Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Kurde bo teraz się zastanawiam kim grać łotrzykiem czy łowcą. A może i to i to ale niezabardzo mi pasuje dwuklasowiec nigdy nię będzie dobry w swojej jednej profesji:/ A ponadto jak zacząłem grać łowcą to za tych uciekinierów z więźnia dostaje po 17 expa a druidem dostawałem 46 expa (więc róźnica to jest ;]) i z 3 na 4 level trudno idzie:/... Doradźcie mi Panowie tudzież bądź Panie co robić by było wszystko ok;]!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 13:50, Dayek napisał:

Kurde bo teraz się zastanawiam kim grać łotrzykiem czy łowcą. A może i to i to ale niezabardzo
mi pasuje dwuklasowiec nigdy nię będzie dobry w swojej jednej profesji:/ A ponadto jak zacząłem
grać łowcą to za tych uciekinierów z więźnia dostaje po 17 expa a druidem dostawałem 46 expa
(więc róźnica to jest ;]) i z 3 na 4 level trudno idzie:/... Doradźcie mi Panowie tudzież bądź
Panie co robić by było wszystko ok;]!!!


o kurde, jaki maniak- pamięta ile expa dokładnie za co- masakra!

co do wyboru- jak masz HoU, to masz 40 lvl i na luzach sobie możesz zrobić dwuklasowca(tyle że łotrzyk nie będzie taki asasyn, tylko strzelający)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :D Czy może mi ktoś opisać jak ze sobą "współpracują" dodatki i podstawka NWN? Zamierzam kupić Diamentową Edycję i grałem w samego NWN (doszedłem do rozdziału trzeciego). Czy dodatki do ciąg dalszy podstawki, a może jakaś oddzielna kampania. Prosiłbym o dokładniejszy opis. A i na jakiej zasadzie dziala gra przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 13:50, Dayek napisał:

Kurde bo teraz się zastanawiam kim grać łotrzykiem czy łowcą.

Czytałem gdzieś (choć może być to nieprawda :) ), że przejść grę łotrzykiem to męczarnia, zwłaszcza na wyższych levelach. Od razu mówię, że tego nie sprawdzałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:46, Wasizi napisał:

Mam prośbę :D Czy może mi ktoś opisać jak ze sobą "współpracują" dodatki i podstawka NWN? Zamierzam
kupić Diamentową Edycję i grałem w samego NWN (doszedłem do rozdziału trzeciego). Czy dodatki
do ciąg dalszy podstawki, a może jakaś oddzielna kampania. Prosiłbym o dokładniejszy opis.
A i na jakiej zasadzie dziala gra przez internet?


raczej jest to kontynuacja podstawowej kampani. nie grałem ale widziałem początek i były postacie z podstawówki np.: Tom, Linu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:12, Dayek napisał:

> Mam prośbę :D Czy może mi ktoś opisać jak ze sobą "współpracują" dodatki i podstawka NWN?
Zamierzam
> kupić Diamentową Edycję i grałem w samego NWN (doszedłem do rozdziału trzeciego). Czy
dodatki
> do ciąg dalszy podstawki, a może jakaś oddzielna kampania. Prosiłbym o dokładniejszy opis.

> A i na jakiej zasadzie dziala gra przez internet?

raczej jest to kontynuacja podstawowej kampani. nie grałem ale widziałem początek i były postacie
z podstawówki np.: Tom, Linu itp.


Trochę inaczej to wygląda. SoU jest odrębną kampanią, gdzie zalecanym poziomem startowym jest 1 (inaczej jest okropnie łatwa do przejścia). HotU jest kontynuacją SoU, a najemnicy z podstawki wzięli się tam pewnie dlatego, że nie chciało się nowych wymyślać twórcom gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i Wasizi dodatki to zupełnie inna historia niż podstawka, a co do pomocników z podstawiki to spotykamy ich tylko w pierszym rozdziale HotU ale nie bede wam zdradzał fabuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo Waszej trójce. A może mi ktoś przybliżyć grę przez internet? Na czym to polega? Czy jak wejdę do jakiegoś serwera to tam będzie jakaś jedna mapa po której sobie biegają gracze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wejść na serwer na dzień obecny potrzebujesz podstawki i dwóch dodatkwó. Ponadto bardzo często jakieś porzadniejsze serwery wymagają hacków, które możesz pobrać ze strony domowej danego serwera. Spis serwerów możesz znaleźć w googlach.
A co do gry przez sieć to masz do wyboru wieeeel mapek ( czyli serweró) na których możesz grać.
Mapki te są bardzo często ogromne, aby zapewnić graczom dużo rozrywki.
Po tej mapie biegają gracze po różnych lokacjach, możesz tworzyć grupy itp.
JJeśli chcesz grać na jakimś polskim serwerze to najpierw przeczytaj regulamin tego serwera na stronie domowej serwera, bo często mają pewne ograniczenia, aby głównie ustabilizować grę i zakać różnych tanich sztuczek.
jak jakiieś pytania jeszcze to pisz :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 20:50, Dayek napisał:

Skoro już wać pan Wasizi pociągnął ten temat to mam pytanie:
Czy jest jakaś fabuła na takich serwerach?


Zależy od serwera. Niektóre serwery to rozbudowane moduły, inne to proste jak budowa cepa "napieprzanki", na upartego dałoby się główną kampanię upchnąć na serwer :). Ale niektóre to na prawdę małe arcydzieła, tak przynajniej słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 20:50, Dayek napisał:

Skoro już wać pan Wasizi pociągnął ten temat to mam pytanie:
Czy jest jakaś fabuła na takich serwerach?

Każdy serwer to inny świat, ze swoją historią, w którym twoja postać żyje jak Simsach (w każdym razie można to tak porównać). Jeśli jest to serwer RPG, to w 100% odgrywasz codzienne zachowanie, a jak akcja to nie musisz tego robić i idziesz jak w np. Diablo i lejesz co się nawinie, zachowując przy okazji klimat, tzn. nie używając emotek w wypowiedziach, wulgaryzmów, skrótów wyrazów itp.
Na prawie każdym serwerze znajdują się stałe questy - takie jak w kampani od NPC. Do tego, jeśli serwer posiada Mistrzów Gry, to mogą oni prowadzić własne przygody jak w papierowym RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę z innej beczki...
Chodzi o single player. Nagle (nie wiem kiedy, zdaje mi się że po pokonaniu Gulnan w Żebraczym Gnieździe) zacząłem mówić jak ork (Ty być łotrzyk, Ja dostać nagroda, Ja dziękować itd.) mimo że gram człowiekiem. Czy jest jakis sposob żeby wyeliminować ten bug? Wątpie żeby to miało znaczenie, ale mam półorka w drużynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 22:12, Cube945 napisał:

To ja troszkę z innej beczki...
Chodzi o single player. Nagle (nie wiem kiedy, zdaje mi się że po pokonaniu Gulnan w Żebraczym
Gnieździe) zacząłem mówić jak ork (Ty być łotrzyk, Ja dostać nagroda, Ja dziękować itd.) mimo
że gram człowiekiem. Czy jest jakis sposob żeby wyeliminować ten bug? Wątpie żeby to miało
znaczenie, ale mam półorka w drużynie...

A jak wygląda sprawa z inteligencją Twojej postaci? Bo poniżej 8 bodaj ma się kłopoty z wyrażaniem myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem, ale dzięki za trop :) Jeżeli choroby, klątwy itd. obniżają statsy na stałe to możliwe bo... zreszta wiecie co sie dzieje w Żebraczym Gnieździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 22:20, Cube945 napisał:

Dokładnie nie wiem, ale dzięki za trop :) Jeżeli choroby, klątwy itd. obniżają statsy na stałe
to możliwe bo... zreszta wiecie co sie dzieje w Żebraczym Gnieździe.


Do odzyskania statsów można skorzystać m.in. z czarów, zwojów i mikstur (mniejszego) przywrócenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 13:48, Abi Dalzim napisał:

Ile w ogóle jest rozdziałów w podstawce?


o ile sie nie mylę - cztery albo pięć. niestety, każdy następny gorszy od poprzedniego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 13:50, Azrathel napisał:

niestety, każdy następny gorszy od poprzedniego...

Chodzi Ci o fabułę? Jestem na początku drugiego rozdziału i na razie nie jest tak tragicznie (fajerwerków nie ma, ale nie jest źle...). Nie jest to co prawda BG, ale grać się da bez zgrzytania zębami. Mam nadzieję, że dalej nie będzie tak źle jak mówisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 13:56, Abi Dalzim napisał:

> niestety, każdy następny gorszy od poprzedniego...
Chodzi Ci o fabułę? Jestem na początku drugiego rozdziału i na razie nie jest tak tragicznie
(fajerwerków nie ma, ale nie jest źle...). Nie jest to co prawda BG, ale grać się da bez zgrzytania
zębami. Mam nadzieję, że dalej nie będzie tak źle jak mówisz :)


pod koniec gry to już jakiś kompletny arcade: w ogóle nie wiadomo o co chodzi (grałem w angielską wersję - a angielski znam bardzo dobrze i nie miałem trudności w zrozumieniu, co do mnie piszą :)) - jest już po prostu tak zamotane, że masakra :)
a końcówka aż woła sie o pomstę do nieba - swoim barbarzyńcą (+ mały Tommy Undergallows) rozwaliłem głównego "przeciwnika" w jakieś trzydzieści sekund (oczywiście po uprzednim podpakowaniu miksturami). a sam Boss też marniutki - liczyłem na coś wielgachnego, z rogami i w ogóle, a dostałem malutką jaszczurkę, mniejszą nawet od mojego pół-orka...
do BG nie ma startu - tak i pod względem fabularnym jak i grywalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować