Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2010 o 20:31, lowskill napisał:

PS2 mam już trochę czasu, dzielnie zastępowała przestarzałego peceta i leciwego laptopa.
Kilka zacnych tytułów posiadam [więcej o tym niedługo na moim gramsajcie]. Dwa padziki,
2 karty 8mb + podstawka pod konsolkę i 32'''' i można już zacnie bawić się ze znajomymi
lub samemu. Polecam Soul Calibur III, Ojciec Chrzestny, Star Wars The Force Unleashed.


Nie chciałbyś wymienić pada na jedną z moich gier ? Mam też pada pod pc na wzór tego od PS3 z chłodzeniem firmy Logitech.

Łap linka z moją listą gier na wymianę:
http://gametrade.pl/u/medzik1992/gry_na_wymiane

PS. Wczoraj pojechałem do Szczecina i przy okazji porozglądałem się za padem. W Empiku nie było. Był za to w Realu ale cena mnie odstraszyła... 90 zł. Nie no proszę... przecież to już starsza konsolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 09:55, Pr0gamer1992 napisał:

PS. Wczoraj pojechałem do Szczecina i przy okazji porozglądałem się za padem. W Empiku
nie było. Był za to w Realu ale cena mnie odstraszyła... 90 zł. Nie no proszę... przecież
to już starsza konsolka.

Ale nadal jeden z najlepszych istniejących padów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 10:07, Kosmitus napisał:

Ale nadal jeden z najlepszych istniejących padów :)


Daj spokój. Za konsolkę zapłaciłem 200zł, a za pada mam dać 100zł ? Raczej nie jest to zbyt mądre :/ Mogę teraz liczyć na to, że ktoś będzie miał do sprzedania tanio albo będę mógł wymienić jakąś grę za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 11:12, Pr0gamer1992 napisał:

> Ale nadal jeden z najlepszych istniejących padów :)

Daj spokój. Za konsolkę zapłaciłem 200zł, a za pada mam dać 100zł ? Raczej nie jest to
zbyt mądre :/ Mogę teraz liczyć na to, że ktoś będzie miał do sprzedania tanio albo będę
mógł wymienić jakąś grę za niego.


http://www.robson.pl/produkty,pady,109.html


http://www.gram.pl/sklep_kategoria_new.asp?id=8gvg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 09:55, Pr0gamer1992 napisał:

> PS2 mam już trochę czasu, dzielnie zastępowała przestarzałego peceta i leciwego
laptopa.
> Kilka zacnych tytułów posiadam [więcej o tym niedługo na moim gramsajcie]. Dwa padziki,

> 2 karty 8mb + podstawka pod konsolkę i 32'''' i można już zacnie bawić się ze znajomymi

> lub samemu. Polecam Soul Calibur III, Ojciec Chrzestny, Star Wars The Force Unleashed.


Nie chciałbyś wymienić pada na jedną z moich gier ? Mam też pada pod pc na wzór tego
od PS3 z chłodzeniem firmy Logitech.

Łap linka z moją listą gier na wymianę:
http://gametrade.pl/u/medzik1992/gry_na_wymiane

PS. Wczoraj pojechałem do Szczecina i przy okazji porozglądałem się za padem. W Empiku
nie było. Był za to w Realu ale cena mnie odstraszyła... 90 zł. Nie no proszę... przecież
to już starsza konsolka.


Dzięki za propozycję, ale nie chce się wymieniać. A co do ceny pad''ów- to, że konsolka jest starszej generacji to nie znaczy, że traci aż tak ogromnie na wartości. Jest wielu miłośników i fan''ów PS2 :)
Po prostu, poszukaj dobrej aukcji w internecie, na pewno coś znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup nowego Play Station 2 Slim z wbudowanym zasilaczem za 377 zł jest opłacalny? Z jednym oryginalnym padem. Podobno odczytuje płyty DVD i CD, czyli konsola jest dość uniwersalna... Czekam na opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 12:30, Latimeria napisał:

Czy zakup nowego Play Station 2 Slim z wbudowanym zasilaczem za 377 zł jest opłacalny?
Z jednym oryginalnym padem. Podobno odczytuje płyty DVD i CD, czyli konsola jest dość
uniwersalna... Czekam na opinie ;)


Nie opłaca się strasznie. Za 200zł kupisz PS2 Slim z padem i kartą pamięci, a tutaj masz za prawie 400zł konsolkę z samym padem. Szukaj na allegro, bo czasem za 250zł znajdziesz obszerny zestaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Ancient Lorda, bo się zna. dzięki niemu mam slimkę za 180 złotych (+karta pamięci, dwa pady i 4 gry) - czyli prawie za darmo. poszukaj ofert na allegro - slimki są nie do zdarcia, bez obaw można brać używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:41, Daelor napisał:

słuchaj Ancient Lorda, bo się zna. dzięki niemu mam slimkę za 180 złotych (+karta pamięci,
dwa pady i 4 gry) - czyli prawie za darmo. poszukaj ofert na allegro - slimki są nie
do zdarcia, bez obaw można brać używane.

Nie wiem czy Panowie zauważyli, ale Latimeria opisała najnowszą, ostatnią wersję PS2 - starsze generacje slimki nie miał wbudowanego zasilacza. Mi na przykład zasilacz walający się po podłodze srodze przeszkadza, więc to naprawdę fajne udogodnienie. Jak na mój gust, to 377 zł to całkiem niezła cena za nowy i pewny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najnowsze wersje PS2 slim z wbudowanym zasilaczem (model 90004) uniemożliwiają wgranie paczki programów homebrew (co prawda pewne wersje mogą, ale to już zaawansowana sprawa). Taka paczka umożliwia odtwarzanie filmów i muzyki na konsoli. Więc po prostu tracimy fajny atut rozbudowania Browsera.

No i czy za ten wbudowany zasilacz warto wybulić dodatkowe 170zł? IMO zasilacz od Ps2 nie jest jakiś duży (co mają powiedzieć użytkownicy X360) i nie przeszkadza. Ja na malutkiej półce mam obok siebie PSX i PS2 i nie narzekają na brak miejsca.

Za dodatkowe 170zł można kupić tak jak wspomniał Daelor - dodatkowe gry, albo chociażby kartę pamięci i Pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto poszukać na allegro. Ja rok temu kupiłem ten model z wbudowanym zasilaczem za 349 zł. Dodam, że to była nówka. Ostatnio ją sprzedałem i zainwestowałem w ps3 ;]. Nie żałuję ani jednej złotówki za te maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań w związku z zamiarem kupna PS2:
1. Jest jakiś legalny (tzn. wszelkiego rodzaju przeróbki odpadają) sposób na ominięcie blokady regionalnej?
2. Ile save''ów zmieści się na oryginalnej memorce Sony? Może lepiej zainwestować w większą kartę innej firmy?
3. Slimka jest kompatybilna z PSX-em?
4. Wg powyższych postów nie warto brać modeli SCPH-9xxxx. W takim razie na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lex

1.Raczej nie, choć nie wiem bo mnie przerabanie nie pasi.
2.Nie wiem ile dokładnie ale spora jest :D bo na razie mam 13 gier i jakoś usuwać nie muszę
3.Nie próbowałem bo nie mam dostępu do żadnej gry PSX, ale sądzę że tak, każdy model ma to działanie wstecz
4.1.Stan 2.Cena i 3.Zaufanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

1. Jest jakiś legalny (tzn. wszelkiego rodzaju przeróbki odpadają) sposób na ominięcie
blokady regionalnej?

nie

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

2. Ile save''ów zmieści się na oryginalnej memorce Sony? Może lepiej zainwestować w większą
kartę innej firmy?

mam oryginalną, używaną ósemkę - po poprzednim właścicielu zostały save''y z około 15 gier, a jeszcze miejsce było.

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

3. Slimka jest kompatybilna z PSX-em?

tak

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

4. Wg powyższych postów nie warto brać modeli SCPH-9xxxx. W takim razie na co zwrócić
uwagę przy zakupie używanej konsoli?

nie że ''nie warto'', po prostu nie opłaca się kupować nówki - używkę dostaniesz za pół ceny i będzie działać dokładnie tak samo. mówiąc szczerze: bierz byle jaką, byle była slim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:28, Ancient_Lord napisał:

Nie opłaca się strasznie. Za 200zł kupisz PS2 Slim z padem i kartą pamięci, a tutaj masz
za prawie 400zł konsolkę z samym padem. Szukaj na allegro, bo czasem za 250zł znajdziesz
obszerny zestaw ;)

Głównie chodzi mi o laser, czy poprzedni użytkownik nie zużyje go aż tak, że krótko mi pochodzi i będzie trzeba wymieniać. A o co chodzi z tym wgrywaniem paczki programów homebrew? Nie mogę tak po prostu włożyć płyty audio i jej odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 19:13, Latimeria napisał:

Głównie chodzi mi o laser, czy poprzedni użytkownik nie zużyje go aż tak, że krótko mi
pochodzi i będzie trzeba wymieniać. A o co chodzi z tym wgrywaniem paczki programów homebrew?
Nie mogę tak po prostu włożyć płyty audio i jej odpalić?


Nie przejmuj się laserem - jeśli ktoś grał na oryginałach, i Ty też, to laser jest praktycznie nie do zjechania. Z resztą lasery w PS2 to loteria - nowa konsola nie gwarantuje lepszego lasera. Czasem w nowej konsolce laser padnie po dwóch latach, a czasem na używanej pograsz jeszcze sporo lat. Moja konsolka jest z 2004 roku, laser dalej działa.
Z resztą nawet jeśli padnie, to nowy nie jest drogi. Jesteś z Krakowa, więc polecam serwis konsol przy ul. Kantora 5. Miły facet, który wymieni laser za 40zł ;)

Co to homebrew - jest taka paczka programów, którą wgrywa się na karte pamięci - Free MC Boot. Ma sporo fajnych programów. Płytę audio chyba odpalisz bez tego, ale dzięki zamieszonemu w paczce Simpe Media System odpalisz bezproblemowo pliki MP3 z np. pendrive. W powyzszym serwisie możesz kupić kartę pamięci wraz z wgranym softem za 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

1. Jest jakiś legalny (tzn. wszelkiego rodzaju przeróbki odpadają) sposób na ominięcie
blokady regionalnej?

Tak, Free MC Boot, Swap Magic, lub po prostu chip wlutowany w konsole. Wszystkie te rzeczy są legalne, dopóki grasz na oryginałach. Chip to najprostsza sprawa, bo wkładasz np. płytkę z grą NTSC i grasz, Swap Magic wymaga zamontowania specjalnych blokad tzw. Magic Keys, a z FMCB to dokładnie nie wiem jak jest. Ważne jest także posiadanie kabla RPG, bez tego gry z innego regionu niż ten Twojej konsoli będą wyświetlane w czerni i bieli

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

2. Ile save''ów zmieści się na oryginalnej memorce Sony? Może lepiej zainwestować w większą
kartę innej firmy?

Sony produkuje tylko i wyłącznie karty 8MB. Inne to podróby, a takie potrafią się samoistnie sformatować, a savy mogą się uszkodzić. Na oryginalnej memorce spokojnie wejdzie 30-40 sejwów.

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

3. Slimka jest kompatybilna z PSX-em?

Owszem, ale do zapisywania gier potrzebujesz memorki z PSXa

Dnia 30.08.2010 o 17:50, Lex napisał:

4. Wg powyższych postów nie warto brać modeli SCPH-9xxxx. W takim razie na co zwrócić
uwagę przy zakupie używanej konsoli?

Według opinii wielu userów najtrwalsze lasery mają modele 77xxx i 79xxx i te polecam brać. Sam mam model 70003 i laser jest okej, ale najlepiej brac najnowszy model z wyjątkiem serii 9000x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 20:58, Ancient_Lord napisał:

Z resztą nawet jeśli padnie, to nowy nie jest drogi. Jesteś z Krakowa, więc polecam serwis
konsol przy ul. Kantora 5. Miły facet, który wymieni laser za 40zł ;)

Mimo wszystko mam nadzieję nie skorzystać i nie wymieniać lasera :) Ale jakby już była taka potrzeba to widzę, że rzeczywiście nie jest to drogi interes. Nad używką też myślałam z tego względu, że często ludzie sprzedając taką np. na allegro dokładają gry. A gry też kosztują (niektóre całkiem sporo), no i karta pamięci czy dodatkowy pad...
Głównie bałam się ze względu na laser, ale widzę, że nie mam powodów by się obawiać.

Dnia 30.08.2010 o 20:58, Ancient_Lord napisał:

W powyzszym serwisie możesz kupić kartę pamięci wraz z wgranym softem za 60zł.

To niedrogo tym bardziej, że oryginalna karta pamięci to dość "droga" zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 21:22, Latimeria napisał:

Mimo wszystko mam nadzieję nie skorzystać i nie wymieniać lasera :) Ale jakby już była
taka potrzeba to widzę, że rzeczywiście nie jest to drogi interes. Nad używką też myślałam
z tego względu, że często ludzie sprzedając taką np. na allegro dokładają gry. A gry
też kosztują (niektóre całkiem sporo), no i karta pamięci czy dodatkowy pad...
Głównie bałam się ze względu na laser, ale widzę, że nie mam powodów by się obawiać.

W 95% nie będziesz musiała lasera wymieniac. Dlatego używka to rewelacyjna sprawa, zwłaszcza, że te kosztują teraz grosze na allegro ;)

Dnia 30.08.2010 o 21:22, Latimeria napisał:

To niedrogo tym bardziej, że oryginalna karta pamięci to dość "droga" zabawka.

Owszem, a za 60zł dostajesz oryginalną kartę pamięci z softem - soft zajmuje jakieś 1MB, także reszte miejsca masz na sejwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować