Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2007 o 22:11, DragonLord napisał:

Na www.gamefaqs.com w przypadku niektórych gier na PS2 jest możliwość pobrania savów. Pytanie
brzmi, jak te savy zmusić do pracy? Wystarczy je mieć na podłączonej pamięci USB, przekopiować
USB --> Memory Card przez samą konsolę (jeśli jest to możliwe), czy może trzeba mieć do
tego specjalne urządzenie?


Potrzebujesz urządzenia o nazwie Max Drive (odpowiednik DexDrive''a na PSOne) - ale jest to dosyć droga rzecz (na Ultimie kosztuje aż 135 zł). Nie wiem czy zwykły flashdrive by wystarczył, ale jedno jest pewne - oprogramowanie z tego urządzenia będzie ci potrzebne, bo zapisy gier są w formacie obsługiwanym właśnie przez ten program :) Nie wystarczy tak po prostu przekopiować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek kupiłem sobie PS2 :)
Na start kupiłem 3 używane gry: Soul Calibur 2 (Tekkena nie było więc musiałem to :) ), Prince of Persia: TTT, i Hitman Contracts. Przy kupnie plejki dostałem za dopłatą 6 funtów dodatkowego pada i Call of Duty 3 :)
Call of Duty bardzo mi się podoba, tak samo jak Soul Calibur. Hitman nie bardzo przypadł mi do gustu, bo strasznie ciężko się przestawić na granie na plejce po pececie (cholernie ciężko wycelować). A PoP się zaciąłem w jednym miejscu i nie wiem gdzie mam iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczysz się. Jam ma taki sam problem z Black, ale jakoś daje sobie radę. Polecam także God of War 1 i 2 oraz Burnouty. Sam nastawiam się na kupno Tekkena 5 i Call of duty 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 11:00, Abi Dalzim napisał:

Call of Duty bardzo mi się podoba, tak samo jak Soul Calibur. Hitman nie bardzo przypadł mi
do gustu, bo strasznie ciężko się przestawić na granie na plejce po pececie (cholernie ciężko
wycelować).


Ja sobie w ogóle nie wyobrażam gry na padzie w jakiekolwiek fpp/tpp :/ Kiedyś pamiętam jak grałem we wczesne fpp na PSOne i już wtedy było zdeka hardcorowo, wolę nawet nie myśleć jak to jest ze sterowaniem w grach, które posiadają więcej funkcji niż tylko "strzał, skok, zmiana bronii" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 18:40, Sth`Devilish napisał:

Ja sobie w ogóle nie wyobrażam gry na padzie w jakiekolwiek fpp/tpp :/

Dla mnie przynajmniej jest bardzo trudno. Jestem przyzwyczajony do myszki, gdzie daje się wycelować w ułamku sekundy, a tu na padzie zajmuje to baaaaardzo długo. I już jesteś trup :)
Dlatego gram w Call of Duty 3 na poziomie Easy, bo inaczej byłaby to męczarnia, a nie rozrywka. Może, po jakimś czasie, przywyknę i będzie mi lepiej szło z celowaniem, ale na razie moją ulubioną grą, z tych czterech które kupiłem, jest Soul Calibur 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2007 o 11:30, Abi Dalzim napisał:

2. Czy PS2 ma wejście USB i czy można w nim ładować odtwarzacz MP3?



Można ładować MP3.Ja ładuje swoje Zen Stone i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 19:09, NyGgA MiLy napisał:

Można ładować MP3.Ja ładuje swoje Zen Stone i jest OK

Super :) Nie będę musiał już biegać do mojej koleżanki z pracy (nota bene Filipinki :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:03, maja96 napisał:

Czy możecie mi podać jakieś dobre argumenty, aby zachęcić rodziców do kupienia ps2? Oprócz
tego, że tanie.


Tanie, działa jak odtwarzacz DVD a łatwo go przenieść od jednego telewizora do drugiego, mniej czesu będziesz spędzał siedząc przy komputerze. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:07, ad0 napisał:

> Czy możecie mi podać jakieś dobre argumenty, aby zachęcić rodziców do kupienia ps2? Oprócz

> tego, że tanie.

Tanie, działa jak odtwarzacz DVD a łatwo go przenieść od jednego telewizora do drugiego, mniej
czesu będziesz spędzał siedząc przy komputerze. <;


już tego próbowałem, a z tym kompem to nic nie da. Granie na kompie i granie na ps2 niczym się nie rożni. Tylko pad zamiast mychy i klawy. Coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:09, maja96 napisał:

już tego próbowałem,

U mnie podziałał argument o przenośnym DVD. <;

>Granie na kompie i granie na ps2 niczym się nie rożni.

A, nie prawda. Istenieje pewne utarte przekonanie, że monitor komputera jest bardziej szkodliwy dla oczu niż telewizor. <;

W każdym razie - ja więcej pomysłów nie mam, może ktoś inny. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:11, ad0 napisał:

> już tego próbowałem,
U mnie podziałał argument o przenośnym DVD. <;

>Granie na kompie i granie na ps2 niczym się nie rożni.

A, nie prawda. Istenieje pewne utarte przekonanie, że monitor komputera jest bardziej szkodliwy
dla oczu niż telewizor. <;

W każdym razie - ja więcej pomysłów nie mam, może ktoś inny. :<


dobrze, na razie spróbuje z tym, jeśli podziała, wynagrodzę ci to:)

PS ad0 to twój 1000 post!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 23:17, Sth`Devilish napisał:

> Na www.gamefaqs.com w przypadku niektórych gier na PS2 jest możliwość pobrania savów.
Pytanie
> brzmi, jak te savy zmusić do pracy? Wystarczy je mieć na podłączonej pamięci USB, przekopiować

> USB --> Memory Card przez samą konsolę (jeśli jest to możliwe), czy może trzeba mieć
do
> tego specjalne urządzenie?

Potrzebujesz urządzenia o nazwie Max Drive (odpowiednik DexDrive''a na PSOne) - ale jest to
dosyć droga rzecz (na Ultimie kosztuje aż 135 zł). Nie wiem czy zwykły flashdrive by wystarczył,
ale jedno jest pewne - oprogramowanie z tego urządzenia będzie ci potrzebne, bo zapisy gier
są w formacie obsługiwanym właśnie przez ten program :) Nie wystarczy tak po prostu przekopiować
:)

Każdy pendrive powinien być dobry,
tyle, że nie każdy działa. A w tej chwili masz na rynku tyle
chińszczyzny, że róznie może z tym być.

Problemem są tutaj sterowniki czyli ten program.
W ogóle to ciężko kupić jakieś programy na PS2 (poza Swap Magic)
Np. Jeszcze nigdy nie widziałem w polskim sklepie oryginalnego HDLoadera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę. Zamierzam zakupić sobie Playstation 2, ale jest małe ale. Konsola wymaga "eruzłąca" a w moim pokoju mam stary telewizor bez tego bajeru (są dwa tv w domu ktore to mają, ale są to telewizory siostry (sic) i rodziców). Czy da się to jakoś obejść? To znaczy, czy tv musi mieć eruozłącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:12, PAPISHON napisał:

Mam taką sprawę. Zamierzam zakupić sobie Playstation 2, ale jest małe ale. Konsola wymaga "eruzłąca"
a w moim pokoju mam stary telewizor bez tego bajeru (są dwa tv w domu ktore to mają, ale są
to telewizory siostry (sic) i rodziców). Czy da się to jakoś obejść? To znaczy, czy tv musi
mieć eruozłącze?

To kwestia, co Twój TV ma. Bo jeśli ma SVHS + 2xchinch(audio) to wystarczy przejściówka za kilka złotych. Możliwe też, że wideo też będzie przez chinch. Wtedy potrzebujesz 3xchinch (często robią takie przejściówki , że mają i chinch i svhs do obrazu). Mam taką przejściówkę i co prawda mój problem był w drugą stronę - ale na jednym tv miałem straszne zakłócenia korzystając z niej. Na drugim - było bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować