Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 17:32, Melchah napisał:

> CoD 4 tak wysoko? No bez żartów,
> gra raptem na kilka godzin, w dodatku zapomniana
Zapomniana? Odpal, odśwież listę serwerów, zanotuj liczbę -> pogadamy o amnezji...
:)

Póki ich nie zablokują :P Nowsze części już rezygnują z dedykowanych serwerów, a że trzeba pozostałych przy starszej części kiedyś od niej odciągnąć to tak pewnie będzie. Szkoda, bo z dobrej serii robią tasiemiec z nową częścią wydawaną co roku i minimalnymi zmianami. I tak, gra popada w zapomnienie, mam tu na myśli szybkie odcinanie supportu jak i liczbę graczy, która ewentualnie spadnie. To nie jest CS, w którego masy będą grać latami (i nawet nie będzie to możliwe, przy współczesnej formie wydawania gier przez Activision). Poza tym nowsze części od CoD 4 zaczynając nie wybijają już się niczym specjalny, ani pomysłem, ani fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, żadnego Gothica - serii, która w naszym kraju ma rzeszę fanów? I to nie dla tego, że jest jakiimś przehypowanym marketingowym gniotem, ale dlatego, że jest naprawdę świetnym tytułem...

A Silent Hill 2, Final Fantasy X, Tekken 5, Oblivion (był Morrowind?) czy MGS 4? WoWa też nie było chociaż miał 11-milionową bazę aktywnych użytkowników.

Z tego rankingu wynika, że co dziesiąty tytuł "gry dekady" to ścigałka (ktoś podliczył, że jest ich chyba 12!). Rozumiem, że to ranking subiektywny, ale nie wiem czemu mam wrażenie, że nie wrzuciliście tu znacznej części tak wspaniałych gier tylko po to by podgrzać atmosferę i nabić liczbę komentarzy do niebotycznych ilości.

PS. Jedyne co mnie tu cieszy to wysoka pozycja Shadow of Colossus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, dajcie już spokój z tym Final Fantasy X, najsłabsza część cyklu fabularnie a i gameplayowo mocno skostniała.

Maxik? Na top 10 imo nie zasługuje.

Brak WoW''a i Gothica - pewnie autorzy rankingu uznawali je za oczywiście dobre, ale woleli zagłosować na jakieś "oryginalne" niż oklepane tytuły. Za to po co są NfS? Tego nie wiem i chyba wiedzieć nie będę, ale jak już ktoś napisał, to ranking gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał. Jak bardzo narzekałem na cały ten ranking i twierdziłem, że jest to poroniony pomysł, to jednak ostatnia dziesiątka bardzo mnie usatysfakcjonowała. Wiedźmin oceniony "rozsądnie" (chociaż wg. mnie i tak trochę za wysoko), Shadow of the Colossus, którego się tu naprawdę nie spodziewałem i pozytywnie mnie zaskoczył, tak samo jak Max Payne. Podoba mi się też, że nie ulegliście presji i nie wsadziliście na podium jakiegoś pseudo-RPGa typu ME.

Ogólnie to jestem względnie zadowolony. Paru gierek brakowało (Final Fantasy gdzie? Nintendo gdzie?). Mam nadzieję, że ten ranking będzie dla was lekcją na przyszłość, dzięki czemu nastepne będą lepsze ;)

Spoiler

I że kupicie sobie konsole Nintendo, no bo nie przeginajcie, no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie flame, będzie flame ;O.
Gdzie do cholery gdziekolwiek na liście są tak wybitne gry jak Fahrenheit czy Syberia?
/Edytowałem post, bo źle sprawdziłem daty wydania paru gier ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:22, Ostrowiak napisał:

Haters gonna hate.

Pozowanie na ostatniego sprawiedliwego obrońcę przecudownych konsol jest zabawne,



nie bronię konsol, tylko gier. Ja rozumiem, niektórzy są oburzeni brakiem takich i takich tytułów, ale prawda jest taka, że niemożliwe jest stworzenie listy, z której wszyscy byliby zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:46, Denny327 napisał:

Dziwi mnie ze Diablo II sie nie lapie do 100 najlepszych gier, podczas gdy sa tutaj chyba
ze 3 numerki FIFY.


Czytaj komentarze, DIABLO II zostało wydane przed styczniem 2001 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was, nie róbcie więcej rankingów. W ogóle na jaki temat wy wybieracie. Wiele wspaniałych tytułów się tutaj nie znalazło a za to takie których nie powinno tu być. Jednym słowem FAIL !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:48, Arthas97 napisał:

> i Heroes 3!?

Wydane przed styczniem 2001 roku...


Niechcący zerknąłem na datę dodatku, zamiast na podstawki. Ale fakt faktem paru gier brakuje. Które na miejsce zasługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, Bioshock? Mi jakoś ta gra nie podeszła, zarówno Max Payne jak i Mafia, GTA IV czy Vice City znalazły by się wyżej na mojej prywatnej liście. Ale przynajmniej trzy z nich były w pierwszej dziesiątce. No i brak Gothica w TOP 100? Bez przesady? Było bardzo dużo gorszych gier od Gothica na tej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:46, Kreek napisał:

> Haters gonna hate.
>
> Pozowanie na ostatniego sprawiedliwego obrońcę przecudownych konsol jest zabawne,

>
>

nie bronię konsol, tylko gier. Ja rozumiem, niektórzy są oburzeni brakiem takich i takich
tytułów, ale prawda jest taka, że niemożliwe jest stworzenie listy, z której wszyscy
byliby zadowoleni.


wiadomo, że każdego nie da się zadowolić, ale zauważ że jest zdecydowanie więcej osób oburzonych takim obrotem tego rankingu, niż zadowolonych z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować