Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2011 o 11:57, Witcher1990 napisał:

> Mam takie pytanie, mam do dyspozycji 2x hantle gdzieś tak 10kg jeden, czy możliwe
jest
> ćwiczenie z nimi mięśni pleców razem z tzw ''motylami'' ?
Możliwe ale tylko przez kilka tyg później musisz mieć większe.

a jak? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie treningu. Otóż przy zginaniu ramion ze sztangielkami zauważyłem, że hmm, naprężają (?) mi się mięśnie brzucha. Czy jednocześnie oprócz łap ćwiczę też brzuch? Dodam, że mięśnie i tak mam naprężone po ABSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkimi ćwiczeniami które wykonuje się ze sztangę tylko robisz je oburącz hantlami
1. Wiosłowanie nachwytem
2. podchwytem
3. Sztangielką jednorącz

CreateYourself


Brzuch ma to do siebie, że stabilizuje sylwetkę wraz z prostownikami grzbietu. Nie zakładając pasa do wielu ćwiczeń w pewnym stopniu ćwiczy się też brzuch. Przy robieniu bicków brzucha nie wyćwiczysz niektórzy zakładają pas przy na prawdę sporych ciężarach ale wynika to przede wszystkim z obawy o kontuzję pleców przy zarzucaniu ciężarem.
Poza tym mięśnie brzucha ćwiczy się na końcu treningu a nie na początku z podanych wyżej względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie treningu na kondycję. Chciałbym trochę wzmocnić ją bo myślę o wojsku ale to tak dopiero na przyszły rok, chodzi mi jakieś domowe ćwiczenia czytałem gdzieś, że to brzuszki pompki przysiady skakanka, czy to wystarczy czy dorzucić też biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek zdecydowanie to wystarczy. W wojsku będziesz dużo pompował więc dobrze będzie się wcześniej przygotować. Rób też na różnym rozstawie dłoni i ew później na podwyższeniu i poręczach. Drążek też będzie dobry. Po kilku tygodniach możesz sobie wrzucić interwały jeśli dasz radę je robić a jeszcze później np taki trening http://www.sfd.pl/Interwa%C5%82owe_piek%C5%82o__kondycja%2Fwytrzyma%C5%82o%C5%9B%C4%87__tylko_dla_hardcore_owc%C3%B3w.-t422188.html ale to już musisz mieć dobrą kondycję i kilka miesięcy stażu bo to zdecydowanie nie jest plan dla leszczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:48, zerohunter napisał:

Jakie ćwiczenia polecalibyście mi na tej prasie do nóg zamiast hack przysiadów i wspięć?


Olej prasę do nóg, rób normalne przysiady (dupa do ziemi) i wspięcia na jednej nodze z hantelkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia mam taki dziwny kaszel :P
Chodze, biegam, jestem czyms zajety - nie kaszle.
Siedze w miejscu, nie ruszam sie zbytnio - kaszle duzo i mocno.
Goraczki nie mam, rano tylko lekki katar, nic wiecej, czuje sie zdrowy, ale ten kaszel zaczyna mnie denerwowac, bo nie przechodzi, a pisanie tego posta musialem przerwac cztery razy, zeby sie wykaszlec. Brzuch i kark mnie od tego bola, jak kaszle strasznie sie dusze.
Wie ktos co to moze byc? Dodam, ze nie mam za bardzo czasu do lekarza teraz sie wybierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli uprawiasz sport to pewnie od tego. Sam miałem podobnie rok temu na jesień- w ciągu dnia kilka razy a w nocy i nad ranem bardzo często i mocno kaszlałem. Nie wyleczyłem dokładnie gardła z poprzedniej choroby i tak się to ciągnęło. Poszedłem do lekarza, który zdiagnozował niewydolność oskrzeli i stwierdził, że to od sportu. Zalecił też dwa tyg odpoczynku. No i tak zrobiłem w tym czasie płukałem gardziołka Azulanem i jako tako przeszło. Nie odwiedzałem go drugi raz bo chyba nawet nie ma takiej choroby jak niewydolność oskrzeli:) Jednak teraz jesienią czasem wypluję takie coś lepkie wiesz chyba o co chodzi. Myślę, że to jakieś pozostałości lub po prostu taki organizm bo wcześniej też się to zdarzało
Zerohunter
Rób brzuch max 3-4razy w tygodniu 2-3ćwiczenia po 3-4serie. Ćwiczenia zamieniaj kolejnością co kilka treningów i wykonaj inne co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 23:28, Witcher1990 napisał:

Jesli uprawiasz sport to pewnie od tego.


No moze od tego, bo ten kaszel pojawil sie dzien po biegu w ciezkich warunkach (12km przy ujemnej temp w jeansach i t-shirtcie, troche podchmielony i bez snu przez 40h).
Ale nigdy wczesniej tego nie mialem, stad sie dziwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2011 o 23:47, kuba9876543210 napisał:

No moze od tego, bo ten kaszel pojawil sie dzien po biegu w ciezkich warunkach (12km
przy ujemnej temp w jeansach i t-shirtcie, troche podchmielony i bez snu przez 40h).

Uciekałeś z łagru?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum
1. 300 brzuszków to plan zupełnie bezsensu co to ma na celu zrobić?
* Robienie pełnych brzuszków jest nic nie warte, 3/4ruchu to praca lędźwi więc znika napięcie mięśni
* Brzuszki działają tylko na górne partie brzucha
* Trening 7dni w tygodniu? Co brzuch ma w sobie takiego, że nie potrzebuje regeneracji? To już a6w lepsze tam przynajmniej pracują wszytkie mięśnie
* Może wystąpić kontuzja pleców
* Bez diety nie schudniesz z tym planem, mięśnie nie będą dobrze widoczne jeśli ich uprzednio nie zbudujesz a ten plan to takie niewiadomo co ni to aeroby ni to wytrzymałość
2. 100 pompek tu już troszkę lepiej choć i tak
* za mało czasu na regenerację
* za dużo i za często ten trening
* nie dojdziesz do 100 pompek
Podsumowując- strata czasu, może gdyby wprowadzić zmiany to by coś z tego było
Tutaj masz opinie o tym http://www.sfd.pl/TEST__Sprawdzamy_sezonowe_programy_100_pompek_%26_300_brzuszk%C3%B3w_-t705976.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chcę przybrać na sile, bo lekką masę mięśniową mam, ale wolę być silniejszy :D

Na siłownie chodziłem jakieś 4 miesiące, ale teraz nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 15:11, Sericulum napisał:

Witam. Ukończył ktoś już te o to ćwiczenia na brzuch? http://www.miesniebrzucha.pl/ czy
może jest ktoś w trakcie. Bo sam od jutra zaczynam te 300 brzuszków jak i 100 pompek.

Robiłem plan na 300 brzuszków... Doszedłem do 240 brzuszków, ale nie chciało mi się dalej tego ciągnąć, bo... to jest strasznie nudne. Efekt jest mizerny, oprócz satysfakcji możesz nabawić się problemów z plecami, a efekty wizualne są komicznie śmieszne.

Chcesz mieć 6opaka - zrób ABSII, a później możesz zrobić a6w...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 17:01, Witcher1990 napisał:

Na mój rozum
1. 300 brzuszków to plan zupełnie bezsensu co to ma na celu zrobić?
* Robienie pełnych brzuszków jest nic nie warte, 3/4ruchu to praca lędźwi więc znika
napięcie mięśni
* Brzuszki działają tylko na górne partie brzucha
* Trening 7dni w tygodniu? Co brzuch ma w sobie takiego, że nie potrzebuje regeneracji?
To już a6w lepsze tam przynajmniej pracują wszytkie mięśnie
* Może wystąpić kontuzja pleców
* Bez diety nie schudniesz z tym planem, mięśnie nie będą dobrze widoczne jeśli ich uprzednio
nie zbudujesz a ten plan to takie niewiadomo co ni to aeroby ni to wytrzymałość



Eh ja kiedyś po 1000 brzuszków dziennie robiłam xD
I muszę przyznać że A6W dużo lepsze - choć nie wytrwałam do końca to po 7 dniach widziałam już efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, albo ponieście najlepiej:D

Zacząłem robić skłony ze sztangą, i przy 2 skłonie coś mnie zabolało w nasadzie, teraz mam lekkie trudności z siedzeniem i zginaniem się, cóż robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 18:59, zerohunter napisał:

Zacząłem robić skłony ze sztangą, i przy 2 skłonie coś mnie zabolało w nasadzie, teraz
mam lekkie trudności z siedzeniem i zginaniem się, cóż robić?


Jakie skłony? Ćwiczenie "dzień dobry"?
Nasadzie czego?
W ciemno: lepsza rozgrzewka, powolniejsze ruchy (nie zapomnij o oddychaniu, pełne płuca będą amortyzować nacisk ciężaru) i kontrola nad obciążeniem - najważniejsza jest technika, inaczej można sobie coś zrobić. Nawet instruktaże na youtube będą pomocne.
Poleż, wymasuj, schłódź bolące miejsce, na przyszłość ostrożniej z ćwiczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować