Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 z DRM-em. Nieszkodliwym

31 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2010 o 20:05, lis_23 napisał:

Przeszkadza,nie przeszkadza - po prostu chcę grać i każdy kto naprawdę chce zagrać w
dany tytuł to grę kupi bez względu na zabezpieczenia.


Kto kupi, to kupi. Ja mam na przykład na liście kilka tytułów, które w okresie premiery ominąłem tylko i wyłącznie ze względu na zabezpieczenia (np. Mount & Blade Ogniem i Mieczem, Stalker: Zew Prypeci czy ostatnio Drakensang River of Time). I jeśli nawet kiedyś kupię te tytuły (w jakiejś taniej serii pokroju KK czy XK tudzież gazety) - to wydawca/producent zarobią na mnie duuużo mniej, niż by to mogli osiągnąć, nie odstraszając mnie jakimiś debilizmami w oferowanym produkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż,ja należę do osób które nie chcą czekać aż gra trafi do taniej serii bez zabezpieczeń i zwykle kupuje dany tytuł w dniu premiery lub niedługo po - oczywiście,gry z reedycji też kupuję ale tytuł który mnie interesuje nabywam natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same zabezpieczenia mnie nie frustrują tak jak informacje, które wyczytuję w sieci. Okazuje się, że jest ponoć tylko 8 umiejętności, a crafting jest mocno ograniczony, tzn. odbywa się w oknie ekwipunku. Ponadto nie można przyspieszyć upływu czasu nocując w łóżku. Z tego co się dowidziałem, to do kowadła, stołu alchemicznego można podejść, a na łóżku można się położyć, ale tylko dla samej animacji (to ja się pytam po co sobie w ogóle głowę zawracali?). Podobno nie ma już nauczycieli, a punkty rozdajemy w oknie karty postaci. Jeżeli to prawda (beta test z gry-online) to chyba zrezygnuję z pre-oredea, pomimo iż jestem zagorzałym fanem serii. Demko zdecyduje czy warto wydać 200zł na EK. Takimi ograniczeniami interakcji w świecie niszczą... nie, dobijają już zniszczony klimat serii, który sukcesywnie po drodze się ulatniał. Jeśli o to chodzi to od 3 części zauważyłem regres w stosunku do poprzedniczek. Takich rzeczy jak wyraźne gildie, brak nurkowania, wyrzucania sprzętu z eq. Tego już nie było w G3. Ironicznie można powiedzieć, że do kompletu brakuje zakazu pływania w Arcanii (mam nadzieję, że pływać można). Mimo iż G3 był przerostem formy nad treścią to liczę, że Arcania pokaże mi, że jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 22:17, Undertaker napisał:

Czy SecuROM to nie to zabezpieczenie, które pada jeszcze przed premierą gry?


To zazwyczaj to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 22:46, marekl1975 napisał:

Czyli mogę instalować aż zmienię kompa na nowy...


Możesz aktywować na 3 różnych komputerach lub 3 systemach na 1 komputerze.
Jeśli dezaktywujesz, to uwolnisz klucz i możesz zainstalować na kolejny.
Zatem nawet jeśli zmienisz komputer, to jeśli dezaktywujesz grę wcześniej na obecny, to znów będziesz miał 3 aktywacje w puli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech poprawią lepiej optymalizację i grafikę, bo jakoś dziwi mnie jak większość serwisów o gothicach, np. nasi czescy przyjaciele z południa wrzucają screeny na all low....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie problemy... znalezienie i zainstalowanie cracka trwa góra 5 minut. Ja wrzucam cracki do prawie każdej nowo zakupionej gry, by mnie jakieś DRMy nie wnerwiały i żebym nie musiał płyty mielić w napędzie.

A Arcanię to i tak kupię na Xboxa albo PS3, bo mój komputer zrobi kupę w majty, a nie uciągnie grę z takimi wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na pudełku wielkimi ogromnymi literami nie jest napisane "Deinstaluj i deaktywuj grę przed każdym usunięciem"...
Miałem ostatnio problemy sprzętowe (i nie mogłem łatwo stwierdzić z czym), więc zrobiłem łącznie około 7 reinstalacji systemu (na różne systemy) zmieniając lekko sprzęt... za każdym razem instalowałem Gothica żeby testować sprzęt (najlepiej wszystko zapychał, moja obecnie najbardziej wymagająca gra)... na sam koniec źródłem problemu okazał się dysk, który się właśnie usmażył.
No to cały radosny, że miałem kopię danych z niego, i że jest na gwarancji zainstalowałem system i Gothica na innym dysku, a tam jebs... skończył się limit, nie mogę teraz zrobić deautoryzacji bo nie mam tej konfiguracji sprzętowej co ostatnio...
Jednym słowem: Nieszkodliwy...
PS: Jak się wchodzi na stronę deautoryzacji dla Gothica to do ściągnięcia jest narzędzie deautoryzujące dla Sacred 2, wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować