Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare: Mass Effect 3 będzie naszym najlepszym dziełem

67 postów w tym temacie

Nie wiem z czego byli tacy dumni po wydaniu ME2. Kolejne gry BioWare zaliczają kolejne niziny jakościowe, chociaż czynią to przy radosnym akompaniamencie recenzentów i coraz mniej wymagających graczy. Upadek standardów i oczekiwań, czyni z produkcji BioWare perły - niestety obiektywnie na to patrząc są to tylko fragmenty żwiru. W sukces ME3 nie wątpię, w jakość nie wierzę. Z chęcią to odszczekam, ale kto jeszcze ma szczerą nadzieję na zmianę kierunku obranego kilka lat temu przez to studio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech oldschoole siedzą w swoich norkach i grają dalej w swoje Baldur''s Gate 2 i psioczą na nowe gry. Mnie to wisi i powiewa. Dla mnie Mass Effect 2 był jak do tej pory najlepszą grą spod znaku BioWare i w ogóle najlepszą grą w jaką kiedykolwiek dane mi było grać, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dla mnie to 10/10.

A skoro BioWare chce, aby ME3 był najlepszym ich dziełem, to obawiam się, że poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko, bo zrobić grę lepszą niż ME2 to prawdziwa sztuka i jeśli im się to uda to chapeaux bas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie me2 to gra roku, nawet jeżeli jestem typowym "oldschoolem" (swoja drogą przechodzac me2 pogrywałem w bg1 z modem do rozdzielczości...) :P zwlaszcza ze nie olali tematu dlc jak w przypadku dragon age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super, że ME3 będzie najwspanialszym dziełem tylko co z ME2? Ja ciągle pamietam szumne zapowiedzi o dodatkach wydawanych sukcesywanie do ME2, które mają pokryć rozdział między wydarzeniami z ME2 i 3. Raczej daleko między zniszczeniem lub przejęciem bazy zbieraczy do ataku żniwiaży na Ziemie. A co wyszło do tej pory pomijając sprzęt i dodatkowe postaci? Shadow Broker i to by było na tyle. Szkoda, samo ME2 ma w sobie wciąż olbrzymi potencjał, który jednak nie zostanie wykorzystany, tym bardziej, że ME3 już za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to że teaser pokazał atak na ziemię nie znaczy, że na starcie ME3 że tak powiem "z dupy" wlecisz na orbitę toczyć batalię. Wątpię żeby zrobiono taką tandetną lukę fabularną, ot ten trailer to jest tylko raczej takie nakarmienie graczy którzy od końcówki me2 spekulowali, że w trójce czekają nas batalie na ogromną skalę.

Nie nakręcał bym się tak przedwcześnie jedną zajawką =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marketing ruszyl, trzeba chwalic swoj produkt od samego poczatku. Niestety splycaja kazda gre z czesci na czesc - przyjemnie sie gra, ale masa uproszczen budzi niesmak... gry bioware to juz nie wyzwania, to szympansie zrecznosciowki z systemem dialogow na poziomie przedszkolaka (zly, dobry, neutralny) - ale i tak zagram, bo swiat im sie udal a gameplay jest bezmyslny i odprezajacy ;) Takich gier tez potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Oj już bez przesady :) Fakt, że ME1 było lepsze niż ME2 ale nie zmienia to faktu, że ME2 nie było grą złą.
No powiedz szczerze czy ta gra nie dała Ci żadnej przyjemności z gry ew. satysfakcji z ukończenia?
Może BW nie są jakimiś wirtuozami gatunku ale trzeba przyznać, że są dobrzy w tym co robią.

A co do zapewnień pana Muzyki... Cóż, powtarza to co zwykle. Ale to chyba dobrze, że jako cel wydanie gry ''najlepszej'' niż celowaliby w wydanie gry ''dobrej''. Przynajmniej jest to niejako zapewnienie, że będą się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moich oczekiwań przy ME2 nie zawiedli, co do ME3 są one ogromne a szanse że zostaną spełnione jest przeogromna. Oczywiście że Ray reklamuje ale też dobrze gada. Patrząc po kierunku rozwoju serii myślę ME3 pozamiata i faktycznie będzie wśród dokonań BW najlepszą grą. Przynajmniej osobiście, bo Forgotten Realms nigdy nie lubiłem za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 12:15, Sniper222 napisał:

Panowie maja chyba za wysokie mniemanie o sobie :D

Niektóre aspekty w ME 2 były gorsze niż w 1 Ale to sprawa indywidualna :)

Co ma mniemanie do tego? Powiedzieli, że najlepsze dokonanie studia, a nie "najlepsza gra ever".

Niektóre, co nie przeszkadza jej być ogólnie produkcją lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 12:19, Graffis napisał:

Nie wiem z czego byli tacy dumni po wydaniu ME2. Kolejne gry BioWare zaliczają kolejne
niziny jakościowe, chociaż czynią to przy radosnym akompaniamencie recenzentów i coraz
mniej wymagających graczy. Upadek standardów i oczekiwań, czyni z produkcji BioWare perły
- niestety obiektywnie na to patrząc są to tylko fragmenty żwiru. W sukces ME3 nie wątpię,
w jakość nie wierzę. Z chęcią to odszczekam, ale kto jeszcze ma szczerą nadzieję na zmianę
kierunku obranego kilka lat temu przez to studio?

Niech zgadnę, fan Baldura? Wg. mnie seria ME jest (obiektywnie) jednym z najlepszych osiągnięć branży i czymś na co czekałem całe życie. Grałem w setki klasyków z najróżniejszych gatunków i wszystkie w moich oczach zbledły gdy zagrałem w ME2. Tyle że ja nie rozkładam gier na czynniki pierwsze tylko chłonę klimat, inne podejście. Co nie zmienia faktu że twoja wypowiedź w tonie sędziego najwyższego brzmi głupio i ksenofobicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam ME2 podobał, zwłaszcza zakończenie gdzie było ich więcej niż jedno. Fakt że było fabularnie gorsze od pierwszej części ,ale z kontynuacjami tak własnie jest. Mam nadzieję żę trzecia część okaże się godna swojego pierwowzoru. Zwiastun, to tylko filmik który ma nam pokazać jak super kozacka jest na filmiku a nie w samej grze, ma to rozbudzić w klientach emocje :D Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 12:26, mcnitrox napisał:

Niech oldschoole siedzą w swoich norkach i grają dalej w swoje Baldur''s Gate 2 i psioczą
na nowe gry. Mnie to wisi i powiewa. Dla mnie Mass Effect 2 był jak do tej pory najlepszą
grą spod znaku BioWare i w ogóle najlepszą grą w jaką kiedykolwiek dane mi było grać,
to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dla mnie to 10/10.

A skoro BioWare chce, aby ME3 był najlepszym ich dziełem, to obawiam się, że poprzeczka
jest zawieszona bardzo wysoko, bo zrobić grę lepszą niż ME2 to prawdziwa sztuka i jeśli
im się to uda to chapeaux bas.


Podpisuję się pod tą wypowiedzią.

Z małym wyjątkiem. ;) Po zagraniu w ME1 a przed zagraniem w ME2 nie wierzyłem w słowa wszystkich recenzentów mówiące że każdy aspekt gry znacznie poprawiono. Niby co tam poprawiać prócz misji pobocznych? I zostałem zaskoczony i zmiażdżony. Więc szansa jest. A na pewno spore oczekiwania. Ale jak im nie wyjdzie to nie będę płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 13:17, TheAbsurd napisał:

> Panowie maja chyba za wysokie mniemanie o sobie :D
>
> Niektóre aspekty w ME 2 były gorsze niż w 1 Ale to sprawa indywidualna :)
Co ma mniemanie do tego? Powiedzieli, że najlepsze dokonanie studia, a nie "najlepsza
gra ever".

Niektóre, co nie przeszkadza jej być ogólnie produkcją lepszą.


Pod względem graficznym jest lepiej :)

W innych aspektach gry jest znacznie gorzej niżeli w ME1. Smiem Nawet twierdzić ze ME Była lepsza od Dwójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrócą do ekwipunku jaki był w jedynce, jeśli wprowadzą ekipy z ME1 i ME2, jeśli oddadzą Mako i dialogi w windach, jeśli będzie bardziej rozbudowany system rozwoju postaci - to ja jestem jak najbardziej pewien sukcesu ;] Czekam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować