Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Jak by to więc wyglądało? Daję

Dnia 28.12.2007 o 10:16, Vangel napisał:

grafikę na medium i mamy powiedzmy 20 fps.


no niewiem czy tutaj bedzie 20FPS

Daję ją na very high i mam nadal 20 fps?

tutaj mozesz miec kolo 8-10 klatek

Takie sa wlasnie detale VH. Ja na swoim GTX-e w 1680x1050 z wszytskim na VH i AA4 mam 21 klatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeby cokolwiek Cię pocieszyć, powiem, że kiedyś czytałem jaki powinien być optymalny zestaw do gry w Crysisa we wszystkich ustawieniach "na full". Płyta - raczej topowa (nie pamiętam dokładnie), procesor - QX6950, RAM - 2GB (przynajmniej), grafika - SLI 8800GTX Ultra....
Pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:20, mrosi napisał:

/.../

Żeby cokolwiek Cię pocieszyć, powiem, że kiedyś czytałem jaki powinien być optymalny zestaw
do gry w Crysisa we wszystkich ustawieniach "na full". Płyta - raczej topowa (nie pamiętam
dokładnie), procesor - QX6950, RAM - 2GB (przynajmniej), grafika - SLI 8800GTX Ultra....
Pytania?



moze ten problem zostanie zalagodzony po ukazaniu sie 9800GTX-ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:22, MLODY2K6 napisał:

moze ten problem zostanie zalagodzony po ukazaniu sie 9800GTX-ów


Nie wydaje mi się. To lekuchno spaprany silnik graficzny gry. Wszystkie inne gry, które zainstaluję chodzą na full bez zmęczenia karty graficznej. Więc nie sądzę aby coś było nie tak z grafiką. Tym bardziej, że gra wymaga też bardzo dobrego procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:28, mrosi napisał:

> moze ten problem zostanie zalagodzony po ukazaniu sie 9800GTX-ów

Nie wydaje mi się. To lekuchno spaprany silnik graficzny gry. Wszystkie inne gry, które zainstaluję
chodzą na full bez zmęczenia karty graficznej. Więc nie sądzę aby coś było nie tak z grafiką.
Tym bardziej, że gra wymaga też bardzo dobrego procesora.



ale bierz pod uwage fakt ze wiekszosc nowych gier jest na silniku UNREAL ENGINE a to jest dopiero pierwsza gra na CRY ENGINE 2. proponuje przypomniec sobie jak wychodzily pierwsze gry na silniku UNREAL ENGINE i jakie byly problemy z dzialaniem tzn z ich plynnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest Unreal engine 3, który jeśli trafi w dobre ręce potrafi być tak zoptymalizowany, że na kompie ze średniej półki gra będzie działac ze wszystkimi bajerami na max jak choćby CoD4 czy BioShock, ne wiem jak UT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:37, Ecko09 napisał:

Teraz to jest Unreal engine 3, który jeśli trafi w dobre ręce potrafi być tak zoptymalizowany,
że na kompie ze średniej półki gra będzie działac ze wszystkimi bajerami na max jak choćby
CoD4 czy BioShock, ne wiem jak UT3.

Średnia półka to mało powiedziane. Co powiesz na semprona 2200, 768 MB RAM 400 MHz i jedynie Radeon x1950 pro 512 MB? Komp wart właściwie tyle co karta graficzna plus tyle ile waży na złomie - bez podkręcania Bioshock szedł w max, CoD już nie zdążyłem sprawdzić, a demo UT3 szło płynnie ze wszystkim co oferowało (bo podobno tekstury były obiedzone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:44, hans olo napisał:

> Teraz to jest Unreal engine 3, który jeśli trafi w dobre ręce potrafi być tak zoptymalizowany,

> że na kompie ze średniej półki gra będzie działac ze wszystkimi bajerami na max jak choćby

> CoD4 czy BioShock, ne wiem jak UT3.
Średnia półka to mało powiedziane. Co powiesz na semprona 2200, 768 MB RAM 400 MHz i jedynie
Radeon x1950 pro 512 MB? Komp wart właściwie tyle co karta graficzna plus tyle ile waży na
złomie - bez podkręcania Bioshock szedł w max, CoD już nie zdążyłem sprawdzić, a demo UT3 szło
płynnieze wszystkim co oferowało (bo podobno tekstury były obiedzone).


W CoD4 było by pewnie troche gorzej, u mnie ze wszystkim na max wyciąga ponad 20 klatek na sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:20, mrosi napisał:

/.../

Żeby cokolwiek Cię pocieszyć, powiem, że kiedyś czytałem jaki powinien być optymalny zestaw
do gry w Crysisa we wszystkich ustawieniach "na full". Płyta - raczej topowa (nie pamiętam
dokładnie), procesor - QX6950, RAM - 2GB (przynajmniej), grafika - SLI 8800GTX Ultra....
Pytania?

Z quadem przeginają. Mam przypomnieć jaki mam procesor :D? Natomiast GTXa można spokojnie już zastąpić tańszymi następcami w nowym procesie technologicznym. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od rozdzielczości monitora. Jak sie ma natywną dużo powyżej 720p no to lepiej już mieć tą ultrę (albo raczej 8800gt SLI). Ale odsetek takich monitów jest napewno dużo mniejszy niż kart z rodziny 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:51, hans olo napisał:

> /.../
>
> Żeby cokolwiek Cię pocieszyć, powiem, że kiedyś czytałem jaki powinien być optymalny zestaw

> do gry w Crysisa we wszystkich ustawieniach "na full". Płyta - raczej topowa (nie pamiętam

> dokładnie), procesor - QX6950, RAM - 2GB (przynajmniej), grafika - SLI 8800GTX Ultra....

> Pytania?
Z quadem przeginają. Mam przypomnieć jaki mam procesor :D? Natomiast GTXa można spokojnie
już zastąpić tańszymi następcami w nowym procesie technologicznym. Oczywiście wszystko jeszcze
zależy od rozdzielczości monitora. Jak sie ma natywna dużo powyżej 720p no to lepiej już mieć
tą ultrę (albo raczej 8800gt SLI). Ale odsetek takich monitów jest napewno dużo mniejszy niż
kart z rodziny 8800.

ale proszę zrozumiec narazie żadna ale to Żadna gra nie wykorzystuje tych 4 rdzeni jedynie NAWET niektóre gry ledwo co wykorzystują dwa rdzenie ja mam kompa jak widac dosyc dobrego (patrz niżej do podpisu) ale u mnei crysis działa na wszystko na high oprócz detali objętościowych obiektów cieni cieniowania efektów gry[te wszystkie opcje są na średnim] a i tak mam gdzieś z 20-30 FPS ;/ więc niedziwi więc fakt że gra porzebuję masywnego kompa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 11:11, WIELKus napisał:

ale proszę zrozumiec narazie żadna ale to Żadna gra nie wykorzystuje tych 4 rdzeni jedynie
NAWET niektóre gry ledwo co wykorzystują dwa rdzenie ja mam kompa jak widac dosyc dobrego (patrz
niżej do podpisu) ale u mnei crysis działa na wszystko na high oprócz detali objętościowych
obiektów cieni cieniowania efektów gry[te wszystkie opcje są na średnim] a i tak mam gdzieś
z 20-30 FPS ;/ więc niedziwi więc fakt że gra porzebuję masywnego kompa ;/


Oczywiście.... Przykro mi, ale Twój AMD jest daleeeeeekoooooo za np. moim c2d e6750. A mój nie daje mi pograć na max, więc nie mów, że gra nie potrzebuje więcej niż porządnego procesora.
Zresztą w jednym poście sam sobie zaprzeczasz pisząc "ale proszę zrozumiec narazie żadna ale to Żadna gra nie wykorzystuje tych 4 rdzeni" a za chwilę: "więc niedziwi więc fakt że gra porzebuję masywnego kompa ;/".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 11:16, mrosi napisał:

> ale proszę zrozumiec narazie żadna ale to Żadna gra nie wykorzystuje tych 4 rdzeni jedynie

> NAWET niektóre gry ledwo co wykorzystują dwa rdzenie ja mam kompa jak widac dosyc dobrego
(patrz
> niżej do podpisu) ale u mnei crysis działa na wszystko na high oprócz detali objętościowych

> obiektów cieni cieniowania efektów gry[te wszystkie opcje są na średnim] a i tak mam gdzieś

> z 20-30 FPS ;/ więc niedziwi więc fakt że gra porzebuję masywnego kompa ;/

Oczywiście.... Przykro mi, ale Twój AMD jest daleeeeeekoooooo za np. moim c2d e6750. A mój
nie daje mi pograć na max, więc nie mów, że gra nie potrzebuje więcej niż porządnego procesora.
Zresztą w jednym poście sam sobie zaprzeczasz pisząc "ale proszę zrozumiec narazie żadna ale
to Żadna gra nie wykorzystuje tych 4 rdzeni" a za chwilę: "więc niedziwi więc fakt że gra porzebuję
masywnego kompa ;/".

patrz chodziło mi o to że crysis potrzebuje bardzo dobrego kompa ale te 4 rdzenie nie będą wykorzystywane co najwyżej dwa ;/ aha a że mój AMD jest słaby wiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 11:37, WIELKus napisał:

patrz chodziło mi o to że crysis potrzebuje bardzo dobrego kompa ale te 4 rdzenie nie będą
wykorzystywane co najwyżej dwa ;/ aha a że mój AMD jest słaby wiem ;p


Jeśli praktycznie najwydajniejsze dwa rdzenie na rynku nie pozwalają w tej grze na wszystko, to co pozostaje? Pomyśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej wygląda na to, że z Crysisem będzie jak z Far Cry - bezstresowo można pograć dopiero w dwa lata po premierze :P

A swoją drogą: ile macie fps w teście cpu w Crysis, jak dacie grafikę na low w powiedzmy 1024x768?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 11:43, Vangel napisał:

Tak czy inaczej wygląda na to, że z Crysisem będzie jak z Far Cry - bezstresowo można pograć
dopiero w dwa lata po premierze :P

A swoją drogą: ile macie fps w teście cpu w Crysis, jak dacie grafikę na low w powiedzmy 1024x768?


Ja na moim sprzęcie wszystko na minimum w 1280x1024 mam ponad 20 klatek na sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 13:52, dominik713 napisał:

Mam pytanie:
Jak chodził by Crysis na takim komputerze:
2.5 GB RAM,
GeForce 8800 GT (Zotac)
Procesor AMD Athlon x2 6000+ (dwurdzeniowy)

nie będzie działać :P

zainstaluj demo i zobacz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2007 o 14:00, scott napisał:

zainstaluj demo i zobacz ...


Też o tym myślałem,ale demo ma prawie 2 giga,a przy moim łączu (256) to się nie doczekam,aż to się ściągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 14:12, dominik713 napisał:


> zainstaluj demo i zobacz ...

Też o tym myślałem,ale demo ma prawie 2 giga,a przy moim łączu (256) to się nie doczekam,aż
to się ściągnie...


Ostatnio w CDA było demo Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować