Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Zamówię sobie dziś na amazonie czytnik i mam pytanie, czy opłaca mi się ich etui za 120pln kupować, jak tutaj znajdę za 40-50. Bo sam czytnik jest tam taniej. To będzie tzw. Piątka Kindle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem przed podobnym wyborem, ale zdecydowały pieniądze, zamówiłem etui "jak oryginalne" na Allegro za jakieś 40zł i służy mi już ponad rok. Troszkę ukruszyły się plastikowe rogi do trzymania czytnika, ale jak na razie w niczym to nie przeszkadza. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na kupienie oryginału, to jest on wykonany z lepszej jakości materiałów. Pamiętaj, że masz też spory wybór równie dobrych, ale nie amazonowych etui, np. Tuff-Luv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy reklamy przeszkadzają? jest 20dolarów taniej i się zastanawiam :P
A co z osłonką na wyświetlacz? Ma sens, jak będę miał etui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 16:48, Accid napisał:

Ile zapłacę za samą przesyłkę z zagranicy?

Na brytyjskim Amazonie wysyłka jest darmowa powyżej 25 GBP. Z tym że gdzieś czytałem aby kupować na amerykańskim oddziale. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

Co do etui, chciałem zaoszczędzić i kupić jakieś tańsze, bo cena oryginalnego to śmiech na sali. Na szczęście nie znalazłem żadnego, które by mi się podobało i zdecydowałem się na oryginalną okładkę. Świetnie wykonana, bardzo dobrze leży w dłoni i posiada bardzo wygodny bajer w postaci magnesu, który automatycznie budzi/usypia urządzenie po odchyleniu okładki. Ponoć istnieją tańsze warianty, ale szczerze mówiąc to nawet się za nimi nie rozglądałem.

Reklamy nie są natarczywe, zdaje się że zwyczajnie zastępują domyślne grafiki wygaszacza ekranu. Mimo wszystko, wolałem dopłacić i kupić "czyste" urządzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 16:48, Accid napisał:

Ile zapłacę za samą przesyłkę z zagranicy? Bo kosztuje sam czytnik 270zł..


Do Polski nie zamówisz K5 w wersji z reklamami. Całość wygląda tak:

Items
$89.00
Estimated shipping & handling
$20.98
Total before tax
$109.98
Estimated tax to be collected
$0.00
Import Fees Deposit
$25.30
Estimated order total
$135.28
= 420 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shinigami rozpisał Ci koszty wysyłki (możesz je sobie sprawdzić sam wrzucając rzeczy do koszyka, pełne koszty pojawiają się przed potwierdzaniem transakcji i płatnością - można się spokojnie z tego wycofać), a ja jeszcze tylko dodam swoje pięć groszy do postu Sandro:
-Z brytyjskiego i każdego innego Amazona poza amerykańskim (.com) nie ma wysyłki do Polski. Amerykański Amazon obsługuje wszystkie kraje, które nie mają "swojego" Amazona.
-Etui z magnesem działa tylko w przypadku Kindla Paperwhite i Paperwhite II, na Classicu nie robią one żadnego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 17:28, Woko11 napisał:

-Etui z magnesem działa tylko w przypadku Kindla Paperwhite

Duh. Nie pomyślałem o tym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 17:28, Woko11 napisał:

-Z brytyjskiego i każdego innego Amazona poza amerykańskim (.com) nie ma wysyłki do Polski.

To ciekawe że na brytyjskim Amazonie jesteśmy pod "darmową wysyłką" przy zakupie powyżej 25 funtów. Kindle za 69 jak najbardziej się "łapie". No chyba że mój angielski jest znacznie gorszy niż mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie wysyłają Kindla. Kindle z .co.uk przeznaczony jest wyłącznie na brytyjski rynek. Z .com wysyłają wersję "międzynarodową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 18:10, S1G napisał:

No chyba że mój angielski jest znacznie gorszy niż mi się wydaje.

Twoj angielski nie ma tu nic do rzeczy. Wychodzi Twoja niewiedza co najwyzej. NIE DA SIE zamowic Kindle z co.uk do PL. Ot tak, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy wyświetlanie okładek w bibliotece Kindla? Niektóre książki wyświetlają je poprawnie, inne w ogóle, a jeszcze inne idą na kompromis i wyświetlają kartę tytułową. Pomimo tego, że po otwarciu każda z nich zaczyna się ładną grafiką.

20140129232049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przerzucić książkę przez kabel, u mnie w kilku pozycjach pomogło (tylko wyrzuć wtedy dany tytuł z chmury amazonu, bo zdubluje się dana pozycja).

A propos Eco, właśnie Wahadło kupiłem w promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 18:48, damienthorn napisał:

Spróbuj przerzucić książkę przez kabel

Może pobawię się tym przez weekend. Dzięki :)

Dnia 30.01.2014 o 18:48, damienthorn napisał:

A propos Eco, właśnie Wahadło kupiłem w promocji...

Ja też dorwałem "Imię Róży" w jakiejś promocji na książki Eco. To będzie mój pierwszy kontakt z tym autorem. Tym lepiej, bo filmu jeszcze nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 20:19, Sandro napisał:

Ja też dorwałem "Imię Róży" w jakiejś promocji na książki Eco. To będzie mój pierwszy
kontakt z tym autorem. Tym lepiej, bo filmu jeszcze nie widziałem :)


Kolejność bardzo odpowiednia, bo film słaby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ściągnąć na dysk wszystkie zakupione w sieci e-booki, tak aby mieć w razie czego kopię "fizyczną". Woblink, Publio i Virtualo nie stwarzały żadnych kłopotów, ale sam Amazon trochę mną zakręcił. Znalazłem zakupione przeze mnie tytuły, ale po kliknięciu ''download'' e-book ściąga się w formacie .azw3. Domyślam się, że to jakieś zabezpieczenie DRM, ale czy nie da się ściągnąć zakupionych książek chociażby w .mobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

azw3 to domyslny standard Kindle''a jesli chodzi o ksiazki. Nie, nie da sie tego z automatu sciagnac do mobi. Warto sobie zainstalowac program ''calibre'' i zrobic biblioteke tytulow. Wtedy tak naprawde nie bedzie Cie obchodzilo w jakim to jest formacie bo albo wgrasz sobie wlasnie w takim albo program w locie skonwertuje to do formatu jaki sobie wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję czytnik Kindle 5 i chciałbym kupić sobie do niego jakieś etui. Czy możecie coś polecić? W miarę możliwości fajni gdyby była to jakaś sieć sklepów abym mógł sobie bezpłatnie odebrać takie euti w Krakowie.


http://www.sferis.pl/produkt/96081-belkin-etui-e-book-kindle-touch-papierwhite-czarne-f8n718-c00.html

Kupiłbym takie razem z czytnikiem ale nie wiem czy pasuje do Kindle 5. Jutro muszę do nich zadzwonić. Co sądzicie o takim etui?

A może to?
http://www.x-kom.pl/p/164390-etui-na-tablet-c-tech-etui-do-kindle-czarny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:13, Pile napisał:


Ten prawdopodobnie nie będzie pasować (do PW i Touch)

Dnia 06.02.2014 o 21:13, Pile napisał:


Ten powinien pasować.

Z własnego doświadczenia:
- ubranko na czytnik powinno mieć zapięcie (na gumkę, guzik) - magnesik czasami nie wystarcza,
- część pokrowca stykająca się z wyświetlaczem nie powinna mieć żadnych kieszeni itd. - najlepiej jakiś materiał
- żadnych folii zabezpieczających ekran (musiałem sobie kiedyś taką sam usunąć z etui, przez mało czytelny obraz,
- cenowo do ~50 PLN można kupić fajne etui, nie ma co przepłacać za amazonowe pokrowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować