełnoprawną grą. Jak dla mnie, to było to jedynie techdemo, mające na celu zademonstrowanie możliwości silnika. I to udało się świetnie.Przez długi czas miałem na pulpicie screeny z gry (np. widoki spod powierzchni wody na rosnące na brzegu palmy), a znajomi, którzy nie są graczami, pytali, skąd takie zdjęcia (!) wytrzasnąłem.

Jeśli twórcy dobrowolnie odchodzą od (namiastki) fabuły, zapoczątkowanej w pierwszej części, to znaczy, że nigdy nie była ona dla nich ważna. A zatem ponownie przyjdzie nam się cieszyć ładnymi widoczkami (choć zapewne miejska dżungla nie zrobi już takiego wrażenia, jak przepiękna, tropikalna wyspa) i właściwie niewiele poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:57, Magok napisał:

Ten najnowszy trailer robi wrażenie tym bardziej końcówka:
http://www.youtube.com/watch?v=MoLpDF-JGAg&feature=player_embedded

Jedno muszę przyznać - EA wie jak zrobić dobry trailer.
Jeśli chodzi o samą grę to jest podobnie jak z Arcanią. Mam coraz większe wrażenie, że twórcy idą za tłumem i wzorują się jak nikt na innych tytułach. Sama rozgrywka przypomina Fear z doładowaniami pancerza, a tego robota to już chyba gdzieś widziałem. Hmm...
Czyżby potwór, którego niszczymy generatorami w Half Life, albo łowca spotykany na początku HL2:Episode Two.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować