Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat Sony Polska w sprawie Motorstorm Apokalipsa i trzęsienia ziemi w Japonii

36 postów w tym temacie

Szkoda, że wszyscy doszukują się marketingu dla Sony i ich produktów. Japonia ma teraz dość potężne problemy, a że pomagają to źle? Że przeznaczają grubą kasę oraz sprzęt na pomoc, to jest złe? Wydawanie gier to już ich sprawa. Czy moralne jest wydawanie takiej gry akurat dzisiaj? Dla mnie to nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalosne to sa wypowiedzi jegomosciow, ktorzy kultury poza granica wlasnej piaskownicy jeszcze nie lykneli, a biora sie za ocenianie ludzkich odruchow -_- Czubek wlasnego nosa swieci sie jak latarnia morska a zanim gluchy szum pustostanu- uj z Japoncami, nie wazne co siedzi w ich pograzonych w cierpieniu umyslach, wazne ze wstrzymuja premiere jednej glupiej gierki. Nie mysla jak napaleni ignoranci, wiec nie wpisuja sie w nasz srodkowo-europejski nurt ideowy, za co oczywiscie naleza im sie slowa krytyki. Oczywiscie bezzasadnej- bo jakze to. Brawo;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że sam nie czuję się adresatem Twojej wypowiedzi, to jednak fajnie by było, jakbyś napisał, jakie są te różnice kulturowe, na czym opierasz swoje przekonania itp. Nie mówię tego tonem ofensywnym, a jedynie sugeruję, że oni będą nadal ignorantami, dopóki im się nie powie, dlaczego nimi są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chetnie, ale nic to nie da- my jestesmy zawsze madrzejsi. Moglbym opowiadac o moich znajomych Japonczykach, z ktorymi pracowalem gdy mieszkalem w Berlinie, o tym co widzieli moi rodzice na wycieczce (zwiedzali min. Beppu, Kyoto, Ibusuki, no i historyczna Hiroshime :), o mojej kuzynce, ktora mieszka w Tokio itp. Co z tego, ze powiem, ze to najmilsi i najmniej nachalni ludzie jakich w zyciu poznalem. Co z tego, ze sa naturalnie zyczliwi i pelni szacunku wobec siebie i innych, ze sa do przesady kulturalni, ze ich uleglosc wrecz budzi zaklopotanie a honor osobisty- podziw. Nie wydali o czasie giereczki dla biednych misiow- wiec okrzyknieto ich zalosnymi paranoikami -_- Jakiez to typowe i naturalne dla nas, obnosic sie wlasna arogancja i krytykowac ludzi, ktorzy maja nieco inne podejscie do zycia niz my. Jesli robia cos dla innych, tzn. ze albo widza w tym interes, albo sa frajerami. Tak, z pewnoscia, nie ulega watpliwosci -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:50, Zaitsev napisał:

> A można to było załatwić o wiele bardziej elegancko, choćby decydując się oddać
chociaż
> 1% zysku z gry na ofiary trzęsienia. Szkoda, że na TAKI gest nie stać już wydawców.

Oprócz tego, Sony zapowiedziało wpłacenie ponad 3,5 miliona USD na fundusze zajmujące
się udzielaniem pomocy ofiarom kataklizmu oraz dostarczenie 30 tys. sztuk sprzętu radiowego
na zniszczone przez żywioł tereny.

http://www.gram.pl/news_8QTqG,24_Wplyw_trzesienia_ziemi_w_Japonii_na_branze_gier_wideo.html

Sony musiało też zawiesić produkcję w większości swoich fabryk, aby ewakuować w bezpieczne
miejsce swoich pracowników. Biorąc pod uwagę to, że firma dostała teraz ostro po tyłku
od żywiołu i jeszcze do tego robi tego typu gesty, jest moim zdaniem na ogromny plus
dla "S". Sony Polska to część Sony. Nic dziwnego, że aż tak się solidaryzują.



Dobrze, że o tym napisałeś, bo miałem już kopnąć Tenebraela prosto w klejnoty za dziecinnego posta. Jak można być tak nieczułym w momencie, kiedy tak poginęło tyle ludzi. Jak ktoś może teraz w Japonii spokojnie zasiąść do Motorstorma APOKALIPSA, kiedy członkowie jego rodziny zginęli pod gruzami albo od tsunami.

Jakiego wydźwięku nabrałoby wydanie tej gry, jaki to rodzaj solidarności z rodzinami ofiar pokazałoby Sony. 1 % od sprzedaży ? Tak robią ci, co mimo wszystko chcą trzepać dalej kasę....Cholera, czasem ludziom przydałaby się jakaś tragedia, żeby nabrać delikatności i empatii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:31, Fang napisał:

Nie oszukujmy się, to zwykła zagrywka marketingowa a nie żadne szlachetne pobudki. Teraz
będzie o grze trochę głośniej...


Tak, oczywiście. Sony pozamykało 10 swoich fabryk, ewakuowało pracowników, daje 3,5 miliona ofiarom, przesuwa grę, żeby nie dopierd***rodzinom ofiar, i to wszystko marketing ???? Pewnie, jest ich tam 100 milionów. Co to za tragedia, że zginęło 6,7,8,10,15 tysięcy. To tylko liczby w wiadomościach. Będzie więcej świeżego powietrza dla nas. Rzygać się chce od czytania takich tekstów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie gry w obecnej sytuacji w Japonii rzeczywiście byłoby trochę nie smaczne i z pewnością wzbudzałoby dużo kontrowersji, ale dlaczego od razu ograniczać dostęp do gry reszcie świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale

Spoiler

prostactwo

się sączy przez wypowiedzi co niektórych :D Gratuluje, fajnie być waszym rodakiem...
Spoiler

Bezduszne świnie które wszędzie się dopatrują marketingowych zagrywek i skoku na kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 10:18, PJ_MW napisał:

Wydawanie gry w obecnej sytuacji w Japonii rzeczywiście byłoby trochę nie smaczne i z
pewnością wzbudzałoby dużo kontrowersji, ale dlaczego od razu ograniczać dostęp do gry
reszcie świata?



A myślisz, że "resztę świata" stanowią wyłącznie ludzie, którzy mają gdzieś co się dzieje w Japonii? Na pewno nie. Oczywiście, gdyby to było Gran Turismo 5 (i wiązało się w jakikolwiek z tragicznymi zdarzeniami przez co gra nie mogłaby być wydana) na pewno też by mnie to oburzyło jak diabli. Ale jeśli przeżyłem tyle czasu to i poczekałbym jeszcze trochę. Świat się na tym nie kończy. Więc w związku z tym dobra rada - trochę pokory ludzie - nie piszcie komentarzy bo musicie tylko się zastanówcie nad sobą. Niestety to POLSKA właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 09:28, palpatine napisał:

> Nie oszukujmy się, to zwykła zagrywka marketingowa a nie żadne szlachetne pobudki.
Teraz
> będzie o grze trochę głośniej...

Tak, oczywiście. Sony pozamykało 10 swoich fabryk, ewakuowało pracowników, daje 3,5 miliona
ofiarom, przesuwa grę, żeby nie dopierd***rodzinom ofiar, i to wszystko marketing ????
Pewnie, jest ich tam 100 milionów. Co to za tragedia, że zginęło 6,7,8,10,15 tysięcy.
To tylko liczby w wiadomościach. Będzie więcej świeżego powietrza dla nas. Rzygać się
chce od czytania takich tekstów...


Nie nakręcaj się bo ci zaszkodzi to raz, dwa ja wcale nie powiedziałem tego co napisałeś w dalszej części swojego postu więc nie wiem skąd ty to wziąłeś... Mówię tylko jaka jest polityka firm liczą się tylko zyski i reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzę, że w naszym kraju liczy się bycie, kur***, najmądrzejszym i najbardziej zawistnym. Skok na kasę? Marketing? Weźcie wy się, panowie, puknijcie w te napchane zawiścią czerepy bo szkoda czytać co niektórych. W Japonii stała się tragedia, Sony zrobiło bardzo dobry krok, razem ze wsparciem poszkodowanych, ale oczywiście wyjdzie taki Polaczek z ciemnicy i powie "marketing, kasa".

Wyobraź sobie, że w Warszawie wybucha bomba, giną miliony a taki, dajmy na to, Techland wydaje na drugi dzień grę "Terrorist Takedown 4:Warsaw". Z pewnością ludzie odebraliby to pozytywnie i na pewno nie widzieliby, żadnych powiązań.
Dziękuję.
Żałuję, że jestem waszym rodakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 16:13, Leos8 napisał:

Żałuję, że jestem waszym rodakiem.


to zmień obywatelstwo bo już takie gadki nudne sie robia.Skończcie juz te przepychanki bo nikt tak naprawde nie zna prawdziwej postawy sony.Wazne jest ,że sie nie wypieli a czy robia to dla zysku wewnętrznego co wątpię to ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 16:13, Leos8 napisał:

A widzę, że w naszym kraju liczy się bycie, kur***, najmądrzejszym i najbardziej zawistnym.
Skok na kasę? Marketing? Weźcie wy się, panowie, puknijcie w te napchane zawiścią czerepy
bo szkoda czytać co niektórych. W Japonii stała się tragedia, Sony zrobiło bardzo dobry
krok, razem ze wsparciem poszkodowanych, ale oczywiście wyjdzie taki Polaczek z ciemnicy
i powie "marketing, kasa".

Wyobraź sobie, że w Warszawie wybucha bomba, giną miliony a taki, dajmy na to, Techland
wydaje na drugi dzień grę "Terrorist Takedown 4:Warsaw". Z pewnością ludzie odebraliby
to pozytywnie i na pewno nie widzieliby, żadnych powiązań.
Dziękuję.
Żałuję, że jestem waszym rodakiem.



Naskakujesz na innych a sam zobacz jaki masz charakterek, plujesz jadem na lewo i prawo ale czego można się spodziewać po "polaczku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe sportem narodowym polakow i doszukiwanie sie wszedzie "martetindow" pewnie tez zaczyna sie zaliczac do dziedziny w ktorej polak przoduje ;)

Prawda jest taka, ze u nas ostatnio byla powodz i jak porownywac skutki wydarzen to ja upatruje to w czystej polskiej zazdrosci. Gdzie cos takiego u nas. Predzej swiat sie skonczy, jak polak sie nauczy takiej solidarnosci, a w koncu przestastanie o niej brandzlowac na lewo i prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować