Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2006 o 22:57, Jarzy napisał:

Tu nie chodzi o to,żeby stać i wołać WTS.Sęk w tym,żeby stać i czekać aż ktoś zawoła WTB!Już
teraz nie praktykuje krzyczenia,że coś sprzedaje.Tylko siadam sobie spokojnie w mieście i czekam
aż ktoś wyrazi ochote,żeby coś kupić.Jeśli to mam to sprzedaje to osobie która to chce.Proste
i logiczne.A,że udało mi sie przejśc gre toteż mam troche przedmiotów o które sie ludzie dopytują.Ale
generlanie najczęściej sprzedaje materiały,bo ostatnio jakoś dziwnie jest na ni popyt.


To sprzedaj mi rolls of parchment, bo nie wyrobię. Stoje i krzyczę WTB bla bla, jak jakiś debil i nic. Nie mam cierpliwości. Mój nik w grze to Mastah Budo, nie mam kaski na bulenie u kupca 1,2k za 10 rolls a potrzebuję gdzieś ze 30 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy będzie GW dostępny w sklepie ? bo już od jakiegoś czasu zaglądam do sklepu, a towar cały czas niedostępny, a mam zamiar kupić tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 01:06, wrzosek1987 napisał:

Ktos mi powie jak wziasc slub w GW??::P


Widze że Cie to naprawde nurtuje a sprawa jest dość łatwa; nalezy na początek znaleść kompetentnego monka, przy czym nie od rzeczy jest sprawdzić, czy ma świecenia. Nastepnie wybrać posąg bóstwa, przed którym chcecie ślubować, zadbać o świadków i gości ( w zaproszeniach koniecznie nadmienić które prezenty będą szczególnie mile widziane) W oznaczonym miejscu i terminie stawić sie z wyżej wymienionymi (obecność narzeczonych jest w tym wypadku obowiązkowa) i złożyć publiczne deklaracje. Teksty deklaracji piszą narzeczeni, można też wykorzystac jakieś gotowce. Potem błogosławieńswo i weselisko.
Zaproś koniecznie, organizowaliśmy cos podobnego w Lineage ale w GW to chyba będzie pierwszy ślub. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parchment to ogólnie cięzko dostępny towar.Dostać go można z przerabiania skroli albo od kupca koło Sardelac.Wszyscy chcą to kupić,ale mało kto może sprzedać.Ja sobiście gram w GW tylko kiedy wracam na święta laob dłuższe przerwy na uczelni.Polecam zabijac charr dla ich hde a potem wmieniać u collectora na fur square i sprzedawać.Dobry hajs z tego jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 22:57, Jarzy napisał:

[...]Ale
generlanie najczęściej sprzedaje materiały,bo ostatnio jakoś dziwnie jest na ni popyt.



No też to zauważyłem...ostatnio sprzedałem wojakowi 500 sztuk drewna. Swoja drogą ciekawi mnie na co mu tyle patyków? Z drugiej strony za kase ze sprzedaży kupoje to co mi jest w danej chwili potrzebne - np. nie mam cierpliwości w przerabianiu wszystkich metalowych broni w oczekiwaniu na wypadnięcie steel, wole sprzedać, a za kase kupić od kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie,zapewne wywołujace usmieszek na buzi co u niektórych :). Grałem wczesniej w WOW-a lecz dzieki darmowemu weekendowi w Guild Wars zapoznałem się z ta grą. Gra wyglada świetnie. Mam nadzije że im dalej w las tym jest ciekawiej. Czytając wasze wypowiedzi tak własnie jest. Poruwnywanie czy też chęć krytyki którejś z wymienionych tu gier jest niepotrzebne. To tak jak z kobietą. Każda ma coś w sobie. Ale za jedną trzeba zapłacic a za drugą nie :). Każdy wibierze coś dla siebie. Moje pytanie. Za moich czasów w szkole uczyłem sie ruskiego. Angielskiego nie znam. No może w 4,5 % :). Teraz juz żona, dzieci, obowiazki na nauke nie ma czasu a zagrać w tą grę bym chciał. Czy warto zakupić ta grę bez znajomości angielskiego? Czy dam radę na tyle, aby cieszyc sie ta grą. Prawde mówiąc i jedna " kobieta" mi sie podoba i druga, ale wole te za które nie musze płacić :). Oczywiscie mam na myśli abonament. W WOW wiele mnie omijało pieknego wlaśnie dla tego że nie znałem angielskiego. Ale też dzieki zamieszczanym w internecie informacją o questach jakos szedłem do przodu. Wiem że GW tez takie ma a do tego po polsku :). Chciał bym jednak poznac wasze, jako fachowców opinie. Pozdrawiam serdecznie. Badżmy "dziećmi" jak naj dłużej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy gadać po polsku. Duzo tu jest polaków. Po angielsku to podstawowe skroty np. szukasz druzyny lub czy misja i bonus ?:) i takie tam. Nazwy przedmiotow sa po angielsku wiec wystarczy ze przepiszesz nazwe i dopiszesz ze kupisz lub sprzedaz. Wiesz powiesci po angielsku w tej grze nie trzeba pisac.:)

Oprucz tego ze sie nie placi to masz to.. ze jak ci sie gra nie spodoba po jakims czasie to po prostu ja schowasz i wrocisz kiedys nawet na 1 dzien. w WoW jak ci sie gra juz znudzi tracisz o wiele wiecej niz 129zł :) (z wPLN 90zł);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 10:22, AN0WN1M napisał:

No też to zauważyłem...ostatnio sprzedałem wojakowi 500 sztuk drewna. Swoja drogą ciekawi mnie
na co mu tyle patyków? Z drugiej strony za kase ze sprzedaży kupoje to co mi jest w danej chwili
potrzebne - np. nie mam cierpliwości w przerabianiu wszystkich metalowych broni w oczekiwaniu
na wypadnięcie steel, wole sprzedać, a za kase kupić od kogoś.

Sytuacja wygląda tak:zwykłe materiały ja sam sobie wyrabiam,bo z jednej sztuki broni dostane np.4 sztuki drewna to będą warte jakieś 40g.Koszt identyfikacji to 4g i 4g za jedno użycie zwykłego salvage kita.Dostajesz 32g na czysto.Co do rzadkich materiałów to ja też czasem je kupowałem,bo nie miałem.Ale w dalszych etapach gry można je spokojnie wydobywać.Wojak kupił 500 sztuk drewna,bo mu był potrzebne pewnie na pancerz z Granite Citadel(Platemail) albo w Marhan''s Grotto.Jeśli chcesz zrobić rzadkie materiały ze zwyłych to tak jak mówie:koło Sardelac Sanitarium jest Artisan,który przerobi Ci np.5iron ingot i 1charcoal na 1 steel.Trzeba też zapłacić 50g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 11:23, parasol8 napisał:

Czy wiadomo kiedy wyjdzie ten dodatek do Guild Wars ?? Od kiedy firma CdProjekt wprowadzi go
do sprzedaży w sklepie Gram.pl


Podobno w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[..]Wojak kupił

Dnia 22.01.2006 o 12:38, Jarzy napisał:

500 sztuk drewna,bo mu był potrzebne pewnie na pancerz z Granite Citadel(Platemail) albo w
Marhan''s Grotto.


Dobrze wiedziec, reszte drewna zachowam dla siebie :P

Dnia 22.01.2006 o 12:38, Jarzy napisał:

Jeśli chcesz zrobić rzadkie materiały ze zwyłych to tak jak mówie:koło Sardelac
Sanitarium jest Artisan,który przerobi Ci np.5iron ingot i 1charcoal na 1 steel.Trzeba też
zapłacić 50g


No z tą polityką przerabiania to do końca by się nie zgodził. Ja widze to tak:
5 iron - to 50g (10g each gdybym kupował od gracza)
1 charcoal - 200g u marchanta (powiedzmy że 150g)
50g - za przerobke
W sumie wychodzi około 250 za 1 steel ingot, a za tą cene spokojnie moge kupić 2 Steel ingots od gracza!
Więc sprzeczałbym się co do opłacalności takiego przedsięwzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że znajdziesz sobie polską gildie która kładzie nacisk na PvE i nie bedziesz miał zadnych problemów aby w 100% cieszyć sie z gry. Z drugiej strony większośc misji można przejść bez czytania o co w nich chodzi... otrzymujesz ją a potem idziesz za strzałką do zielonej gwiazdki :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście podstawowa znajomość angielskiego jest konieczna. W końcu cała gra jest po angielsku- ale są sposoby żeby sobie z tym radzić- znajdź jakąś przyjazną gildię (np. naszą ^^), a ludzie na pewno Ci pomogą. Liczą się przede wszystkim skróty- typu WTB, LFP, etc. Poza tym opisy questów są po angielsku, jednak w większości wypadków wystarczy podażać za strzałką na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, po co ludzie kupują Charr Carvings po 10g sztuka (każdą ilość)? Charr Hides to rozumiem (4 to fur) i Summin Badges również, ale nie mam pojęcia, komu potrzebne są Carvings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga.Ja zakładam,że materiały sam wydobywasz a nie kupujesz u innych.Zrobienie 1charcoal u tego samego Artisana to 50g+5 desek czyli razem 54g.Potem wydobycie 5iron ingotow czyli jakies 8g(razem z identify) i kolejne 50g,czyli jakies 120g na jeden steel.W sumie wychodzi na tyle ile gracze sprzedaja.Nie opłaca sie kupować materiałów u traderów,bo zdzierają.Ale taki np.glittering dust jest ciężki do kupienia u innych graczy.

Dragn Lord->podczas większych eventów charr carvings,grawl ornate necklaces i inne pierdoły w tym też summit badges można wymieniać za eventowe przedmioty.Np.podczas BoŻego Narodzenia za 4 carvingi dostawałeś w Old Ascalon od collectora np.bimber :D
Teraz nie wiem jak to jest,bo nie mam dostępu do gry.Może znowu coś można wymienić.ALe gneeralnie na początku eventów ceny tych przedmmiotów takich jak char carvings może dojść do 100g za sztuke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 02:43, Jarzy napisał:

Parchment to ogólnie cięzko dostępny towar.Dostać go można z przerabiania skroli albo od kupca
koło Sardelac.Wszyscy chcą to kupić,ale mało kto może sprzedać.Ja sobiście gram w GW tylko
kiedy wracam na święta laob dłuższe przerwy na uczelni.Polecam zabijac charr dla ich hde a
potem wmieniać u collectora na fur square i sprzedawać.Dobry hajs z tego jest :D


A gdzie dokładnie jest ten kupiec koło Sardelec. Chodzi o Sardelec Sanitarium w Old Ascaalonie tak? Problem jest takie, że ja nie mam czasu na latanie i czekanie aż jakiś scroll wypadnie, a nikt nie chce mi tego sprzedać. Więc jestem skazany na zakupy u tradera. Chyba, że jest jakiś inny sposób, skąd to badziewie wytrzasnąć. A potrzeba mi tego naprawde dużo, bo na sam kirys muszę mieć 15 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 14:09, Budo napisał:

A gdzie dokładnie jest ten kupiec koło Sardelec.


Wychodzisz z Sardelac (w Post-Searing), podchodzisz kilka kroków do przodu, naciskasz alt i widzisz Artisan Jakiśtam [Material Trader]. Jak masz kłopoty ze znalezieniem go to napisz do mnie w grze, to cie zaprowadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi. Budo, jesli macie strone swojej gildi to podaj proszę. Do tego jakies inne namiary aby sie z wami skontaktować. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować