Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy screen interfejsu NGP (PSP2)

22 postów w tym temacie

Jak najbardziej bąbelki są intuicyjne. Absolutnie mi to nie przeszkadza.
Muszę się do czegoś przyznać. Sony zapowiedzią NGP wzbudziło OGROMNY apetyt na tą kieszonsolkę. Gry już teraz wyglądają fenomenalnie. Sama konsola prezentuje się bardzo elegancko, wygląda sto razy lepiej jak wszystkie fanarty.
Najważniejszym wyznacznikiem jest jednak cena. Z pewnością to ona zadecyduje o tym, ile kieszonsolek się sprzeda.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że Ninny próbuję nas przyciągnąć...nieco bardziej każualowymi tytułami. Nie mówię, że takie gry są złe. Jednak wollałbym aby stanowiły odskocznie od fenomenalnych tytulów, przy których trzeba się nieźle napocić.
Czekam na więcej szczegółów, gameplay''ów, a przede wszystkim ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym XMB, choć pewnie nie sprawdziłby się na dotykowym ekranie. A jeśli NGP ma działać na Androidzie, to ta konsola będzie używana jako przenośny komputer a nie konsola :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż sie musiałem zalogować... co to za g.... masakra, paskudztwo i kiepska zżynka z iPada...
brzydkie na maksa.. dlaczego nie zostawili GUI z PSP 1 - było śliczne wygodne i praktyczne do bólu, czytelne i proste i chodziło jak mażenie.. a to! to jakaś kupa jest .. na warsztat i dopracować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 14:00, sebba99 napisał:

jak mażenie


Aż się musiałem zalogować i to zacytować.

Co do samego interfejsu muszę się zgodzić: wygląda beznadziejnie, jak źle ubrana choinka. Intuicyjność to jedno, ale ja lubię pracować w środowisku, które jest ŁADNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sebba99
Już się wypłakałeś ? XMB jest dobry kiedy kontrolujemy system analogiem, a tu mamy ekran dotykowy. Nie mówiąc już o tym ze konsola będzie chodzić na androidzie ( wreszcie komfortowo włączę Gmail na PSP ). jak sobie wyobrażasz ograniczenie Androida do XMB ? Zżynka z iPada ? Kiepski dowcip. Czy widziałeś kiedyś urządzenie dotykowe z menu innym niż ikonki ? To po prostu najwygodniejsze rozwiązanie do tego typu urządzeń i jego autorem bynajmniej nie jest Apple. Menu nie przypomina tego z iPada ( wyglądem ikonek, stylem... niczym ) więc gdzie tu plagiat ?
Brzydkie, paskudztwo ? Dlaczego ? Bo ty tak mówisz ? Nie podałeś żadnych przyczyn ( choćby to że wg. ciebie kwadratowe ikonki byłyby lepsze ) tylko wszedłeś i zacząłeś krzyczeć. Nie jesteś sam na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czapol
kiepska prowokacja.. jak słowo, postaraj się bardziej...
nie podoba mi się i tyle, takie mam poczucie estetyki a klimaty cepelii mi nie odpowiadają.
po drugie nie mówiłem o MECHANICE INTERAKCJI a o wyglądzie .. a to różnica, jeżeli jej nie widzisz, cóż, po co zaczynasz dyskusje .. tylko po to żeby było się z kim obrzucać inwektywami ? bo nie widzę innego powodu..
I TAK JEST BRZYDKI bo JA tak mówię.. i dla MNIE i W MOJEJ OPINII jest brzydki - zabronisz mi tego ?!?
i nie jadę po ANDROIDZIE jak ci się wydaje - JADĘ po ESTETYCE
BTW weź iPada do łaby i trochę go poużywaj , bo nie wiesz o czym piszesz.. Apple (co mi się nie podoba ale muszę przyznać) ma bardzo przemyślane i praktyczne i estetyczne GUI i mechanikę interakcji, a to że jesteś funboyem Androida nie spowoduje, że będzie interfejs Apple będzie gorszy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 14:18, Witka1995 napisał:

Fajny interfejs, nie wiem o co wam chodzi. Polak zawsze musi narzekać:(

O co ci chodzi z tym Polakiem? Muszę napisać, że interfejs jest zajeb*sty tylko dlatego, że zrobiło go Sony? Jeżeli coś mi się nie podoba to zabronisz mi tego napisać?
Jeszcze przyjdzie moment, że zauważysz (i zaczniesz tolerować) wokół siebie ludzi, którzy mają różne poglądy od jedynych poprawnych, na razie, jak widać, twój umysł nie jest w stanie tego zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego, moim zdaniem. Dla mnie jednak za mało przejrzysty, wolał bym w "kafelkach" niż w "kołeczkach" (Dla mnie to duża różnica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała wis tańczy, śpiewa. "troszke" to nie współgra z fajnym, estetycznym wyglądem konsolki. Ale jak widać większość komputerowo-konsolowych geeków poczucia estetyki nie ma za grosz...
Z drugiej strony - toż to japońskie sweet-mangowe klimaty. Ale one zwykle daja sie lubić, bo mają w sobie "to coś".

Ale, mnie i tak na to nie stać, wolałbym za te pieniądze kupic albo porządny smartphone, albo czytnik e-booków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałem stare, dobre XMB. Obecne menu jest zbyt kolorowe i słodkie.. W sam raz dla leni, którzy w XMB nie mieli wszystkiego podanego na tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka sama jak powyższa wypowiedź rammiego ale jednak dla dotykowego ekranu jest to bardziej przystępne. Z drugiej strony skoro mamy analogi(nawet dwa :O) to można by dać społeczności wybór w postaci ankiety czy dwóch możliwości interfejsu. Tak wiem że to nierealne... ale pomarzyć chyba można? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ty wszedłeś i zacząłeś jechać inwektywami na temat owej konsoli. Ach konstruktywna krytyko, gdzie się podziałaś??
Po drugie to weź do ręki słownik...
Po trzecie to ty chyba iPada w ręku nie miałeś, niczym nie podobny interface do tego co nam prezentują w NGP.

Ale abstrahując od niskiego poziomu tego co napisałeś w tej swojej "krytyce" do której naturalnie masz prawo<ale nic by ci się nie stało gdy byś tak tylko lepiej dobierał słowa> to interfejs mnie ani powala ani nie odrzuca. Jest prosty i zapewne jeżeli chodzi o koncepcje ekranu dotykowego, jest wygodny i funkcjonalny.

Zobaczymy jak to się sprawdzi w akcji...

@dyskograf oszczędź sobie wycieczek pod tytułem "Czyjś umysł"...
Nikt tutaj nie napisał nic w stylu "Moje zdanie jest najlepsze i dziwię się, że inni nie podzielają mego punktu widzenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następny news będzie o tym, że NGS będzie dostępny także w białej wersji?! Opanujcie się z tymi newsami. Konkurencja ogarnęła wszystkie fakty w 1-2 artykułach, a gram.pl publikuje na raty i zaśmieca swój kanał RSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować