Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2006 o 21:03, SD4HJ napisał:

przeszedlem 11 razy ale nei czaje zakonczenia bo mialem english version mozecie mi powiedziec
dokladnie?

*************************************************************************************** ************SPOILER********************************************************************** ***********************************
TUTAJ JEST SPOILER NA TEMAT FABUŁY (ZAKOŃCZENIA GRY). NIE CZYTAJ JEŚLI NIE CHCESZ PSUĆ SOBIE NIESPODZIANKI!!

Tommy kończy opowieść i zgadza się na współprace z policją, w zamian za spokój swój i swojej rodziny zdradza wszystkie sekrety Mafii. Swoje zeznania spisuje w odosobnieniu, pod ścisłym nadzorem. Po rozprawie i skazaniu winnych (z tego co pamiętam Salieri dostaje dożywocie) rozpoczyna nowe życie na drugim końcu Ameryki. Kilkadziesiąt lat później, gdy kosi ogródek, pod jego dom podjeżdża samochód. Wysiada z niego dwóch mężczyzn. Podchodzą i jeden mówi:
- Pan Thomas Angelo?
- Tak - odpowiada po chwili zaskoczony bohater.
- Pozdrowienia od pana Salier''iego - mówi gangster.
Wyciąga luparę i strzela.
Chodziło o to, by pokazać, że przed mafią nie można uciec. Ostatnie słowa Thomasa, to ostrzeżenie, by nie iść na łatwizne i nie dać się skusić łatwym pieniądzom i pozornym respektem.
*************************************************************************************** ************SPOILER*********************************************************************** ***********************************<br/>************************************************ ************KONIEC SPOILERU**************************************
Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.


Troche zmienilem rozklad, bo u niektorych ludzi rozciaga to strone z postami - Moderator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:42, windows00 napisał:



No to sie domyslilem ale niewidzalem ze go sypnol wogle kto to ten Salieri? Choler musze przejsc polska wersje:D
Tylko niewiem czy wytrzymam bo 12 raz gre przeszedlem czy cos kolo tego heh:P I dziwi mnie ze wiele ludzi mysli ze w Mafi 2 bedzie ten sam bohater co w 1 skoro on zginol heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 22:05, SD4HJ napisał:

No to sie domyslilem ale niewidzalem ze go sypnol wogle kto to ten Salieri? Choler musze przejsc
polska wersje:D
Tylko niewiem czy wytrzymam bo 12 raz gre przeszedlem czy cos kolo tego heh:P I dziwi mnie
ze wiele ludzi mysli ze w Mafi 2 bedzie ten sam bohater co w 1 skoro on zginol heh

Jak nie wiesz kto to jest Salieri, to nie wiem jak Ty przeszedłeś tą grę...
Salieri to Don (szef) mafii dla której pracujesz. Twój przeciwnik z finału to był tylko jeden z jego żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 22:47, windows00 napisał:

> No to sie domyslilem ale niewidzalem ze go sypnol wogle kto to ten Salieri? Choler musze
przejsc
> polska wersje:D
> Tylko niewiem czy wytrzymam bo 12 raz gre przeszedlem czy cos kolo tego heh:P I dziwi
mnie
> ze wiele ludzi mysli ze w Mafi 2 bedzie ten sam bohater co w 1 skoro on zginol heh
Jak nie wiesz kto to jest Salieri, to nie wiem jak Ty przeszedłeś tą grę...
Salieri to Don (szef) mafii dla której pracujesz. Twój przeciwnik z finału to był tylko jeden
z jego żołnierzy.


heh gralem w ta gre rok albo 2 temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 22:48, SD4HJ napisał:

heh gralem w ta gre rok albo 2 temu

Ja też nie skończyłem Mafii wczoraj...
Po prostu takich postaci jak Don Salieri się nie zapomina.

Zmieniając temat:
Jaką misje w Mafii uważacie za najgorszą/najsłabszą/ ogólnie najmniej interesującą?
Mnie do gustu nie przypadła bodaj 18 misja o tytule: "Kampania wyborcza". Co prawda decyduje o tym szczegół (jak pewnie pomysli wiele), ale jest on w moim odczuciu znaczący. Sama misja jest całkiem znośna i dobrze pomyślana: budynek pełen nielegalnych mieszkańców, którym ktoś zakłócił spokój i strzał snajperski z daleka. Nie przekonuje mnie jednak początek misjii, czyli tłumaczenie Dona. Cała ta akcja jest IMO nie w stylu Salieriego. On preferował rozwiązania pokojowe i nieofensywne (przynajmniej wobec tych, którzy nic mu nie zrobili), a nasz cel spełnia ten warunek. Dlatego zdziwiło mnie to zadanie i pogorszyło wizerunek Salieriego jako mafioza z zasadami...
Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 23:18, windows00 napisał:

Co o tym sądzicie?

Generalnie nie mam żadnych swoich ulubionych/najgorszych misji. Każda jest bardzo oryginalna i każda dostarcza wspaniałej rozrywki. Co do Kampani Wyborczej. Ja natomiast uważam ją bardzo dobrą. To zamknięte więzienie(niestrzeżone?) wydało mi się super pomysłem. Pełno nieobliczalnych morderców i złoczyńców ;). To miejsce miało swój klimat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 23:22, el-coyote napisał:

Co do Kampani Wyborczej. Ja natomiast uważam ją bardzo
dobrą. To zamknięte więzienie(niestrzeżone?) wydało mi się super pomysłem. Pełno nieobliczalnych
morderców i złoczyńców ;). To miejsce miało swój klimat :).

Jak napisałem wyżej nie mam zastrzeżeń co do samej misji, ale do jej motywów.
A więzienie jest niestrzeżone, bo jest zamknięte ;] Po prostu nie ma tam czego pilnować. Takimi ruinami nikt się ne zajmuje, bo i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 11:20, asior34 napisał:

to prawda że jak przejdziesz gre możesz jezdzić spycharą ca gonsienicach

Są jakies dziwaczne autka w Jeździe Extremalnej, ale tego nie odkrywalem, nudne misje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie mi pomoc jestem na ostatniej misji.
Spotykam takiego kolesia na balkonach i mam tylko 9 procent życia i musze go zabić czy macie jakiś sposub za zabicie tego drania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 14:10, asior34 napisał:

możecie mi pomoc jestem na ostatniej misji.
Spotykam takiego kolesia na balkonach i mam tylko 9 procent życia i musze go zabić czy macie
jakiś sposub za zabicie tego drania!!

Chodzi o ***********SPOJLER*************Sama?******************/SPOJLER*********? On jest łatwy. Chowasz się za jakąś kolumnę, Wychylasz się, strzelasz i szybko ponownie chowasz. Jak Ci to sprawnie pójdzie - to nie powinien Cię później w ogóle zranić. Gdy zadasz mu dostateczną ilość obrażeń to ucieknie w miejsce, do którego będą prowadziły ślady krwi(z tego miejsca gdzie on się ukrywa można go również ustrzelić, łatwiej), musisz bardzo uważać, ponieważ na 99% wyskoczy na Ciebie zza rogu i zacznie strzelać. Musisz pierwszy strzelić ;). To tak dość ogólnie, w Mafię dawno nie grałem, ale widowiskowych walk się nie zapomina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 14:10, asior34 napisał:

możecie mi pomoc jestem na ostatniej misji.
Spotykam takiego kolesia na balkonach i mam tylko 9 procent życia i musze go zabić czy macie
jakiś sposub za zabicie tego drania!!

Wychyl się na chwilę i potem od razu schowaj. On puści całą serię z TommyGun''a. Kiedy skończy mu się magazynek wychyl się i zacznij do niego strzelać, możesz strzelać całą serię bez przewrw, ale wtedy ciężko jest trafić celnie, dlatego radzę Ci posyłać serię po 3-4 pociski. Jeśli Ci się uda, nie zdąży on oddać w Twoją stronę żadnego strzału. Kiedy ucieknie, podążaj za nim i trzymaj broń w gotowości. Jak już go pokonasz napawaj się filmikiem końcowym, jest tego warty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 14:49, asior34 napisał:

mam pytanie jak bede chciał sobie zagrac jakąś misje i wczytam ją czy nie skasuje mi się najnowszy
zapis

Nie. Wszystkie zapisy sa osobno czyli mozesz zagrac w 5 misje a potem wczytac np 17 i grac dalej nic Ci sie nie skasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia... ach, ileż ja czasu przy tej genialnej gierce spędzilem... a ta muzyka z menu mi się śni po nocach... takiego wrażenia jak mafia to nie zrobilo na mnie nawet GTA: San Andreas. Toż to nie jest już tylko świetna gra - to jest już arcydzielo (przynajmniej dla mnie) a wierzcie mi, że o niewielu gierkach mogę coś takiego powiedzieć (jeszcze lapie się tylko Fallout 1 i 2, Baldurs Gate 2 i Half Life (1 nie 2!!) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:30, marcin1930 napisał:

A ile misji jest w trybie szalonej jazdy (po skonczeniu gry)??

Jeśli mnie pamieć nie myli to coś koło 20 a dokładniej 19 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha THX
PS. Jedna misja mi utkwila w pamieci to ta w ktorej jedziesz pojazdem opancerzonym (ale nie czolgiem!!:D) i taki balon bomby na ciebie spuszcza :D Super misja (jest w trybie szalonej jazdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, wie ktoś jak można kucać i robić wszystkie inne podstawowe rzeczy w tramwaju? Bardzo polubilem ten środek lokomocji, a mogę tylko sobie stać :/. Może jakiś jest mod na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować