Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Darowałem sobie szerzenie flame''u przez całe trwanie rankingu oczekując na jego finalny kształt(co się będę rzucał skoro nie wiem wszystkiego) I w tej chwili mogę powiedzieć. Nie podoba mi się ten ranking. Dziwi mnie sytuacja pojawiania się chociażby kilku części gry FIFA(odniosłem wrażenie że przynajmniej jeden z głosujących jest fanem serii i umieścił kilka pozycji tej gry na wysokich miejscach) Powinna być wprowadzona pod tym względem jakaś kontrola. Zapychać ranking pozycjami z jednej serii olewając inne(o dużej ilości ścigałek nie wspominając). Nie będzie nic rewolucyjnego w tym jak powiem że dziwi mnie brak chociażby WoWa. Sam gry nie znam ale skoro ma tyle zwolenników jej brak w top 100 razi. Osobiście najwięcej grywam w RPG i szczególnie boli nieobecność głównie Gothica i Morrowinda. Panowie i panie nie dać ani jednego TESa i Gothica w rankingu gier dziesięciolecia?(do dziś łudziłem się że będą) Brzmi to jak naprawdę kiepska prowokacja. Co do konkretnych miejsc można zwalić na matematykę ale kompletny brak danych produkcji już nie. Na Disciples II nawet nie liczyłem. Nieładnie też olewać niektóre platformy. Jest to w końcu ranking najlepszych gier dekady. Komputerowy rasizm? W sumie w obecnej chwili uważam że trzeba było przemeblować ten ranking na początku. Kontrowersji i tak by się nie uniknęło ale przynajmniej ranking ten mógł by aspirować do miana sensownego. Przy czytaniu podobnego stworzonego przez redaktorów CDa nie miałem tego wrażenia chaosu i niesprawiedliwości wobec niektórych tytułów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy też w Top 100 nie było żadnego Mass Efecta? Może nie jest to gra na pierwszą 10-tkę ale żeby nie załapał się na setkę to chyba przesada.

Choć z drugiej strony wiem że po prostu są gusta i gusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:


zapomniałeś o:
Radio X: Ozzy Osbourne - Hellraiser i Faith No More - Midlife Crisis
KDST: Toto - Hold The Line i Kiss - Strutter (chociaż nie jestem pewien czy to akurat to było)
a z tych co wymieniłeś to jakoś wybitnie mi się tylko Gunsi podobali, potem zacząłem ich i Ozzy'ego namiętnie słuchać

pokochałem te piosenki jeszcze zanim się dowiedziałem co to rock i metal jest (ale człowiek był młody i głupi, 12 lat miał). pamiętam jak przy "Hellraiser" zatrzymywałem samochód żeby nie zagłuszał. no i Hydrą się świetnie latało przy Radiu X


proponuję stworzyć ranking wielkich nieobecnych. obstawiam że Gothic I, II i NK, Mass Effect 1 i 2, WoW i GTA:SA zajmą pierwsze miejsca bo na ich brak się narzeka najczęściej. no i na brak gier z platform innych niż PC, Xbox i Playstation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:42, Cygi napisał:

> On jeszcze nie wie.

Killer miesiąca!
===
Może i głosujemy w temacie założonym przez użytkownika Kwas17, ale poważnie gram.pl mogłoby
nam zaserwować głosowanie z prawdziwego zdarzenia.
Byłoby miło.
===
P.S.: Free Kevin!


Popieram , pomijając ranking stworzony przez redakcję gram, miłoby było móc zagłosować samemu

i tak na marginesie moja gorąca prośba do Ciebie Cygi, mógłbyś z łaski swojej usunąc już ten przekur..sko zdezaktualizowany "slogan" ze swego podpisu ? wieje dekadencją i próbą zwrócenia nasiłe uwagi na siebie...
Pan Mitnick jest już od dawna wolny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:44, qrex napisał:

Przy czytaniu podobnego
stworzonego przez redaktorów CDa nie miałem tego wrażenia chaosu i niesprawiedliwości
wobec niektórych tytułów .


masz na myśli ten w Tipsomaniaku? były dwa:
jeden w 2005 z setką najważniejszych gier XX wieku (bez miejsc)
drugi w 2006 z setką najlepszych gier ostatnich 10 lat (1996-2006), tu już były miejsca

co ciekawsze pozycje (z tych co tu brakuje):
Gothic I - 28
Max Payne - 26 (on akurat jest, ale w CDA był duuużo niżej)
GTA: SA - 23
Far Cry - 22
Gothic 2 - 19
Enemy Territory - 14
World of Warcraft - 2!

pomijając to, że ranking ma 4 lata to nie ma aż 6 pozycji z pierwszej 30 a zajmujący 94 miejsce Painkiller w rankingu gramu się znalazł, w przeciwieństwie do gier będących wyżej. bardziej mi się porównywać nie chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci obejrzalem "najlepsze z najlepszych", mogę powiedzieć tylko tyle, że jest dużo, ale to dużo gorzej niż myślałem wtedy, gdy komentowałem chyba 5-tą dziesiątkę tego, pożal się Boże, "rankingu". Proponuję nazwijcie to "coś" tak:
Losowa lista najlepiej sprzedających się gier zręcznościowych na konsole i ich portów na PC z ostatnich 2-3 lat plus parę starszych, wybranych całkowicie przypadkowo, którymi trzeba było dopchnąć do stu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:18, Blasting_Power napisał:

> Nie jestem dokladnie w temacie, mozecie powiedzieć który był w rankingu Gothic :)?
On jeszcze nie wie.


ROTFL. :DDD

Zabrzmiało tak, jakby trzeba było oznajmić śmierć kogoś bliskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:49, SimplyLucas napisał:

i tak na marginesie moja gorąca prośba do Ciebie Cygi, mógłbyś z łaski swojej usunąc
już ten przekur..sko zdezaktualizowany "slogan" ze swego podpisu ? wieje dekadencją i
próbą zwrócenia nasiłe uwagi na siebie...
Pan Mitnick jest już od dawna wolny :)


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60504

Post nr 11.
===
P.S.: Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:54, Ballaksio napisał:

Hyhy. 100 gier i prawie 2,5 RPGa.


Brzmi to tak załóśnie, że aż chce się jakiegoś RPGa pogłaskać. Dwa i... PÓŁ! To pół boli, RPGi zostały tak zapomniane, że nawet nie mogła stuknąć pełna cyfra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 23:42, Cygi napisał:

Może i głosujemy w temacie założonym przez użytkownika Kwas17, ale poważnie gram.pl mogłoby
nam zaserwować głosowanie z prawdziwego zdarzenia.
Byłoby miło.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64394&u=43
Tam próbuję prosić Gram.pl, żeby nam głosowanie takowe zorganizowali, zapraszam do poparcia mojej inicjatywy ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 00:08, Cygi napisał:

> i tak na marginesie moja gorąca prośba do Ciebie Cygi, mógłbyś z łaski swojej usunąc

> już ten przekur..sko zdezaktualizowany "slogan" ze swego podpisu ? wieje dekadencją
i
> próbą zwrócenia nasiłe uwagi na siebie...
> Pan Mitnick jest już od dawna wolny :)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=60504

Post nr 11.
===
P.S.: Free Kevin!


po wpisaniu w google wyskakuje link do tamtego postu i parę do Kevina samego w domu
naproooowadź nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie także boli brak GTA:SA. Tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę obecność GTA 3, GTA:VC i GTA 4. Moim zdaniem SA było zdecydowanie najlepsze. Pomijając fabułę i postacie, które mogły się spodobać lub nie w zależności od gustu, to jest to, moim zdaniem, najbardziej rozbudowana ze wszystkich części pod względami mechanicznymi.

Wielkość świata (przynajmniej wydaje mi się największy), różnorodność broni, rozwijanie, ubieranie, ćwiczenie postaci ( :) ) , mnogość pojazdów i licencje/prawa jazdy, rozmaitość "klimatów" w lokacachi które odwiedzamy (miasta, slumsy, pustynie, regiony wypoczynkowe, miasteczka w stylu dzikiego zachodu, country). Wydaje mi się, że nawet misje były bardziej godne uwagi zarówno pod względem fabularnym jak i rozgrywki (w pamięci z GTA:SA, które przeszedłem w okolicach jej premiery, zapadła mi garść misji, dialogów, GTA 4 praktycznie nic, ale to może być kwestia gustu, ale wydaje mi się, że pomysły na misje były ciekawsze). GTA 4 ogólnie jest, z wyjątkiem grafiki, uboższe. Jakby za każdy krok do przodu grafiki przypadały dwa kroki w tył pod względem "miodności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRAK MI SŁÓW !!!

Ta matematyka was zawiodła chłopcy... jeśli już tak się uczepiliście było podsumowanie (i listę wszystkich miejsc) dorzucić. Chyba, że będzie w kolejnej odsłonie - czyli prognozach na 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 00:38, Martimat napisał:

Chyba, że będzie w kolejnej odsłonie - czyli prognozach na 2011.


Tu akurat zaskoczenia nie będzie.

Spoiler

zwycięski tytuł zaczyna się na "w", a kończy na 2. :P



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jazda Freewayem przez Pustynię do Las Venturas z załączonym K-DST była naprawdę ekscytująca :"
Hahahaha...Dokładnie stary ;] Za to właśnie kocham San Andreas ;] Jazda z jednego miasta do drugiego z włączonym radiem daję masę frajdy ;]
ps."Young heart be free tonight
tonight, tonight, tonight, tonight,yeah" rządzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:11, lis_23 napisał:

/.../

Zastanawiam się - komu to mówisz i po co, chcesz kogoś przekonać? Ja to wszystko wiem, masz rację, jest wyważona, fajna i... co z tego? Mnie osobiście nie pociąga i brakuje mi w niej "tego czegoś". Ale do takiego rankingu się nadaje, właśnie przez to zbalansowanie i to, że jest "dla każdego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioshock, Bioshock... nie grałem i mi wstyd normalnie. Czas nadrobić zaległości. Gratulacje dla załogi gramu za dobór gier w rankingu ogólnie, do którego w sumie nic nie miałem, może poza Wiedźminem, którego bym wyrzucił w diabły, wyżej wrzuciłbym może piękne King''s Bounty. To w końcu odzwierciedlenie prywatnych gustów, nie prawda absolutna. Shadow od the Colossus, Okami - IMO dwie najlepsze gry na PS2 jakie wyszły ever, God of War3 nisko, czyli tam gdzie jego miejsce, za to pierwszy GoW wysoko, czyli także tam gdzie jego miejsce. Mafia, Batman... też nie ograłem za bardzo, bo mi nie podeszły osobiście, ale szanuję wybór, tu również zdaję sobie sprawę z jakości tych gier. Zresztą - to w końcu Wasze Top 100 - stówka najlepszych gier dekady, w ciągu której wyszło ich tysiące przecież, tak czy siak na słabe pozycje nie ma miejsca. Chromolić idiotyczne komentarze o poziomie YT, że tego to być nie powinno, a coś tam jest musi być Top 2, a innych coś boli.
Wiecie co dobre, nawet jeśli oceny w Waszych reckach są czasem dość dziwne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować