Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 18:09, Grucha-sweety napisał:

Ciesze sie, ze gry na PS2 jeszcze wychodza. Myslalem, ze tak miesiac po wyjsciu PS3 i Xbox-a
360 przestana byc sprzedawane... a narazie nowosci kupowac mozna.


Pytanie tylko ile z tych gier w ogóle jest wartych spojrzenia na nie :) Bo jeśli mają to być jedynie kolejne coroczne edycje sportówek, jakieś marne sequele czy gry logiczne (pamiętacie ile tych się pojawiało na PSOne u zmierzchu jego popularności?), to ja dziękuję :)

A co do cen PSTwo - nie ma co płakać. Ja ostatnio wszedłem do jakiegoś zwykłego sklepu RTV, zobaczyłem na wystawie PSTwo Slim czarnego i pytam "po ile jest PS2?", na co sprzedawca odpowiada mi "2400 zł". Aha... :) Niektórzy to dopiero mają wyczucie czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:05, MajorZero napisał:

Teraz można kupić nową PS2 za 399 zł. Nową. Widziałem taką ofertę w media markecie.


Już rok temu mozna było trafić promocje 399zł... w MM. ;] nic wielkiego.. dostają jedną palete PS2''jek sprzedają je za 399 i za 3h nie ma ani jednej. :P

Ja Chyba będę sprzedawać swoją czarnulę... na PS3 zbieram.. mam już nawet trochę kasy.. sprzedam czarnule, 3 miesiące pozbieram kieszonkowe.. coś tam wysępie od mamy, jakąs gre sprzedam. i tak z 1800 się zbierze. a chciałby Starter Packa jakbym jeszcze gdzieś mógł go dostać... ahhh... piękna PS3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:59, MajorZero napisał:

Radzę Ci poczekać na Wielkanoc i kupić wersję z MGSem oraz Dualshockiem 3.


No niby tak, i tak PS3 kupuję dla MGSa. i Final Fanasy XIII... mam nadzieję, że może w nowszych softach usprawniona będzie emulacja PS2. bo mam całą kolekcję Metal Gear Solid i aż żal się tego pozbywać (bo po co mi jak PS3 nie będzie gier z PS2 obsługiwac.)

Ten 40GB model ponoć wogóle nie ma wstecznej kompatybilności, ale ja w to wierzę, że jeszcze do tego powrócą... może masz rację, jeszcze trochę poczekam na DualShocka 3
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pewno wrócą, ale trzeba będzie na to troszkę zaczekać... Mam wrażenie, że wprowadzenie tego modelu 40 GB bez wstecznej kompatybilności miało na celu pozbycie się z magazynów modeli posiadających tą kompatybilność, jednocześnie dając alternatywę dla biedniejszych graczy. W każdym razie jak dla mnie to i tak non sens - nawet gdyby mnie było już na to stać, to wolałbym poczekać na tańszy model ze wsteczną kompatybilnością (a jeżeli takowy się nie pojawi, to Sony ma u mnie dużego minusa, bo jakoś nie lubię się bawić w ciągłe podmienianie konsol przy moim TV).

W każdym razie ja sobie spokojnie poczekam aż PS3 stanie się popularniejsze wśród graczy i aż wyjdzie Gran Turismo 6, Tekken 7 i Soul Calibur 5 - po co mam marnować kasę na pierwszych nowych odsłonach znanych serii, skoro i tak za rok/dwa pojawi się ulepszony sequel :) A gry tj MGS4 wyjdą już wtedy w platynie (i zapewne w kolejnej re-edycji pt: MGS4: Subsexistence), więc nie dość że nie wkurze się na głupi zwyczaj wydawania re-edycji z bonusami (tak jak to zapewne wielu miało z premierówkami MGS2/MGS3/DMC3), to jeszcze oszczędze nieco kasy, bo takie gry i tak się nie starzeją (ja do dzisiaj nie przeszedłem MGS2, a mam na niego wielką chrapkę) :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:09, Grucha-sweety napisał:

Ciesze sie, ze gry na PS2 jeszcze wychodza. Myslalem, ze tak miesiac po wyjsciu PS3 i Xbox-a
360 przestana byc sprzedawane... a narazie nowosci kupowac mozna.


Wiesz, gry na PS2 będą jeszcze długo wychodzić. PSX może być przykładem, bo był on produkowany do 2006 roku, więc gry pewnie tak do 2005! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy PS2 mam od miesiąca i jestem strasznie zadowolony z tej konsolki!!
Wcześniej katowałem na Nintendo GameCube ale strasznie nudne gry są:)
A co do PS2 to gry będą produkowane jeszcze na tę konsolę i to zapewne dość długo, ponieważ nie każdy zaraz przeskoczy na PS3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:32, MassterG napisał:

Wcześniej katowałem na Nintendo GameCube ale strasznie nudne gry są:)


O własnie, a tak offtopem to warto kupować Gacka dla samych tylko RE0/RE Remake i MGS: Twin Snakes? Tylko te trzy gry mnie interesują, a niestety cholerni japońce zrobili z nich exclusive''y :( Najgorsze jest to, że mam dużą słabostkę do REsidentów :) Oczywiście zakładając, że kupiłbym gdzieś używanego tanio.

>A co do PS2 to gry będą produkowane jeszcze na tę konsolę i to zapewne dość długo, ponieważ nie każdy >zaraz przeskoczy na PS3:)

Będzie identycznie jak z PS2 - na początku super zabawka dla bogaczy, a dopiero po 2-3 latach dopracowana konsola z dużą liczbą hitów dla przeciętnego gracza z niezbyt głębokim portfelem :) Sam się PS3 w ogóle nie interesuje, bo nawet nie zdążyłem się jeszcze oswoić z PS2 i większością gier na nią (co ja gadam, właściwie to ja do dzisiaj nie kupiłem własnej o.O próbuję wytrzymać do świąt i byc może jakiejś promocji :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:57, Sth`Devilish napisał:

Moim zdaniem na pewno wrócą, ale trzeba będzie na to troszkę zaczekać... Mam wrażenie, że wprowadzenie
tego modelu 40 GB bez wstecznej kompatybilności miało na celu pozbycie się z magazynów modeli
posiadających tą kompatybilność, jednocześnie dając alternatywę dla biedniejszych graczy. W
każdym razie jak dla mnie to i tak non sens - nawet gdyby mnie było już na to stać, to wolałbym
poczekać na tańszy model ze wsteczną kompatybilnością (a jeżeli takowy się nie pojawi, to Sony
ma u mnie dużego minusa, bo jakoś nie lubię się bawić w ciągłe podmienianie konsol przy moim
TV).

W każdym razie ja sobie spokojnie poczekam aż PS3 stanie się popularniejsze wśród graczy i
aż wyjdzie Gran Turismo 6, Tekken 7 i Soul Calibur 5 - po co mam marnować kasę na pierwszych
nowych odsłonach znanych serii, skoro i tak za rok/dwa pojawi się ulepszony sequel :) A gry
tj MGS4 wyjdą już wtedy w platynie (i zapewne w kolejnej re-edycji pt: MGS4: Subsexistence),
więc nie dość że nie wkurze się na głupi zwyczaj wydawania re-edycji z bonusami (tak jak to
zapewne wielu miało z premierówkami MGS2/MGS3/DMC3), to jeszcze oszczędze nieco kasy, bo takie
gry i tak się nie starzeją (ja do dzisiaj nie przeszedłem MGS2, a mam na niego wielką chrapkę)
:>


Mogę Ci pożyć.. miałem kiedyś na PC, sprzedałem, teraz mam na PS2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Wii jest mocniejsze od PS2, to raczej EA pójdzie na łatwiznę i stworzy te wersje na tym samym silniku. W końcu zbliżają się święta i trzeba sobie wybrać coś na prezent, a z gier na ps2 to interesują mnie Pro Street i Guitar Hero III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 16:03, Szperacz Robson napisał:

Chociaż Wii jest mocniejsze od PS2, to raczej EA pójdzie na łatwiznę i stworzy te wersje na
tym samym silniku. W końcu zbliżają się święta i trzeba sobie wybrać coś na prezent, a z gier
na ps2 to interesują mnie Pro Street i Guitar Hero III :)


EA zawsze tak robi, że ten sam silnik wykorzystuje w PS2 i Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 22:33, żyrafa napisał:

jakiego mgs na ps2 polecacie?? bo chyba jest pare czesci.A i ile jest czesci ssx tej gry o
snowboardzie bo gralem chyba w 1 czesci i strasznie byla fajna;)


Jak dotąd każda część MGS* wyszła w dwóch wersjach (premierówka oraz jakiś czas po premierze wersja wzbogacona o bonusy i mini-misje) - wymieniam kolejno nazwy wersji premierowych, oraz tych z bonusami (niestety zwykle kosztują drożej i trudniej je nabyć):

Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Integral (znane też jako VR Missions)
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Metal Gear Solid 2: Substance
Metal Gear Solid 3: Snake Eeater i Metal Gear Solid 3: Subsistence

I w zasadzie każda jest warta polecenia, tymbardziej jeśli uda ci się gdzieś znaleźć wersję wzbogaconą o dodatki (ale to raczej pierdółkowate mini-misje, które raczej niespecjalnie wpływają na żywotność gry - po za MGS3:S, w którym dodano nowe ujęcie kamery). Co do SSX to wyszły chyba tylko 3 części :)

---
* - oprócz MGS: The Twin Snakes, które jest remakiem pierwszej części na Gamecube oraz MGS''ach wydanych na przenośne konsolki - w tym się niespecjalnie orientuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 22:33, żyrafa napisał:

jakiego mgs na ps2 polecacie?? bo chyba jest pare czesci.A i ile jest czesci ssx tej gry o
snowboardzie bo gralem chyba w 1 czesci i strasznie byla fajna;)


MGS.. ahhh MGS... powinno się zaczynać od początku, no ale cóż.. ja bym Ci polecił MGSa 1 starego... jeżeli grafa Cię nie odrzuci to jesteś na dobrej drodze, jeżeli jednak chcesz zobaczyć potencjał PS2 w akcji. to pozostaje MGS3, który po jedynce jest najlepszą częścią serii... Skradanie się w dżungli, ciągłe zmienianie kamuflażu... to jest gra której się nie zapomina.. polecam Ci od niej zacząć, bo MGS2 jest grą trudną fabularnie i przy pierwszym kontakcie może okazać się nudnawa..

Jeżeli się zdecydujesz na MGS3 to polecam wersję Subsistence...sam zaopatrzyłem się w nią w Anglii, w kwocie 26funtów co było trudne, wszedzie gra kosztowała 32, lub wogóle jej nie było.. teraz gdy zamknięto serwery europejskie, gra stanieje... posiada ona natomaist kamerę, która troszkę bliżej Snake się znajduje, lecz mozna nią obracać w każdym kierunku.. świetna rzecz.. zwykły Snake Eater tego nie posiadał.. Tak więc jeżeli znajdziesz w kwocie do 100zł za używkę Subsisntence. to bym brał.. w innym wypadku zwykły Snake Eater. :)

Radochy z gry i tak będzie tyle samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2007 o 22:55, Wiecha14 napisał:

MGS.. ahhh MGS... powinno się zaczynać od początku, no ale cóż.. ja bym Ci polecił MGSa 1 starego...


Ja również poleciłbym pierwszego Metala - ta gra jest po prostu świetna. A grafika raczej nie odstraszy, bo jak na dzisiejsze czasy wg mnie jest dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 13:28, master matrox napisał:


> MGS.. ahhh MGS... powinno się zaczynać od początku, no ale cóż.. ja bym Ci polecił MGSa
1 starego...

Ja również poleciłbym pierwszego Metala - ta gra jest po prostu świetna. A grafika raczej nie
odstraszy, bo jak na dzisiejsze czasy wg mnie jest dobra :)



pierwszy metal??? chodzi wam o tego na psx? przeszedlem z 20 razy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 15:14, żyrafa napisał:

>
> > MGS.. ahhh MGS... powinno się zaczynać od początku, no ale cóż.. ja bym Ci polecił
MGSa
> 1 starego...
>
> Ja również poleciłbym pierwszego Metala - ta gra jest po prostu świetna. A grafika raczej
nie
> odstraszy, bo jak na dzisiejsze czasy wg mnie jest dobra :)


pierwszy metal??? chodzi wam o tego na psx? przeszedlem z 20 razy:P


racja, nie zauważyłem że pytasz o MGSa na PS2.. w takim razie MGS2 polecam.. jeżeli znasz dobrze cała fabułę jedynki to Sons od Liberty lub Substance. co wolisz.. ja i tak z tych dodatków nie korzystałem.

Pózniej MGS3 i masz całą serię...

A na koniec zbieraj tak jak ja na PS3 i na wiosnę MGS4 :)

PS. Chyba, że chcesz PO na PSP zaliczyc.. też świetna giera, choć kamera mnie akurat tutaj denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam zamiar zakupić PS2 (grube) sprzedający twierdzi ze konsola została kupiona w kraju (rachunek zgubiony).
Co prawda konsola ma bląbę więc nie była nigdy rozkręcana stan wizualny tez jest bdb.
Jednak spostrzegłem inne oznaczenia na padzie a mianowicie niema L i R tylko zamiast nich jest "A umlaut" (z kropeczkami u gury) i jeszcze jakaś literka.

Proszę o pomoc czy takie oznaczenia padów występowaly unas w kraju czy jest to sprzęt sprowadzony z zagranicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować