Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Świetny wynik, tak trzymaj! Dla porównania- kulturysta ode mnie z siłki (mistrz lub wicemistrz Polski) ma pewnie ponad 50w bicu. Na modlitwie brał 55-60kg.

*****
No moje koksiki jak się macie na koniec tygodnia treningowego? Ja zrobiłem plecki i bareczki bardzo dobrze poszło, chyba lepiej jak przed przerwą więc pewnie sobie coś dołoże może do Martwego i wiosłowania sztangą i sztangielką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Kolejne pytanie:
Na co zwracać uwagę podczas odchudzania (Na produktach: Tłuszcz, węgle?)
Tak sie odchudzam bo chcialem rąbnąć sobie brzuch, przed kolejnym cyklem na masę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej na węgle bo one ułatwiają przyswajanie białka. Wtedy jesz ich mniej a dużo białka dieta białkowa. Tak mi się wydaje:)
edit
A właśnie koleś u mnie na siłce redukuje to robi trening i wskakuje na rowerek. Mówi, że je tuńczyka (bialko) mniej węgli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał sprawę odnośnie skoczności. Jeżeli są tu jacyś ludzie, którzy trenowali wyskok albo widzieli efekty i skutki u innych to naprawdę proszę o podpowiedź. A więc do czego zmierzam. Mam 1.70. No może parę cm więcej, nie wiem bo się nie mierzyłem, ale na pewno 1.7m mam. 17 lat. Zasięg z miejsca to do 2.75. Z rozbiegu do 5 metrów skaczę na jakieś 60 cm i zasięg to 2.8. Max. ile skoczę z szybkiego dosyć biegu to 2.9, ale to musi być naprawdę trafiony skok w tempo. I moje pytanie odnośnie Super Dunks III. Dla niewtajemniczonych jest to program poprawy wyskoku. Robiłem go już w lato przez około 2 tygodnie i poprawiło mi się z 5cm, ale przestałem, bo mi się nie chciało. Po za tym po jakichś dwóch tygodniach od zakończenia ćwiczeń coś mi się stało w lewe kolano, bo zacząłem mieć dosyć bolesne przeskoki i strzykanie. Byłem u lekarza kilkakrotnie, miałem też rentgen kolana. Niby nic mi nie jest, ale kolano co jakiś czas przeskakuje (i nie jak się może wydawać, że tylko na wf podczas ćwiczeń, bo tak mi się nie zdarzyło tylko podczas codziennych czynności np. może wydawać się śmieszne, ale dzieję się tak gdy zakładam skarpetkę :) Raz doktorek powiedział, że to może być coś z kością strzałkową. Tera chciłbym powrócić do treningu wyskoku (mam zamiar założyć tylko ściągacz czy coś na tą nogę). Pytanie moje to czy powinienem się za to brać, czy jest realna szansa, że u białego człowieka przy takim wzroście będę robił wsady, bo jednego jestem przekonany, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będę mógł dotknąć najwyżej poręczy. Ogólnie to widziałem kolesia na YT (latino-murzyn-mulat), który przy wzroście 1.60 robił wsady. Czy to jest możliwe doliczając do tego moje niby w pełni sprawne kolano? Aha i jeszcze mam takie pytanie, niesamowicie bolą mnie plecy w dolnej części już przez 3 tygodnie. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 16:48, Witcher1990 napisał:

No moje koksiki jak się macie na koniec tygodnia treningowego?

Jak na razie wszystko jak najbardziej spoko. Jutro bary + triceps, dzisiaj plecy. Jedyne cwiczenie jakie wyrzuciłem z planu to Martwy Ciąg. Stwierdziłem, że jestem za mało doświadczony żeby to machac, dawno nie cwiczyłem pleców, więc odkładam to w czasie. Zrobiłem zamiast tego przyciąganie linki na wyciągu siedząc do klatki (znaczy się tak z przed siebie, jak na ergometrze) i grzbiety. Ogólnie mam problem z dobieraniem ciężaru, przyjdzie z czasem. Nogi po środzie bolą stale, ale stale także je dobijam próbami poloneza i tańczeniem walca (nienawidzę). Nie wiem, czy gdzieś nie przesadziłem przy nich z obciążeniem, ale przez tydzień wydobrzec powinny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prośbę mógłby mi ktoś rozpisać jakiś trening na spalenie tkanki tłuszczowej dla kobiety?Bo koleżanka chce się wybrać na siłownie ze mną,a nie bardzo wiem co jej doradzić, jeśli chodzi o ćwiczenia.Głównie jej zależy żeby mieć chudsze uda i płaski brzuch,chyba jak większości kobiet;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 18:04, Morph napisał:

Witam.Mam prośbę mógłby mi ktoś rozpisać jakiś trening na spalenie tkanki tłuszczowej
dla kobiety?Bo koleżanka chce się wybrać na siłownie ze mną,a nie bardzo wiem co jej
doradzić, jeśli chodzi o ćwiczenia.Głównie jej zależy żeby mieć chudsze uda i płaski
brzuch,chyba jak większości kobiet;) Pozdrawiam


Hmn moim zdaniem specjalnego jakiegoś planu nie ma co robić. Jeśli chce mieć fajny brzuch to po prostu niech robi dużo brzuszków niech biega np na bieżni. Może skacze na skakance, no ale w każdym bądź razie coś takiego
:)

No i jakaś odpowiednia dieta do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 17:42, ko-nik napisał:

> No moje koksiki jak się macie na koniec tygodnia treningowego?
Jak na razie wszystko jak najbardziej spoko. Jutro bary + triceps, dzisiaj plecy. Jedyne
cwiczenie jakie wyrzuciłem z planu to Martwy Ciąg. Stwierdziłem, że jestem za mało doświadczony
żeby to machac, dawno nie cwiczyłem pleców, więc odkładam to w czasie.

Jeśli tylko możesz to je rób bardzo dobre ćwiczenie na wszytko ale fakt cholernie ciężkie, ja ostatnio po 4seriach (105kg w ostatniej) miałem dość a jeszcze bary zostaly:(

Dnia 14.01.2011 o 17:42, ko-nik napisał:

Zrobiłem zamiast
tego przyciąganie linki na wyciągu siedząc do klatki (znaczy się tak z przed siebie,
jak na ergometrze) i grzbiety. Ogólnie mam problem z dobieraniem ciężaru, przyjdzie z
czasem.

Tak masz rację na to trzeba kilku treningów

Dnia 14.01.2011 o 17:42, ko-nik napisał:

Nogi po środzie bolą stale, ale stale także je dobijam próbami poloneza i tańczeniem
walca (nienawidzę). Nie wiem, czy gdzieś nie przesadziłem przy nich z obciążeniem, ale
przez tydzień wydobrzec powinny ;)

Mnie też nogi czasem 4-5dni napiździelaly:)

******

Morph
Niech je częściej a mniej. Bez fastfoodów, napojów gazowanych, mniej słodyczy. Reszta żarcia generalnie może zostać taka sama tylko częsciej a mniej. Dużo warzyw, niech szama też jogurty. Do tego 3-4razy w tygodniu te aeroby- rower, basen, bieganie. Niech ćwiczy brzuch czym tam sobie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 23:42, Diverso napisał:

Jeśli odczuwam ostry ból w łydce podczas prostowania nogi (np. zwykłe chodzenie) to oznacza,
że naciągnąłem mięsień?


A wcześniej ćwiczyłeś coś? Jakieś ćwiczenia na nogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 11:53, Diverso napisał:

Basen intensywnie przez 2 godziny.


Hmn no mogło i to się dołożyć do tego bólu. Pływając pracuje się nogami do tego intensywnie.
Myślę że to może być przyczyną ...
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie trochę dziwne pytanie, jak nabrać masy w wieku 16 lat ? Wzrost 1,70 m, waga 55,5 kg. Chodzi mi głównie żebym trochę w łapach i ramionach " przykoksił" jakieś porady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 20:13, Strange101 napisał:

Dobra dieta (dużo i zdrowo) + zakup hantli (na początek wystarczą, jak się trochę wprawisz
to możesz pójść na siłownię).


Dobra dieta czyli ? Fakt, że za bardzo zdrowo to się nie odżywiam ( napoje gazowane, czasem słodycze), ale za to mięsa dużo jem ;] Hatnle mam 2 kg tylko, i drążek sobie jeszcze zawiesze dzisiaj ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2011 o 20:14, sliski_wojtas napisał:

Dobra dieta czyli ? Fakt, że za bardzo zdrowo to się nie odżywiam ( napoje gazowane,
czasem słodycze),

Wywalić fasty i słodycze. Białko i węgle to podstawa http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=2724 tutaj znajdziesz co nieco

Dnia 15.01.2011 o 20:14, sliski_wojtas napisał:

ale za to mięsa dużo jem ;] Hatnle mam 2 kg tylko, i drążek sobie jeszcze
zawiesze dzisiaj ;D

mięso jedz bardzo dobre. Hantle 2kg to dla dzieci są. drążek jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 20:14, sliski_wojtas napisał:

Dobra dieta czyli ?


W Internecie jest masa poradników co do układania diety na masę, ogólnie to co najmniej 5 porządnych posiłków bogatych w białko i węglowodany.
Hantle 2 kg nic nie dadzą, im ciężej, tym lepiej, choć oczywiście nie ma co się na początku wygłupiać i przesadzać z ciężarem, sądzę, że 5 lub 7,5 kg będzie w sam raz. http://www.youtube.com/watch?v=F4WAeS0fUVE - to dość dobry trening dla początkujących, zanim przestanie Ci wystarczać, załapiesz, co jest najważniejsze przy trenowaniu mięśni.

Pamiętaj jednak, że wymaga to wprowadzenia pewnego reżimu i ograniczeń, bo niekonsekwencja w treningach prowadzi do braku efektów, a to do rozczarowania i porzucenia ćwiczeń. Póki ćwiczenia nie wejdą Ci w nawyk to nawet nie myśl sobie o czymś takim jak odpuszczanie sobie, nawet jeśli strasznie Ci się nie będzie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 20:11, sliski_wojtas napisał:

Witam. Mam takie trochę dziwne pytanie, jak nabrać masy w wieku 16 lat ? Wzrost 1,70
m, waga 55,5 kg. Chodzi mi głównie żebym trochę w łapach i ramionach " przykoksił" jakieś
porady ?


Na początek zrób sobie jakąś diete. Potem hantle ławeczka i ćwicz. Jak będziesz miał dobrą dietę i solidnie ćwiczył to tężyzny nabierzesz niebawem. Oczywiście z biegiem czasu trzeba będzie też zrobić sobie jakiś dobry plan ćwiczeń, ale jak na sam początek będzie okej.
Ps. Ja tak właśnie zaczynałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować