Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 19:21, Ice Lolek napisał:

Witam,
Mam zamiar zakupić PS2 (grube) sprzedający twierdzi ze konsola została kupiona w kraju (rachunek
zgubiony).
Co prawda konsola ma bląbę więc nie była nigdy rozkręcana stan wizualny tez jest bdb.
Jednak spostrzegłem inne oznaczenia na padzie a mianowicie niema L i R tylko zamiast nich jest
"A umlaut" (z kropeczkami u gury) i jeszcze jakaś literka.

Proszę o pomoc czy takie oznaczenia padów występowaly unas w kraju czy jest to sprzęt sprowadzony
z zagranicy?

Daj jakieś zdjęcia. Umlauty są charakterystyczne dla Niemiec i Austrii bodajże, więc pad na pewno nie jest z krajui na pewno nie jest oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 19:25, Budyn napisał:

> Witam,
> Mam zamiar zakupić PS2 (grube) sprzedający twierdzi ze konsola została kupiona w kraju
(rachunek
> zgubiony).
> Co prawda konsola ma bląbę więc nie była nigdy rozkręcana stan wizualny tez jest bdb.

> Jednak spostrzegłem inne oznaczenia na padzie a mianowicie niema L i R tylko zamiast nich
jest
> "A umlaut" (z kropeczkami u gury) i jeszcze jakaś literka.
>
> Proszę o pomoc czy takie oznaczenia padów występowaly unas w kraju czy jest to sprzęt
sprowadzony
> z zagranicy?
Daj jakieś zdjęcia. Umlauty są charakterystyczne dla Niemiec i Austrii bodajże, więc pad na
pewno nie jest z krajui na pewno nie jest oryginalny.


Oto i zdjęcia z aukcji widać na padzie charakterystyczne "A" i "-"
http://www.allegro.pl/item260067440_jak_nowy_sony_ps_2_2xdualschock_gry_prezent_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 02:01, Abi Dalzim napisał:

Wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale mnie nie zabijajcie, bo nigdy żadnej konsoli nie miałem :)


Oj, aż moja katana ciśnie sie do ręki, ale wybaczam. Reszta też wybaczy, tak? :P

Dnia 28.10.2007 o 02:01, Abi Dalzim napisał:

Czy gry z PS1 chodzą na PS2?


Tak, jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 02:07, Moras1990 napisał:

> Czy gry z PS1 chodzą na PS2?

Tak, jak najbardziej :)


Tak btw, z ciekawości się zapytam, bo nie wiem jak to jest. Załóżmy, że kupię sobie PSTwo z oryginalną memorką Sony 8 MB (tej do PS2) - czy gdybym chciał zagrać w jakąś grę z PSOne, to musiałbym specjalnie do tego celu kupować memorkę pod PSOne (te, gdzie był jeszcze podział na bloki przy save''ach), czy bez problemu można save''ować na memorce do PS2? Dwa kolejne pytania niejako dotyczą poprzedniego: czy istnieje możliwość przeniesienia save''ów z memorki do PSOne na memorkę do PSTwo i czy istnieje możliwość (a jesli tak, to jak to zrobić?) wgrania na memorkę save''a ściągniętego z netu lub z emulatora, np ePSXe (mówiąc ściślej - z pc na memorkę do konsoli)?

Mam nadzieję, że nie namieszałem zbytnio, ale męczą mnie te 3 rzeczy od dłuższego czasu (aktualnie męcze 2 bardzo długie i zajmujące gry z PS1 - Vagrant Story i Front Mission 3 - na wspomnianym emulatorze i fajnie by było móc kontynuować grę z tego samego save''a już na konsoli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 02:48, Sth`Devilish napisał:

> > Czy gry z PS1 chodzą na PS2?
>
> Tak, jak najbardziej :)

Tak btw, z ciekawości się zapytam, bo nie wiem jak to jest. Załóżmy, że kupię sobie PSTwo z
oryginalną memorką Sony 8 MB (tej do PS2) - czy gdybym chciał zagrać w jakąś grę z PSOne, to
musiałbym specjalnie do tego celu kupować memorkę pod PSOne (te, gdzie był jeszcze podział
na bloki przy save''ach), czy bez problemu można save''ować na memorce do PS2?


Musisz kupić memorkę od PS One, ale to wydatek rzędu około 8 zł, na przykład tak jak tu:
http://www.allegro.pl/item258630110_karta_pamieci_psx_1mb_warez_super_jakosc_.html

Dnia 28.10.2007 o 02:48, Sth`Devilish napisał:

Dwa kolejne
pytania niejako dotyczą poprzedniego: czy istnieje możliwość przeniesienia save''ów z memorki
do PSOne na memorkę do PSTwo i czy istnieje możliwość (a jesli tak, to jak to zrobić?) wgrania
na memorkę save''a ściągniętego z netu lub z emulatora, np ePSXe (mówiąc ściślej - z pc na
memorkę do konsoli)?


Jeżeli się nie mylę, to z PC trzeba byłoby zgrać save na specjalnego pendrive, którego potem podpiąłbyś do PS2 i zgrał na memorkę, ale tego nie jest do końca pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem The Black na PS2 :) Wrażenia po pierwszej misji?? Świetna gierka! :) Otoczenie można do woli niszczyć, ładna grafika itp.... :) Gierka jak najbardziej godna polecenia... :] Znacie jeszcze jakieś fajne gry, oprócz tekkenów, GT, FF..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może na ps2 jakaś gra w klimatach średniowiecznych, coś w stylu Obliviona albo Gothica? Chodzi o jakieś elementy action RPG, a nie o grafę czy rozbudowanie oczywiście :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 09:56, czapla56 napisał:

Właśnie dorwałem The Black na PS2 :) Wrażenia po pierwszej misji?? Świetna gierka! :) Otoczenie
można do woli niszczyć, ładna grafika itp.... :) Gierka jak najbardziej godna polecenia...
:] Znacie jeszcze jakieś fajne gry, oprócz tekkenów, GT, FF..? :)


Jak zwykle polecam zagrać w Metal Gear Solid... naprawdę godna polecenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 12:09, Wiecha14 napisał:

> Właśnie dorwałem The Black na PS2 :) Wrażenia po pierwszej misji?? Świetna gierka! :)
Otoczenie
> można do woli niszczyć, ładna grafika itp.... :) Gierka jak najbardziej godna polecenia...

> :] Znacie jeszcze jakieś fajne gry, oprócz tekkenów, GT, FF..? :)

Jak zwykle polecam zagrać w Metal Gear Solid... naprawdę godna polecenia. :)


Szczególnie 2-jka. Mmmm :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 12:11, dynio11 napisał:

Szczególnie 2-jka. Mmmm :).

Właściwie to jak dla mnie najlepszą częscią jest 3, potem 1 i 2. 2 jest świetną grą(jak wszystkie MGS''y) ale jednak Raiden to nie to samo co Snake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 12:34, czapla56 napisał:

/.../
w MGS grałem na kompie, miałem od znajomego. Jakaś konwersja z konsoli to była chyba czy coś...
;) Przeszedłem całą jedynkę.

Dobra, spokojnie, już drugą stronę rozklejacie się nad serią MGS :) Może jestem niecierpliwy, ale powracam do mojego postu powyżej : czy jest na ps2 gra w średniowiecznych klimatach, najlepiej z free roamingiem i elementami action RPG? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 14:53, czapla56 napisał:

/.../
Dołączam się do pytania :) Kiedyś szukałem Obliviona/Morrowinda na PS2, ale nie znalazłem...
:/

Bez jaj? Tego naprawdę nie ma na ps2 :D. Morrek jest tylko na Xboxa, a Oblivion na next-geny :D Zresztą nie wyobrażam sobie jak Oblivion wyglądałby na ps2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 09:56, czapla56 napisał:

Właśnie dorwałem The Black na PS2 :) Wrażenia po pierwszej misji?? Świetna gierka! :) Otoczenie
można do woli niszczyć, ładna grafika itp.... :) Gierka jak najbardziej godna polecenia...
:] Znacie jeszcze jakieś fajne gry, oprócz tekkenów, GT, FF..? :)


Ja ze swojej strony mogę w ciemno polecić serie Resident Evil (tylko trzymaj się z daleka od Outbreak File 1&2)/ Onimusha/ Devil May Cry/ Silent Hill (nie polecam SH4, które jest totalną kaszanką)/ Prince of Persia, a także Shadow of Colossus, God of War 1&2 i Soul Calibura 3 (bijatyka od twórców Tekkena) :) Plus oczywiście wspomniana seria MGS i Pro Evolution Soccer 2008 :) Jak już to wszystko obczajisz, to jeszcze zostanie ci multum świetnych i nadal grywalnych pozycji z PSOne, które nabyć można za grosze jak dobrze poszukasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:31, Szperacz Robson napisał:

Czy ktoś z was ma Final Fantasy XII? Zastanawiam się nad tą grą :)


Mieć - już nie mam, ale tyle co pograłem - bardzo grywalna pozycja, zmiany na szczęście nie uśmierciły ducha serii, grafika i fabuła tradycyjnie trzymają poziom. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować