Zaloguj się, aby obserwować  
ShadowG

Seria Thief

464 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2007 o 17:17, ShadowG napisał:

Cała Szachrajowa ferajna z Mrocznego Projektu.

Racja. Byli mocno frustrujący. W szczególności, w misji podczas której należało uciec (będąc rannym) z posiadłości Konstantyna.
Podobno dość ciężkim wrogiem jest także Ent z TMA, lecz poza dość głośnymi odgłosami kroków, nie miałem z nimi do czynienia.
Co do gorszych misji, to jest jeszcze Into the Maw of Chaos, czyli bieg z przeszkodami do Szachraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2007 o 17:28, fearon napisał:

Co do gorszych misji, to jest jeszcze Into the Maw of Chaos, czyli bieg z przeszkodami do Szachraja.


Nie przesadzajmy z tymi przeszkodami.:)

Prawdę mówiąc, to już nawet świątynie w Raymanie 2 są trudniejsze od tej misji. Jak na ostateczną rozprawę z głównym złym, rzeczywiście wypada blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 17:51, ShadowG napisał:

Nie przesadzajmy z tymi przeszkodami.:)

Takie jest miałem odczucie, gdy do przejścia misji wystarczył ciągły bieg przed siebie (jakieś 5 minutek to zadanie zajmuje). No... Ale to tylko jedna z niewielu słabych misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie grałem tylko w Deadly Shadows ( Ale mam złotą kolekcje).Nie grałem w inne bo bałem się że grafika jest pikselowa.Ale chyba popełniłem błąd.Od razu jak wróce to sobie wszystkie zainstaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale popełniłeś błąd.Grafika może nie jest mocną stroną pierwszej i drugiej części serii, ale gracze doceniają bardziej jego grywalność i klimat.Ale nic nie szkodzi, innym też tak przytrafiło i po pięciu minutach grania zapomnieli o grafice ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 18:48, Michael121 napisał:

Na razie grałem tylko w Deadly Shadows ( Ale mam złotą kolekcje).Nie grałem w inne bo bałem
się że grafika jest pikselowa.Ale chyba popełniłem błąd.Od razu jak wróce to sobie wszystkie
zainstaluje

Nie ma się czego bać. Piksele jeszcze nikogo nie zabiły.

A tak na poważnie, to radziłbym najpierw ukończyć DS-a, a dopiero potem zabrać się za pozostałe. Bądź, co bądź, "Cienie" to najłatwiejsza i najbardziej "user friendly" część serii. Poza tym, to właśnie tutaj najbardziej uwypuklona jest struktura i zasady działania Miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 18:48, Michael121 napisał:

Na razie grałem tylko w Deadly Shadows ( Ale mam złotą kolekcje).Nie grałem w inne bo bałem
się że grafika jest pikselowa.Ale chyba popełniłem błąd.

Nie aż taki wielki, w końcu chcesz zagrać w poprzedniczki. :)
Na początku grafika może odstraszać, choć gdy człowiek wejdzie w klimat, nie będzie na nią zwracał uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2007 o 13:39, fearon napisał:

Na początku grafika może odstraszać, choć gdy człowiek wejdzie w klimat, nie będzie na nią
zwracał uwagi.

Ale łatwiej jest "wejść w klimat" po przebrnięciu przez Złowieszcze Cienie( moim zdaniem). Bo, co tu dużo mówić, jeżeli ktoś nie upora się z DS-em, to pozostałych nie powinien nawet zaczynać. Tak samo było ze mną. Przy pierwszym kontakcie Thief wylądował na półce. Dopiero, kiedy dostałem w swoje ręce "trójeczkę" i trochę w nią pograłem, postanowiłem wrócić do klasycznego "Złodzieja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 15:23, ShadowG napisał:

Ale łatwiej jest "wejść w klimat" po przebrnięciu przez Złowieszcze Cienie( moim zdaniem).

Z tym zgodzę. Nie licząc łatwiejszej rozgrywki, DS ma w końcu lepszą grafikę, czyli coś, co nie jest już tak atrakcyjne w poprzednich odsłonach. Poza kilkoma nawiązaniami do poprzedników, fabuła nie wymaga znajomości TDP i MA, więc i w tym aspekcie nie będzie kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem do czynienia z pierwszą częścią.Dzięki temu poznałem historię i weszłem w klimat od początku do końca przygód Garretta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 20:40, Harvenar napisał:

Co ja bym dał za poprawnie działające Thiefy 1 i 2 na XP :< Dark Project skończyłem, ale
chcę więcej! Przydałby się mod :<


Mi normalnie działają...
A mod poprawiajacy twój problem, czy ogólnie mod dodający, np. misje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 20:40, Harvenar napisał:

Co ja bym dał za poprawnie działające Thiefy 1 i 2 na XP :< Dark Project skończyłem, ale
chcę więcej! Przydałby się mod :<

A fan-misje to co?

Jaki masz problem? Ja gram na XP komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną Thief: Deadly Shadows v.1.1 i szlak mnie trafia. System WinXP SP2 - wymagania sprzętowe spełnione z nadmiarem.
Po zainstalowaniu gry i bez podłączenia komputera do internetu (nie był ustawiony nawet adres IP karty sieciowej) wszystko działało poprawnie.
Po ustawieniu drugiego konta i podłączeniu do internetu zaczęły się cyrki - zaczął mi się automatycznie włączać program Instal Shield powiązany z Thiefem totalnie zamulając komputer. Włożenie oryginalnej płyty (było takie żądanie) niczego nie załatwiało. Na pierwszym koncie (oba mają uprawnienia administratora) po długim czekaniu można było anulować działanie IS ale na drugim koncie zostawało jedynie resetowanie komputera. Próba zainstalowania patcha ściągniętego ze strony Cenegi nie udała się.
Ostatecznie usunąłem z autostartu dwa wpisy z Instal Shield i mogę cokolwiek robić na komputerze.

Czy mieliście podobne kłopoty i jeśli tak to jak je rozwiązaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 00:00, jadam napisał:

Mam oryginalną Thief: Deadly Shadows v.1.1 i szlak mnie trafia. System WinXP SP2 - wymagania
sprzętowe spełnione z nadmiarem.
Po zainstalowaniu gry i bez podłączenia komputera do internetu (nie był ustawiony nawet adres
IP karty sieciowej) wszystko działało poprawnie.
Po ustawieniu drugiego konta i podłączeniu do internetu zaczęły się cyrki - zaczął mi się
automatycznie włączać program Instal Shield powiązany z Thiefem totalnie zamulając komputer.
Włożenie oryginalnej płyty (było takie żądanie) niczego nie załatwiało. Na pierwszym koncie
(oba mają uprawnienia administratora) po długim czekaniu można było anulować działanie IS ale
na drugim koncie zostawało jedynie resetowanie komputera. Próba zainstalowania patcha ściągniętego
ze strony Cenegi nie udała się.
Ostatecznie usunąłem z autostartu dwa wpisy z Instal Shield i mogę cokolwiek robić na komputerze.

Czy mieliście podobne kłopoty i jeśli tak to jak je rozwiązaliście?


Też miałem taki problem.Ale rozwiązanie znalazłem:)Jeżeli masz AntiVir to powinnienieś sprawdzić czy czasem nie masz wirusów.Jeśli nie masz tego programu to znajdziesz http://dobreprogramy.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nie. Thief 1 nie ma dźwięku, a Thief 2 ma problemy z grafiką i wyłącza się po jakimś czasie. Chodzi mi o wersje z Antologii Thief, bo tych z Clicka! nie próbowałem instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 09:02, Harvenar napisał:

Mi niestety nie. Thief 1 nie ma dźwięku, a Thief 2 ma problemy z grafiką i wyłącza się po jakimś
czasie. Chodzi mi o wersje z Antologii Thief, bo tych z Clicka! nie próbowałem instalować.



W Thief 1 trzeba ustawić w opcji dźwiękowej ustawić tak: kanały dźwiękowe na 12 i wyłącz przyspieszenie sprzętowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:15, Harvenar napisał:

Prócz tego, obydwie gry po pewnym czasie się zawieszają. Rozpocznę nową grę, zrobię pare kroków
i.. bam! Zwis... :<


Spróbuj reinstalować grę i ustaw wszystko w opcji dźwiękowej co ci pokazałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować