Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2010 o 23:13, filip29 napisał:

Kiedy należy przejść na następny poziom w ABS 2?
Niby coś tam piszą, ale średnio kumam.

A na którym jesteś od tego zacznijmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:18, filip29 napisał:

Na 1 poziomie. Ćwiczę dopiero tydzień, ale pytam tak na zapas.

Yhm w takim razie gdy jesteś pewien że poprawnie wykonujesz ćwiczenia to dopiero gdy już nie będziesz czuł efektów i nic nie będzie można poprawić. Czyli gdy zrobisz tyle powtórzeń ile pisze+kilka dodatkowych. A na IIpoziomie możesz długo siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:06, Shlafrok napisał:

Ech, rusz głową. Nie jest Ci potrzebna żadna ławka, wystarczą dwa krzesła albo i jedno.

Naprawdę myślisz, że nie próbowałem z krzesłami? Za niskie są, nie da rady. :/

Dnia 27.08.2010 o 23:06, Shlafrok napisał:

Nosz przecież bierzesz dokładnie te same butle z h2o i masz normalnie jeszcze łatwiej
niż z hantlami.

Ok, w takim razie trzeba sobie będzie te butle z uchwytem załatwić.

Dnia 27.08.2010 o 23:06, Shlafrok napisał:

I samych ramion? A może warto by tutaj skorzystać jeszcze z wspomnianych butli? Czy nie ma raczej takiej potrzeby?

Dnia 27.08.2010 o 23:06, Shlafrok napisał:

to
całe "podciąganie obciążenia w opadzie" może wydać się nieskuteczne i męczące - spokojna
rozczochrana, ten typ tak ma,

http://www.cwiczeniafitness.pl/cwiczenia/pilates/cwiczenie/artykuly/podciaganie-hantli-w-opadzie.html
Rozumiem, że mówimy tutaj o czymś podobnym, z tym, że z np. butlą miast hantli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zrobić żeby mi trochę mięśni przybyło. Trenuje 3 razy w tygodniu po 3h dziennie tenisa stołowego. Mam taki problem, że mam 15 lat, ale i tak chcę trochę zrzucić z brzucha, waga 57 kg. Pomożecie ? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:41, Kardithron napisał:

Naprawdę myślisz, że nie próbowałem z krzesłami? Za niskie są, nie da rady. :/


Dla chcącego nic trudnego, zresztą i tak nie uwierzę że nigdzie w mieszkaniu nie masz punktu podparcia na wysokości uda.

Dnia 27.08.2010 o 23:41, Kardithron napisał:

Ok, w takim razie trzeba sobie będzie te butle z uchwytem załatwić.


Yyy, tylko pamiętaj że to rozwiązanie megadoraźne. Jeśli myślisz poważnie o ćwiczeniu to wydatek na hantle i drążek Cię nie ominie.

Dnia 27.08.2010 o 23:41, Kardithron napisał:

I samych ramion? A może warto by tutaj skorzystać jeszcze z wspomnianych butli? Czy nie ma raczej takiej potrzeby?


Oczywiście że obciążenie musi być, nie dopisałem, roztrzepanie. Chociaż idzie się domyślić.

Dnia 27.08.2010 o 23:41, Kardithron napisał:

Rozumiem, że mówimy tutaj o czymś podobnym, z tym, że z np. butlą miast hantli?


Yep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:48, sliski_wojtas napisał:

Mam pytanie, jak zrobić żeby mi trochę mięśni przybyło. Trenuje 3 razy w tygodniu po
3h dziennie tenisa stołowego. Mam taki problem, że mam 15 lat, ale i tak chcę trochę
zrzucić z brzucha, waga 57 kg. Pomożecie ? Z góry dzięki.

Wzrost? Bo 57 jak na gimnazjalistę to nie jest waga, z której trzeba zrzucac. A żeby "mięśni przybyło" to http://www.kulturystyka.pl/atlas/ odpalasz i przeglądasz. Wiadomo, że przydałby się jakieś hantle, drążek, czy inne pomoce, ale na początek wybierz jakieś proste cwiczenia z obciążeniem własnego ciała, które może wykonywac każdy. Pompki rozmaite, podstawowe cwiczenia na brzuch (abs II na przykład), grzbiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 10:08, ko-nik napisał:

> Mam pytanie, jak zrobić żeby mi trochę mięśni przybyło. Trenuje 3 razy w tygodniu
po
> 3h dziennie tenisa stołowego. Mam taki problem, że mam 15 lat, ale i tak chcę trochę

> zrzucić z brzucha, waga 57 kg. Pomożecie ? Z góry dzięki.
Wzrost? Bo 57 jak na gimnazjalistę to nie jest waga, z której trzeba zrzucac. A żeby
"mięśni przybyło" to http://www.kulturystyka.pl/atlas/ odpalasz i przeglądasz. Wiadomo,
że przydałby się jakieś hantle, drążek, czy inne pomoce, ale na początek wybierz jakieś
proste cwiczenia z obciążeniem własnego ciała, które może wykonywac każdy. Pompki rozmaite,
podstawowe cwiczenia na brzuch (abs II na przykład), grzbiety.


Ja nie chcę zrzucać, chcę po prostu żeby mi trochę mięśni przybyło. Wzrost 168 cm. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 11:22, sliski_wojtas napisał:

Ja nie chcę zrzucać, chcę po prostu żeby mi trochę mięśni przybyło. Wzrost 168 cm. Dzięki
za pomoc.


`ale i tak chcę trochę zrzucić z brzucha`


Zdecyduj się facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 23:55, Shlafrok napisał:

Yyy, tylko pamiętaj że to rozwiązanie megadoraźne. Jeśli myślisz poważnie o ćwiczeniu
to wydatek na hantle i drążek Cię nie ominie.

Z drążkiem problem jest taki, że w naszym małym mieszkaniu nie będzie gdzie go zamontować. A hantle? Cóż, trzeba będzie pozbierać i kupić. Pytanie tylko, czy warto to zrobić przez internet (przesyłka dla takiego ciężkiego towaru jest droga)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drążkiem nie jest tak źle. Sam miałem problem ze znalezieniem miejsca na niego, w końcu kupiłem taki między drzwi, nie taki rozkręcany na ścisk, tylko wiercisz dziury we framudze, przyczepiasz taki malutkie szyny i w to wsuwasz drążek. Co najlepsze, jeśli faktycznie on Ci przeszkadza, możesz go wyjmować i wkładać z tych szyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 11:36, Kardithron napisał:

Pytanie tylko, czy warto to zrobić przez internet (przesyłka dla takiego ciężkiego towaru jest droga)?


Dawno nie kupowałem, ale warto, chyba że masz fajny sklep ze sprzętem w okolicy. Nawet niekoniecznie patrz na konkretnych producentów (chociaż wiadomo że to trochę większa pewność, ja wiem tylko że mam talerze chyba firmy Thorn czy jak tam i nie narzekam), sprzęt ma być solidny i uniwersalny - czyli np. żeliwe ciężarki z otworami o średnicach ~28mm, żadnych elementów gumowych, może poza uszczelkami. :) A cena przesyłki jest zależna od ciężaru i dystrybutora, wyjdzie pewnie coś koło 20-25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 11:34, Ambroo napisał:

> Ja nie chcę zrzucać, chcę po prostu żeby mi trochę mięśni przybyło. Wzrost 168 cm.
Dzięki
> za pomoc.

`ale i tak chcę trochę zrzucić z brzucha`


Zdecyduj się facet.


Powiedzmy, że chcę z brzucha zrzucić trochę, ale łapę też sobie wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 14:17, Shlafrok napisał:

A cena przesyłki jest zależna
od ciężaru i dystrybutora, wyjdzie pewnie coś koło 20-25 zł.

Albo i 38. :P Jak w jednej z ofert.
Mam na oku zestaw dwóch hantli. Rozdzielając talerze równomiernie, wyjdzie obciążenie ok. 15 kg na rękę. Teraz pozostaje dylemat, czy nie lepiej będzie wydać więcej i zakupić cięższy zestaw na dłuższy okres (np. z maksymalnym obciążeniem 30 kg na rękę).

@Ambroo
Nie jest to zły pomysł. Rozważę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, łącznie z moim poprzednim postem, mam do Ciebie jeszcze dwie sprawy. Teraz ta druga: przyjmijmy na wypadek wypadków, że mam zestaw hantli, ale niestety nie mam i nie będę miał drążka. Jak sytuacja wygląda w tym wypadku? (1) Cały napisany przez Ciebie plan treningowy idzie do przeorganizowania, (2) ćwiczenia na drążku zostają zastąpione czymś innym, (3) czy po prostu usuwam z planu ćwiczenia na drążku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz kasę kupuj więcej ciężaru dokupisz sztangę i będziesz robił klatę. A i tak najlepiej jeśli możesz to chodź na siłownię.
Drążek ciężko jest zastąpić bo to podstawowe ćwiczenie. A taki w futrynie to nie problem zamocować. Na brzuch można TYMCZASOWO zastąpić wznosy nóg wypychaniem nóg w leżeniu. Na dłuższą metę się to nie sprawdza więc jeśli chcesz na poważnie koksować drążek to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 12:05, Kardithron napisał:

Teraz ta druga: przyjmijmy na wypadek wypadków, że mam zestaw hantli, ale niestety nie mam i nie będę miał drążka. Jak sytuacja wygląda w tym wypadku? (...) ćwiczenia na drążku zostają zastąpione czymś innym czy po prostu usuwam z planu ćwiczenia na drążku?


Hantle dają Ci już jako takie możliwości w ćwiczeniu pleców, ale prędzej czy później będziesz chciał czegoś więcej, zwłaszcza że nie posiadając wyciągu górnego naprawdę ciężko zastąpić drążek czymkolwiek. Jeśli żyjesz w mieszkaniu i nie możesz załatać gdzieś drążka to trochę kicha, ale jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, porozglądaj się po okolicy za jakimkolwiek obiektem który oferuje pewny chwyt na wysokości lekko
przekraczającej zasięg wyprostowanych rąk - taka imitacja to już coś. Na początek jednakowoż azaliż możesz ćwiczyć bez drążka, ale postaraj się coś skombinować.

Dnia 29.08.2010 o 12:05, Kardithron napisał:

Cały napisany przez Ciebie plan treningowy idzie do przeorganizowania


Hantle mają to do siebie, że dzięki nim możesz koncentrować się na wybranych grupach mięśniowych a nawet i pojedynczych mięśniach. Dzięki nim możesz sobie zorganizować trening o wiele bardziej precyzyjny i efektywny, więc jeśli chciałbyś wykorzystać ich potencjał, to niestety (albo i stety) cza będzie podmienić ćwiczenia, chociaż sama kolejność jest raczej prawidłowa. Z tym że spokojna głowa, cały ten ambaras będzie się odbywał tylko na zasadzie "wyciskanie zamiast pompek" etc.

Zakładając że tego nie zrobiłeś - luknij kilkanaście stron w tym wątku, sporo się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

I
- 60 szybkich kursów pomiędzy jednym, a drugim elementem pokoju
- 50xSkipC na każdą nogę
- 50xSkipA na każdą nogę
- krótka seria wymachów ramion + rozciąganie
II
- 1 x maksymalna ilość pompek
- 3 x maksymalna ilość pompek z nogami na wzniesieniu i szeroko rozstawionymi ramionami
- 3 x maksymalna ilość pompek z nogami na wzniesieniu i wąsko rozstawionymi ramionami
III
- 3 x maksymalna ilość pompek w podporze tyłem
- 3 x maksymalna ilość ugięć ramion z obciążeniem jednorącz (hantle)
IV
- 2 x maksymalna ilość wznoszeń tułowia w leżeniu
- 2 x maksymalna ilość podciągnięć hantli z opadzie
V
- 2 x maksymalna ilość unoszeń ramion w górę z obciążeniem (hantle) z pozycji stojącej
- 2 x maksymalna ilość unoszeń ramion w górę bokiem z obciążeniem (hantle) z pozycji stojącej
VI
- 3 x maksymalna ilość przysiadów
- 2 x maksymalna ilość wspięć na palce
VII
- 3 x maksymalna ilość brzuszków

Powiedz mi, co o tym sądzisz? Jakieś poprawki do zaproponowania?
Zakładam tutaj, że nie mam drążka.
Może wyjaśnię do razu o co chodzi. Miejsce na zaczepienie tej pałeczki to jedno - drugie, to pieniądze. Mam teraz masę innych ważniejszych wydatków przy niewielkim napływie gotówki i jeżeli drążek zakupię, to najprędzej za 1,5-2 miesiące. Muszę do tego czasu coś robić.
Jeszcze jedno: do czasu, gdy załatwię sobie hantle (tydzień, może dwa), powinienem wykonywać taki trening, jak zwykle (rozpisywałem go 1-2 strony wcześniej), czy lepiej się wstrzymać i nic nie robić? No, chyba nie był on aż taki beznadziejny i nieefektywny, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować