Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Komiksy (oprócz mangi)

223 postów w tym temacie

Egmont ma już zapowiedzi na marzec i kwiecień. Z Batmanów dostaniemy:

Batman Rok Zerowy - Mroczne Miasto tom 5

a z serii DC Deluxe:

Batman Ziemia Jeden

Mroczny Rycerz pojawi się też w innym wydawnictwie z DC Deluce:

Kryzys Tożsamości

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Możecie napisać coś o tych dwóch ostatnich pozycjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman - Endgame

Nie ma tu w zasadzie co strzępić języka. Świetna seria. Lepsza od Death of the Family.
Polecam fanom gacka, bo w napływie przeciętniaków z ostatnich lat, ta opowieść trzyma najwyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jest po polsku, czy tylko w oryginale?
Ja dziś zakupiłem "Mroczne Odbicie"- kolejne wydanie z serii DC Deluxe, poświęcone Gackowi. Jest to zbiór historii z czasów, gdy pelerynę i maskę Batmana dzierżył Dick Grayson, czyli pierwszy Robin.
Komiks dosyć gruby ( ok. 300 stron ) ale jak dla mnie, dziwnie narysowany ( zbyt wiele czerwonego koloru ) i trochę zbyt mało w nim Batmana.
W ub. miesiącu zakupiłem też " Sprawiedliwość", gdzie Batman jest jednym z bohaterów. Na uwagę, poza objętością, są bardzo ciekawe rysunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 18:34, lis_23 napisał:

A to jest po polsku, czy tylko w oryginale?


Nie mam pojęcia, od lat nie kupuje komiksów po polsku. Dziś w dobie dystrybucji cyfrowej i całkiem wygodnych narzędzi do czytania zarówno mobilnie jak i na sprzęcie stacjonarnym lecę w zasadzie tylko w cyfrówki i oryginalne wydania papierowe łapane na ebayu "okazyjnie".

Od Marvela [nie pamiętam czy już tu pisałem czy nie] z kolei genialna seria Daredevil End of Days. Tez polecam. druga mini-seria jak dla mnie zaraz po Old Man Logan, przebiła nawet Spiderman Reign.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, wydania mobilne to tak jak MP3 - niby jest, ale ich fizycznie nie ma.
Nie, dziękuje - muzyka tylko na CD, a komiks na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 18:45, Zekzt napisał:

> A to jest po polsku, czy tylko w oryginale?

Nie mam pojęcia, od lat nie kupuje komiksów po polsku. Dziś w dobie dystrybucji cyfrowej
i całkiem wygodnych narzędzi do czytania zarówno mobilnie jak i na sprzęcie stacjonarnym
lecę w zasadzie tylko w cyfrówki i oryginalne wydania papierowe łapane na ebayu "okazyjnie".


W sumie się nie dziwię, wydawane po polsku komiksy od DC (nie wiem jak Marvel, ale też bym się nie zdziwił) są drogie i w sumie słabe. Teraz leci ten reset i jeśli dobrze zrozumiałem, nasze komiksy to połączenia kilku zeszytów w jednym tomie i grubej oprawie. Szkoda tylko, że nie zawsze ma to sens, pierwszego Supermana nie doczytałem do końca, bo nagle bez ostrzeżenia pojawił się zupełnie nowy wątek, który nie miał ze starym niczego wspólnego.
Cóż, próba wbicia w te komiksy okazała się porażką. Tylko nie wiem czy dziękować DC czy polskiemu wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać trochę zapomniany temat, a to wszystko przez "drobne" znalezisko sprzed paru dni... Otóż odwiedziłem swoje strony rodzinne, których nie wizytowałem od dawna. Przerzucałem śmieci po szafkach i znalazłem kilkanaście odłożonych starych komiksów z Batmanem, Spidermanem, itp. z początku lat 90. :D Chyba każdy, kto zbierał wtedy te komiksy, może sobie wyobrazić moją podjarkę.
Anywayz, porzucając przydługi wstęp - naszło mnie, że ja już dawno nie trzymałem żadnego komiksu w rękach i pomyślałem, że warto by nadrobić zaległości, a dokładnie, poruszyć temat bohatera, o którym wiem bardzo mało - czyli Deadpoola. Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się w jego uniwersum i potrafi wskazać komiksy, z którymi warto się zapoznać? Coś, co pasowałoby do mojej zerowej wiedzy o tym bohaterze?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deadpool Classics Vol 1
Joe Kelly Omnibus
Night of the Living Deadpool
The Good, the Bad, and the Ugly
Uncanny X-Force
Suicide Kings
Cable & Deadpool

Seria Deadpool Kills the Marvel Universe, jej kontynuacja Deadpool Killustrated i finał Deadpool Kills Deadpool

To takie "najwazniejsze" perełki =)

Jest też regularna seria wydawana od 2013 która zowie się po prostu Deadpool [czy dalej trwa czy nie - nie wiem, nie śledzę tych regularnych miesięczników aż tak starannie, tylko te które czytam regularnie mogę zawsze potwierdzić od reki, Deadpoola niestety wśród nich nie ma, bo doba ma tylko 24 godziny xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 19:01, lis_23 napisał:

Nie, dziękuje - muzyka tylko na CD, a komiks na papierze.

Czyli jak rozumiem jesteś oldschoolowiec i jak hasasz po ulicach to muzyki słuchasz z Discmanów ? ;> ;-)

Kryzys tożsamości

Dobry znajomek to zakupił. Pożyczyłem na jakiś czas.... gdyż zaintrygowała mnie zwykła okładka!. Nie przeczytałem jeszcze całości ale zdecydowanie polecam!!. Aż tak głęboko w tym nie siedzę [mowa tu o uniwersum DC] Raczkuję wręcz ale coś czuję że po przeczytaniu sprawie sobie ten komiks by go mieć! Wspaniała kreska i ciekawe ukazanie superbohaterów, z zupełnie innej strony. To mi się podoba! Lubię to! i jaram się! =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2015 o 23:12, pkapis napisał:

Cóż, próba wbicia w te komiksy okazała się porażką. Tylko nie wiem czy dziękować DC czy
polskiemu wydawcy.


Ja tam nie narzekam ;) Kupuję komiksy DC z Emgontu ( Batman ) od ubiegłego roku i są całkiem ok. W tym roku doszła seria DC Deluxe, a w niej wznowienie klasyków, jak " Rok Pierwszy " czy " Azyl Arkham " oraz nowe pozycje. Do tego Egmont rozpoczął wydawanie komiksów Marvela: są one tańsze niż DC ( miękka oprawa ze skrzydełkami, ok. 120 stron ) i wychodzą po dwa na miesiąc:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/275829-avengers-swiat-avengers

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/275828-all-new-x-men-wczorajsi-x-men

Te dwa dzisiaj zakupiłem.
Ponadto, Mucha Komiks wydaje całkiem dobre albumy, jak " Batman Długie Halloween ", " Batman Mroczne Zwycięstwo ", " Legendy Mrocznego Rycerza " czy " Sprawiedliwość ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2015 o 23:08, Braveheart napisał:

Czyli jak rozumiem jesteś oldschoolowiec i jak hasasz po ulicach to muzyki słuchasz z
Discmanów ? ;> ;-)

>
Już nie przesadzajmy ;) Discmana nigdy nie miałem, jak już to walkmana ;) ale w domu muzy słucham na czymś takim:

http://i58.tinypic.com/2432ty1.jpg

Jeżeli zaś chodzi o komiksy to na razie mam tego tyle - DC ( dwie górne półki ):

http://i61.tinypic.com/30a44ep.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 23:10, lis_23 napisał:


> Cóż, próba wbicia w te komiksy okazała się porażką. Tylko nie wiem czy dziękować
DC czy
> polskiemu wydawcy.

Ja tam nie narzekam ;) Kupuję komiksy DC z Emgontu ( Batman ) od ubiegłego roku i są
całkiem ok. W tym roku doszła seria DC Deluxe, a w niej wznowienie klasyków, jak " Rok
Pierwszy " czy " Azyl Arkham " oraz nowe pozycje.


Ale ja mówiłem o tym reboocie. Pierwsze Justice League jeszcze jakoś tam się dało czytać, chociaż bez szału. Ale pierwszy tom Supermana jest słaby i to zarówno sama historia, jak i jej ułożenie w polskiej wersji. Widać, że jest to tom złączony z kilku zeszytów, przez co główna część zajmuje ok 2/3, a potem nagle pojawia się zupełnie inna historia, w której nie wiadomo o co chodzi. Jakieś podróże w czasie, jacyś wrogowie, których wcześniej nie było - bo i być nie mogło, skoro to pierwszy tom, ale Superman najwyraźniej ich zna. Po prostu zrobione zostało to bez ładu i składu i gdyby to był stary Superman, gdzie próbowałbym się wbijać w środek istniejącej historii, to bym nawet zrozumiał. Tyle, że to ma być totalny reboot, wszystko od zera i w tym kontekście komiks ssie. Przy takiej jakości to ja mogę za niego dać 10% jego ceny najwyżej, dlatego kolejnych nie mam zamiaru kupować, ani dawać szans innym współczesnym seriom od DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2015 o 19:11, pkapis napisał:


Ale ja mówiłem o tym reboocie.


Czyli tzw. " Nowe DC "?
Mam wszystkie Batmany ale nie wszystko jeszcze czytałem. W sumie 11 albumów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egmont jeszcze poważniej bierze się za rynek komiksowy.
Mamy już:

- Nowe DC
- DC Deluxe - jeden, dwa albumy miesięcznie
- Marvel Now - dwa albumy miesięcznie
- Star Wars Legendy - jeden album miesięcznie od sierpnia
- Star Wars Komiks - powrót wydawnictwa od września, nr 1 / 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak się to rozwinie. Do tej pory cała oferta wydaje się spójna i przemyślana, a nowe wydawnictwa dochodzą powoli i są dość dobrze reklamowane. Dostajemy praktycznie wszystko co warto czytać w Stanach(mucha np. zapowiedział southern bastards na listopad), choć Egmont powoli wzrasta na monopolist.

Ps. Ma ktoś folder reklamowy egmontu ,na którym znalazła się jakaś podpowiedź odnośnie premiery story arcu Endgame?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś zapowiedzi Muchy na drugą połowę roku? Będzie coś z DC? ( Batman ).
Wczoraj zakupiłem " Batman Legendy Mrocznego Rycerza " i zastanawiam się, czy Mucha coś jeszcze wyda.
Co do Egmonru to mam tylko rozpiskę na Nowe DC i DC Deluxe do końca roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, podobno ktoś inny przejął prawa do komiksów DC i Mucha nie wyda już nic o Batmanie ( przynajmniej na razie ) ... Ciekawe, czy wszystko trafiło do Egmontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 10:19, lis_23 napisał:

Ech, podobno ktoś inny przejął prawa do komiksów DC i Mucha nie wyda już nic o Batmanie
( przynajmniej na razie ) ... Ciekawe, czy wszystko trafiło do Egmontu?

Egmont podpisał z DC umowę, której pokłosiem jest np. seria DC deluxe i wyłączne prawa do ich komiksów(a takie przynajmniej chodzą słuchy). Mucha wydał jeszcze batsa bo był zapowiedziany i "zarezerwowany" wcześniej. To oznacza tylko tyle, że u muchy pojawi się znacznie więcej Image. Jak dla mnie mogliby wydawać tylko komiksy z tej stajni i byłbym wniebowzięty. Southern Bastards jak już pisałem jest w zapowiedziach, ale kto wie, może dostaniemy jeszcze Deadly Class, albo wicked and the divine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tylko Batmany, więc dla mnie to zła nowina, gdyż Mucha wydawała bardzo dobre albumy ( Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo ).
Ciekawe, czy w ramach DC Deluxe Egmont wyda w całości All Stars Batman i Robin? Wydali to parę lat emu ale tylko pierwszą część i komiks ten chodzi na Allegro nawet po ok. 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować