Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2006 o 17:18, Mistic napisał:

Mi tam żal kasy, żeby miec więcej egzemplarzy danej gry niż jeden. Jak jest jakas wypasiona
edycja to wole sie pozbyc straych wersji i zainwstowac dodatkowe 10-20 zł i kupic nowa.

Ja rozumiem i wcale nie przekonuję. Nie licząc sapera, pasjansa itp. mam na kompie teraz zainstalowane 4 gry, więc mogę się skupić na nich.
Powodzenia i życzę dużej kasy na upgrade kompa i wiele gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D

Byłam w wieży Bractwa w Luskanie i na trzecim lub czwartym poziomie znajdowały się portale, przez które przechodziły różne quasity i takie tam. Był tam też stół alchemika i dziennik, z którego wynikało, że żeby przywołać jakowąś potworną grozę, trzeba na wspomnianym stole umieścić czaszkę gargulca i język slada. Była też wzmianka o użyciu rozproszenia magii i tu pojawił się problem, bo przeca ani ja, ani Daelan magami nie jesteśmy. Zawsze w takich momentach można było znaleźć gdzieś różdżkę o podobnym działaniu, ale ja tutaj nic takiego nie znalazłam.
Nie znalazłam również klucza do komnaty na tym poziomie, na którym była uwięziona czarodziejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 08:37, Łukol napisał:

Był tam też stół alchemika itd...


No cóż, nie każdy jest magiem :) Ja zazwyczaj gram czarodziejami i nie mam najmniejszego pożytku z kuźni w kolejnych aktach, w których można sobie zrobić różne bronie i zbroje. Nie widzę zatem nic dziwnego w tym, że woj nie bardzo będzie wiedział jaki zrobić użytek z magicznych formuł i alchemicznych przepisów. To takie fabularne podejście :]

Nie jestem pewnien jak wygląda sytuacja z berłami, ale chyba przy nich nie ma ograniczenia klasowego, więc nie jest problemem mieć zawsze ze sobą z jedno berło terroru i z jedno odwrócenia. W tym przypadku akurat to drugie byłoby w sam raz. Poza tym z tych przepisów zazwyczaj wychodzą magiczne laski, których mogą używać tylko adepci Sztuki, więc Twojej postaci i tak prawdopodobnie by się do niczego nie przydała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 08:37, Łukol napisał:

Byłam w wieży Bractwa w Luskanie i na trzecim lub czwartym poziomie znajdowały się portale,
przez które przechodziły różne quasity i takie tam. Był tam też stół alchemika i dziennik,
z którego wynikało, że żeby przywołać jakowąś potworną grozę, trzeba na wspomnianym stole umieścić
czaszkę gargulca i język slada. Była też wzmianka o użyciu rozproszenia magii i tu pojawił
się problem, bo przeca ani ja, ani Daelan magami nie jesteśmy. Zawsze w takich momentach można
było znaleźć gdzieś różdżkę o podobnym działaniu, ale ja tutaj nic takiego nie znalazłam.


Cześć! Niestety nie pamiętam już wszystkiego ale czy zniszczyłaś już portale skąd wychodziły quasity i impy?
Jeśli nie to do portalu impów trzeba wrzucić jakieś szczątki z quasita i odwrotnie. Może to ci pomoże?

Dnia 25.09.2006 o 08:37, Łukol napisał:

Nie znalazłam również klucza do komnaty na tym poziomie, na którym była uwięziona czarodziejka.


Jeżeli chodzi ci o czarodziejkę z 5 poziomu to nie znajdziesz klucza do poziomu 6. Musisz ją uwolnić - rozwalić pochodnie (wyskakują różne stwory - dość silne)

Jeżeli chodziło ci o coś innego lub nie odpowiedziałem Ci na pytania to szkoda.
Chyba zrobię podstawowe NWN jeszcze raz bo już b.dużo pozapominałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Poza tym z tych przepisów zazwyczaj wychodzą magiczne laski, których mogą używać tylko adepci Sztuki, więc Twojej postaci i tak prawdopodobnie by się do niczego nie przydała :)

Chyba się nie zrozumieliśmy :D
Chodzi mi o to, że tutaj wystąpiła podobna sytuacja, jak w Czarnystawie, gdzie - mimo, że nie jestem magiem - mogłam wezwać Beliala za pomocą różdżki znalezionej w jednej ze skrzyń ( nie wiem, czy pamiętasz, ale żeby go wezwać trzeba było na stojącą nieopodal kadzielnicę rzucić czar... eee... zapomniałam nazwy, ale coś związanego z ogniem ). I właśnie chodzi mi o to, że chyba niezależnie od klasy masz możliwość wykonania zadania, tym bardziej, że w tym przypadku chodziło o wezwanie jakiejś bestii a nie stworzenie różdżki czy eliksiru... tak mi się przynajmniej wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 09:25, jadam napisał:

Cześć! Niestety nie pamiętam już wszystkiego ale czy zniszczyłaś już portale skąd wychodziły
quasity i impy? Jeśli nie to do portalu impów trzeba wrzucić jakieś szczątki z quasita i odwrotnie. Może to
ci pomoże?


Może i nie pamiętasz, ale wiesz co - możliwe, że o to tu chodzi :D Nie zniszczyłam jeszcze tych portali, bo akurat nie bardzo wiedziałam, co tam wrzucić. Spróbuję zrobić tak, jak mówisz :D

Dnia 25.09.2006 o 09:25, jadam napisał:

Jeżeli chodzi ci o czarodziejkę z 5 poziomu to nie znajdziesz klucza do poziomu 6. Musisz ją
uwolnić - rozwalić pochodnie (wyskakują różne stwory - dość silne)


Tu to akurat trochę poplątałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w Czarnystawie to była część zadania :) Tutaj jest zwykłe laboratorium alchemika, w grze jest kilka takich. Tutaj, wnioskując po tej wspomnianej przez Ciebie grozie, stworzyć moża było Berło Terroru (już nie pamiętam za dobrze ;p).

Pamiętam, że chyba w 3 rozdziale trafia się do laboratorium czarodzieja, gdzie częścią zadania (w sumie to głównego) jest wezwać żywiołaka wody językiem slaada i Kwasową Strzałą Melfa. Można tam znaleźć pierścień, którym rzucisz zaklęcie. Ale w tym samym kompleksie podziemi trafisz na laboratorium alchemika, w którym wykorzystując chyba kryształ kwarcu, oko rakshasy i zaklęcie ogłupienia (5-ty poziom) można stworzyć Laskę Dowodzenia (chyba). I to już nie jest niezbędne do ukończenia żadnego zadania. To jest po prostu coś w rodzaju kuźni (jak w piwnicy Złotego Rycerza w pierwszym rozdziale), tyle, że dla czarodziejów i czarowników.

Więc chyba takie miejsca musisz sobie zwyczajnie odpuścić. Ale trzymam kciuki za to, żebym się mylił i udało Ci się zrobić takie berło i później je sprzedać - każdy grosz dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 10:32, Napek napisał:

Więc chyba takie miejsca musisz sobie zwyczajnie odpuścić. Ale trzymam kciuki za to, żebym
się mylił i udało Ci się zrobić takie berło i później je sprzedać - każdy grosz dobry :)


Ok, przyjęłam :D
Myślałam tylko, że ma to jakiś związek ze zniszczeniem portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 10:39, Łukol napisał:

Myślałam tylko, że ma to jakiś związek ze zniszczeniem portali.


Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie ma związku ;) A mówić jak je zniszczyć nie będę, żeby nie psuć Ci zabawy :P (choć pewnie już się z tym uporałaś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 10:42, Napek napisał:

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie ma związku ;) A mówić jak je zniszczyć nie będę,
żeby nie psuć Ci zabawy :P (choć pewnie już się z tym uporałaś)


No właśnie, że nie :/ Wyjątkowo nie mam pomysłu, co by tu wrzucić, bo nie znalazłam nic, co by mnie na to naprowadziło. Spróbuję sposobu jadama i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:23, DevilQ napisał:

Witajcie sciągnołem moda Diabeł w kamieniu gdzie go mam wżucic zeby go odpalic ?


Podaj jakie pliki są. Plik .mod musi napewno trafić do modules.
O ile pamiętam to chyba są jeszcze predefiniowane 3 postacie .bic-do localvault. Jeśli są jakieś pliki typu .tga to do portraits
Nie pamiętam czy coś jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś dwa lata nie grałem w NVN.
Dzisiaj odkurzułem półke, instaluje, autoupdatuje a tu taki zonk w menu update:

The patching system was updated successfully.
Twoja wersja gry: 1.62.8047 Polish

Sprawdzanie pinga: nwpatch.bioware.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
L1czenie...nwpatch.bioware.com
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /neverwinternights/nwn_x12_polish_from1628047_to1678093.md5
Próba przywrócenia informacji o wersji gry.
Odtwarzanie brakuj1cych informacji rejestru.
L1czenie...nwpatch.bioware.com
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /neverwinternights/nwn_x12_polish_from1628047_to1678093.md5
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://nwn.bioware.com/support/patch_polish_hotu.html#crit
Proces aktualizacji zosta3 przerwany
Sprawdzanie pinga: nwpatch.bioware.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
L1czenie...nwpatch.bioware.com
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /neverwinternights/nwn_x12_polish_from1628047_to1678093.md5
Próba przywrócenia informacji o wersji gry.
Odtwarzanie brakuj1cych informacji rejestru.
L1czenie...nwpatch.bioware.com
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /neverwinternights/nwn_x12_polish_from1628047_to1678093.md5
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://nwn.bioware.com/support/patch_polish_hotu.html#crit
Proces aktualizacji zosta3 przerwany

Skąd pobrać tą poprawkę "Critical Rebuild"? O co w ogóle chodzi, przeciez to miał być w końcu autoupdate...?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja droga, to patcha 1.68 do podstawki maja juz i niemcy i wlosi i francuzi i hiszpanie, tylko polacy jakos nie bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 13:39, xnts napisał:

a tak swoja droga, to patcha 1.68 do podstawki maja juz i niemcy i wlosi i francuzi i hiszpanie,
tylko polacy jakos nie bardzo....


Musimy poczekać na jakieś info od Cdprojektu. Ale pewnie kiedyś się doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 13:34, T34 napisał:

Skąd pobrać tą poprawkę "Critical Rebuild"? O co w ogóle chodzi, przeciez to miał być w końcu autoupdate...?:/


http://www.gram.pl/gra_pliki.asp?id=37 -tu masz linki do wszystkich łatek do różnych wersji Neverwintera, z różnymi dodatkami. Jeśli masz oba dodatki to pierwszy od góry t właśnieo Critical Rebuild, który Cię ineteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 22:19, jadam napisał:

> Witajcie sciągnołem moda Diabeł w kamieniu gdzie go mam wżucic zeby go odpalic ?

Podaj jakie pliki są. Plik .mod musi napewno trafić do modules.
O ile pamiętam to chyba są jeszcze predefiniowane 3 postacie .bic-do localvault.
Jeśli są jakieś pliki typu .tga to do portraits
Nie pamiętam czy coś jeszcze jest.

Thx już sobie poradziłem to co napisałes mi wystarczyło niewiedziałem co zrobić bo ten mod ma własną instalke i hciał mi to wypakować do katalogi Neverwinter Nights\NWN i to mnie zbiło z tropu bo niema tam katalogu NWN więdz tam to zaistalowałem i sobie tylo zawartość poprzenosiłem do odpowiedznich katalogów i działa jeszcze raz thx i pozdrowka a znasz jakies ine fajne polskie mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie kobitę w opresji, bo gotowa się rozpłakać... ;D

Jestem w kanałach Luskan i szukam dźwigni. Wszystko gites, tyle tylko, że za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć dźwigni kamienia :(

Nieraz mam wrażenie, że baby to faktycznie nadają się tylko do garów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować