Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2006 o 14:12, Ponury rzniwiaż napisał:

Ochrona oczu lcd 1 crt1 (remis bo rownie dobrze mozna miec odobrze chroniacy oczy crt a lcd
wbre pozorom rowniez wydzielaja szkodliwe promieniowanie reszta to mit rozpuszczony zeby sie
lepiej sprzedawaly)


Bardzo ciekawa teoria
Możesz napisac na czym owe promieniowanie polega. Proszę rozwiń temat, napisz co promieniuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 15:05, mdag napisał:

> Ochrona oczu lcd 1 crt1 (remis bo rownie dobrze mozna miec odobrze chroniacy oczy crt
a lcd
> wbre pozorom rowniez wydzielaja szkodliwe promieniowanie reszta to mit rozpuszczony zeby
sie
> lepiej sprzedawaly)

Bardzo ciekawa teoria
Możesz napisac na czym owe promieniowanie polega. Proszę rozwiń temat, napisz co promieniuje....

jemu chodziło o promieniowanie jakieśtam ale to wyeliminoiwano filtrami w 95-6 roku więc dzić to nawet standard niejest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 14:12, Ponury rzniwiaż napisał:

Ochrona oczu lcd 1 crt1 (remis bo rownie dobrze mozna miec odobrze chroniacy oczy crt a lcd
wbre pozorom rowniez wydzielaja szkodliwe promieniowanie reszta to mit rozpuszczony zeby sie
lepiej sprzedawaly)

Tu nie tylke chodzi o promieniowanie, co o miganie. LCD nie miga, a światło jest emitowane przez cały czas, jedynie zmiania się barwa tego, co przed tym światłem jest. W CRT światło na chwilę gaśnie, a później wyświetla się w innej barwie. Poza tym LCD wytwarza wielokrotnie mniej promieniowania niż CRT.

Dnia 12.04.2006 o 14:12, Ponury rzniwiaż napisał:

crt przetrwaja i 10 lat bez uszkodzen ntomiast lcd sie wypaląja martwe piksele itp

Mam CRT od jakiś 5 lat (z kawałkiem) i zaczyna się psuć - migają kolory, czasami nie chce się włączyć. Jak jest stary i używany to się po prostu przepala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 15:13, lampak napisał:

> Ochrona oczu lcd 1 crt1 (remis bo rownie dobrze mozna miec odobrze chroniacy oczy crt
a lcd
> wbre pozorom rowniez wydzielaja szkodliwe promieniowanie reszta to mit rozpuszczony zeby
sie
> lepiej sprzedawaly)
Tu nie tylke chodzi o promieniowanie, co o miganie. LCD nie miga, a światło jest emitowane
przez cały czas, jedynie zmiania się barwa tego, co przed tym światłem jest. W CRT światło
na chwilę gaśnie, a później wyświetla się w innej barwie. Poza tym LCD wytwarza wielokrotnie
mniej promieniowania niż CRT.
> crt przetrwaja i 10 lat bez uszkodzen ntomiast lcd sie wypaląja martwe piksele itp
Mam CRT od jakiś 5 lat (z kawałkiem) i zaczyna się psuć - migają kolory, czasami nie chce się
włączyć. Jak jest stary i używany to się po prostu przepala.

niezgodzę się z tobą mój samsung hula świetnie (poza tym że przy 1024 odświerzanie ma max 65 ale to już nie wina starości a technologii więc wszystko zależy od farta producęta i sposobu urzywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 12.04.2006 o 15:17, Dark SMG napisał:

niezgodzę się z tobą mój samsung hula świetnie (poza tym że przy 1024 odświerzanie ma max 65
ale to już nie wina starości a technologii więc wszystko zależy od farta producęta i sposobu
urzywania

W moim starym CRT (około 5 lat) zaczęły się przebarwiać kolory - najbardziej to było widoczne na brzegach ekranu, poza tym gubił czasem synchronizacje czy częstotliwość przy zmianie rozdzielczości (miałem pasy takie jak w ruskim elektronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 15:23, iro1979 napisał:

...
> niezgodzę się z tobą mój samsung hula świetnie (poza tym że przy 1024 odświerzanie ma
max 65
> ale to już nie wina starości a technologii więc wszystko zależy od farta producęta i sposobu

> urzywania
W moim starym CRT (około 5 lat) zaczęły się przebarwiać kolory - najbardziej to było widoczne
na brzegach ekranu, poza tym gubił czasem synchronizacje czy częstotliwość przy zmianie rozdzielczości
(miałem pasy takie jak w ruskim elektronie)

a jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 17:19, iro1979 napisał:

...
> a jakiej firmy?
Optiview 15"



I wszystko jasne :D
Mialem gowniane CRT kupilem dobre LCD i uwazam ze jest najlepsze na swiecie :D
mial bys dobre CRT kupil bys uwazane przez ciebie dobre LCD i nie byl bys tak jednoznaczny w opinniach :D


A co do laptopa z CRT to fajne by byly :D przynajmniej by sie cholerstwo nie psulo :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 12.04.2006 o 20:28, libero85 napisał:

Mialem gowniane CRT kupilem dobre LCD i uwazam ze jest najlepsze na swiecie :D
mial bys dobre CRT kupil bys uwazane przez ciebie dobre LCD i nie byl bys tak jednoznaczny
w opinniach :D

...
Nie 1 CRT na oczy widziałem w sumie miałem 2, a w pracy codziennie siedzę przy komputerze z CRT Firmy HP jakiś zgodny z najnowszymi normami czyli leciwy nie jest. U mnie w pokoju w pracy stoją jeszcze 3 CRT, a w firmie jest ich dużo więcej. Na każdym z nich jest gorszy obraz niż mam w domu. Moja jednoznaczność wynika z tego że widze różnice w jakości obrazu.
Pixele mają żywotność 60.000 godzin czyli około 7 lat non-stop co daje 21 lat intensywnego grania. Pixele padają jak są wadliwe ale to wychodzi przy pierwszych dniach użytkowania a masz wtedy gwarancje na pixele (zazwyczaj). Jak się nie pojawią odrazu to nie pojawią się bardzo długo np. za 10-15 lat. Teraz odpowiedz sobie na pytanie co ile się zmienia monitor. Ja przez 10 lat mam 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 15:05, lampak napisał:

A co to jest kalibrator?

w uproszczeniu chodzi o mozliwosc dostrojenia obrazu wyswietlanego na ekranie z tym produkowanym przez np. skaner i urzadzenie drukujace. bez niezaleznego urzadzenia ktore "ocenia" obraz wyswietlany przez monitor jest to nie mozliwe, bo "na oko" to sobie mozesz... w nosie podlubac :) sprzet taki jest bardzo drogi i na dodatek wymaga specjalnego oprogramowania i specjalnego monitora, ktory mozna dowolnie dostrajac. tak naprawde zeby wszystko dobrze gralo to trzeba wydac nawet 50.000zl - nie liczac takich drobnych elementow zestawu jak sprzet drukujacy :) ktory w ekstremalnych przypadkach moze kosztowac 10 czy nawet 100 razy wiecej niz te marne 50.000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto pisze tu w ogóle mądre rzeczy :/
Każdy tylko potrafi chwalić to co ma i mówić, że "mój monitor jest najlepszy i już ! "
Co niektórzy niech zaczną myśleć racjonalnie.

Ja mam monitor CRT LG Flatron F900B 19'' i jest dobry. nie narzekam na niego i wiem że nie jest najlepszy na świecie... są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 23:46, Khalid. napisał:

Mało kto pisze tu w ogóle mądre rzeczy :/
Każdy tylko potrafi chwalić to co ma i mówić, że "mój monitor jest najlepszy i już ! "
Co niektórzy niech zaczną myśleć racjonalnie.

:)
no to masz odemnie. mam w domu 2 rozne monitory, a w pracy to trudno zliczyc, troche LCD troche CRT - kilka nowych drozszych kilka starych tanszych.
jesli o mnie chodzi to LCD jest lepszy, przedewszytkim daje ostrzejszy obraz. byle gowniany LCD daje obraz jak zyleta. czuc to najbardziej po kilku godzinach siedzenia przy LCD i naglej przesiadce na CRT. przez dluzszy czas ma sie wrazenie, ze obraz jest poprostu nie ostry.
problemow ze smuzeniem nigdy jeszcze nie mialem, natomiast w przypadku CRT odswiezanie 100Hz to totalne minimum. przy dluzszym siedzeniu widac golym okiem migotanie obrazu jesli czestotliwosc odswiezania jest na pozimoie 85Hz i mniej. dla kogos kto sie musi gapic na male literki przez kilkanascie godzin ma to istotne znaczenie.
no i wreszcze estetyka... sorrry, ale mega hiper wielkie i ciezkie pudlo w dzisiejszych czasach to jakby twoj maly ENIAC ( http://pl.wikipedia.org/wiki/ENIAC) zamiast peceta :) LCD''ki sa male zgrabne i lekkie. jak na biurku oprocz grania musisz jeszcze popracowac, to jest to bardzo istotne. to samo zreszta z TV. cieniutki panel LCD wiszacy na scianie wyglada milion razy lepiej niz wielka szafa CRT. a obraz jest porownywalny jesli chodzi o kolory i lepszy na LCD jesli chodzi o ostrosc.
no i wreszcie kat widzienia - co za roznica? i tak na ekran zazwyczaj patrzy sie na wprost, wiec jakie to ma znaczenie? :)
pozatym zastosowanie LCD jest wieksze, np: tablet LCD to marzenie dla projektantow i rysownikow - z CRT tego sie poprostu nie da zralizowac ( http://www.wacom-europe.com/int/products/cintiq/index.asp?lang=en). to samo z laptopem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może troszke zejde z tematu ale to też się tyczy LCD ale i Plazmy mianowicie telewizorów. Rodzice planują kupić nowy sprzęt a jako że ja nie jestem obeznany co jest lepsze od czego a rodzice tak samo chciałbym się dowiedzieć co jest lepsze czy LCD czy Plazma jakie mają zalety a jakie wady. Słyszałem gdzieś że w Plazmowym trzeba za jakiś czas urządzenie uzupełniać gazem? Za wszelką pomoc będę wdzięczny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 10:31, Puszkin napisał:

Może troszke zejde z tematu ale to też się tyczy LCD ale i Plazmy mianowicie telewizorów. Rodzice
planują kupić nowy sprzęt a jako że ja nie jestem obeznany co jest lepsze od czego a rodzice
tak samo chciałbym się dowiedzieć co jest lepsze czy LCD czy Plazma jakie mają zalety a jakie
wady. Słyszałem gdzieś że w Plazmowym trzeba za jakiś czas urządzenie uzupełniać gazem? Za
wszelką pomoc będę wdzięczny :]


Słyszałem że LCD jest lepsze bo wytrzymalsze, ponoć plazma szybko się niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko :
plazma +
bak smurzenia
nie swiecaca czern
wiecej kolorow i lepiej oddane
-
wiekszy pobor mocy
nizsza zywotnosc (ale i tak kolo 10 lat przy normalnym urzytkowaniu)
tylko od 42"

LCD +
nizsza cena
mniejsze rozmiary
mniejszy pobor energi

-
to co plazma ma na +

A najlepiej i tak kupic 32" kineskopowe panoramiczne , bo tak to zmarnowane pieniadze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 10:31, Puszkin napisał:

Może troszke zejde z tematu ale to też się tyczy LCD ale i Plazmy mianowicie telewizorów. Rodzice
planują kupić nowy sprzęt a jako że ja nie jestem obeznany co jest lepsze od czego a rodzice
tak samo chciałbym się dowiedzieć co jest lepsze czy LCD czy Plazma jakie mają zalety a jakie
wady. Słyszałem gdzieś że w Plazmowym trzeba za jakiś czas urządzenie uzupełniać gazem? Za
wszelką pomoc będę wdzięczny :]

Poszukaj na necie i w pismach (najnowszy Chip komputer test) polecam ci kineskop jeśli z kasą nie stoisz wysoko, jeśli natomiast macie kasę i TV podłączał byś do kompa to lepszy byłby dobry LCD lub Plazma (kineskopy mają strasznie marną rozdzielczość dobrą tylko w przypadsku filmów, jak grasz lub pracujujesz na tv, bo np. ma większy ekran itd. to nie polecam obraz jest koszmarny)
więc podsumujmy jeśli masz kasę ok. 5000 na tv to możesz kupić LCD/Plazma jeśli mniej kupój kineskop.
poza tym LCD mają gorsze odwzorowanie kolorów i model za np 3000 lub 2999 z reala/makro/media-markt/lidla/ bądź innego "hiper"-marketu nie spełni podstawowych wymagań użytkownika, lepse sztuki znajdziesz dopiero od 5000 zeta w zwyż.
dodatkowo polecam poszperać na allegro może tam znajdziesz dobry tv po niższej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 16:44, libero85 napisał:

Tak na szybko :
plazma +
bak smurzenia
nie swiecaca czern
wiecej kolorow i lepiej oddane
-
wiekszy pobor mocy
nizsza zywotnosc (ale i tak kolo 10 lat przy normalnym urzytkowaniu)
tylko od 42"

LCD +
nizsza cena
mniejsze rozmiary
mniejszy pobor energi

-
to co plazma ma na +

A najlepiej i tak kupic 32" kineskopowe panoramiczne , bo tak to zmarnowane pieniadze,


masz rację plazma to jakieś 10000:1 a LCD ??? marne 1000:1 (ale to i tak dużo zwłaszcza że LCD mają podświetlanie a plazma nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować