Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2011 o 20:11, sliski_wojtas napisał:

Witam. Mam takie trochę dziwne pytanie, jak nabrać masy w wieku 16 lat ? Wzrost 1,70
m, waga 55,5 kg. Chodzi mi głównie żebym trochę w łapach i ramionach " przykoksił" jakieś
porady ?


Na początek zrób sobie jakąś diete. Potem hantle ławeczka i ćwicz. Jak będziesz miał dobrą dietę i solidnie ćwiczył to tężyzny nabierzesz niebawem. Oczywiście z biegiem czasu trzeba będzie też zrobić sobie jakiś dobry plan ćwiczeń, ale jak na sam początek będzie okej.
Ps. Ja tak właśnie zaczynałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 21:13, The_Deker_10 napisał:

> Witam. Mam takie trochę dziwne pytanie, jak nabrać masy w wieku 16 lat ? Wzrost
1,70
> m, waga 55,5 kg. Chodzi mi głównie żebym trochę w łapach i ramionach " przykoksił"
jakieś
> porady ?

Na początek zrób sobie jakąś diete. Potem hantle ławeczka i ćwicz. Jak będziesz miał
dobrą dietę i solidnie ćwiczył to tężyzny nabierzesz niebawem. Oczywiście z biegiem czasu
trzeba będzie też zrobić sobie jakiś dobry plan ćwiczeń, ale jak na sam początek będzie
okej.
Ps. Ja tak właśnie zaczynałem :)


A mógłbyś mi powiedzieć od jakiej diety ty zaczynałeś ? Bo nie wiem jak zaczynać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2011 o 23:35, sliski_wojtas napisał:

A mógłbyś mi powiedzieć od jakiej diety ty zaczynałeś ? Bo nie wiem jak zaczynać ...

Wszystko masz napisane w poście do którego podałem link
Na śniadanie 3jajka i ciemny chleb lub ser biały i płatki owsiane na mleku
Pewnie się uczysz do 14-15 więc kolejny posiłek to będą kanapki a 3 jogurt i serek wiejski
Obiad i jednocześnie przedtreningowy np ryż, kurczak warzywa lub wołowina
Po treningowy ryż, tuńczyk, warzywa lub ryż ser biały
Kolacja ser biały
to tylko przykłady ale mniej więcej o to chodzi- 5-6posiłków w ciągu dnia max 3godz przerwy między nimi. żeby przytyć jesz więcej niż potrzebujesz w sensie kalorycznym i zawartości poszczególnych składników (białka i węgli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 23:35, sliski_wojtas napisał:

A mógłbyś mi powiedzieć od jakiej diety ty zaczynałeś ? Bo nie wiem jak zaczynać ...


Ok. Już pisze po pierwsze kluczem do dobrej diety jest odstawienie słodyczy chipsów chrupek itp.
Po drugie trzeba spożywać jak najwięcej białek i węglowodorów.
Czyli starać się jeść dość dużo nabiału typu mleko sery oprócz tego makarony itp.
Osobiście ja nie preferuje takiej diety że np.
6:00 rano chleb żytni serek pomidor szklanka mleka. Dla mnie takie przestrzeganie nie ma sensu i do niczego nie prowadzi. Takie jest moje zdanie.
Ja osobiście obrałem system 4-5 posiłków dziennie. Powiedzmy śniadanie chleb z serem i do tego kakao. I tyle takie jest moje śniadanie.Za jakieś kolejne 2 godz jem np.Jabłko banana, i popijam jakimś sokiem (węglowodory)
Obiad najzwyklejszy schabowy z ziemniakami i do tego jakaś sałatka, czy np. pierogi ruskie. Jem rzeczy tego typu. Kolacja też nie wydziwiam jem jakieś płatki czy serek jakiś coś tego typu. Dieta jest bardzo ważnym elementem, ale przestrzeganie jej od A do Z to dla mnie nie ma sensu. Czasem można też sie skusić na jakiegoś batona czy coś w tym stylu. No i rzecz chyba najważniejsza trzeba dużo ćwiczyć ja tak właśnie robię jak powyżej napisałem i efekty można powiedzieć czuje z treningu na trening.
Oto jak wygląda moja dieta. Nic specjalnego, ale efekty są :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam ćwiczyć i jaka dietę powinienem przyjąć:
- co powinienem jeść iw jakiej postaci to znajdę
- czego nie powinienem ruszać a na co mogę się skusić czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=2724 najpierw to. Poza tym rozmawiamy o tym właśnie.

sliski_wojtas
Makarony- węglowodany ale nie najlepsze bo z oczyszczonej mąki to tak jak biały chleb
Owoce- węglowodany proste czyli cukry dostarczają energii na krótko np banany przed/po treningu. Mają jeszcze coś wspólnego z katabolizmem (banany) ale nie wiem co. Poza tym witaminy.
Mleko- śladowe ilości słabo przyswajalnego białka
Płatki- wartościowe są jedynie z pełnego ziarna- owsianka, jęczmienne itp. Wszystkie corn flakes to gówno nie jedzenie.
Masz tak wytłumaczone, że bierz się za trening i żarcie z czasem jak Cię to wciągnie sam zaczniesz czytać o diecie i treningu i załapiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , a jakiś trening Bys mi wymyślił ?
Od czego powinienem zacząć , co robic np. w poniedziałek , co we wtorek itd , jakim partiom powinienem da c odpoczac i którego dnia ?
Ćwiczenia np. kl.piersiowej itd i w nawiasie jakie to ćwiczenia stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=3070 tutaj układaliśmy FBW dla kolegi taki trening stosuje się na początek. Jeśli nie masz jeszcze 18lat to lepiej nie rób przysiadów ze sztangą i martwego ciągu bo obciąża to kręgosłup i hamuje wzrost. Zamiast MC możesz śmigać supermany, zamiast przysiadów jakieś ćwiczenie na maszynie.
Kiedy ćwiczyć i przez ile też masz napisane w tym poście
Przerwy pomiędzy seriami 1.5-2min między ćwiczeniami podobnie lub dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 15:25, Witcher1990 napisał:

sliski_wojtas
Makarony- węglowodany ale nie najlepsze bo z oczyszczonej mąki to tak jak biały chleb
Owoce- węglowodany proste czyli cukry dostarczają energii na krótko np banany przed/po
treningu. Mają jeszcze coś wspólnego z katabolizmem (banany) ale nie wiem co. Poza tym
witaminy.
Mleko- śladowe ilości słabo przyswajalnego białka
Płatki- wartościowe są jedynie z pełnego ziarna- owsianka, jęczmienne itp. Wszystkie
corn flakes to gówno nie jedzenie.
Masz tak wytłumaczone, że bierz się za trening i żarcie z czasem jak Cię to wciągnie
sam zaczniesz czytać o diecie i treningu i załapiesz o co chodzi.


Dzięki wielkie, już wiem wszystko co i jak. Na początek zacznę machać hantlami 2 kg ( w środę kupie 5kg). Od wtorku zaczynam jeść to wszystko co mi napisałeś ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:23, Witcher1990 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=3070 tutaj układaliśmy FBW dla kolegi
taki trening stosuje się na początek. Jeśli nie masz jeszcze 18lat to lepiej nie rób
przysiadów ze sztangą i martwego ciągu bo obciąża to kręgosłup i hamuje wzrost. Zamiast
MC możesz śmigać supermany, zamiast przysiadów jakieś ćwiczenie na maszynie.
Kiedy ćwiczyć i przez ile też masz napisane w tym poście
Przerwy pomiędzy seriami 1.5-2min między ćwiczeniami podobnie lub dłużej.


No to od jutro zabieram się do pracy , zdjecie swojej sylwetki i potem tylko porównac po roku i 2 latach ciezkiego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Więc tak. Leci 3 tydzień redukcji, przy której robię pompki i takie ćwiczenia bardziej pod rzeźbę.
(Podobno warto trochę porzeźbić lekko, przed cyklem na masę.)
I tu mam problem, czy to normalne, że od pompek mam większą pompę niż na wyciskaniu sztangi?
Ogólnie moja klata jakoś lepiej wygląda... od pompek
Wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pisze w sprawie kolegi.
Otóż pytał mnie się czy warto kupić jakiś nowy "chiński" atlas do ćwiczeń za 300/400 zł. No ja osobiście mu to odradziłem, bo w końcu to chińszczyzna. Ale prosił mnie żebym się jeszcze kogoś dopytał dla pewności, więc to robię.Jak myślicie warto ?
PS. Podobno chiny robią coraz to lepsze rzeczy, ale mnie to jakoś nie przekonuje ...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 20:28, Witcher1990 napisał:

Ja bym w ogóle nie kupował atlasu tylko za te 400zł ławkę, hantle i sztangę + obciążenie
powinno styknąć kasy


Ale on to wszystko już ma :) Tylko mówił że chce sobie zrobić dośc wielką i solidną siłkę. I dlatego tak mu zależy na tym atlasie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować