Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Ha! Parę miesięcy temu wypełniłem formularz na Steamie o dostęp do DOTY, a tu nagle go dziś otrzymałem. Już prawie zapomniałem xd Jakieś porady dla osoby która przerzuca się z LoLa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 22:02, Buachu napisał:

Pograj wpierw kilka gier z botami i pamiętaj że nigdy nie można czuć się bezpiecznie
na lejnie.


Jak gdyby w LoLu można ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, próbuję opracować sobie taktykę dla Invokera w początkowej i środkowej fazie gry, bo pod koniec to wiadomo, że mieli mocno.

Idę zazwyczaj w takiej kolejności:
- Exort,
- 2 poziomy Invoke jak tylko się da,
- jak nie mogę ani w Exort, ani w Invoke, to Quas,
- Wex na sam koniec,

Przedmioty - na początku Ring of Basilius, z czasem Arcane Boots, potem Aghanim''s Scepter. W zasadzie ostatnim przedmiotem, jaki udaje mi się kupić przed końcem gry jest Refresher Orb.

Z zaklęć na początku praktycznie tylko Sun Beam, przypiekając wrogów na całej mapie. Z czasem Forge Spirit, gdy Quas i Exort wejdą na co najmniej 4 poziom. W końcowej fazie zaś Defeaning Blast. Po trochu innych, szczególnie od połowy gry, gdy Scepter pozwala zmieniać je praktycznie bez żadnych przerwy.

I teraz pojawia się pytanie jak sprawić, żeby Invoker nie był tak wiotką postacią na początku (niskie obrażenia, nawet z 3x Exort, stosunkowo mało zdrowia) i czy w ogóle da się to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na początku RoB nie za bardzo polecam, bo tylko kasa na Tangosy zostanie. Zostaniesz mocno zharrasowany i sporo minie czasu zanim tangosy odnowią życie. A tak to mogłeś kupić gałązki, tangosy i miksturkę. Jak mid to zbierasz na Bottle.

@necron1501

Oducz się przyzwyczajeń z LoLa. Nie ma tutaj blue pill, a droga baza-linia jest dość długa, więc traci się sporo czasu/golda/XP w tym czasie. Last hitowanie nie jest łatwizną i trzeba dość sporo poćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 22:27, SiDi napisał:

Ogólnie na początku RoB nie za bardzo polecam, bo tylko kasa na Tangosy zostanie. Zostaniesz
mocno zharrasowany i sporo minie czasu zanim tangosy odnowią życie. A tak to mogłeś kupić
gałązki, tangosy i miksturkę. Jak mid to zbierasz na Bottle.

Hm, do tej pory w ogóle nie inwestowałem w leczenie, bo uznałem, że i tak zbyt wolno idzie. Bottle trochę drogie, ale spróbuję zamienić z RoB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 23:17, Mercuror napisał:

Hm, do tej pory w ogóle nie inwestowałem w leczenie, bo uznałem, że i tak zbyt wolno
idzie. Bottle trochę drogie, ale spróbuję zamienić z RoB.


Sprawdź gry kolesia o nicku "Purge". Jak gra to przy okazji komentuje swoje zachowanie i dlaczego kupuje takie, a nie inne, itemy. Zawsze warto mieć tangosy i miksturkę na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fun build invokerem, którym można łatwo zdominować grę jeżeli nie trafiło się na zbyt ogarniętych graczy:
Na początek quas i spell cold snap - regeneracja hp pozwala nam utrzymać się na lini długo, a czar jest świetny do zdobycia first blood/gankowania. Rozwijamy jeszcze wex (dla alacrity), a potem maksujemy exort. Z tak dużym bonusem do dmg nie powinno być problemu z dobijaniem creepów i harrasowaniem przeciwnika. Kupujemy mask of madness i gankujemy z pomocą jeszcze ghost walk. Dps jest ogromny i dodatkowo stunujemy wroga. Dążymy do zakupu desolator (albo manta style) i buriza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 22:27, SiDi napisał:

@necron1501

Oducz się przyzwyczajeń z LoLa. Nie ma tutaj blue pill, a droga baza-linia jest dość
długa, więc traci się sporo czasu/golda/XP w tym czasie. Last hitowanie nie jest łatwizną
i trzeba dość sporo poćwiczyć.


Zdążyłem zauważyć. Pierwsze co mnie najbardziej uderzyło, to dziwny sklep. Jak dla mnie, jest wybitnie chaotyczny. Niby jest podział na bronie ad, pancerz, ap, ale już na przykład podziału ze względu na bonusy bądź na zręczność już nie ma. Do tego brak smart casta boli. A chyba najbardziej dobił mnie fruwający osioł. ownd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 11:35, necron1501 napisał:

Zdążyłem zauważyć. Pierwsze co mnie najbardziej uderzyło, to dziwny sklep. Jak dla mnie,
jest wybitnie chaotyczny. Niby jest podział na bronie ad, pancerz, ap, ale już na przykład
podziału ze względu na bonusy bądź na zręczność już nie ma. Do tego brak smart casta
boli. A chyba najbardziej dobił mnie fruwający osioł. ownd.

Sklep jest tragiczny, im się wydaje, że jak podzielą na "broń" i "pancerze" to to w jakikolwiek sposób ułatwi poszukiwanie przedmiotów. Ja i tak zazwyczaj kupuję proponowane przedmioty, ale jak ktoś sobie na przykład chce znaleźć coś do życia to powodzenia.

Co to jest smart cast?

A latający osioł to mały pikuś przy innych kurierach, które Valve szykuje. Strzeż się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie ustawić sami build po lewej, więc z szukaniem tych core itemów nie ma problemu, a jak szukacie czegoś specjalnego, to wystarczy wpisać w wyszukiwarce 2-3 literki i już macie ten item.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 11:44, Wielki_Bubba napisał:

Możecie sobie ustawić sami build po lewej, więc z szukaniem tych core itemów nie ma problemu,
a jak szukacie czegoś specjalnego, to wystarczy wpisać w wyszukiwarce 2-3 literki i
już macie ten item.


Wiadomo, ale dla totalnego beginnera, trochę gorzej bo jeszcze nie znam na pamięć użytecznych przedmiotów.
Po lewej w sensie obok okienka sklepu to dodatkowe okno, czy jeszcze jest inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te proponowane przedmioty przez sklep dla danej postaci sprawdzają się dla nowych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:20, necron1501 napisał:

Wiadomo, ale dla totalnego beginnera, trochę gorzej bo jeszcze nie znam na pamięć użytecznych
przedmiotów.
Po lewej w sensie obok okienka sklepu to dodatkowe okno, czy jeszcze jest inne?


To po lewej z buildem rekomendowanym. Na górze okienka możesz zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 12:36, SiDi napisał:

Te proponowane przedmioty przez sklep dla danej postaci sprawdzają się dla nowych graczy.


Dobra, już wiem które. Tak dziś chwilę pograłem i doszedłem do wniosku, że champy pod Int są najprostsze. Spokojnie można grać, nie ma takiego chaosu jak melee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaah :) Czekać +7 minut na pierwszy mecz, wyjść do łazienki i po przyjściu zastać komunikat : usunięty, z powodu braku gotowości : OSOM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 22:18, Mange napisał:

hahaah :) Czekać +7 minut na pierwszy mecz, wyjść do łazienki i po przyjściu zastać komunikat
: usunięty, z powodu braku gotowości : OSOM :)


Nie wiem dlaczego tak długo czekałeś na mecz. My wczoraj czekaliśmy średnio od kilkunastu sekund do trzech minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 11:09, SiDi napisał:

Nie wiem dlaczego tak długo czekałeś na mecz. My wczoraj czekaliśmy średnio od kilkunastu
sekund do trzech minut.

Ja za każdym razem czekam po 6,7 minut. Może coś odhaczyłem niepotrzebnie :)

Do tego Dota jest u mnie niemożliwie niestabilna. Potrafi się zcrashować tylko dla tego, że zminimalizuje ją. Do tego co chwila zawiesza się w momencie pikowania przez kogoś chempa, przejścia od wyboru postaci do gry itp. Jest to wersja beta ale nie zauważyłem, żeby na streamach czy forach ludzie narzekali na stabilność. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Sterowniki od grafy mam najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować