Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Badania pokazują: gracze niebezpieczniejsi na drodze

47 postów w tym temacie

Ciekawe czy ludzie którzy grają w CoD''a lepiej strzelają... Takie badania można między bajki włożyć... Kierowanie samochodem składa się z większej ilości czynników niż grał - nie grał... Ja tam jeżdżę ostrożnie bo po oglądnięciu sporej ilości kraks zdaję sobię sprawę z kruchości życia ludzkiego i potęgi "broni" jaką są samochody... Mam nadzieję że dodadzą testy psychologiczne do wymogów na prawo jazdy, bo znam kilka osób które po prostu nie powinny go mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego kierowanie wirtualnym autkiem padem w nfs do prowadzenia samochodu? Nic. model jazdy inny sposób kierowania inny, zawartość drogi inna. Jedyne co mi przychodzi na myśl to kozaczenie po tym jak się śmigało po wirtualnej autostradzie odpimpowanym galardo, a potem wsiadło do kadetta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś gram w te GTA, NFS''y, Burnouty, DiRTy i inne takie, ale jakoś nigdy mi jeszcze nie przyszło do głowy, żeby sobie "podriftować" na ulicy czy inne pierdoły. Jak się nie ma równo pod sufitem to nie powinno się mieć prawka i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 20:37, HareQ napisał:

Zastanawiam się jakby to było gdyby badania przeprowadzić wśród pilotów samolotów pasażerskich
xD Ci którzy grali w MFS i ci którzy ukończyli tylko szkolenie...


No właśnie miałem mówić, że jutro wsiadam do Boeinga, bo w MFS wylądowałem już jakieś 3 razy w tym tygodniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 20:46, Xjumpaytech napisał:

> Zastanawiam się jakby to było gdyby badania przeprowadzić wśród pilotów samolotów
pasażerskich
> xD Ci którzy grali w MFS i ci którzy ukończyli tylko szkolenie...

No właśnie miałem mówić, że jutro wsiadam do Boeinga, bo w MFS wylądowałem już jakieś
3 razy w tym tygodniu ;).


Ja cały czas próbuję wylądować którymkolwiek samolotem i zawsze się rozbijam xD Używam klawiatury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak ja się wyjeżdżę w NFS-ie, to potem jadę chyba aż za wolno, bo mnie wszystko wyprzedza xD No ale cóż, nie jestem najwidoczniej stereotypowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja wyssana z palca a takie badanie jest o kant dupy. Jestem kierowcą i nigdy nie miałem ani wypadku ani nie zatrzymała mnie policja. Każdy myślący kierowca potrafi prowadzić samochód i wie kiedy niektóre przepisy można łamać a kiedy należy zachować ostrożność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 18:57, Meketh napisał:

Wiadomo gracze:) a w artykule jest błąd od kiedy tydzień ma 6 tysięcy godzin?

Naprawdę tego nie załapałeś?? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suuuuper.

Komisja Upubliczniania Porąbanych Ankiet (w skrócie KUPA) ogłosiła, co następuje:

Grający w RTS''y częściej dłubią w prawej dziurce od nosa, natomiast RPG-owcom rzadziej zsiada się mleko w kance.

Morał z tego taki, że wg statystyki jak człowiek wychodzi z psem na spacer, to każdy z nich ma po 3 nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz należałoby zapytać autorów wspomnianego badania co ma wspólnego granie w samochodówki z prowadzeniem samochodu? Czy jest na świecie chociaż jedna osoba, która nauczyła się jeździć autem grając w gry?!? W filmie Żelazny Orzeł nastolatek grał w symulatory lotnicze i nauczył się pilotować F-16, ale w tej produkcji dwa myśliwce przechwytujące wybiły tak na oko przeciwników sile dywizji - bez żadnego uzupełniania amunicji chociażby. O czym to świadczy? Ano o tym, że to bajka. Bajką jest też twierdzenie, że ludzie grający w samochodówki lepiej jeżdżą. Co najwyżej można twierdzić, że jeżdżą bardziej brawurowo.

Należy zadać pytanie, czy gracze są lepszymi kierowcami dlatego że grają, czy może to po prostu ludzie, którzy pasjonują się samochodami mają lepsze umiejętności jako kierowcy, a skoro lubią samochody, to grają w samochodówki - czyli odwieczny dylemat co było pierwsze: jajko czy kura? Co jest skutkiem, a co przyczyną?

Następnym razem proponuję zbadać, czy lepszymi kierowcami są mężczyźni używający bokserek, czy majtek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 18:57, Meketh napisał:

Wiadomo gracze:) a w artykule jest błąd od kiedy tydzień ma 6 tysięcy godzin?


Ja załapałem ale są tacy którzy tej ironni mogą nie załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 21:17, Afro69 napisał:

> Wiadomo gracze:) a w artykule jest błąd od kiedy tydzień ma 6 tysięcy godzin?
Naprawdę tego nie załapałeś?? ;o


Ja załapałem ale są tacy którzy tej ironni mogą nie załapać.
Ps. Sry za posta powyżej coś żle mi sie klikneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O... ten artykuł przyda się mojemu pr0 graczowi w grach wyścigowych... xD, ale i ten artykuł nic mu nie pomorze... ;p, uważa się za takiego pr0 gracza że żadna wiadomość do niego nie dociera że gra, a realny świat to dwa różne światy... i nie potrafi tego zrozumieć że jak się jest pr0 kierowcą w grach wyścigowych to też jest się pr0 kierowcą w realnym świecie..., pałka mnie denerwuję... ciągle mi n***erdala o tym jak w lesie szalał poldkiem swojego kumpla i myśli że jak po lesie dobrze im szła jazda (ale też im się zdarzały wpadki z których fartem wyszli ;p) to w mieście też będzie mu w***biście szła..., no dobra zobaczymy.... skoro do niego nie dociera że nie wolno tak jeździć to niech jeździ..., najwyżej przywali w słup i ja się wtedy będę z tego debila brechtał... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować