Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 - pierwszy obrazek z wersji na PS3 i nowe screeny z PC

83 postów w tym temacie

Ciągle myślę, że gra straci na grafice przez wyjście jeszcze na konsole... Bardzo liczę na tą serię, ponieważ pierwsza część dała mi dużo zabawy i oglądania efektów.
Wychodząc za temat screenów nie wiem na jaką platformę zamówić grę - PC czy PS3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole wersje na PC bo na pewno będzie co oglądać, a i emocje są większe. Tak dynamicznych gier jak Crysis nie wyobrażam sobie na konsolach. Znaczy to tylko moja opinia, nie wiem jak ty ale wole pobawić się klawiaturą i myszką i nie denerwować się, że źle się snajpi albo coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych wszystkich wodotrysków wolałbym jakąś ciekawą fabułę, fajny gameplay i optymalizację. Crysisa 1 nie ukończyłem, ponieważ patrzenie się na piękną grafikę znudziło mi się po pewnym czasie, a że gra nic więcej poza nią nie oferowała, nawet do połowy fabuły nie dotarłem i ją wywaliłem z dysku. Crysisa 2 w ciemno na pewno nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 09:49, Krymati napisał:

Ja wole wersje na PC bo na pewno będzie co oglądać, a i emocje są większe. Tak dynamicznych
gier jak Crysis nie wyobrażam sobie na konsolach.

Najpierw zagraj w coś pokroju Killzone 2 na konsoli to zobaczysz, że jesteś w wielkim błędzie.
Znaczy to tylko moja opinia, nie wiem

Dnia 02.01.2011 o 09:49, Krymati napisał:

jak ty ale wole pobawić się klawiaturą i myszką i nie denerwować się, że źle się snajpi
albo coś.

Brednie, w sumie najlepiej tak pisać nie mając styczności z padem, kolejny stereotyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 4 screeny z wersji pc sa stare, widzialem je kilka miesiecy temu na prezentacjach cryengine3, ostatni tez juz gdzies byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 10:51, Kaucz napisał:

Najpierw zagraj w coś pokroju Killzone 2 na konsoli to zobaczysz, że jesteś w wielkim
błędzie.

A co właściwie oferuje Killzone 2, czego nie ma w innych FPSach? Przeszedłem całą grę (ze sporym trudem, bo na padzie w FPSy grać nie umiem i raczej nigdy się nie nauczę) i nie spotkałem nic, czego nie widziałbym w innych FPSach. Liniowa rozgrywka, wszystko oparte o skrypty, fabuła raczej standardowa, przeciwnicy trochę mądrzejsi niż w CoDzie, ale nic ponadto, grafika ładna, ale jak na konsole, dla PCtowców to nic powalającego.

Dnia 02.01.2011 o 10:51, Kaucz napisał:

Brednie, w sumie najlepiej tak pisać nie mając styczności z padem, kolejny stereotyp.

Czytałem kiedyś, że Microsoft chciał wprowadzić rozgrywkę Crossplatform w jakiejś grze i zorganizował test, na który zaprosił amatorów grających na PC i "zawodowców" wymiataczy grających na X360. Efekt był taki, że PCtowcy niemiłosiernie kopali tyłki konsolowcom. Myszka i klawiatura są znacznie bardziej precyzyjnym kontrolerem, pozwalającym też na znacznie szybką reakcję, niż pad. Mówię to jako posiadacz PC i PS3. Moim zdaniem na konsolach da się grać na padzie (w FPSy) nie dzięki temu, że to dobry kontroler (dla FPSów), tylko dlatego, że wszyscy grający na konsoli muszą go używać, mają więc te same utrudnienia i jakoś to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 12:15, gadula4 napisał:

> Najpierw zagraj w coś pokroju Killzone 2 na konsoli to zobaczysz, że jesteś w wielkim

> błędzie.
A co właściwie oferuje Killzone 2, czego nie ma w innych FPSach? Przeszedłem całą grę
(ze sporym trudem, bo na padzie w FPSy grać nie umiem i raczej nigdy się nie nauczę)
i nie spotkałem nic, czego nie widziałbym w innych FPSach. Liniowa rozgrywka, wszystko
oparte o skrypty, fabuła raczej standardowa, przeciwnicy trochę mądrzejsi niż w CoDzie,
ale nic ponadto, grafika ładna, ale jak na konsole, dla PCtowców to nic powalającego.
> Brednie, w sumie najlepiej tak pisać nie mając styczności z padem, kolejny stereotyp.

Czytałem kiedyś, że Microsoft chciał wprowadzić rozgrywkę Crossplatform w jakiejś grze
i zorganizował test, na który zaprosił amatorów grających na PC i "zawodowców" wymiataczy
grających na X360. Efekt był taki, że PCtowcy niemiłosiernie kopali tyłki konsolowcom.
Myszka i klawiatura są znacznie bardziej precyzyjnym kontrolerem, pozwalającym też na
znacznie szybką reakcję, niż pad. Mówię to jako posiadacz PC i PS3. Moim zdaniem na konsolach
da się grać na padzie (w FPSy) nie dzięki temu, że to dobry kontroler (dla FPSów), tylko
dlatego, że wszyscy muszą go używać, mają więc te same utrudnienia i jakoś to działa.


Ja osobiście wolę grać w FPS''y na konsoli a to szczególnie z jednego powodu - równych szans. O ile na PC szanse są mniejsze lub większe ze względu na posiadany sprzęt (ja akurat nigdy nie miałem dobrego komputera ani myszki z mega-hiper możliwościami), o tyle na konsolach każdy startując z grą mają równe szanse. Bo przecież jak masz PS3 lub Xboxa 360 to bierzesz ten sam pad co miliony innych użytkowników danej konsoli, jak i włączasz dokładnie ten sam sprzęt. To mi bardzo odpowiada. I osobiście nie przeszkadza mi, że w jakichś grach grafika wygląda minimalnie gorzej niż na PC, bo wiem, że i tak nie byłoby mnie stać na sprzęt, który byłby w stanie uciągnąć jakiegoś tam Crysisa. Poza tym, multi w moich ulubionych Killzonie 2, Uncharted 2 i Borderlands jest na tyle dobre, że nie potrzeba mi niczego więcej;) Najlepiej niech każdy gra na sprzęcie który daje mu największą frajdę, a niekoniecznie najwyższą skuteczność itp. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 12:26, rocky88 napisał:

Ja osobiście wolę grać w FPS''y na konsoli a to szczególnie z jednego powodu - równych
szans. O ile na PC szanse są mniejsze lub większe ze względu na posiadany sprzęt (ja
akurat nigdy nie miałem dobrego komputera ani myszki z mega-hiper możliwościami), o tyle
na konsolach każdy startując z grą mają równe szanse. Bo przecież jak masz PS3 lub Xboxa
360 to bierzesz ten sam pad co miliony innych użytkowników danej konsoli, jak i włączasz
dokładnie ten sam sprzęt.

Masz rację, ale ja tego nie kwestionuję. Chodzi mi tylko o to, że gdyby każdy z tych milionów użytkowników miał do tej konsoli podłączoną taka samą myszkę i klawiaturę, to szanse dalej mieliby równe szanse, a mogliby celować znacznie precyzyjniej (mówię tu tylko o FPSach).
Oczywiście mówię tylko teoretycznie, bo ani Sony, ani MS nie wprowadzą do swoich konsol myszki i klawiatury (nawet ustandaryzowanej) jako kontrolera.
W graniu na PC, posiadana myszka i klawiatura mają małe znaczenie. To raczej dobra odpowiedź dla kiepsko grających, na pytanie, "czemu on mnie zabił". Oczywiście na jakimś szajsie z kulką może być rzeczywiście ciężko, ale jeśli gracze umieją w miarę dobrze grać, to Razer za 400zł nie ma zbytniej przewagi nad myszka laserową za 15zł.
Co do samego sprzętu komputerowego, to wypasiony PC jest potrzebny niestety tylko przez lenistwo producentów gier. X360 posiada 3 rdzeniowy procesor, kartę o wydajności Radeona X1950, tyle ze opartą na nowszej architekturze i 512mb współdzielnej pamięci DDR3 dla karty i całego systemu. Często by pograć na komputerze w konwersję danej gry, potrzeba Core i5 760, 4GB Ram i GTX460 1GB. Oczywiście na PC gra się zwykle w większych rozdzielczościach, ale i tak te gry mogłyby albo znacznie lepiej działać, albo znacznie lepiej wyglądać. Tyle, że nikomu nie chce się optymalizować gier dla PC, skoro większość zysków pochodzi z konsol.

Konsole bardzo hamują rozwój grafiki i fizyki w grach. PC są lata świetlne przed nimi, ale ich potencjał jest niewykorzystywany. O ile grafika prezentuje już bardzo przyzwoity poziom, o tyle fizyka mogłaby wprowadzić wiele nowego do rozgrywki. Szlak jako tako przetarł Crysis (nie wyskakujcie mi tu z Bad Company ani Red Faction, tam całe zniszczenie jest oskryptowane i ma niewiele wspólnego z prawdziwą fizyką), nie znam innej gry, w której można by podnieść dowolny przedmiot i rzucić nim w przeciwnika. Niestety, jak widać wyprzedził technologicznie swoja epokę i nie został zbyt ciepło przyjęty, więc teraz Crytek cofa się do poziomu konsol (niby widać na filmikach, że da się rzucać przedmiotami i kopać je też w 2 części, ale zapewne zostanie to ograniczone do trybu Single Player i w najlepszym wypadku zostanie na takim poziomie jak w jedynce, choć obecne PC pozwalają na o wiele więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badura a nie równe szanse, na konsolach również są różne modowane pady które mają zapewniać jakąś tam przewagę. Zwykła myszka laserowa za 60zł jest już wystarczająco precyzyjna aby grać jak pro, cała reszta jest kwestią osobistych upodobań, dobierania marki pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 10:50, Damianuss1 napisał:

Może i grafika na konsolach będzie gorsza, ale przynajmniej nie muszę specjalnie całego
PCta wymieniać :P.


Takie gry są od tego aby je oglądać, a nie przechodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

Oczywiście mówię tylko teoretycznie, bo ani Sony, ani MS nie wprowadzą do swoich konsol
myszki i klawiatury (nawet ustandaryzowanej) jako kontrolera.


frag FX? Klawa tez jest na ps3 z tego co wiem.

Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

W graniu na PC, posiadana myszka i klawiatura mają małe znaczenie. To raczej dobra odpowiedź
dla kiepsko grających, na pytanie, "czemu on mnie zabił". Oczywiście na jakimś szajsie
z kulką może być rzeczywiście ciężko, ale jeśli gracze umieją w miarę dobrze grać, to
Razer za 400zł nie ma zbytniej przewagi nad myszka laserową za 15zł.


Ma, ale mało kto posiada myszki od ~salmosy w góre. Najwazniejszy jest skill. To, że moi kumple z jednego z mało znanych klanów L4D i ETQW, jak wbijaja na serw to od razu cheaty, haxy i uj wie jeszcze co ;)
To, ze jeden rozwala caly, team to nie tylko dlatego, ze ma Deathaddera.

Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

Co do samego sprzętu komputerowego, to wypasiony PC jest potrzebny niestety tylko przez
lenistwo producentów gier. X360 posiada 3 rdzeniowy procesor, kartę o wydajności Radeona
X1950, tyle ze opartą na nowszej architekturze i 512mb współdzielnej pamięci DDR3 dla
karty i całego systemu. Często by pograć na komputerze w konwersję danej gry, potrzeba
Core i5 760, 4GB Ram i GTX460 1GB. Oczywiście na PC gra się zwykle w większych rozdzielczościach,
ale i tak te gry mogłyby albo znacznie lepiej działać, albo znacznie lepiej wyglądać.


Konsole mają jedną architekturę, przez to nie ma problemów, nawet nie z optymalizacją, co grę się robi specjalnie dla niej.

Aby pograc w Crysisa na wysokich detalach i konsolowej rozdzielczości, wcale nie trzeba potęznego i drogiego komputera.

Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

Konsole bardzo hamują rozwój grafiki i fizyki w grach. PC są lata świetlne przed nimi,
ale ich potencjał jest niewykorzystywany. O ile grafika prezentuje już bardzo przyzwoity
poziom, o tyle fizyka mogłaby wprowadzić wiele nowego do rozgrywki. Szlak jako tako przetarł
Crysis (nie wyskakujcie mi tu z Bad Company ani Red Faction, tam całe zniszczenie jest
oskryptowane i ma niewiele wspólnego z prawdziwą fizyką)


Człowieku to gra, wszystko jest oparte na skryptach, tu chodzi o animacje.
W Red Faction, prawie nei ma co niszczyć, ot taka biedna gierka z paroma budynkami do rozwalenia.

Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

nie znam innej gry, w której
można by podnieść dowolny przedmiot i rzucić nim w przeciwnika.


Half-Life? Dodatek do dooma jak dobrze pamietam :P i na bank cos jeszcze.

Dnia 02.01.2011 o 13:03, gadula4 napisał:

Niestety, jak widać wyprzedził
technologicznie swoja epokę i nie został zbyt ciepło przyjęty, więc teraz Crytek cofa
się do poziomu konsol (niby widać na filmikach, że da się rzucać przedmiotami i kopać
je też w 2 części, ale zapewne zostanie to ograniczone do trybu Single Player i w najlepszym
wypadku zostanie na takim poziomie jak w jedynce, choć obecne PC pozwalają na o wiele
więcej).


Wyprzedził epoke? W czym? Tylko grafice, a grafika gier nie ratuje. Crysis to średniak, ktory stara sie wszystko nadrobić grafą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tylko się zastanawiam kiedy crysis 2 dostanie witaminke i kiedy bedzie na allegro w cenie czesci pierwszej, to mi powie jak dobra ta gra tak na prawde jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować