Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Nowa eXtra gra - Jakie byście chcieli mieć gry w przyszłych miesiącach? - Temat Ogólny :)

4215 postów w tym temacie

Dlaczego pobożne, do Descent3 CDP dodał port.
Nie mówię jednak o czystym osobnym porcie, ale głównie o uruchamianiu instalacji wersji windowsowej pod Linuksem. Tu chodzi bardzo o skrypciki w stylu jakiś luncher, który przpuści grę przez proces instalacji, aby nie trzeba było instalować pod Windą a potem kopiować tej zainstalowanej gry pod Linuksa aby ją odpalić, w wielu przypadkach wystarczy taki właśnie luncher, często przygotowywany przez zapaleńców/fanów itp.
Co do Loki to wiadomo firma robiła porty pełne, ale nie trafiła na swoje czasy i skończyła marnie. Jak narzekasz na Wine to sobie Cedegę kup (albo z CVS ze źródeł, chociaż pewno ostatnio nawet to już nie jest tak łatwo dostępne) dawniej zananą jako WineX, gdzie masz nacisk położony na DirectX, a nie ogólnie na API Windows:
http://www.transgaming.com/products_linux.php:
Cedega can run hundreds of top tier titles on Linux, including blockbuster hits such as BattleField 2, World of WarCraft, Dungeon Siege 2, Madden 2006, Half Life 2, City of Villains, WarCraft III and Star Wars Galaxies, just to name a few.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bardzo chcial serie Warhammera w zlotej edycji
ja wiem ze Dark omen to na 200mhz chodzil a wczesniejsze gry na jeszcze wolniejszym sprzecie, ale mam do nich sentyment i kupilbym na bank taki pack tak samo jak sie kupuje Diablo 1 bo to kultowe jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 23:37, PioMrex napisał:

Dlaczego pobożne, do Descent3 CDP dodał port.


O, nie wiedziałem. To miłe.

Dnia 08.08.2006 o 23:37, PioMrex napisał:

Nie mówię jednak o czystym osobnym porcie, ale głównie o uruchamianiu instalacji wersji windowsowej
pod Linuksem. Tu chodzi bardzo o skrypciki w stylu jakiś luncher, który przpuści grę przez
proces instalacji


http://www.liflg.org ? To już kwestia dogadania się z autorami tychże skryptów.

Dnia 08.08.2006 o 23:37, PioMrex napisał:

Co do Loki to wiadomo firma robiła porty pełne, ale nie trafiła na swoje czasy i skończyła
marnie.


Co więcej, kładła minimalne fundusze na marketing. Tak naprawdę, wiedzieli o niej tylko slashdotowcy tudzież im podobni. I tylko oni.
Szkoda, że robili nie tyle porty, ale zupełnie oddzielne gry. To nic, że miałeś windowsową wersję - płać raz jeszcze dla wersji Linuksowej. Taki urok portów wykonywanych przez zewnętrzne firmy (to samo jest z Rune-soft i np. Robin Hood - The Legend of Sherwood, czy Airline Tycoon Deluxe).

Dnia 08.08.2006 o 23:37, PioMrex napisał:

Jak narzekasz na Wine to sobie Cedegę kup


Wine od Cedegi dziś stosunkowo niewiele różni (pod względem kompatybilności, nie kodu). Cedegi nie kupię choćby dlatego, że nie mam karty kredytowej i nie podoba mi się model biznesowy TG. Korzystam okazjonalnie z wersji z CVS, mam nawet w swoim del.icio.us linki do odpowiednich skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 01:27, Veilaine napisał:

Neverwinter będzie w XKN w sierpniu :D Już się cieszę :))


Niestety sama podstawka. Ja czekam dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 10:03, Vasilli napisał:

Ja bym chciał Gothic III(!). Ale tak na serio to Constantine i Gothic II Gold Edit:))


Na Gothic 2 Gold raczej nie ma szans (dopiero co byl zwykly), ale Constantine kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał by w XKN ukazał się PES3 lub 4. Niedługo 6 to i lepsza reklama będzie jak się ukaże starsza wersja w XKN. I gdzie te sagi? Gdzie IceWindy, Baldury? Całe sagi upchnąć w XKN i będzie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 13:44, Rider of Rohan napisał:

Co?????? Diablo 2 bedzie w eXtra Klasyka neXt za 20 zl????


Skad ten pomysl, bo cos mi sie nie chce wierzyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 13:44, Rider of Rohan napisał:

Co?????? Diablo 2 bedzie w eXtra Klasyka neXt za 20 zl????


Gdzie tak pisze? Nigdzie tego nie widziałem... Znajdź post gdzie masz takie info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 13:44, Rider of Rohan napisał:

Co?????? Diablo 2 bedzie w eXtra Klasyka neXt za 20 zl????


Nie będzie i jeśli ktoś liczy, że jakaś gra blizzarda się tam znajdzie to się grubo myli. Przynajmniej nie w tym roku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2006 o 13:46, Markus89 napisał:


Gdzie tak pisze? Nigdzie tego nie widziałem... Znajdź post gdzie masz takie info ;)


To plotka, a plotki szybko się rozchodzą, nawet na naszym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 13:48, Seqiu napisał:

To plotka, a plotki szybko się rozchodzą, nawet na naszym forum ;)


Jestem ciekaw co za "inteligent" takie plotki roznosi poniewaz Blizzard broni się jak może przed ydawaniem swoich gier w tanich seriach ;)


Filip92
Powiedz mi jaki to ma związek z XG?
Temat był już wcześniej poruszany, m.in w temacie o Promocjach w Empiku, MM, a także w temacie o CD-A...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz przemoądrzalcu gdzie miałem to napisac. Przestań sie tak rządzic i nieudawaj wielkiego imperatora. Bo na forum nie jesteś tylko ty ale i inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować