Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 20:16, Fumiko napisał:

Nie wiecie może dlaczego po zmianie systemu na Windows Vista spolszczenie tak Cywilizacji
jak Warlords nagle przestało wyświetlać prawidłowo polskie czcionki? I co można z tym
fantem zrobić?


Eee, a to przez Vistę? no masz, teraz wiem skąd mam ten problem. Przynajmniej sama nie jesteś:P
Hmm, może by coś przy czcionkach udalo się pogrzebać. może tam cos sie znajdzie. Mam nadzieję:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:24, Dux napisał:

Eee, a to przez Vistę? no masz, teraz wiem skąd mam ten problem. Przynajmniej sama nie
jesteś:P


No chyba nie przez nic innego, gra z tej samej płyty co na XP było. I tam czcionki były jak trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:03, Fumiko napisał:

Restartowałam i nie działa.


Wątpię by ktoś tutaj znał rozwiązanie tego problemu. Zgłosiłem fakt Cenedze to znaczy zapytałem co trzeba zrobić by czcionka była wyświetlana normalnie. Pewnie jutro otrzymam odpowiedź wtedy zamieszczę ją tutaj. Możliwe, że trzeba odpowiednie czcionki zainstalować do Windowsa, ale nie wiem które...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
na stronce www_civ_org_pl podany jest patch do BtS 3.17 angielski i oddzielne spolszczenie do 3.17.
Czy to trzeba zainstalować oddzielnie czy gdzieś jest już skompilowany patch polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 22:26, jadam napisał:

Witam


Witaj zainstaluj najpierw 3.17 Angielski a potem to spolszczenie. Cenega jeszcze nie wydała oficjalnego spolszczenia więc bierz to jest dobre nawet bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 22:31, wdowiakm napisał:

> Witam

Witaj zainstaluj najpierw 3.17 Angielski a potem to spolszczenie. Cenega jeszcze nie
wydała oficjalnego spolszczenia więc bierz to jest dobre nawet bardzo :)


Dzięki
Wszystko działa super. Jednak BtS to całkiem inna gra niż Warlords.
Czy mógłbyś mi doradzić jak wykorzystujesz praktycznie szpiegów oraz czy opłacają Ci się korporacje.

Zrobiłem jedną korporację na węglu, miedzi, żelazie, kamieniu, marmurze w 5 miastach.
Jak zrobiłem drugą - Fe, Cu, Al, Ag, Au - to niestety nie mogłem założyć w całkiem innych miastach żadnej filii.
Czy surowce muszą być w zasięgu konkretnego miasta czy wystarczy że będą dostępne w danym mieście na zasadzie handlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem z surowcami w poszczególnych korporacjach ale nie mogłem już posta zedytować.
Pytanie jednak pozostaje. I czy warto zakładać filie za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:44, jadam napisał:

Pokręciłem z surowcami w poszczególnych korporacjach ale nie mogłem już posta zedytować.
Pytanie jednak pozostaje. I czy warto zakładać filie za granicą.


To zależy od korporacji i potrzeb rywala - dobrze dobrana i rozpleniona jest w stanie doprowadzić konkurenta do bankructwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 21:44, jadam napisał:

Pokręciłem z surowcami w poszczególnych korporacjach ale nie mogłem już posta zedytować.
Pytanie jednak pozostaje. I czy warto zakładać filie za granicą.


Dodam, że z mojego doświadczenia wynika, iż w przypadku posiadania bezpiecznej ilości wszystkich surowców rozbudowa korporacji u siebie sie nie opłaca. Nic wielkiego nie dają. Przynajmniej w zestawieniu z kosztami ich utrzymania. Już lepiej "spożywaną" przez nich kasę przeznaczyć chociażby na badania.
Wyjątkiem są jubilerzy, bo oni przynoszą zyski:)
A rozsiewanie "zarazy" po sąsiadach, to rzecz nader przyjemna. Oczywiście zważ na to, by przy okazji nie zafundować takiemu zaopatrzenia w surowiec, którego nie posiadał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy ktoś wie skąd mógłbym ściągnąć (jeśli jest taka możliwość) moda Polish Empire ?? Bo miałbym wielką ochotę podbić Polską świat XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 23:08, Hubi Koshi napisał:

Mam takie pytanko czy ktoś wie skąd mógłbym ściągnąć (jeśli jest taka możliwość) moda
Polish Empire ?? Bo miałbym wielką ochotę podbić Polską świat XD


Na www.civ.org.pl sprawdzałeś? Jeśli jest coś takiego to tam powinno być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 23:18, Dux napisał:

Na www.civ.org.pl sprawdzałeś? Jeśli jest coś takiego to tam powinno być;)

Wielkie dzięki, faktycznie jest, sprawdzałem tą stronkę, ale chyba się trochę zagapiłem bo sprawdzałem zakładkę Colonization, zamiast normalnej Civki ^^: Cywilizacjo Polska Husaria nadciąga (jest tam husaria, prawda ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 23:25, Hubi Koshi napisał:

Cywilizacjo Polska
Husaria nadciąga (jest tam husaria, prawda ??)


Nie mam pojęcia czy jest. Możliwe, że to będzie polska jednostka specjalna. Ale może zamiast tego z robotników zrobiono chłopów pańszczyźnianych. I co wtedy? :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 23:35, Dux napisał:

Nie mam pojęcia czy jest. Możliwe, że to będzie polska jednostka specjalna. Ale może
zamiast tego z robotników zrobiono chłopów pańszczyźnianych. I co wtedy? :PP

Czy ja wiem, chłopi pańszczyźniani byli dość "popularni" w średniowieczu, nic czego nie znaleźlibyśmy w innych krajach. Zresztą bodaj... Indyjczycy mają już jednostkę specjalną robotników, co za dużo to niezdrowo... a może zamiast czołgów będą nasze Twarde XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się za tę grę i mam kilka pytań:

1. Czy rozgrywka mocno różni się od poprzedniej części ?
2. Na ile godzin wystarczy single w podstawce i w obu dodatkach ?
3. Czy jest to gra ''''na raz'''', czy można ją spokojnie przejść parę razy bez obaw, że spotka nas dokładnie to samo co za pierwszym razem ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:26, Sebat1 napisał:

1. Czy rozgrywka mocno różni się od poprzedniej części ?


Jest sporo nowości co grę urozmaica i rozgrywka się różni od poprzedniej odsłony tej gry lecz gra się podobnie i praktycznie o to samo chodzi.

Dnia 28.03.2009 o 19:26, Sebat1 napisał:

2. Na ile godzin wystarczy single w podstawce i w obu dodatkach ?


Ciężko powiedzieć to zależy od tego jak będziesz grał i czy gra Ciebie wciągnie. Ale jeśli wciągnie gra to sporo godzin przy niej spędzisz :)

Dnia 28.03.2009 o 19:26, Sebat1 napisał:

3. Czy jest to gra ''''na raz'''', czy można ją spokojnie przejść parę razy bez obaw,
że spotka nas dokładnie to samo co za pierwszym razem ?


To zależy czy lubisz gry tego typu. Każda rozgrywka przebiega inaczej i w każdej rozgrywce trzeba stosować różne strategie ale za każdym razem rozgrywka jest inna.

Przynajmniej ja zawsze wracam do gry i uwielbiam przechodzić przez te wszystkie epoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2009 o 19:31, wdowiakm napisał:

Jest sporo nowości co grę urozmaica i rozgrywka się różni od poprzedniej odsłony tej
gry lecz gra się podobnie i praktycznie o to samo chodzi.

To dobrze, o zmiany zbyt daleko idące obawiałem się najbardziej.

Dnia 28.03.2009 o 19:31, wdowiakm napisał:

Ciężko powiedzieć to zależy od tego jak będziesz grał i czy gra Ciebie wciągnie. Ale
jeśli wciągnie gra to sporo godzin przy niej spędzisz :)

Podstawka + dwa dodatki + sporo modów, liczę na co najmniej kilkadziesiąt godzin. :)

Dnia 28.03.2009 o 19:31, wdowiakm napisał:

To zależy czy lubisz gry tego typu. Każda rozgrywka przebiega inaczej i w każdej rozgrywce
trzeba stosować różne strategie ale za każdym razem rozgrywka jest inna.

Za grami tego typu raczej nie przepadam, seria Civilization jest bodajże jedynym takim wyjątkiem. ;]

Dnia 28.03.2009 o 19:31, wdowiakm napisał:

Przynajmniej ja zawsze wracam do gry i uwielbiam przechodzić przez te wszystkie epoki :)

Mam nadzieję, że i mnie to spotka. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:26, Sebat1 napisał:

3. Czy jest to gra ''''na raz'''', czy można ją spokojnie przejść parę razy bez obaw, że spotka nas dokładnie to samo

Jeżeli już grałeś w którąś z Cywilizacji (a rozumiem, że grałeś), to pamiętasz, że mają one losowo generowane mapy. To gwarantuje, że żadna rozgrywka się nie powtarza i jest to (jeśli chodzi o mnie) ogromny plus tych gier :-)
Dodając do tego różne stopnie trudności, oraz różne cele jakie chcemy osiągnąć, mamy tyle opcji, że gra nie jest w stanie nas zanudzić.
Oczywiście jeżeli się lubi prawdziwe strategie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 07:13, A-cis napisał:

Jeżeli już grałeś w którąś z Cywilizacji (a rozumiem, że grałeś),

W Cywilizacje wieki już nie grałem, a za wielkiego fana tej serii to się nigdy nie uważałem. ;)

Dnia 29.03.2009 o 07:13, A-cis napisał:

to pamiętasz, że mają one losowo generowane mapy.

Losowość w rozgrywce to jest jedna z tych rzeczy w grach, które najbardziej nie cierpię. ;P

Dnia 29.03.2009 o 07:13, A-cis napisał:

To gwarantuje, że żadna rozgrywka się nie powtarza i jest to (jeśli chodzi o mnie) ogromny
plus tych gier :-)

Nieliniowość moim zdaniem jest jak najbardziej plusem, ale losowość to już zdecydowanie nie np. popełnię jakiś drobny błąd i postanowię wziąć misje od początku, a tutaj wszystko jest inaczej niż za pierwszym razem, to mnie drażni niemiłosiernie... ;P

Dnia 29.03.2009 o 07:13, A-cis napisał:

Dodając do tego różne stopnie trudności, oraz różne cele jakie chcemy osiągnąć, mamy
tyle opcji, że gra nie jest w stanie nas zanudzić.
Oczywiście jeżeli się lubi prawdziwe strategie.

W tych wszystkich opcjach można się normalnie zgubić. Myślałem, że pamiętam na czym rozgrywka plaga, ale stwierdziłem, że jednak bez samouczka to się raczej nie obejdzie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować