Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2007 o 12:30, Olamagato napisał:

> Jeśli gra umożiwia podróż z Elony do Canthy wraz z bohaterami i ich wykorzystanie
> to nie jest cheat, a zysk wynikający z zakupu obu części.
W takim razie po co gra generuje ostrzeżenie, że próbujesz grać postaciami z innej kampanii?

Jak wygląda to ostrzeżenie? Na razie tylko pływałem w jednym kierunku P->F->N i nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:55, zoltriks napisał:

Może to pytanie było już gdzieś zadawane, ale przecież nie bedę przeglądał 1620 stron. Jak
zmienia się profesję dodatkową w GW:Nightfall?

W Nightfallu trzeba wyjść do outpostu o nazwie Command Post z lokacji o nazwie Sunspear Sanctuary- i masz NPCa profession changer zaraz po prawo od wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:55, zoltriks napisał:

Może to pytanie było już gdzieś zadawane, ale przecież nie bedę przeglądał 1620 stron. Jak
zmienia się profesję dodatkową w GW:Nightfall?


Tak, jak odpowiedział patrYX93, Profession changer znajduje się w Command Post. By jednak pojawił się tam, trzeba wykonać quest "Building the Base: Prisoners of War" (zlecany przez Dunkoro również w Command Post).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej to jak to ma w końcu być? Żeby móc zagrać sobie w GW:EN trzeba mieć ukończoną przynajmniej jedną postacią jakąś poprzednią kampanię tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:36, Kogamin napisał:

Ej to jak to ma w końcu być? Żeby móc zagrać sobie w GW:EN trzeba mieć ukończoną przynajmniej
jedną postacią jakąś poprzednią kampanię tak?


proszę Cię, nie zaczynaj zdania od ''ej''. to niegrzecznie.
aby zagrać w GWENa trzeba mieć:
- przynajmniej jedną z wcześniejszych kampanii
- postać na 20 poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:36, Kogamin napisał:

Ej to jak to ma w końcu być? Żeby móc zagrać sobie w GW:EN trzeba mieć ukończoną przynajmniej
jedną postacią jakąś poprzednią kampanię tak?

Nie, wystarczy mieć postać która ma 20 poziom (z tego co mi wiadomo). GW:EN to pierwszy dodatek, dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 13:38, Azrathel napisał:

> Ej to jak to ma w końcu być? Żeby móc zagrać sobie w GW:EN trzeba mieć ukończoną przynajmniej

> jedną postacią jakąś poprzednią kampanię tak?

proszę Cię, nie zaczynaj zdania od ''ej''. to niegrzecznie.
aby zagrać w GWENa trzeba mieć:
- przynajmniej jedną z wcześniejszych kampanii
- postać na 20 poziomie

Przepraszam, że Cię uraziłem i zarazem dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i to pytanie się powtórzyło ale ostatnio zauważyłem że spotykam coraz to więcej polaków.Spojrzałem na dystrykty a tu nagle polski.Czy to jakiś przypadek czy rzeczywiście powstał polski dystrykt?

20070820142014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:20, Master J napisał:

Może i to pytanie się powtórzyło ale ostatnio zauważyłem że spotykam coraz to więcej polaków.Spojrzałem
na dystrykty a tu nagle polski.Czy to jakiś przypadek czy rzeczywiście powstał polski dystrykt?


LoL nie to „przypadek” naprawdę to są Klingońskie dystrykty tylko jest błąd w tłumaczeniu i pisze, że polskie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:20, Master J napisał:

Może i to pytanie się powtórzyło ale ostatnio zauważyłem że spotykam coraz to więcej polaków.Spojrzałem
na dystrykty a tu nagle polski.Czy to jakiś przypadek czy rzeczywiście powstał polski dystrykt?


Tak, masz jak byk w okienku ''polski''... -_-
Jeśli nie chcesz być odmóżdżony, znubiony, i obgrabiony z poprawnego pisania, nie wchodź na nie. Chyba, że masz wyłączony główny channel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:30, Olamagato napisał:

> Wcale nie, casting time maleje w czasie wykładniczym (podstawa 1/2).
I widzisz to jest właśnie konkretny argument, który powoduje, że w przypadku Me masz rację. Ale znajdź w
instrukcji do gry taką informację. Nie istnieje.

Dlatego odsyłamy do wiki - w instrukcji jest bardzo ogólnikowo, w wiki masz na temat mechaniki również, włącznie z tak skomplikowanymi rzeczami jak sposób obliczania obrażeń. Niestety, nie jest to wiedza udostępniona przez AN, tylko na podstawie eksperymentów graczy, ale wolę coś takiego, niż nic.

Co do dogmatu, to fakt, wystarczy przejrzeć buildy: nie muszą być one stare, by okazało się, że zmieniając 1-2 skille zaczynają one dużo lepiej działać... Mimo tego uznaję wiki za wspaniałe narzędzie, w którym jest wiele dobrych pomysłów i jest bardzo cenne jeżeli chce się czego nauczyć/dowiedzieć...

Dnia 20.08.2007 o 12:30, Olamagato napisał:

> Jeśli gra umożiwia podróż z Elony do Canthy wraz z bohaterami i ich wykorzystanie
> to nie jest cheat, a zysk wynikający z zakupu obu części.
W takim razie po co gra generuje ostrzeżenie, że próbujesz grać postaciami z innej kampanii?

Czyli w takim razie mam nie robić protectora tyrii, ponieważ mój monk jest z gwn i granie nim w ascalonie to cheat?

Dnia 20.08.2007 o 12:30, Olamagato napisał:

Oczywiście, jedni nazywają to zyskiem, inni nagięciem zasad, a jeszcze inni kantem.
Bez względu na to jak się to nazywa faktem jest, że przejście się do NF i łyknięcie bohaterów
bardzo ułatwia grę w pozostałych dwóch kampaniach. I tak jak festiwale w Factions mają na celu
promocję sprzedaży tej kampanii, tak i hero w NF mają podobne zastosowanie.

Może i jest to nagięcie, ale coś takiego powinno być we wszystkich kampaniach. Zresztą za podobne nagięcie można uznać stosowanie skilli z gwn w gwp czy też klas. Ale gdyby tak uważać, to co, zabronić askom grać w gwp?

Dnia 20.08.2007 o 12:30, Olamagato napisał:

Jednak dla osoby, która kupiła tylko Factions gra jest o wiele trudniejsza niż pozostałe dwie
również używane osobno.

Takie jest gwf, wszystko przez to, że ludzie od gwf skupili się na pvp, a nie pve i w rezultacie mamy dwię potężne klasy pvp, które sporo tracą na pve...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:07, Olamagato napisał:

> Wcale nie, casting time maleje w czasie wykładniczym (podstawa 1/2).
I widzisz to jest właśnie konkretny argument, który powoduje, że w przypadku Me masz rację.
Ale znajdź w instrukcji do gry taką informację. Nie istnieje.

Na wiki jest, ale ty tego nie czytasz, bo to zło.

Dnia 20.08.2007 o 12:07, Olamagato napisał:

> Teoretycznie każdy może edytować / umieścić tam artykułu. I szczerzę, wolę znających tych
wiki, niż irytujących graczy, opierających się przed łatwo dostępną i pomocną wiedzą.
Nie rozumiemy się. Mnie irytuje czasem, że wielu graczy uznaje wiki jako dogmat nie podlegający
rewizji czy krytyce.

Każdy potrafi myśleć, samemu, jak wykorzysta wiedzę to jego sprawa.

Dnia 20.08.2007 o 12:07, Olamagato napisał:

To nie ważne, że dogmat łamie się za każdym razem gdy a-net rebalansuje
grę i przestaje często być prawdziwy. Nawet starych wyjadaczy nie ominie fakt, że jak przez
jakiś czas nie czytają o GW wszystkiego, to wiedza znana im jako pewnik przestaje być aktualna.

Wiki jest uaktualniana. A jak ktoś śledzi updaty to jest na bieżąco.

Dnia 20.08.2007 o 12:07, Olamagato napisał:

Na przykład mnóstwo buildów sprzed dwóch lat (np. do farmienia) dzisiaj jest kompletnie bezwartościowych
z powodu zmian wprowadzonych przez te dwa lata.

Stare i nie działające buildy są archiwizowane.

Podsumowująć, owszem, wiki nie należy do końca wierzyć (a oprócz wiki są jeszcze inne źródła, jak dawne gw online, guru, czy gw shack), ale nie należy też negować pomocności takich stron. Wiedza tam zawarta pochodzi właśnie z doświadczenia innych graczy oraz informacji, które udało się uzyskać od Anetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 15:24, PirO 17 napisał:

> Jednak dla osoby, która kupiła tylko Factions gra jest o wiele trudniejsza niż pozostałe
dwie
> również używane osobno.


Nieprawda- ja porobiłem wszystkie misje sam/z henkami bez problemu... a zobacz Azrathela wystarczy mała pomoc gildii i póki co wszystkie misje na master. Factions nie jest trudne i szybko daje sie poznać :)
/do Olamagato/

Dnia 20.08.2007 o 15:24, PirO 17 napisał:

Takie jest gwf, wszystko przez to, że ludzie od gwf skupili się na pvp, a nie pve i w rezultacie
mamy dwię potężne klasy pvp, które sporo tracą na pve...


Nie zgodze się, obie klasy odpowiednio wykorzystane dają radę w pve... szczególnie ryt- odpowiednio skomponowany zapewnia świetny support czy leczenie dla teamu- na wiki jest to wjasnione przy niektórych skillach, chociażby Recuperation :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:45, Budo napisał:

> Takie jest gwf, wszystko przez to, że ludzie od gwf skupili się na pvp, a nie pve i w
rezultacie
> mamy dwię potężne klasy pvp, które sporo tracą na pve...

Nie zgodze się, obie klasy odpowiednio wykorzystane dają radę w pve... szczególnie ryt- odpowiednio
skomponowany zapewnia świetny support czy leczenie dla teamu- na wiki jest to wjasnione przy
niektórych skillach, chociażby Recuperation :)


Ja tam bym się zgodził co do aska :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 11:34, Olamagato napisał:

Nie bierzesz. W Factions nie ma hero. Branie bohaterów z NF, po to, żeby przejść od
początku proph lub Factions to de facto cheat.


Taki sam jak korzystanie np z umiejętności z Nightfalla, lub przechodzenie GWP lub GWF derwiszem lub patronem, albo w ogóle przechodzenie kampanii z kimś kto gra derwiszem lub patronem itd itp -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 17:18, Sth`Devilish napisał:

Taki sam jak korzystanie np z umiejętności z Nightfalla, lub przechodzenie GWP lub GWF derwiszem lub patronem

Zgadza się. Tyle, że chodzi mi o to, żeby nie porównywać przechodzenia kampanii z użyciem możliwości z dwóch pozostałych, do przechodzenia pojedynczej kampanii od zera bo różnica jest właśnie szczególnie widoczna w Factions.
Jak już mówiłem równolegle przechodzę tę kampanię Elemkiem z Tyrii i miejscową zabójczynią. I odczuwam wyraźną różnicę poziomu trudności.
Być może jest to spowodowane tym, że zabójca i jego kontaktowy tryb walki jest wyjątkowo trudny we współpracy z henchami/hero. Oczywiście wykorzystując te same możliwości, czyli np. odpowiednio tyczkując. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 20:44, protason napisał:

poproszę o wycenę


wszystko do mercha.
1. nieprzydatny bonus (+5 ene while hexed), najzwyklejszy z możliwych skin (wygląd)
2. wysoki req., bonus nie jest max (choć to dobry bonus jest ;)), słaby skin, wysoki req.
3. nie jest perfect, upy do młotków są praktycznie bezwartościowe (mało ludzi gra młotkami)
4. najzwyklejszy skin, wysoki req, bonus dość przeciętny (nie dość, że nie perfect, to jeszcze while enchanted - lepszy jest 15^50)
5. nie wiem, nie wypowiem się - to chyba rare skin, dla bezpieczeństwa lepiej niech ktoś inny się wypowie
6. zwyczajny skin, wysoki req., słaby (czyt. nie perfect) bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 20:44, protason napisał:

poproszę o wycenę


zdecydowanie wszystko do mercha.
Tak na przyszłość, przedmioty, które są coś warte, to te złote, ew. zielone. Ale w Twoim przypadku złotka są bezwartościowe, wyjaśnił to już Azra w poście wyżej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować