Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 z muzyką Hansa Zimmera

55 postów w tym temacie

Jego utwory są naprawdę genialne. Zwłaszcza te bojowe/militarne. Soundtrack z MW2 czy BHD jest na moim odtwarzaczu do dzisiaj. Cieszę się, że maczał palce w Crysis 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, Zimmer nigdy chyba nie pracował sam, więc przypisywanie mu wszystkich zasług to chamstwo i obelga dla pozostałych kompozytorów, którzy mogą podratować całokształt :X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zatrudnić kogoś "wielkiego" przy pracy nad muzyką do gry. Modern Warfare 2 miał moim zdaniem słabszą muzyka od innych CoDów (CoD4 miażdżył już w menu instalacyjnym po włożeniu płyty). Trudno, Crysis 2 po tym co pokazało demo już mnie i tak nie interesuje, mam tylko nadzieje, że ME3 nie będzie cierpiał zbytnio przez zatrudnienie kogoś innego do stworzenia muzyki dla tej gry, tak jak to się stało z MW2 i z tego co właśnie usłyszałem, dla Crysisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się skończy na tym, że Zimmer skomponuje tylko główny motyw muzyczny i zgarnie od wszystkich pochwały, jakby to on robił cały soundtrack (MW2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:01, Henrar napisał:

Pewnie się skończy na tym, że Zimmer skomponuje tylko główny motyw muzyczny i zgarnie
od wszystkich pochwały, jakby to on robił cały soundtrack (MW2).

duzo sie nie pomyliles ;), na soundtracku gry jest 15 utworow, w tym:
8 - Borislav Slavov
4 - Tilman Sillescu
3 - Hans Zimmer

http://www.amazon.de/Crysis-2/dp/B004PMHQCY/ref=dm_ap_alb1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

main theme na pewno jest swietny, zreszta ogolnie do sciezki dzwiekowej ciezko sie przyczepic (gralem w bete i demo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 13:38, Demagol napisał:

Haha, Zimmer nigdy chyba nie pracował sam, więc przypisywanie mu wszystkich zasług to
chamstwo i obelga dla pozostałych kompozytorów, którzy mogą podratować całokształt :X.


dokładnie" nigdy chyba"....

Chamstwem i obelgą jest pracować z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych tworców muzyki filmowej ? Mam inne pojęcie tych słów w takim wypadku. Oni maja podratować całokształt...uhm ,na wszystkich łączonych soundtrackach to właśnie JEGO kompozycje są najlepsze i to one tworzą klimat i jak to ślicznie ująłeś ratują całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:01, Henrar napisał:

Pewnie się skończy na tym, że Zimmer skomponuje tylko główny motyw muzyczny i zgarnie
od wszystkich pochwały, jakby to on robił cały soundtrack (MW2).


Jego wina ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:22, SimplyLucas napisał:

Chamstwem i obelgą jest pracować z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych tworców
muzyki filmowej ?


Ceniony jest (nie wiem za co, to tylko przeciętny rzemieślnik), ale czy utalentowany? O wiele wybitniejsi są kompozytorzy tacy jak John Williams, Danny Elfman, Don Davis, Bruce Broughton czy Jerry Goldsmith. Poza tym uważam, że łączenie prostackich partii symfonicznych z elektroniką i gitarowymi brzmieniami to herezja i bezczeszczenie pięknego gatunku muzycznego, jakim jest muzyka symfoniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:28, Demagol napisał:

> Chamstwem i obelgą jest pracować z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych
tworców
> muzyki filmowej ?

Ceniony jest (nie wiem za co, to tylko przeciętny rzemieślnik), ale czy utalentowany?
O wiele wybitniejsi są kompozytorzy tacy jak John Williams, Danny Elfman, Don Davis,
Bruce Broughton czy Jerry Goldsmith. Poza tym uważam, że łączenie prostackich partii
symfonicznych z elektroniką i gitarowymi brzmieniami to herezja i bezczeszczenie pięknego
gatunku muzycznego, jakim jest muzyka symfoniczna.


Zimmer to zdolny kompozytor ale nie należy do najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku ( vide mój ulubieniec - John Williams )
cenię Zimmera za prace z lat 90-tych i z początku 2000 - nych: " Król Lew '','' Cienka Czerwona Linia "," Książę Egiptu "," Gladiator "," Pearl Harbor "," Ostatni Samuraj "," Król Artur "," Kod DaVinci " czy " Na Krańcu Świata " - niestety,gdzieś w połowie dekady Zimmer osiadł na laurach i przestał się przykładać do tego co robi,poza tym,wiele pracy odwalają za Niego inni,jego pomocnicy i uczniowie,bierze On też wiele projektów do których nie zamierza się przykładać a chodzi tylko o jego nazwisko - bo,tak,Zimmer jest popularny i to bardzo,także w branży
niestety,przyczynił się On do swoistej " Mcdonaldyzacji " muzyki filmowej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie sobie co chcecie, ale muzyka w Gladiatorze + finałowa scena zawsze wyciska ze mnie łzy, zawsze. A film oglądałem już co najmniej 5 razy:) Cieszę się że Crytek się stara i mam nadzieję, że polski dubbing tego nie zepsuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimmer to mistrzunio świata w tej dziedzinie, ale po zagraniu w demo na ps3 Crysisowi 2 podziękowałem- do premiery już tuż tuż, a problemy techniczne nie tyle rażą w oczy, co zwyczajnie wypalają gały razem z mózgiem. W zamian postaram się skołować soundtrack, jeśli takowy się pojawi w wersji do nabycia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:28, Demagol napisał:

Ceniony jest (nie wiem za co, to tylko przeciętny rzemieślnik), ale czy utalentowany?
O wiele wybitniejsi są kompozytorzy tacy jak John Williams, Danny Elfman, Don Davis,
Bruce Broughton czy Jerry Goldsmith. Poza tym uważam, że łączenie prostackich partii
symfonicznych z elektroniką i gitarowymi brzmieniami to herezja i bezczeszczenie pięknego
gatunku muzycznego, jakim jest muzyka symfoniczna.


Gusta są różne, ja w każdym razie nie uważam że tego typu połączenia są herezją a potrafię się zasłuchać i Bachem czy Debussy- m więc ignoranctwa zarzucić mi nie można. Zwróć jednak uwagę że kompozytorzy których wymieniłeś w większosci ( z wyjątkami oczywiscie ) raczej komonują muzykę do filmów spokojniejszych wymagajacych zupełnie innego podejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:39, Rzulek napisał:

Mówcie sobie co chcecie, ale muzyka w Gladiatorze + finałowa scena zawsze wyciska ze
mnie łzy, zawsze. A film oglądałem już co najmniej 5 razy:) Cieszę się że Crytek się
stara i mam nadzieję, że polski dubbing tego nie zepsuje...


Będzie polski dubbing? Jak [cenzura]... no to [cenzura] na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować