Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ekstremalnie wydajny Gigabyte Radeon HD 6990 w sklepie gram.pl!

60 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2011 o 18:53, Crew_900 napisał:

Przeciętny Kowalski sobie nie kupi takiej karty. Ehh Polska rzeczywistość : /

Pytanie konkursowe: po co przeciętnemu Kowalskiemu karta która ma 200% potrzebnej mocy z której korzysta? Grafika stać, a jak jakiś Kowalski chce sobie pograć, to kupi bez problemu kartę za 700zł która pociągnie WSZYSTKO w full detalkach w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 19:25, loczyn napisał:

> Przeciętny Kowalski sobie nie kupi takiej karty. Ehh Polska rzeczywistość : /
Pytanie konkursowe: po co przeciętnemu Kowalskiemu karta która ma 200% potrzebnej mocy
z której korzysta? Grafika stać, a jak jakiś Kowalski chce sobie pograć, to kupi bez
problemu kartę za 700zł która pociągnie WSZYSTKO w full detalkach w 1080p.

To fakt, ale jak to ładnie ktoś napisał wyżej, to są karty dla tzw. entuzjastów / hobbystów. Ja na to mówię "wyścig zbrojeń"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:05, KingShaq32 napisał:

"Atrakcyjnej cenie 2499zł!" Przepraszam, ale za 1500 mam Xbox 360 250GB+Kinect+Kinect
Adventures


Przepraszam, ale kogo obchodzi xbox w newsie o nowej karcie graficznej ? Dla niektorych te 2499 to nowa para butow albo nowa marynarka lub nowy zegarek... mozna kupic naprawde duzo rzeczy za taka kase, ale jaki sens jest sie licytowac co jest lepszym zakupem ? Ja ludziom w porfele nie zagladam - zawsze znajda sie jednostki co kupuja sprzet w dniu premiery.

co do karty - poczekam ze 2 generacje i kupie :) tak jak ostatnio: wymienilem radka 3870 (ciagle wszystko chodzilo, a to dla mnie najwazniejsze) na 6850 i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 18:53, Crew_900 napisał:

Przeciętny Kowalski sobie nie kupi takiej karty. Ehh Polska rzeczywistość : /


Polska rzeczywistosc nie jest taka zla, jesli nie jestes komuchem, ktory mysli ze wszytko mu sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 19:31, Kessarath napisał:

To fakt, ale jak to ładnie ktoś napisał wyżej, to są karty dla tzw. entuzjastów / hobbystów.
Ja na to mówię "wyścig zbrojeń"...

No albo dla profesjonalistów, dlatego nie rozumiem wielkich dziwów nad samą istotą karty oraz jej ceny, bo wiadomo do kogo są kierowane. Ciekaw jestem jednak ilu takich hobbysto-profesjonalistów mamy na gramie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polskiej rzeczywistości 50-60% społeczeństwa żyje za średnia krajową [na ten rok bodajże 1260zł ale nie sledze informacji biznesowych aż tak dokładnie, może się trochę mylę]

Ja ze swoją pensją 2500 netto przez kilku znajomych jestem uważany za "tego bogatego"... co jest aż nadto śmieszne, biorąc pod uwagę fakt, że np w Austrii zarabiał bym około 3-4 razy tyle, a życie nie było by wiele droższe [mam tam kuzynostwo które czasem odwiedzam, maja opłaty zbliżone do naszych, produkty w sklepach cenowo też bardzo zbliżone] no i biorąc pod uwagę fakt, że nie ze swojej pensji nie ma szans, żeby taka kartę kupił na "jeden rzut".

Jasne na raty albo odkładając 3-4 miesiące, spokojnie, ale tak jak za granica gdzie we wspomnianej Austri czy Niemczech idziesz do sklepu i kupujesz kompa od reki z jednej wypłaty i ci starcza jeszcze do kolejnego przysłowiowego "10tego" ? W Polsce nie ma szans [chyba, że siedzisz sobie na stołku w "gildii złodziei*" i masz 10 koła na miesiąc, to inna rozmowa]


* http://statichg.demotywatory.pl/uploads/1257550416_by_Seifer_500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 19:39, EmperorKaligula napisał:

Polska rzeczywistosc nie jest taka zla, jesli nie jestes komuchem, ktory mysli ze wszytko
mu sie nalezy.


100% prawdy. Niektórzy powinni sobie nad łóżkiem dać to złotymi głoskami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 20:00, Pietro87 napisał:

W polskiej rzeczywistości 50-60% społeczeństwa żyje za średnia krajową [na ten rok bodajże
1260zł ale nie sledze informacji biznesowych aż tak dokładnie, może się trochę mylę]

Średnia krajowa misiu to 3 tyś brutto, a nie jakieś 1260. 1260 to minimalna (w sumie już teraz chyba 1386zł) i taką pensję dostają ludzie którzy nie ogarniają rzeczywistości, czyli jakieś kasy w Tesco itp.

Dnia 21.03.2011 o 20:00, Pietro87 napisał:

/-ciach-/

To pojedź Panie Mądralo na Ukraine, do Rumunii albo Meksyku. Nie chcę nic mówić, ale Polacy to jedni z najbogatszych ludzi na ziemi (kiedyś były takie świetne wykresy i procenty podane co i jak), na dodatek Polska jest krajem szybko rozwijającym, mamy demokracje, otwarte granice, na prawdę jest dużo możliwości czy to zostać tu i zarabiać dobrze (da się!) czy też wyjechać za granicę z czym średnio ogarnięty człowiek sobie poradzi.

Co jak co ale ja bardzo cieszę się z bycia Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem gdzie ci najbogatsi ludzie żyją w takim razie.
Bo moi znajomi po polibudzie którzy ogarniają rzeczywistość dosyć dobrze jak nie wzorów tyrają za marne grosze w okolicach 1800zł netto


Tak mea-culpa, chodziło mi o najniższą krajową oczywiście nie średnią i to nie są tylko "kasy w tesco" ale dobre 40-50% zawodów.
Dla przykładu rzeźnik w ubojni zarabia 1550zł, rzeźnik w delikatesach Alma zarabia 1480zł, przykładowe zarobki przeciętnego zawodu.
Znajomy bankier zarabiał zaraz po szkole szałowe 1500zł teraz po 4 latach pracy zarabia raptem 1700zł.

Przy czym bierz pod uwagę fakt, że życie drożeje a pensje w górę nie idą.

Nie porównuj naszego kraju do Rumuni czy meksyku, bo to więcej jak śmieszne.
Nie mniej jako kraj UE wypadamy żałośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 20:05, loczyn napisał:

Średnia krajowa misiu to 3 tyś brutto, a nie jakieś 1260. 1260 to minimalna (w sumie
już teraz chyba 1386zł) i taką pensję dostają ludzie którzy nie ogarniają rzeczywistości,
czyli jakieś kasy w Tesco itp.

True, z tym że mediana wynosi zdaje się koło 2500. To już trochę gorzej, ale i tak nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

no ciekaw jestem gdzie ci najbogatsi ludzie żyją w takim razie.
Bo moi znajomi po polibudzie którzy ogarniają rzeczywistość dosyć dobrze jak nie wzorów
tyrają za marne grosze w okolicach 1800zł netto

Jeśli ktoś wierzy nadal w XXI wieku, że szkoła mu załatwi z miejsca 4tyś na rękę, laptop, kom i samochód służbowy to pozostaje mi tylko "pogratulować" i w sumie to 1800 to i tak dla tej osoby MAX na jego możliwości psychofizyczne.

Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

Tak mea-culpa, chodziło mi o najniższą krajową oczywiście nie średnią i to nie są tylko
"kasy w tesco" ale dobre 40-50% zawodów.

Szkoda, że nie 80. Fakt problem ten jest duży, ale nie aż tak duży. Druga sprawa to, że tacy ludzie wyjeżdżają do WB/Irlandii/Danii itp i tam też są najmniej zarabiającą grupą w społeczeństwie. Jeśli ktoś jest dobry to i dobrze tu zarobi i za granicą.
Wiadomo, że na zachodzie pensje są lepsze co nie zmienia faktu, że u nas też dobrzy w swoim zawodzie nie głodują.

Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

Dla przykładu rzeźnik w ubojni zarabia 1550zł, rzeźnik w delikatesach Alma zarabia 1480zł,
przykładowe zarobki przeciętnego zawodu.

No a rzeźnik w Holandii ma 4000 miesięcznie złotych, ale co z tego, skoro tam to i tak mało.

Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

Znajomy bankier zarabiał zaraz po szkole szałowe 1500zł teraz po 4 latach pracy zarabia
raptem 1700zł.

On chyba w tym banku dywany trzepie.

Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

Przy czym bierz pod uwagę fakt, że życie drożeje a pensje w górę nie idą.

Pensje też poszły w górę. Ogólne bogactwo Polaków również poszło w górę. Wystarczy zobaczyć co było 10 lat temu, a co jest teraz. AAAA! Ja wiem o czym Ty mówisz... jeśli ktoś ma plazmę 32 a nie 52 to już jest biedny tak? To fakt, tak rzeczywiście jest. Czasy się zmieniają i potrzeby. Teraz każdy kto nie ma LEDowego TV, samochodu i mieszkania 120m2 to biedny, ale czy jest to niezbędne do życia??

Dnia 21.03.2011 o 20:17, Pietro87 napisał:

Nie porównuj naszego kraju do Rumuni czy meksyku, bo to więcej jak śmieszne.
Nie mniej jako kraj UE wypadamy żałośnie.

To tak samo żałosne jak porównywanie nas do WB, Francji czy Włoch, żaden z owych krajów nie przeżył tyle co my. Na prawdę wyszliśmy na niezłą pozycję po tym perturbacjach i to bez niczyjej pomocy! (Nam np USA nie dało kasy jak to zrobili z Japończykami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu z uwagi na to, że uważają coś za im niepotrzebne / dla nich za drogie nie widzą sensu żeby ktokolwiek to kupował i muszą dać temu wyraz. Cóż trudno z takim poglądem polemizować, ale tak to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak już ktoś wcześniej pisał - ponad 2 lata temu kupiłem cały komputer za 1530zł z kartą Radka HD4850 512MB i jakoś do tej pory nie mogę narzekać na wydajność w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Viking93pl

Trololol... Zawsze mnie ciekawiło, po co ludziom takie kaloryfery. Większy sens widzę w SLI z dwóch słabszych kart jeśli już. Przynajmniej mieszczą się do obudowy i nie wyrywają płyty głównej z obudowy. Temperatury również lepiej wypadają na tle takich potworów ;p

A tak poza tym, marka ATI już nie obowiązuje... Wszystko wychodzi teraz pod barwami AMD. W spisie macie podane, że producentem układu jest ATI ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz w życiu wydałem na kartę więcej niż 1k i był to rok 2008 gdy wchodziły Radeony 3870X2. Było to w sumie idiotyzmem, ale też wymuszonym, ponieważ karta w stosunku do lidera 8800GTX się bardzo opłacała, ale tak czy siak po premierze 4xxx cena owego radzia spadła gdzieś o połowę - z 1,5k to 700 zł. Także tej karcie daję roczek i będzie już zaledwie z 1,2k :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować