Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 17:08, Vojtas napisał:

Hmm, a najnowszy patch do BTS zainstalowałeś? Dziwne trochę, ale sprawdź jeszcze w wątku
technicznym tutaj:
http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=4767


Tak zainstalowany mam najnowszy patch ;/
A na tej stronce nie ma rozwiązania do mojego problemu, trudno sam będę musiał go jakoś rozwiązać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam "Civ 4 + Warlords" . Gdy grałem pod XP wszystko było ok. Ostatnio kupiłem dużo lepszy sprzęt i zainstalowałem Vistę. Niestety, po instalacji pod Vistą było b.dużo krzaczków w polskich tekstach a jak włączyłem pobieranie patchy całkowicie zmieniło mi język.
Moje pytanie brzmi: czy pod Vistą ta gra chodzi dobrze? Jeśli tak, to prosiłbym o jakieś porady dotyczące instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 01:17, jadam napisał:

Mam "Civ 4 + Warlords" . Gdy grałem pod XP wszystko było ok. Ostatnio kupiłem dużo lepszy
sprzęt i zainstalowałem Vistę. Niestety, po instalacji pod Vistą było b.dużo krzaczków
w polskich tekstach a jak włączyłem pobieranie patchy całkowicie zmieniło mi język.
Moje pytanie brzmi: czy pod Vistą ta gra chodzi dobrze? Jeśli tak, to prosiłbym o jakieś
porady dotyczące instalacji.


Język możesz zmienić w opcjach. Poza tym istnieje też spolszczenie nieoficjalne na Civ.org.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 01:21, Vojtas napisał:

> Mam "Civ 4 + Warlords" ... pod Vistą ... pobieranie patchy całkowicie zmieniło mi język...

Język możesz zmienić w opcjach. Poza tym istnieje też spolszczenie nieoficjalne na Civ.org.pl.


Niestety. Po włączeniu aktualizacji w opcjach zniknął mi język polski.
Zainteresuję się chyba tym nieoficjalnym spolszczeniem.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 01:17, jadam napisał:

Niestety, po instalacji pod Vistą było b.dużo krzaczków w polskich tekstach a jak włączyłem pobieranie patchy całkowicie zmieniło mi język.

A te patche pobierałeś ze strony polskiego dystrybutora? Czy ze strony anglojęzycznej?
Bo jeśli to drugie, to nic dziwnego, że język polski Ci zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 09:26, A-cis napisał:

A te patche pobierałeś ze strony polskiego dystrybutora? Czy ze strony anglojęzycznej?
Bo jeśli to drugie, to nic dziwnego, że język polski Ci zniknął.


Cenega jeszcze nie spolszczyła patcha 3.17 do BTS. :/
W związku z tym polecam nieoficjalne spolszczenie COP-u i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 09:26, A-cis napisał:

> Niestety, po instalacji pod Vistą było b.dużo krzaczków w polskich tekstach a jak
włączyłem pobieranie patchy całkowicie zmieniło mi język.
A te patche pobierałeś ze strony polskiego dystrybutora? Czy ze strony anglojęzycznej?
Bo jeśli to drugie, to nic dziwnego, że język polski Ci zniknął.


Bardzo możliwe. Kupiłem wersję podstawka+Warlords (ang+pol). Trzeba było instalować najpierw wersję ang a potem polską z dodatkowych płyt. Pod Vistą włączyłem aktualizację i wrzuciło mi najnowszy patch jaki był dostępny ale zmieniło wersję na obcą. Gdyby nie to, że było dużo krzaczków-literówek, brakowało niektórych elementów menu (np. brak możliwości wybrania ilości kontynentów) pewnie nie bawiłbym się w aktualizację.
Czyli chyba zainstaluję jeszcze raz i dam sobie spokój. Pogram ile się da a potem kupię komplet z 2 dodatkami, może będą już dobrze zrobione patche i polonizacja pod Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio po raz kolejny powróciłem do CiV4, jednak napotkałem poważny problem.

Zainstalowałem Civ z oboma dodatkami, wgrałem najnowszego patcha i najnowszą wersje nieoficjalnego spolszczenia. Szykowałem się na długą rozgrywkę więc zainstalowałem moda XXL map, również w najnowszej wersji.

Niestety gra po uruchomienia osiąga maksymalnie kilka FPSów i staje natychmiast niegrywalana. Nie ma znaczenia jaki rozmiar mapy wybiorę, jakie detale i rozdzielczość ustawię. Mój kompik jest juz leciwy: Athlon 64 2800+ 1GB ramu, GeForce 7600GT. Tak czy inaczej taka konfiguracja pozwalał mi grać ma maksymalnych detalach i na ogromnych mapach.
Nie zauważyłem tez problemów z czasami wczytywania map, wszystko idzie sprawnie, do momentu uzyskania widoku na samą mapę.
Mam na kompie świeżego Windowsa XP sp3, najnowsze sterowniki do karty graficznej itd. Problem nie występuje też przy żadnych innych aplikacjach.

Nie mam pojęcia co może być problemem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem sobie Civilizayion IV Complete żeby pograć w sieci no ale zainstalowałem patch dołączony do gry 3.13 bodajże ale by zagrać przez internet musiałem mieć patch 3.17 no i tutaj jest problem, otóż ściągnąłem ów patcha ale Cenega do niego nie wydała łatki spolszczającej jest jedynie nieoficjalna więc moje pytanie brzmi: Cenega wydała czy muszę się cieszyć z nieoficjalnej? Bo na stronie Cenegi nie znalazłem ów łatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega spolszcza tego patcha już bodajże 5 miesięcy, więc sam sobie odpowiedz.
Tymczasem ekipa Civ Org.pl, autorzy nieoficjalnego spolszczenia, zrobili to samo w kilka dni. Dzięki temu na patchu 3.17 gram od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś z was po sieci?
Bo ja przed chwilką skończyłem rozgrywkę z ludźmi chyba z Anglii i muszę powiedzieć, że gra przez sieć jest dużo ciekawsza bo przeciwnik nie jest już tak przewidywalny. No ale dość dawno nie grałem i na początku wtopiłem z technologiami a mianowicie zbyt późno wynalazłem koło a co za tym idzie nie mogłem budować dróg, gdy przeciwnik troszkę lepiej się rozwinął... Przez pierwsze półtorej godziny gry nic się ciekawego nie działo, ja się rozbudowywałem i tworzyłem wojska jedynie raz mnie ktoś poprosił bym stanął po jego stronie atakując wrogą cywilizację ale odmówiłem bo do wojny nie byłem gotowy... Po jakimś czasie wypowiedziano mi wojnę i poległem przez ten błąd z badaniami na samym początku ;/
Znacie jakieś porady co do gry przez sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi możecie dobrego powiedzieć o Cywilizacji IV Complete Edition. Grałem w demko , średnio przypadło mi do gustu. Gra niemrawa, tury kończą się bardzo szybko i co turę mija 40 lat. Gra kompletnie nie wciąga. Czy w pełnej wersji też tak jest czy to tylko przypadłość demka. Czekam na opinię które mam nadzieję zachęcą mnie do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 20:15, Santino93 napisał:

Co mi możecie dobrego powiedzieć o Cywilizacji IV Complete Edition.


Przecież Complete Edition to jest Civ IV + 2 dodatki.

Dnia 27.11.2008 o 20:15, Santino93 napisał:

Grałem w demko, średnio przypadło mi do gustu. Gra niemrawa,
tury kończą się bardzo szybko i co turę mija 40 lat.


Grałeś już kiedyś w serię Civilization? Jeśli nie, to podpowiem - skala czasu się zmienia z każdą epoką. Gdy ma się wielkie państwo albo prowadzi wojnę, to UWIERZ, tury szybko nie mijają. Zwłaszcza że później można sobie jeszcze zarządzać szpiegostwem.

Dnia 27.11.2008 o 20:15, Santino93 napisał:

Gra kompletnie nie wciąga.


Jeśli Cię nie wciąga, to znaczy, że strategie turowe nie są dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może dlaczego po zmianie systemu na Windows Vista spolszczenie tak Cywilizacji jak Warlords nagle przestało wyświetlać prawidłowo polskie czcionki? I co można z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:16, Fumiko napisał:

Nie wiecie może dlaczego po zmianie systemu na Windows Vista spolszczenie tak Cywilizacji
jak Warlords nagle przestało wyświetlać prawidłowo polskie czcionki? I co można z tym
fantem zrobić?


A po instalacji tego spolszczenia restartowałaś komputer? Wiem, że po instalacji spolszczenia trzeba zrestartować komputer inaczej nie będzie działało prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:40, wdowiakm napisał:

A po instalacji tego spolszczenia restartowałaś komputer? Wiem, że po instalacji spolszczenia
trzeba zrestartować komputer inaczej nie będzie działało prawidłowo.


Restartowałam i nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować