Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Może Mastermind lubi samochodówki i nie ma bladego pojęcia jak powinna wyglądać gra RPG i dlatego mu mapa się nie podobała bo nie było GPS''a w plecaku nie było podziału na sportowe luksusowe itp. Koń nie posiadał nitro i AI niechciało gadać o wyścigach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:16, Abe83 napisał:

A kto żąda nacisków na recenzentów żeby ocenę zmienić??!!! Ludzie kochani, człowieku,
obudź się.


Napisz wyraźnie w takim razie swój postulat - czego oczekujesz, zamiast pisać o teoriach spiskowych :)
Bo to, że (teoretycznie, bo tego nie wiem) Arcania podobałaby się recenzentowi bardziej, niż TW2 nie jest jeszcze argumentem i na dodatek jeśli recki pisały różne osoby, to też trudno porównać ich gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:23, Laid_back napisał:

Napisz wyraźnie w takim razie swój postulat - czego oczekujesz, zamiast pisać o teoriach
spiskowych :)


Po prostu obiektywnych recenzji i recenzentów. Jak ktoś jest nastawiony źle na grę i nie podchodzi do niej na "chłodno", to z góry można założyć że recenzja będzie nieobiektywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:25, Koski napisał:

Po prostu obiektywnych recenzji i recenzentów. Jak ktoś jest nastawiony źle na grę i
nie podchodzi do niej na "chłodno", to z góry można założyć że recenzja będzie nieobiektywna


Odpada, bo nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja. Każdy ma swój gust, doświadczenia, zboczenia i preferencje, tego nie usuniesz. Robot by musiał pisać. Ale oczywiście trzeba starać się eliminować wszelkie uprzedzenia, albo chociaż wyraźnie je w tekście zaznaczać - z tym się absolutnie zgadzam. Ja na przykład nie trawię gwiezdnych wojen, ale świetnie się bawiłem przy Star Wars Racer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:23, Laid_back napisał:

Napisz wyraźnie w takim razie swój postulat - czego oczekujesz, zamiast pisać o teoriach
spiskowych :)


A kto tu mówi o postulatach? Wyraziłem tylko swoje niezadowolenie, ale najwyraźniej od paru postów próbujesz mi włożyć w usta coś, czego nie powiedziałem. O "teoriach spiskowych" była tylko jedna wzmianka i to jako sugestia a nie pewnik, dałem jedynie znać, że sprawa jest dziwna.

Dnia 24.11.2010 o 12:23, Laid_back napisał:

Bo to, że (teoretycznie, bo tego nie wiem) Arcania podobałaby się bardziej, niż TW2 nie
jest jeszcze argumentem i na dodatek te recki pisały różne osoby, więc też trudno porównać
ich gusta.


Zastanów się człowieku, co piszesz. Argumentów już dosyć padło z różnych stron, zresztą nie trzeba być geniuszem żeby docenić bogactwo questów, przedmiotów i masę frajdy, jaką daje Two Worlds II i wiedzieć, że wady są, ale nie są na tyle istotne, żeby zaniżać ocenę do 6/10.

Bo gdyby tak było, to jaką ocenę wg tego recenzenta powinna dostać np. pierwsza część Gothic? Zresztą, nieważne - wszyscy dobrze wiedzą o co chodzi, tylko Ty udajesz, że nie widzisz. Subiektywny odbiór swoją drogą, ale autor recenzji sam umieścił w plusach rzeczy najważniejsze dla dobrego cRPG, a w minusach sprawy mniej istotne, po czym wystawił ocenę 6.

A jak mało Ci porównań i argumentów, to zapytam: grałeś w TWII, że twierdzisz teraz, że nie widzisz problemu? A zapoznałeś się z innymi recenzjami Arcanii i TW, w internecie i w prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:16, Koski napisał:

Wersja PC (5 recenzji): 88%

Wersja XboX 360(4 recenzje):86%


I co z tego? Mastermind miał prawo wystawić ocenę jaką chciał, nawet 1.

Wiedziałem, że ktoś sypnie danymi z MC.
Tak przy okazji: obiektywna recenzja nie istnieje.

@down: tak! niech recenzent daje takie oceny jak inni! Nie zaniżajmy średniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:35, Laid_back napisał:

Przeczytaj proszę jeszcze raz co napisałem, bo nie zrozumiałeś.


Nie ma to jak oparty na konkretach kontrargument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:38, Abe83 napisał:

Nie ma to jak oparty na konkretach kontrargument.


Napisałem wyraźnie wyżej, że nie będę bronił recenzji i nawet w TW 2 nie grałem - dlatego poprosiłem byś jeszcze raz przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2010 o 12:39, Laid_back napisał:

Napisałem wyraźnie wyżej, że nie będę bronił recenzji i nawet w TW 2 nie grałem - dlatego
poprosiłem byś jeszcze raz przeczytał.


Fakt, pisałeś, zapomniałem już, jednak nie zmienia to faktu, że nie odpowiedziałeś zbyt wiele na mojego ostatniego posta. Bo bronić recenzji podobno nie bronisz, jednak swoje piszesz, a skoro piszesz do mnie i to rzeczy nie do końca sensowne, to po mojej odpowiedzi może wypadałoby jakoś zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:37, Henrar napisał:

I co z tego? Mastermind miał prawo wystawić ocenę jaką chciał, nawet 1.


Owszem, jeżeli będzie to poparte odpowiednimi i twardymi argumentami. Minusy w recenzji TWII nie są zbyt mocne, aby wystawić ocenę 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie grałem, nie mogę się ustosunkować - dodatkowo wcale nie muszę się zgadzać z recenzją, mi np.Arcania nie podobała się, a pierwszy Gothic to jedna z moich ulubionych gier. Po prostu przestrzegam przed równaniem wszystkiego do średniej i informuję, że recenzent ma prawo do swojego gustu i oceny. Jeśli popełnia błędy i nierzetelnie przedstawił argumenty, musi odpowiedzieć na zarzuty - ale to nie znaczy, że koniecznie ma wystawić ocenę 8,5 - "bo tak wypada i inni tak oceniają". Eurogamer wystawił niedawno Mafii II ocenę 4/10 z czym się absolutnie nie zgadzam - ale recenzent ma do tego prawo, uzasadnił ocenę i nie kazałbym mu podwyższać jej o kilka oczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, nie. Przepraszam za swoją postawę, bo nie mam zamiaru Tobie ani nikomu niczego udowadniać. Po prostu przestanę tutaj zaglądać, bo coś złego się ostatnio stało z poziomem tekstów na Waszym serwisie. Może zróbcie jakąś ankietę na ten temat?

Chociaż, to już nie moja sprawa. Wasz cyrk - Wasze małpy, jak mawiają Rosjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena tekstu Masterminda 1.9.
Wszystko jasne, dla mnie gra jest swietna - zasluguje minimum na 7-8.
A jak chce Wam sie zwiedzac najwieksza wyspe to proponuje zakup lodzi :), ale niewiele tam znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skromnie dodam, w odniesieniu do treści recenzji, że autor błędnie napisał, że nie da się sprzedawać przedmiotów "grupowo". Da się, trzeba kliknąć na przedmiot z przytrzymanym prawym klawiszem Ctrl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 12:55, Laid_back napisał:

pierwszy Gothic to jedna z moich ulubionych
gier.


Jestes nieobiektywny, bo wszyscy wiedza, ze pierwszy Gothic to syf. A wszyscy to znaczy ja, bo mi sie ta gra nie podobala,

Dnia 24.11.2010 o 12:55, Laid_back napisał:

Po prostu przestrzegam przed równaniem wszystkiego do średniej i informuję, że
recenzent ma prawo do swojego gustu i oceny.


Ja tam od kilku lat tlumacze, ze nie istnieje cos takiego jak obiektywna recenzja. W recenzji zawsze zawarte sa odczucia grajacego. Osobiscie grze James Bond 007: Blood Stone wystawilem ocene na poziomie 20%, bo moim zdaniem gra jest za krotka, nie spelnila w pokladanych w niej nadzieji, fabula jest sztampowa. Jednakze w wielu innych recenzjach gra dostaje nawet dobre noty. I ktora jest obiektywna? Odpowiedz: zadna.

Dnia 24.11.2010 o 12:55, Laid_back napisał:

Eurogamer wystawił niedawno Mafii II
ocenę 4/10 z czym się absolutnie nie zgadzam


Ja tez sie nie zgadzam z ta ocena dla Mafii II, bo powinna byc nizsza. :)

To samo mamy w przypadku TW II. Jednakze sporo zarzutow pod adresem gry powtarza sie w roznych recenzjach, wiec chyba faktycznie nie wszystko jest z ta gra w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 13:58, Wojman napisał:

To samo mamy w przypadku TW II. Jednakze sporo zarzutow pod adresem gry powtarza sie
w roznych recenzjach, wiec chyba faktycznie nie wszystko jest z ta gra w porzadku.


Tego nie wiem - ale myślę, że Mastermind chętnie Wam odpowie na pytania i wyjaśni dlaczego mimo wszystko zdecydował się wystawić taką, a nie inna ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak pitolą o subiektywnej czy też obiektywnej opinii itp. Ludzie, w każdym zawodzie każdy pracownik ma swoje subiektywne odczucia tak, ale czy może subiektywnie pracować? Nie, bo ma narzucone różne normy itp. itd. Więc przestańcie już chrzanić, iż recenzja nie może być obiektywna. W każdym bądź razie raz już to napisałem i powtórzę. Jak ktoś się zastanawia nad zakupem jakiejś gry to niech wejdzie na portal gram.pl, sprawdzi ocenę gry - jeżeli takowa jest wysoka to gry pod żadnym pozorem nie kupować, jeżeli jest niska brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, na dzień człowiek tylko zginie z netu, a tu taki raban ;)
W odniesieniu do recenzji, a zwłaszcza oceny.
Rzecz jasna, każdy może się z nią nie zgadzać - takie prawo, sporo osób pisze o subiektywnej ocenie i to jest właśnie strzał w dziesiątkę.
Czy mnie poniosło? Czy ocena za niska? Przyznam, że może troszeczkę. Ale wynika to z bardzo sensownego, moim zdaniem, przemyślenia, którego dokonałem tuż przed wystawieniem oceny. Uznałem, że mniej więcej tyle samo rzeczy mi odpowiada, co i przeszkadza. Stąd wypadła mi początkowo 5 - czyli ocena dokładnie w środku skali. Potem dodałem jedno oczko, bo tak źle przecież nie jest, gra ma niewątpliwe plusy. A na końcu, napisałem, że jeśli wyjdzie patch i poprawi te wszystkie "upierdliwe bugi" to można nawet dać 7. Dla wielu pewnie i to będzie za mało, ale dla mnie nie. Ot cała filozofia. Wszelkie inne spiskowe teorie wkładam między bajki. I jeszcze jedno. Proszę nie róbcie zestawień w stylu COD dostał - 6,5 a TW II - 6. Przecież to nie ma sensu. Przyczyny widzę dwie:
1. recenzowały dwie różne osoby
2. to zupełnie inne gry, których nie można porównywać na zasadzie "ta lepsza, ta gorsza"

Osobiście dałbym ostatniemu COD ocenę w okolicach 7-8. A Peps,i zdaje się, dał niższą i to jest jego prawo.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego autor recenzji nie przytoczył-świat mimo iż, piękny i zróżnicowany jest okrojony-cala duża wyspa jest dostępna jedynie w 20%-nie ma to jak zostawić sobie dodatkowy zarobek dzieki DLC. Dla mnie to największa wada TWII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować