Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Konkurs graficzny na tło pod forum

322 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2010 o 15:38, LESZ3u napisał:

Domyślam się, że chodzi o rozpryskane farbki? ;P W takim razie cieszę się, że nie czekałem
na ostatnią chwilę z wystawieniem prac ;P


Rozprysk farbki akurat taki sobie, chodziło rzecz jasna o to drugie :)

Vilmarze, jak ja Cię dawno nie widziałem :>. Właśnie wydaje mi się, że wcześniej o to pytałem, znaczy czy tapeta będzie "pływała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 16:21, Vilmar napisał:

Twoja tapeta ma jedną wadę - jest niepowtarzalna w pionie (tj. jeżeli wkleisz jedną pod
drugą, to nie będą one ładnie połączone), więc przy dłuższych stronach (co nie jest szczególnie
trudne w "poważniejszych" wątkach) będzie to brzydko wyglądało.


Zaraz, ale wzór projektu sam raczej zakładał, że tło nie musi być "powtarzalne" - chodzi mi o półprzeźroczyste zaokrąglenie na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 13:57, jakubcjusz napisał:

Zaraz, ale wzór projektu sam raczej zakładał, że tło nie musi być "powtarzalne" - chodzi
mi o półprzeźroczyste zaokrąglenie na dole.

"Geniuszu" użyj wyobraźni i wyobraź sobie dwa razy tak duże tło powtarzać się musi a zaokrąglenia i tak będą na dole jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geniuszem ze sporą wyobraźnią trzeba być, aby zrozumieć cokolwiek z tego posta.

jakubcjusz

Chodzi o to, że zastosowanie jednokolorowej mgiełki pozwala na zastosowanie jednolitego tła pod spodem, tak więc powtarzanie w tym przypadku nie jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 17:27, LESZ3u napisał:

Geniuszem ze sporą wyobraźnią trzeba być, aby zrozumieć cokolwiek z tego posta.

jakubcjusz

Chodzi o to, że zastosowanie jednokolorowej mgiełki pozwala na zastosowanie jednolitego
tła pod spodem, tak więc powtarzanie w tym przypadku nie jest konieczne.

Specjalnie rozszerzyłem bezczelnie rozdziałkę do 2600 na wysokości by ci pokazać w czym rzecz skoro nie umiesz używać wyobraźni to masz rysunek na którym wyraxnie widć że jednak czepiacie się byle głupot bo coprawda jest delikatna niesymetria ale to da sie poprawić niewspominając że wiele prac jest z tym błędem.Tapetę L333t Daję tylko jako przykład

20101030175528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 19:49, benq20 napisał:

albo z powodu Plagiatu(praca kumalag jest identyczna jak moja pierwsza ten sam pomysł
tylko wizualizacje są inne).

A może jeszcze zapytamy kto używa jakiego oprogramowania i czy jest oryginalne, oraz jego licencja pozwala na takie użycie, co? No c''mon. Tapeta kumalag wyraźnie prezentuje się inaczej niż Twoja, ergo nie jest plagiatem. Radzę poczytać odpowiednie ustawy, albo zażyć zdrowego rozsądku zanim będzie się takich oskarżeń używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 12:35, L33T napisał:

To fajnie wiedzieć, mogliście to zaznaczyć w wymaganiach :)


Ja nie mam z konkursem nic wspólnego :) to była tylko przyjacielska rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tapeta jest powtarzana to raz.
Plik nowy -> rozmiar 2600 -> wkleić tapetę dwa razy... trudna sztuka. Wtedy byś pokazał o co chodzi to dwa.
Trzy wiele prac zakładało że to forum samo w sobie będzie latać a tło będzie elementem stałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 19:23, Gumisiek2 napisał:

Będzie jakaś ankieta wśród forumowiczów czy o wszystkim zadecydują zieloni?


Nasz dział graficzny na pewno będzie miał coś do powiedzenia, ale nie widzę przeciwwskazań by i sami Gramowicze powiedzieli, która im się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że trza by parę rzeczy się zmieniło (dzięki LESZ3u! : /), to puszczam na razie w obieg coś takiego. Może się spodoba :). Podpis "na wszelki wypadek", tło na HD, zaś pod spód można wrzucić czarny.

20101030225313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 22:54, SSj2 napisał:

Jako, że trza by parę rzeczy się zmieniło (dzięki LESZ3u! : /), to puszczam na razie
w obieg coś takiego. Może się spodoba :). Podpis "na wszelki wypadek", tło na HD, zaś
pod spód można wrzucić czarny.


Bardzo ciekawe : > Myślę, że są spore szanse. Tylko takie małe spostrzeżenie - nie wiem, czy po bokach dociągnięty jest gradient.

Przy okazji pytanie - konkurs jest na miejsca, czy po prostu wygrywa pare osób? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 23:11, Wits napisał:

Bardzo ciekawe : > Myślę, że są spore szanse. Tylko takie małe spostrzeżenie - nie
wiem, czy po bokach dociągnięty jest gradient.

Wiesz, zrobiłem tapetę na całą szerokość, więc jeśli będzie trzeba zrobić gradient, albo powiększyć po prostu całość, to myślę, że nie będę miał z tym problemu : ). Parę rzeczy będzie trzeba po prostu odtworzyć.

Przy okazji, dziękuję za, że tak to nazwę "oceny" :).
Swoją drogą, jestem ciekaw kto odgadłby do jakiej gry nawiązuje moja praca :)
PS. Zmienił się system dodawania obrazków, czy mi się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 10:45, LESZ3u napisał:

> Swoją drogą, jestem ciekaw kto odgadłby do jakiej gry nawiązuje moja praca :)
Darwinia?


Fakt, Darwinia ma odrobinę podobnych smaczków, ale chodziło mi bardziej o grę z 2003, której pewien element () stał się kultowy :).
A że to nie temat do dywagacji na ten temat (które sam zacząłem :P) podsyłam obrazek, który myślę wszystko wyjaśni: http://bit.ly/aGPH8e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazka podpowiadającego coś czułem że chodzi o TRONa. A co do konkursu to jest tak jak się spodziewałem - najlepsze prace dali od siebie chyba ''etatowi'' layoutowcy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować