Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2006 o 21:04, Abi Dalzim napisał:

Dobry ten Dalean :) Czasami zanim zdążę czar rzucić, to on już gościa skasuje :D


U mnie też tak bywało. Choć grając Paladynem też go włączałem do drużyny. Jakoś przypadł mi do gustu. Trzeba go pilnować bo jak sam pójdzie rozwalać przeciwników to na którymś może się zaciąć a wtedy trzeba go leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 21:12, Napek napisał:

A ogólnie to jak wrażenia z prowadzenia czarownika? Który masz poziom?

Mam czarodzieja :) Poziom 3.
Zdecydowałem się na maga, bo poczytałem na kilku forach dyskusje właśnie o magach i czarownikach i przeważały głosy na maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 22:51, zbysheck napisał:

A ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładnie różnice między czarodziejem a czarownikiem?
Wiem, mógłbym sprawdzić w grze, ale tak przejrzyściej :)

Najprościej: czarownik to samouk, a czarodziej - pilny student.
Czarownik poznaje czary spontanicznie, bez pomocy zwojów czy innych podobnych wynalazków. Może też rzucać czary częściej.
Natomiast czarodziej to badacz. Zna więcej zaklęć, ale aby jakieś rzucić musi je zapamiętać. Zwoje to podstawowy (chyba jedyny) sposób na poznanie czarów. Dzięki swoim studiom, są w stanie ulepszyć znane czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 23:23, windows00 napisał:

> A ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładnie różnice między czarodziejem a czarownikiem?
> Wiem, mógłbym sprawdzić w grze, ale tak przejrzyściej :)
Najprościej: czarownik to samouk, a czarodziej - pilny student.
Czarownik poznaje czary spontanicznie, bez pomocy zwojów czy innych podobnych wynalazków. Może
też rzucać czary częściej.
Natomiast czarodziej to badacz. Zna więcej zaklęć, ale aby jakieś rzucić musi je zapamiętać.
Zwoje to podstawowy (chyba jedyny) sposób na poznanie czarów. Dzięki swoim studiom, są w stanie
ulepszyć znane czary.


Aha, dzięki- tak więc jednak wolę mojego czarownika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 00:09, zbysheck napisał:

Aha, dzięki- tak więc jednak wolę mojego czarownika :)

Tylko że czarownik nie może między jednym poziomem doświadczenia a drugim zmieniać czarów. Używa tylko tych, które wybrał przy awansie, a to czasami nie wystarcza na konkretnych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 11:21, Abi Dalzim napisał:

> Aha, dzięki- tak więc jednak wolę mojego czarownika :)
Tylko że czarownik nie może między jednym poziomem doświadczenia a drugim zmieniać czarów.
Używa tylko tych, które wybrał przy awansie, a to czasami nie wystarcza na konkretnych wrogów.



tu cię zaskoczę - o ile mnie pamięć nie myli, w NWN można zmieniać starsze czary podczas awansów na wyższe poziomy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 11:21, Abi Dalzim napisał:

> Aha, dzięki- tak więc jednak wolę mojego czarownika :)
Tylko że czarownik nie może między jednym poziomem doświadczenia a drugim zmieniać czarów.
Używa tylko tych, które wybrał przy awansie, a to czasami nie wystarcza na konkretnych wrogów.


odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:49, sooldier napisał:

czy w Neverwinter Nights można kontynuować rozwijanie postaci z baldurs'' gate II, chodzi o
to czy save''y z baldura pasują do Neverwinter Nights?


eeee... raczej nie :)

A ja mam pytanie i proszę o możliwie szybką odpowiedź

Czy Neverwinter Diamentowa Edycja chodzi z płytą czy bez?

nie myslcie sobie tylko że chodzi o piractwo :)
po prostu mój kolega nie ma DVD i planuje pożyczyć od swojego kolegi żeby zainstalować i potem byśmy se pykali na serwie jeśli chodzi bez płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:54, zbysheck napisał:

> czy w Neverwinter Nights można kontynuować rozwijanie postaci z baldurs'' gate II, chodzi
o
> to czy save''y z baldura pasują do Neverwinter Nights?

eeee... raczej nie :)

A ja mam pytanie i proszę o możliwie szybką odpowiedź

Czy Neverwinter Diamentowa Edycja chodzi z płytą czy bez?

nie myslcie sobie tylko że chodzi o piractwo :)
po prostu mój kolega nie ma DVD i planuje pożyczyć od swojego kolegi żeby zainstalować i potem
byśmy se pykali na serwie jeśli chodzi bez płyty


niestety do pytania przez neta jest potrzebne konto, a o ile się nie mylę to jest 1 na CD-Key(mogę się mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 21:01, Fagno napisał:

niestety do pytania przez neta jest potrzebne konto, a o ile się nie mylę to jest 1 na CD-Key(mogę
się mylić)


luuuuuz :)
kupujemy oddzielnie, tylko nie wiem czy jak nie ma napędu DVD to czy będzie mógł grać

sooldier ---> mam nadzieję, ale na przykład gry z CDA na DVD chodziły mi z płytą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja powiem tak, bez płyty raczej nie pójdzie ale możesz zawsze zrobić obraz płyty i grać z niego, a jako że masz (lub bedziesz miał) orginał to nie jest to piractwo, osobiście też gram z obrazu bo szkoda mi płyt (swoje lata juz mają a narazie nie mam kasy na nowy egzemplaż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to gra z patchem 1.66 działała bez płyty :]. Nie wiem jak to jest z patchem 1.68 bo nie miałem jeszcze okazji zagrać (jutro to się już zmieni ;p) ale podejrzewam, że twórcy nie zmienili tego bo i po co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 23:01, Kunek90 napisał:

Z tego co pamiętam to gra z patchem 1.66 działała bez płyty :]. Nie wiem jak to jest z patchem
1.68 bo nie miałem jeszcze okazji zagrać (jutro to się już zmieni ;p) ale podejrzewam, że twórcy
nie zmienili tego bo i po co :)


o... to jak jutro będziesz miał to napisz tylko słów...
ja nie zamawiam jeszcze, bo wiadomo- kasa :/
ale już niedługo... :D:D:D

tak więc jak będziesz jutro miał to napisz czy z płytą chodzi czy co, ok?

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 21:51, Abi Dalzim napisał:

Zdecydowałem się na maga, bo poczytałem na kilku forach dyskusje właśnie o magach i czarownikach
i przeważały głosy na maga.


Większość nie zawsze ma rację... Sokrates ? Największy krytyk demokracji ? Nieważne...
Czarownik jest zdecydowanie lepszy na PVP (player vs player jakby ktoś nie wiedział) i na PVM również. Ma mniej czarów co prawda z każdego lvl, ale za to jest więcej naładowań. Czarownikiem łatwiej się gra. Niektórzy się wykłócają, że ma za mało czarów, ale prawda jest taka, że aby postać była silna potrzebujesz tyle czarów ile właśnie ma czarownik, a z tych pozostałych, których sobie nabierzesz czarodziejem nie korzystasz.
Uwierz mi na słowo - gram w tę grę już ponad 3 latka. Grałem na arenach player vs plaer, grałem w kampanie i przeszedłem, grałem na serwerach w necie i RPG i takich zwykłych ala Diablo (latasz i zabijasz) i ostatecznie gadałem z ludźmi, więc pojęcie mam. Przez 3 lata wierciłem te dwie klasy, więc tworzenie znam praktycznie na pamięć. Czarodziejem bierzesz marne czary na początku i nie możęsz ich później usunąć, co mnie dobija, czarownikiem usuwasz sobie przy awansie... Na wyższych lvl, na prawdę góruje czarownik (co się of kors nie zgadza z FR). Zdanie to nie tylko moje, ale i ludzi, z którymi miałem wręcz zaszczyt grać, a którzy tą grę znają od A do Z, poprzez Ą Ę K L Ó W. :) :D

Słuchaj Abi - może "wal" kampanie i chodź na serwer. Przy okazji poodgrywasz sobie postać, a przecież lubisz rpg ? Znam parę serwerów, co o tym sądzisz ? Nie martw się jakby co, żeś nowy, bo wielu nowych jest. :P
Szczegóły na gg, jutro, masz mnie jeszcze na liście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam z nexta (jak najbardziej dvd) i chodzi bez problemu, płytę wkłądałem 2 razy : raz instalując pod windows, drugi próbując instalatora linuksowego (niestety ten kategorycznie żąda włożenia 2cd). Podejrzewam że z diamentową edycją będzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

brak polskich znaków po instalacji NWN+SOU+HOU+ łatka 1.68 HOU pl (critical rebuild)

Miał ktoś podobny problem? Jak go rozwiązać?
Proszę o w miarę szybką receptę :) (dzisiaj do 15.00 :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować