Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2009 o 20:48, Budo napisał:

- to międzynarodowe i ułatwia komunikację,

Należy też dodać ,że próba handlu z niektórymi Polakami sprawia trudność ("a maż miedż o wymaganiah 5?") :D. Tak jak ktoś kiedyś powiedział : "Po co się uczyć języków skoro nie można się dogadać we własnym?".
Ja osobiście gram po angielsku to znacznie ułatwia grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pograłem godzinkę w tego triala. Nie jest to na pewno na tyle dużo by ocenić GW, ale fajne i mniej fajne rzeczy zdążyłem już wychwycić. Dobre każdy zna, co do złych nie za bardzo podoba mi się walka... Naciśnięcie na wroga i czekanie oraz naciskanie skilli (które strasznie szybko się ładują, że nie nadążam naciskać) nie zbyt przypadło mi do gustu. Wolał bym np atakować spacją i cyframi używać skilli (jak to było w mmo, w które grałem). No cóż pogram jeszcze trochę i ostatecznie zdecyduje czy kupić.
Z zalet to piękny i bardzo duży świat (ta cała mapa to tylko z jednej kampanii, czy wszystkie naraz?) Podoba mi się też eq. Nie tylko ładnie wygląda, ale też fajnie się je zakłada i zdejmuje :) Pierwszy raz gram w grę, w której mogę zdjąć hełm,rękawice,buty,pancerz górny i dolny. W większości gier na pancerzu i broni się kończy...
Questy na razie nudne i podejrzewam, że na tym schemacie będą opierać się następne czyli trzeba gdzieś pójść, zabić i wrócić po nagrodę. A zmieniać będą się tylko lokacje i opisy (już nie ,,daj nauczkę złodziejom,, tylko ,,znajdź i pokonaj coś tam, a po drodze zabij wszystko co stanie ci na drodze,, itp
Podsumowując - na razie jestem raczej za nie kupowaniem, ale może jak dłużej przysiądę to bardziej mi się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bo tam takie granie w triala nie ukazuje całego piękna Gw. Najfajniejsza jest gra po ukończeniu IMO dennej fabuły w każdej kampanii.

BTW patrzcie jaki okaz dzisiaj znalazłem. Ten to musi mieć accountów :)

20090213182726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

No to pograłem godzinkę w tego triala. Nie jest to na pewno na tyle dużo by ocenić GW,
ale fajne i mniej fajne rzeczy zdążyłem już wychwycić. Dobre każdy zna


To chyba wiadomo ;)

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

, co do złych nie
za bardzo podoba mi się walka... Naciśnięcie na wroga i czekanie oraz naciskanie skilli
(które strasznie szybko się ładują, że nie nadążam naciskać)


Co do skili, to po prostu jak widzę masz takie, które się szybko regenerują. Każda umiejętność ma iny czas ładowania się.

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

nie zbyt przypadło mi do gustu.


No cóż, nie każdemu może to przypaść, lecz mi się to bardzo podoba.

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Wolał bym np atakować spacją i cyframi używać skilli (jak to było w mmo, w które
grałem).


Hmmm. Dziwne w Guild Warsach, równiez atakuje się spacją, lecz tylko raz i to jest właśnie plus, że nie trzeba ciągle tego klawisza przyciskać. W GW przecież również by używać skille trzeba wciskać cyfry - przeczysz samemu sobie.

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

No cóż pogram jeszcze trochę i ostatecznie zdecyduje czy kupić.


Zdecydowanie kup ;)

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Z zalet to piękny i bardzo duży świat (ta cała mapa to tylko z jednej kampanii, czy wszystkie
naraz?)


Nie. Ta mapa co widisz to tylko jeden kontynent. Prawdę mówiąc mapa z Factions jest najmniejsza ze wszystkich.

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Podoba mi się też eq. Nie tylko ładnie wygląda, ale też fajnie się je zakłada
i zdejmuje :) Pierwszy raz gram w grę, w której mogę zdjąć hełm,rękawice,buty,pancerz
górny i dolny. W większości gier na pancerzu i broni się kończy...


No właśnie i o to w tym chodzi ;)

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Questy na razie nudne i podejrzewam, że na tym schemacie będą opierać się następne czyli
trzeba gdzieś pójść, zabić i wrócić po nagrodę. A zmieniać będą się tylko lokacje i opisy
(już nie ,,daj nauczkę złodziejom,, tylko ,,znajdź i pokonaj coś tam, a po drodze zabij
wszystko co stanie ci na drodze,, itp


To tylko początkowe zadania są, nie martw się. Później są ciekawsze. Co do zadań to wczytuj się tez w treść bo czasami niektóre historie, opisy zadań są bardzo fajne.

Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Podsumowując - na razie jestem raczej za nie kupowaniem, ale może jak dłużej przysiądę
to bardziej mi się spodoba.


Oby ci się spodobało. Popatrz tez na cenę gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:28, Master J napisał:

BTW patrzcie jaki okaz dzisiaj znalazłem. Ten to musi mieć accountów :)

Huh, no nieźle. Licząc na nasze ten tytuł jest warty 20k PLN. No cóż, jestem zaskoczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:33, Varo napisał:

> BTW patrzcie jaki okaz dzisiaj znalazłem. Ten to musi mieć accountów :)
Huh, no nieźle. Licząc na nasze ten tytuł jest warty 20k PLN. No cóż, jestem zaskoczony
;)

Chodzi o tego gostka w fioletowym? Czemu jest tyle warty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:36, choper napisał:

Chodzi o tego gostka w fioletowym? Czemu jest tyle warty?

Ponieważ potrzeba na ten tytuł 20 tysięcy kluczyków zaishen, licząc na to, że chciałbyś kupić taki klucz, to jeden za złotówkę, przynajmniej na allegro (nie radzę kupować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:36, choper napisał:

Chodzi o tego gostka w fioletowym? Czemu jest tyle warty?


Bo ma tytuł, na który musiał wyłożyć ~9,5kk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że cyframi można to wiem, nie napisałem i małą afera się zrobiła :) Co do moich skilli to ja ich nie wybierałem. Zrobiłem kilka questów i same mi się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:46, choper napisał:

To, że cyframi można to wiem, nie napisałem i małą afera się zrobiła :) Co do moich skilli
to ja ich nie wybierałem. Zrobiłem kilka questów i same mi się pojawiły.


Tak, bo je dostajesz za questy czasami- ale w Shing Jea i innych miastach masz skill trainerów, gdzie możesz kupować skille i w mieście sobie je dowolnie ułożyć- łącznie masz ich nawet kilkaset do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:20, choper napisał:

Questy na razie nudne i podejrzewam, że na tym schemacie będą opierać się następne czyli
trzeba gdzieś pójść, zabić i wrócić po nagrodę. A zmieniać będą się tylko lokacje i opisy
(już nie ,,daj nauczkę złodziejom,, tylko ,,znajdź i pokonaj coś tam, a po drodze zabij
wszystko co stanie ci na drodze,, itp


Zdecydowanie się nie zgodzę. Questy w GW może i są po części schematyczne, ale wiele z nich to perełki :D Szczególnie GWEN-owskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle zarzutu o schematyczność questów - od kiedy to w MMORPGach, w które niby rzeczony osobnik tak często i gęsto grywał, questy wyglądają inaczej? WoW, Lineage itp. mają może mniej schematyczne questy? Rzekłbym raczej, że znacznie gorsze, bo tam wiele z nich polega na ubijaniu w kółko jednego moba, aby zdobyć odpowiednią ilość materiału, który z niego może ale nie musi wypaść. Na tym tle questy w GW są wręcz genialne. ;) Poza tym misje - których jako takich nie uświadczysz w prawdziwych MMORPG - stanowią o wyższości GW. Oczywiście moim zdaniem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:10, Chaotizz napisał:

> /.../
Pogadaj z szefem LoD, lub ich offami. Może Cię przyjmą.

Dodam, że w gildii znajduję się osoby, które się znają w miarę dobrze. Zresztą myślę,
że to Ci dużo wyjaśni: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1277&pid=168

toż ta gildia się już dawno rozpadla... wiem, bo w niej byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem ze więkrzość jest w FAQ ale jest trochę późno itd:P
Jak kupie Guild Wars + dodatek(nnn coś tam) to potem muszę do tego kupic Guild Wars - klucz aktywacyjny? czy te 2 rzeczy starczą?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 22:01, truptus napisał:

Witam,wiem ze więkrzość jest w FAQ ale jest trochę późno itd:P
Jak kupie Guild Wars + dodatek(nnn coś tam) to potem muszę do tego kupic Guild Wars -
klucz aktywacyjny? czy te 2 rzeczy starczą?:)


Kupując Guild Wars + dodatek, nie musisz nic nowego kupować. Będziesz miał te dwie gry. Guild Wars - klucz aktywacyjny to jest oferta kupna samego klucza do stworzenia konta i rozszerzenia go. A w wersji pudełkowej, masz i te klucze, i instrukcje, płyty, by wszystkiego nie ściągać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 22:01, truptus napisał:

Witam,wiem ze więkrzość jest w FAQ ale jest trochę późno itd:P
Jak kupie Guild Wars + dodatek(nnn coś tam) to potem muszę do tego kupic Guild Wars -
klucz aktywacyjny? czy te 2 rzeczy starczą?:)

Matko, co za post... "Wiekrzosc"? Na FAQ jest troche pozno? O co ci chodzi czlowieku? Wez sie ogarnij i napisz jeszcze raz - po polsku.

/\@ Factions. Uzywaj znakow zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować